Zbiórka Z pasji do ratownictwa - miniaturka zdjęcia

Z pasji do ratownictwa

Z pasji do ratownictwa

1 165 zł z 13 500 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Wpłać teraz
 

Grupa Ratownictwa Specjalistycznego SAR Poland jest ochotniczą jednostką specjalizującą się w technikach linowych złożoną z blisko dwudziestu ratowników. Jesteśmy przygotowani m.in. do ratownictwa wysokościowego, jaskiniowego, kataklizmowego czy też na wodach szybkopłynących. Stanowimy grupę pasjonatów, pracujących na co dzień jako ratownicy wysokościowi, medyczni ale też żołnierze, dziennikarze, a nawet… muzycy.

Sprawdzeni pasjonaci:

Szkolimy m.in. jednostki MON i MSWiA. Kilka razy wystartowaliśmy w zawodach dla jednostek ratownictwa wysokościowego PSP i OSP, wojska oraz służb MSWiA. Zawsze nasze zespoły zajmowały pierwszą lokatę. 

Prawdziwym sprawdzianem są jednak realne działania, którym także sprostaliśmy prowadząc wspólnie z grupą Soccorso Alpino Speleologico akcję ratowniczo-poszukiwawczą w samym centrum sierpniowego trzęsienia ziemi we Włoszech – Amatrice. Poza standardowym działaniem, trójka ratowników GRS SAR dokonywała dodatkowo stabilizacji elementów konstrukcyjnych na gruzowisku, dbając o bezpieczeństwo samych ratowników.

Lubimy pomagać:

Poza ratownictwem, w działalności statutowej SAR ujęliśmy także inne formy pomocy. Staramy się udzielać charytatywnie (zorganizowaliśmy m.in. akcję Mikołaj na linie: https://vimeo.com/81341307), uczyć pierwszej pomocy oraz wspierać wszystkich, którzy chcą poznać tajniki ratownictwa wysokościowego.

Wsparcie:

GRS SAR działa w oparciu o ustawę prawo o stowarzyszeniach (identycznie jak GOPR czy TOPR), jednak nie posiada dofinansowania ze środków MSWiA. Mimo tego chcemy poświęcać swój czas i środki oraz działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa tworząc profesjonalną, ochotniczą służbę ratowniczo-poszukiwawczą.

Z tego powodu, zwracamy się do Was z prośba o wsparcie zakupu sprzętu medycznego umożliwiającego włączenie naszej grupy do systemu. Wówczas GRS SAR pozostanie w dyspozycji wojewodów na wypadek klęsk żywiołowych, kataklizmów, akcji jaskiniowych oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykorzystanie technik linowych.

Zbieramy na:
2 apteczki PSP R-1 z szynami Kramera 8500 PLN
2 deski BaXtrap 3000 PLN
1 nosze podbierakowe 2000 PLN
SAR - jesteśmy dla Ciebie, Ty bądź dla innych

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 165 zł z 13 500 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 27

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jowita - awatar
Jowita
10
Irek - awatar
Irek
50
4ropak - awatar
4ropak
20
Karolina P. - awatar
Karolina P.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kinio - awatar
Kinio
20
Lolek kazała;P - awatar
Lolek kazała;P
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij