Grupa Ratownictwa Specjalistycznego SAR Poland jest ochotniczą jednostką specjalizującą się w technikach linowych złożoną z blisko dwudziestu ratowników. Jesteśmy przygotowani m.in. do ratownictwa wysokościowego, jaskiniowego, kataklizmowego czy też na wodach szybkopłynących. Stanowimy grupę pasjonatów, pracujących na co dzień jako ratownicy wysokościowi, medyczni ale też żołnierze, dziennikarze, a nawet… muzycy.

Sprawdzeni pasjonaci:

Szkolimy m.in. jednostki MON i MSWiA. Kilka razy wystartowaliśmy w zawodach dla jednostek ratownictwa wysokościowego PSP i OSP, wojska oraz służb MSWiA. Zawsze nasze zespoły zajmowały pierwszą lokatę. 

Prawdziwym sprawdzianem są jednak realne działania, którym także sprostaliśmy prowadząc wspólnie z grupą Soccorso Alpino Speleologico akcję ratowniczo-poszukiwawczą w samym centrum sierpniowego trzęsienia ziemi we Włoszech – Amatrice. Poza standardowym działaniem, trójka ratowników GRS SAR dokonywała dodatkowo stabilizacji elementów konstrukcyjnych na gruzowisku, dbając o bezpieczeństwo samych ratowników.

Lubimy pomagać:

Poza ratownictwem, w działalności statutowej SAR ujęliśmy także inne formy pomocy. Staramy się udzielać charytatywnie (zorganizowaliśmy m.in. akcję Mikołaj na linie: https://vimeo.com/81341307), uczyć pierwszej pomocy oraz wspierać wszystkich, którzy chcą poznać tajniki ratownictwa wysokościowego.

Wsparcie:

GRS SAR działa w oparciu o ustawę prawo o stowarzyszeniach (identycznie jak GOPR czy TOPR), jednak nie posiada dofinansowania ze środków MSWiA. Mimo tego chcemy poświęcać swój czas i środki oraz działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa tworząc profesjonalną, ochotniczą służbę ratowniczo-poszukiwawczą.

Z tego powodu, zwracamy się do Was z prośba o wsparcie zakupu sprzętu medycznego umożliwiającego włączenie naszej grupy do systemu. Wówczas GRS SAR pozostanie w dyspozycji wojewodów na wypadek klęsk żywiołowych, kataklizmów, akcji jaskiniowych oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykorzystanie technik linowych.

Zbieramy na:
2 apteczki PSP R-1 z szynami Kramera 8500 PLN
2 deski BaXtrap 3000 PLN
1 nosze podbierakowe 2000 PLN
SAR - jesteśmy dla Ciebie, Ty bądź dla innych

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Sylwester - awatar
50
Sylwester
Halina - awatar
30
Halina
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Kuba - awatar
50
Kuba

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij