Zbiórka Dzielny Sebastian - zdjęcie główne

Dzielny Sebastian

105 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Hardenbicker - awatar

Anna Hardenbicker

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Dzielny Sebastian

Nasza rodzina

Ania, Adam, Adrian, Patrycja i Sebastian - to nasza rodzina. Sebastian najmłodszy, obecnie ośmiolatek to wiecznie uśmiechnięty chłopiec z zespołem Downa. Od narodzin dzielnie walczy o swoje życie.

Zdjęcie opisu zbiórki Dzielny Sebastian

Nasz Dzielny Rycerz

Sebastianek urodził się 14 października 2007 roku. Zrobił nam niezłą niespodziankę, gdyż okazało się, że ma zespół Downa. Jego przyjście na świat okupione było wielkim cierpieniem i bólem nas wszystkich. Sebuś nie oddychał osiem minut! Do tego doszła niewydolność łożyska, hipotrofia i hipotonia płodu oraz wada serca pod postacia całkowitego kanału przedsionkowo-komorowego.
Ale nasz dzielny chłopczyk walczył z całych sił i wygrał! Pytacie jak to, co wygrał? Wygrał życie!!!

W wieku 5,5 miesiąca przeszedł operację na otwartym sercu, trwającą 4,5 godziny. Nadal występuje niedomykalność zastawek I stopnia.

Zdjęcie opisu zbiórki Dzielny Sebastian

I co dalej?

Sebastian cierpi również na dysplazję stawów biodrowych, co powoduje problemy z poruszaniem się. Jest bardzo wiotki i często się przewraca. Od półtora roku choruje równiez na niedoczynność tarczycy pod postacią Hashimoto. Sebastian boryka się też z nadzwrocznością oraz zezem i astygmatyzmem. Wada wzroku to +4 i +6 dioptrii.

U Sebastiana nie zanikł odruch ssania i nie wykształcił się odruch żucia. Nie potrafi dobrze gryźć i żuć pokarmów. Przez to ma problemy z mową i pionizacją języka.

Zdjęcie opisu zbiórki Dzielny Sebastian

Po co nam zbiórka?

Sebastian pomimo swojej niepełnosprawności jest bardzo radosnym i wiecznie uśmiechniętym dzieckiem. Rehabilitujemy go ruchowo i neurologopedycznie. Potrzeby finansowe są ogromne.

Widać już olbrzymie postępy w mowie, w porównaniu do lat ubiegłych. To nadal ciągle mało. Walczymy o to, aby Sebastian mógł porozumieć się samodzielnie z każdym człowiekiem.

Pieniądze uzbierane podczas zbiórki przeznaczymy na terapię ręki, ćwiczenia ruchowe oraz prace z neurologopedą, która uczy go gryźć, przełykać oraz żuć.

Zdjęcie opisu zbiórki Dzielny Sebastian

Każda złotówka pomaga!

Proszę pomóż Sebastianowi w jego rozwoju. Dla niego i dla nas liczy się najdrobniejsza wpłata. Każda złotówka nas ucieszy!!!

Sebastian zaczyna juz więcej mówić. Niestety, nie są to jeszcze zdania długie, ale jest coraz lepiej. Ciężko na to pracuje.

 

Dziękujemy!!!!!!!!!

Zdjęcie opisu zbiórki Dzielny Sebastian

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Monika - awatar

  Monika

  24.11.2015
  24.11.2015

  Sebuś jesteś dzielny :) Masz wspaniałych rodziców :)

  • Anna Hardenbicker - awatar

   Anna Hardenbicker - Organizator zbiórki

   01.12.2015
   01.12.2015

   Dziękujemy!

 • AAD - awatar

  AAD

  24.11.2015
  24.11.2015

  Zyczymy zdrowka!!

  • Anna Hardenbicker - awatar

   Anna Hardenbicker - Organizator zbiórki

   01.12.2015
   01.12.2015

   Dziękujemy!

105 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Hardenbicker - awatar

Anna Hardenbicker

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Klaudia Kęszka - awatar
Klaudia Kęszka
35
Monika - awatar
Monika
10
AAD - awatar
AAD
50
pomagacz - awatar
pomagacz
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij