owner

Anna Hardenbicker

Organizator zbiórki

Zbiórka

Photo

Nasza rodzina

Ania, Adam, Adrian, Patrycja i Sebastian - to nasza rodzina. Sebastian najmłodszy, obecnie ośmiolatek to wiecznie uśmiechnięty chłopiec z zespołem Downa. Od narodzin dzielnie walczy o swoje życie.

Photo

Nasz Dzielny Rycerz

Sebastianek urodził się 14 października 2007 roku. Zrobił nam niezłą niespodziankę, gdyż okazało się, że ma zespół Downa. Jego przyjście na świat okupione było wielkim cierpieniem i bólem nas wszystkich. Sebuś nie oddychał osiem minut! Do tego doszła niewydolność łożyska, hipotrofia i hipotonia płodu oraz wada serca pod postacia całkowitego kanału przedsionkowo-komorowego.
Ale nasz dzielny chłopczyk walczył z całych sił i wygrał! Pytacie jak to, co wygrał? Wygrał życie!!!

W wieku 5,5 miesiąca przeszedł operację na otwartym sercu, trwającą 4,5 godziny. Nadal występuje niedomykalność zastawek I stopnia.

Photo

I co dalej?

Sebastian cierpi również na dysplazję stawów biodrowych, co powoduje problemy z poruszaniem się. Jest bardzo wiotki i często się przewraca. Od półtora roku choruje równiez na niedoczynność tarczycy pod postacią Hashimoto. Sebastian boryka się też z nadzwrocznością oraz zezem i astygmatyzmem. Wada wzroku to +4 i +6 dioptrii.

U Sebastiana nie zanikł odruch ssania i nie wykształcił się odruch żucia. Nie potrafi dobrze gryźć i żuć pokarmów. Przez to ma problemy z mową i pionizacją języka.

Photo

Po co nam zbiórka?

Sebastian pomimo swojej niepełnosprawności jest bardzo radosnym i wiecznie uśmiechniętym dzieckiem. Rehabilitujemy go ruchowo i neurologopedycznie. Potrzeby finansowe są ogromne.

Widać już olbrzymie postępy w mowie, w porównaniu do lat ubiegłych. To nadal ciągle mało. Walczymy o to, aby Sebastian mógł porozumieć się samodzielnie z każdym człowiekiem.

Pieniądze uzbierane podczas zbiórki przeznaczymy na terapię ręki, ćwiczenia ruchowe oraz prace z neurologopedą, która uczy go gryźć, przełykać oraz żuć.

Photo

Każda złotówka pomaga!

Proszę pomóż Sebastianowi w jego rozwoju. Dla niego i dla nas liczy się najdrobniejsza wpłata. Każda złotówka nas ucieszy!!!

Sebastian zaczyna juz więcej mówić. Niestety, nie są to jeszcze zdania długie, ale jest coraz lepiej. Ciężko na to pracuje.

 

Dziękujemy!!!!!!!!!

Photo

Komentarze

 • Monika

  24.11.15
  24.11.15

  Sebuś jesteś dzielny :) Masz wspaniałych rodziców :)

  • Anna Hardenbicker

   Anna Hardenbicker - Organizator zbiórki

   01.12.15
   01.12.15

   Dziękujemy!

 • AAD

  24.11.15
  24.11.15

  Zyczymy zdrowka!!

  • Anna Hardenbicker

   Anna Hardenbicker - Organizator zbiórki

   01.12.15
   01.12.15

   Dziękujemy!

owner

Anna Hardenbicker

Organizator zbiórki

Wpłaty - 3

 • Avatar Monika
  10
  Monika
 • Avatar AAD
  50
  AAD
 • Avatar pomagacz
  10
  pomagacz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę