Depresja to problem dotykający wielu nastolatków, niestety często lekceważony przez rodziców, opiekunów i bliskich. W okresie dojrzewania młodzi ludzie wkraczają w dorosły świat, zmienia się ich światopogląd, zaczynają dostrzegać i rozumieć rzeczy, których nigdy nie doświadczyli. To właśnie w tym okresie potrzebują szczególnego wsparcia.
W życiu młodego człowieka szczególnie ważna jest szkoła, która również może przyczyniać się do rozwoju depresji. Poniżanie, wyśmiewanie przez rówieśników, a może nawet nauczycieli? W naszym filmie chcemy pokazać najczęstsze powody problemów psychicznych nastolatków: rodzina, znajomi i szkoła - trzy elementy wpływające na rozwój emocjonalny młodych ludzi.
"Scenariusz życia" oparty jest na prawdziwych wydarzeniach opowiedzianych przez kilku młodych ludzi. Chcemy pokazać, że depresja jest zagrożeniem i nie powinna być ignorowana.
Kilka słów o nas - reżyserach
Nazywam się Antoni Przymus i jestem odpowiedzialny za cały projekt "Scenariusz życia". Z pomocą moich młodszych znajomych tworzę scenariusz i reżyseruję cały film. W 2017 roku wraz z dwójką przyjaciół zdobyłem I miejsce w konkursie im. Wojciecha Słodkowskiego prezentując reportaż o łódzkim getcie Litzmannstadt. W roku 2018 pomagałem w realizacji materiału o hejcie w Internecie, który spotkał się z wieloma pozytywnymi opiniami, przede wszystkim nauczycieli-wychowawców i psychologów.
Kim są natomiast wspomniani "reżyserzy"? To ludzie chorujący na depresję, którzy zdołali podzielić się swoją historią życia. A przede wszystkim to Ja, gdyż na co dzień spotykam się z wieloma problemami rodzinnymi.
Na co zbieramy?
Nasz debiutancki film chcemy zrealizować amatorsko, a nawet półprofesjonalnie i udowodnić, nie tylko sobie, że dobry projekt można stworzyć bez udziału wielkich korporacji i firm produkcyjnych. W realizację wkładamy własne oszczędności, na które będziemy pracować aż do rozpoczęcia realizacji filmu. Zbieramy fundusze na dodatkowy sprzęt: druga kamera, obiektywy, oświetlenie, mikrofony i produkcję. Nasz film chcemy zaprezentować podczas prywatnego pokazu na dużym ekranie kina, a później opublikować w serwisie YouTube, by każdy mógł poznać problem depresji. W przyszłości mamy już wiele pomysłów na kolejne realizacje dotyczące życia, nie tylko młodych ludzi. Zebrany sprzęt pozwoli nam rozwijać się w "branży" filmowej.
Co dalej?
Nasz film chcemy wysłać na wiele konkursów, przede wszystkim Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych Festiwalu Młodzi i Film.
Liczymy na każde wsparcie i bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji naszego marzenia!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: