Z pasji do ratownictwa

1 165 zł  z 13 500 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Grupa Ratownictwa Specjalistycznego SAR Poland jest ochotniczą jednostką specjalizującą się w technikach linowych złożoną z blisko dwudziestu ratowników. Jesteśmy przygotowani m.in. do ratownictwa wysokościowego, jaskiniowego, kataklizmowego czy też na wodach szybkopłynących. Stanowimy grupę pasjonatów, pracujących na co dzień jako ratownicy wysokościowi, medyczni ale też żołnierze, dziennikarze, a nawet… muzycy.

Sprawdzeni pasjonaci:

Szkolimy m.in. jednostki MON i MSWiA. Kilka razy wystartowaliśmy w zawodach dla jednostek ratownictwa wysokościowego PSP i OSP, wojska oraz służb MSWiA. Zawsze nasze zespoły zajmowały pierwszą lokatę. 

Prawdziwym sprawdzianem są jednak realne działania, którym także sprostaliśmy prowadząc wspólnie z grupą Soccorso Alpino Speleologico akcję ratowniczo-poszukiwawczą w samym centrum sierpniowego trzęsienia ziemi we Włoszech – Amatrice. Poza standardowym działaniem, trójka ratowników GRS SAR dokonywała dodatkowo stabilizacji elementów konstrukcyjnych na gruzowisku, dbając o bezpieczeństwo samych ratowników.

Lubimy pomagać:

Poza ratownictwem, w działalności statutowej SAR ujęliśmy także inne formy pomocy. Staramy się udzielać charytatywnie (zorganizowaliśmy m.in. akcję Mikołaj na linie: https://vimeo.com/81341307), uczyć pierwszej pomocy oraz wspierać wszystkich, którzy chcą poznać tajniki ratownictwa wysokościowego.

Wsparcie:

GRS SAR działa w oparciu o ustawę prawo o stowarzyszeniach (identycznie jak GOPR czy TOPR), jednak nie posiada dofinansowania ze środków MSWiA. Mimo tego chcemy poświęcać swój czas i środki oraz działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa tworząc profesjonalną, ochotniczą służbę ratowniczo-poszukiwawczą.

Z tego powodu, zwracamy się do Was z prośba o wsparcie zakupu sprzętu medycznego umożliwiającego włączenie naszej grupy do systemu. Wówczas GRS SAR pozostanie w dyspozycji wojewodów na wypadek klęsk żywiołowych, kataklizmów, akcji jaskiniowych oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykorzystanie technik linowych.

Zbieramy na:
2 apteczki PSP R-1 z szynami Kramera 8500 PLN
2 deski BaXtrap 3000 PLN
1 nosze podbierakowe 2000 PLN
SAR - jesteśmy dla Ciebie, Ty bądź dla innych

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 165 zł  z 13 500 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 27

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jowita - awatar
Jowita
10
Irek - awatar
Irek
50
4ropak - awatar
4ropak
20
Karolina P. - awatar
Karolina P.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kinio - awatar
Kinio
20
Lolek kazała;P - awatar
Lolek kazała;P
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij