Kinga Koza - awatar

Kinga Koza

Organizator zbiórki

Autko dla Kozy

Czy kiedykolwiek dostaliście upragniony prezent i okazało się, że nie możecie go używać? Jeśli tak, to zapewne znacie to uczucie. Najpierw jest wielka radość z prezentu, a potem żal, gniew i złość dlaczego nie mogę używać tej wymarzonej rzeczy. Takie uczucie spotkało mnie rok temu. Otrzymałam mój wymarzony wózek elektryczny, mój jaguar, jest mały, zwrotny i idealny do podróży pociągiem, czy samolotem. 

                                                     Mój Jaguar

Dlaczego nie mogę używać jaguara?
Mimo że jaguar waży 30 kg , to moja mama nie włoży i nie wyjmie go z naszego 20 letniego Scenica. Nasz samochodzik ma wysoki bagażnik i nawet przy specjalnych podjazdach mama nie da rady podjechać wózkiem do bagażnika i ustawić go bokiem. Po prostu mama waży 20 kg więcej od wózka.
Na razie jaguara mogę używać 7 razy w roku, kiedy jadę na zawody, bądź zgrupowania. To dla mnie za mało. Chciałabym non stop go używać, jeździć z nim do Poznania, na zakupy z mamą itp.
Mieszkając na wsi, nie można liczyć na jakąkolwiek komunikację podmiejską. Fakt, 2 razy dziennie jeździ autobus, lecz nie jest on dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Jedynym środkiem transportu jest samochód. Jeśli popsuje się samochód, jestem uziemiona.

Jakie autko?
Nie marzy mi się samochód za 500 tys z pełnym wyposażeniem, luksusowe. Chcę mieć samochód typu Renault Kangoo, czy Citroen Berlingo itp z specjalną rampą. Wtedy sama wjeżdżam i wyjeżdżam z samochodu, a mamy zadaniem będzie tylko rozłożenie podjazdu. To bardzo ułatwiłoby nam życie i dałoby mi większą wolność i niezależność.

Moje podróże
2 razy w tygodniu dojeżdżam sama pociągiem do Poznania. Mama tylko dowozi mnie samochodem 12 km na stację PKP. Na razie jeżdżę na wózku aktywnym, bo łatwiej jest go zapakować do auta. Jednak na tym wózku mogę sama poruszyć się kilka metrów. Tak więc organizuję ludzi, którzy pomagają mi dostrzec z dworca na trening i powrotem. A pragnę zrobić to sama. Poczuć się wolna i nie martwić się, czy znajdzie się osoba, która będzie robić za mojego kierowcę.

Co trenuję?
Trenuję boccię. Dla niektórych Boccia może kojarzyć się grą w kulki. Dlaczego? Bo 2 przeciwników, każdy ma po 6 piłek w 1 kolorze czerwonym lub niebieskim, rzuca swoje kulki do białej. Wygrywa ten, którego bile są najbliżej białej. W tym sporcie liczy się taktyka. Przed rzutem trzeba pomyśleć, czy wybić bilę, dokleić do białej, zagrać bilardowy, czy dobić. Jest wiele zagrań, które mogą nas doprowadzić do zwycięstwa. W ciągu 4 lat 2 krotne byłam Mistrzynią Polski. Za mój największy sukces na arenie międzynarodowej, to zajęcie 6 miejsca w World Open 2018 na moim jaguarze.

Co daje mi sport?
Przede wszystkim poczucie własnej wartości, zobaczenia kawałka świata. Jako członek kadry narodowej reprezentowałam nasz kraj w Dubaju, Portugalii, Czy w Hiszpanii. Nawiązuję kontakt z ludźmi z całego świata. A przede wszystkim jestem aktywna i mam motywację, żeby wyjść z domu.

Kim jestem?
Nazywam się Kinga Koza i wielu ludzi wola na mnie po nazwisku. Moje schorzenie, to Mózgowe Porażenie Dziecięce 4 kończynowe. Jestem mgr informatyki i cyborgiem. Cyborg, ponieważ od 10 lat mam 2 stymulatory w mózgu. Ta elektronika spowodowała, że zmniejszyło się ryzyko, że kogoś uderzę przez przypadek prawą ręką i ta ręka stała się użyteczna w małym stopniu, a to duża pomoc przy pewnych czynnościach, jak ubieranie się.

Czym dla mnie jest niezależność?|
Niezależność, to wolność, to większą samodzielność. Wiecie, jaka to radość robić coś samemu? Bardzo pragnę sama dojeżdżać na treningi moim jaguarem, poczuć się jak inni, nie bać się, czy znajdzie się osoba, która pomoże mi dojechać na trening. Nie martwić się o ból kręgosłupa mamy podczas wyciągania wózka aktywnego. Poczuć się jak wolny ptak...

Moje osiągnięcia:

- 2005 r --> obronienie tytułu Magistra Informatyki

- 2014 r --> Wicemistrzostwo Polski w Bocci

- 2015 r --> Mistrzostwo Polski w Bocci

- 2016 r --> Dubaj, World Open Boccia, 16 miejsce

- 2016 r --> Wicemistrzostwo Polski w Bocci

- 2017 r --> Poznań, Regional Open Boccia, 4 miejsce

- 2017 r --> Mistrzostwo Polski w Bocci

- 2018 r --> Portugalia, World Open Boccia, 6 miejsce


Proszę, pomóż mi stać się samodzielniejszą i wesprzyj mnie... Z góry dziękuję za pomoc :) 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Kinga Koza - awatar

  Kinga Koza

  13.07.18
  13.07.18

  Wygrana z Grekiem Panagiotis Soulanis, który obecne zajmuje 17 miejsce w światowym rankingu

  Zdjęcie aktualności 17 373

Kinga Koza - awatar

Kinga Koza

Organizator zbiórki

Wpłaty - 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Paweł Ziemba - awatar
100
Paweł Ziemba

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij