Z pasji do ratownictwa

1 165 zł  z 13 500 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób

Grupa Ratownictwa Specjalistycznego SAR Poland jest ochotniczą jednostką specjalizującą się w technikach linowych złożoną z blisko dwudziestu ratowników. Jesteśmy przygotowani m.in. do ratownictwa wysokościowego, jaskiniowego, kataklizmowego czy też na wodach szybkopłynących. Stanowimy grupę pasjonatów, pracujących na co dzień jako ratownicy wysokościowi, medyczni ale też żołnierze, dziennikarze, a nawet… muzycy.

Sprawdzeni pasjonaci:

Szkolimy m.in. jednostki MON i MSWiA. Kilka razy wystartowaliśmy w zawodach dla jednostek ratownictwa wysokościowego PSP i OSP, wojska oraz służb MSWiA. Zawsze nasze zespoły zajmowały pierwszą lokatę. 

Prawdziwym sprawdzianem są jednak realne działania, którym także sprostaliśmy prowadząc wspólnie z grupą Soccorso Alpino Speleologico akcję ratowniczo-poszukiwawczą w samym centrum sierpniowego trzęsienia ziemi we Włoszech – Amatrice. Poza standardowym działaniem, trójka ratowników GRS SAR dokonywała dodatkowo stabilizacji elementów konstrukcyjnych na gruzowisku, dbając o bezpieczeństwo samych ratowników.

Lubimy pomagać:

Poza ratownictwem, w działalności statutowej SAR ujęliśmy także inne formy pomocy. Staramy się udzielać charytatywnie (zorganizowaliśmy m.in. akcję Mikołaj na linie: https://vimeo.com/81341307), uczyć pierwszej pomocy oraz wspierać wszystkich, którzy chcą poznać tajniki ratownictwa wysokościowego.

Wsparcie:

GRS SAR działa w oparciu o ustawę prawo o stowarzyszeniach (identycznie jak GOPR czy TOPR), jednak nie posiada dofinansowania ze środków MSWiA. Mimo tego chcemy poświęcać swój czas i środki oraz działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa tworząc profesjonalną, ochotniczą służbę ratowniczo-poszukiwawczą.

Z tego powodu, zwracamy się do Was z prośba o wsparcie zakupu sprzętu medycznego umożliwiającego włączenie naszej grupy do systemu. Wówczas GRS SAR pozostanie w dyspozycji wojewodów na wypadek klęsk żywiołowych, kataklizmów, akcji jaskiniowych oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykorzystanie technik linowych.

Zbieramy na:
2 apteczki PSP R-1 z szynami Kramera 8500 PLN
2 deski BaXtrap 3000 PLN
1 nosze podbierakowe 2000 PLN
SAR - jesteśmy dla Ciebie, Ty bądź dla innych

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 165 zł  z 13 500 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób

Wpłaty: 27

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jowita - awatar
Jowita
10
Irek - awatar
Irek
50
4ropak - awatar
4ropak
20
Karolina P. - awatar
Karolina P.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kinio - awatar
Kinio
20
Lolek kazała;P - awatar
Lolek kazała;P
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij