Autko dla Kozy

161 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Kinga Koza - awatar

Kinga Koza

Organizator zbiórki

Autko dla Kozy

Czy kiedykolwiek dostaliście upragniony prezent i okazało się, że nie możecie go używać? Jeśli tak, to zapewne znacie to uczucie. Najpierw jest wielka radość z prezentu, a potem żal, gniew i złość dlaczego nie mogę używać tej wymarzonej rzeczy. Takie uczucie spotkało mnie rok temu. Otrzymałam mój wymarzony wózek elektryczny, mój jaguar, jest mały, zwrotny i idealny do podróży pociągiem, czy samolotem. 

                                                     Mój Jaguar

Dlaczego nie mogę używać jaguara?
Mimo że jaguar waży 30 kg , to moja mama nie włoży i nie wyjmie go z naszego 20 letniego Scenica. Nasz samochodzik ma wysoki bagażnik i nawet przy specjalnych podjazdach mama nie da rady podjechać wózkiem do bagażnika i ustawić go bokiem. Po prostu mama waży 20 kg więcej od wózka.
Na razie jaguara mogę używać 7 razy w roku, kiedy jadę na zawody, bądź zgrupowania. To dla mnie za mało. Chciałabym non stop go używać, jeździć z nim do Poznania, na zakupy z mamą itp.
Mieszkając na wsi, nie można liczyć na jakąkolwiek komunikację podmiejską. Fakt, 2 razy dziennie jeździ autobus, lecz nie jest on dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Jedynym środkiem transportu jest samochód. Jeśli popsuje się samochód, jestem uziemiona.

Jakie autko?
Nie marzy mi się samochód za 500 tys z pełnym wyposażeniem, luksusowe. Chcę mieć samochód typu Renault Kangoo, czy Citroen Berlingo itp z specjalną rampą. Wtedy sama wjeżdżam i wyjeżdżam z samochodu, a mamy zadaniem będzie tylko rozłożenie podjazdu. To bardzo ułatwiłoby nam życie i dałoby mi większą wolność i niezależność.

Moje podróże
2 razy w tygodniu dojeżdżam sama pociągiem do Poznania. Mama tylko dowozi mnie samochodem 12 km na stację PKP. Na razie jeżdżę na wózku aktywnym, bo łatwiej jest go zapakować do auta. Jednak na tym wózku mogę sama poruszyć się kilka metrów. Tak więc organizuję ludzi, którzy pomagają mi dostrzec z dworca na trening i powrotem. A pragnę zrobić to sama. Poczuć się wolna i nie martwić się, czy znajdzie się osoba, która będzie robić za mojego kierowcę.

Co trenuję?
Trenuję boccię. Dla niektórych Boccia może kojarzyć się grą w kulki. Dlaczego? Bo 2 przeciwników, każdy ma po 6 piłek w 1 kolorze czerwonym lub niebieskim, rzuca swoje kulki do białej. Wygrywa ten, którego bile są najbliżej białej. W tym sporcie liczy się taktyka. Przed rzutem trzeba pomyśleć, czy wybić bilę, dokleić do białej, zagrać bilardowy, czy dobić. Jest wiele zagrań, które mogą nas doprowadzić do zwycięstwa. W ciągu 4 lat 2 krotne byłam Mistrzynią Polski. Za mój największy sukces na arenie międzynarodowej, to zajęcie 6 miejsca w World Open 2018 na moim jaguarze.

Co daje mi sport?
Przede wszystkim poczucie własnej wartości, zobaczenia kawałka świata. Jako członek kadry narodowej reprezentowałam nasz kraj w Dubaju, Portugalii, Czy w Hiszpanii. Nawiązuję kontakt z ludźmi z całego świata. A przede wszystkim jestem aktywna i mam motywację, żeby wyjść z domu.

Kim jestem?
Nazywam się Kinga Koza i wielu ludzi wola na mnie po nazwisku. Moje schorzenie, to Mózgowe Porażenie Dziecięce 4 kończynowe. Jestem mgr informatyki i cyborgiem. Cyborg, ponieważ od 10 lat mam 2 stymulatory w mózgu. Ta elektronika spowodowała, że zmniejszyło się ryzyko, że kogoś uderzę przez przypadek prawą ręką i ta ręka stała się użyteczna w małym stopniu, a to duża pomoc przy pewnych czynnościach, jak ubieranie się.

Czym dla mnie jest niezależność?|
Niezależność, to wolność, to większą samodzielność. Wiecie, jaka to radość robić coś samemu? Bardzo pragnę sama dojeżdżać na treningi moim jaguarem, poczuć się jak inni, nie bać się, czy znajdzie się osoba, która pomoże mi dojechać na trening. Nie martwić się o ból kręgosłupa mamy podczas wyciągania wózka aktywnego. Poczuć się jak wolny ptak...

Moje osiągnięcia:

- 2005 r --> obronienie tytułu Magistra Informatyki

- 2014 r --> Wicemistrzostwo Polski w Bocci

- 2015 r --> Mistrzostwo Polski w Bocci

- 2016 r --> Dubaj, World Open Boccia, 16 miejsce

- 2016 r --> Wicemistrzostwo Polski w Bocci

- 2017 r --> Poznań, Regional Open Boccia, 4 miejsce

- 2017 r --> Mistrzostwo Polski w Bocci

- 2018 r --> Portugalia, World Open Boccia, 6 miejsce


Proszę, pomóż mi stać się samodzielniejszą i wesprzyj mnie... Z góry dziękuję za pomoc :) 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Kinga Koza - awatar

  Kinga Koza

  13.07.2018
  13.07.2018

  Wygrana z Grekiem Panagiotis Soulanis, który obecne zajmuje 17 miejsce w światowym rankingu

  Zdjęcie aktualizacji 17 373

161 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Kinga Koza - awatar

Kinga Koza

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paweł Ziemba - awatar
Paweł Ziemba
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij