Zbiórka Powrót do zdrowia i życia - miniaturka zdjęcia

Powrót do zdrowia i życia

Sebastian K. - awatar

Sebastian K.

Organizator zbiórki

AKTUALIZACJA: 16 marca 2019 roku

Kilka lat temu zacząłem zmagać się z uciążliwą i nietypową chorobą, która wywróciła do góry nogami życie moje i moich bliskich.
W 2016 roku problemy zdrowotne znacznie nasiliły się.

Od 2017 roku kolejne badania dają coraz dokładniejszy obraz sytuacji.
W czerwcu 2018 w szpitalu klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przebyłem pierwszy zabieg operacyjny – służył on celom diagnostycznym.

Chociaż w 2014 roku musiałem przerwać działalność sportową (taternictwo jaskiniowe), jeszcze w pierwszym półroczu 2018 roku udawało się nam zabierać dziecko na spacerowe wypady w góry nieco dalsze niż te wznoszące się w naszym rejonie Beskidów. Od połowy 2018 roku dolegliwości ze strony układu pokarmowego zupełnie sparaliżowały moje życie, nie tylko wykluczając z aktywności zawodowej czy społecznej, ale już przez większość czasu zamykając w domu.
Nieocenione okazały się opieka Małżonki i pomoc Przyjaciół.
Jakiekolwiek wyjazdy – dyktowane często koniecznością badań i konsultacji – odbywały się kosztem głodówki i specjalnej logistyki (później i tak je "odchorowywałem").

Do głównej operacji przygotowywano mnie już w 2018 roku w jednym z dużych szpitali klinicznych kraju. Problem okazał się jednak zbyt złożony i w ostatniej chwili (już po przyjęciu na oddział, dosłownie w wieczór przed wjazdem na blok operacyjny) zabieg odwołano.

Jesienią 2018 roku leczenie przeniosło się do stolicy.

Na przełomie września i października 2018 uruchomiliśmy tu zbiórkę środków na kontynuowanie zaawansowanej diagnostyki, a także na bieżące wydatki – by móc dotrwać do następnego etapu.

NOWE WIADOMOŚCI:

22 stycznia 2019 przeszedłem ważną, długo oczekiwaną operację w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. Operował mnie wybitny fachowiec, Profesor stojący na czele Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Przewodu Pokarmowego. Nawet tam zabiegu nie dało się wykonać laparoskopowo, lekarze zastosowali metodę klasyczną (otwarli jamę brzuszną). Potwierdziły się dane zgromadzone podczas wcześniejszych badań: jelita były silnie zdeformowane, nie mogły spełniać swej funkcji. Choć pierwotnie rozważano usunięcie całego jelita grubego, mimo wszystko podjęto próbę nieco mniej radykalnej terapii i poddano mnie rozszerzonej hemikolektomii lewostronnej.
Późniejsze badanie histopatologiczne ujawniło m.in. zupełny brak szczególnego typu komórek nerwowych potrzebnych do pracy układu pokarmowego.
W świetle aktualnej wiedzy medycznej prawdopodobnie chodzi o wadę wrodzoną budowy jelit, którą w miarę upływu lat organizm znosi coraz gorzej i która skutkuje postępującymi uszkodzeniami.

Sytuacja po operacji:
Najtrudniejsze były, rzecz jasna, tygodnie bezpośrednio po zabiegu.
Szczęśliwie jedna z dwóch głównych, utrudniających życie dolegliwości na razie ustąpiła. Niestety, niektóre problemy oraz druga z głównych dolegliwości powróciły, momentami wręcz nasilają się – zmagam się z nimi każdego dnia. Podobno w Polsce pacjentów z moją chorobą nie ma wielu. Chirurgom trudno teraz przewidzieć, czy będzie konieczna kolejna operacja. Pewną nadzieję można pokładać w pogłębieniu diagnostyki.
Decydujące znaczenie będą miały kolejne miesiące. Czas pokaże, jakie i jak trwałe będą efekty styczniowej operacji, czy pozostawiona część jelit jest choć trochę lepiej unerwiona, jak układ pokarmowy będzie funkcjonował w zupełnie nowych, stworzonych przez lekarzy warunkach.

Plany na 2019 rok:
O ile nie nastąpią komplikacje i jeśli na przeszkodzie nie staną przedłużające się dolegliwości, zaczyna się dla mnie okres regularnej, specjalistycznej, nierefundowanej przez NFZ rehabilitacji. Środki z dalszej internetowej zbiórki pragnę przeznaczyć w znacznej części na ten właśnie cel.
Są jeszcze koszty codziennego życia. Musimy też liczyć się z wydatkami na dalsze leczenie: ich wielkość będzie zależała od postępów rekonwalescencji i od (niełatwych do przewidzenia) wyników dalszej diagnostyki. Każdy dojazd na kontrole, konsultacje czy badania generuje koszty związane co najmniej z transportem.

Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory nam pomogli: za wsparcie finansowe w ostatnich miesiącach, za fachową pomoc medyczną i prawną, za różne spontaniczne gesty, które podnosiły nas na duchu w najbardziej zaskakujących momentach. Dziękuję za wzruszającą życzliwość, która okazywana była nam trojgu z zupełnie niespodziewanych stron. Czasem jeden telefon czy mail daje człowiekowi dobrą energię na kilka tygodni.
Bez Was nie dotarlibyśmy do obecnego etapu leczenia.

Swoją prośbę o dalsze wsparcie formułuję ostrożnie, bo internet i świat poza nim pełne są osób bardziej bezbronnych i bardziej potrzebujących niż ja. Świadomość tego od początku jest dla mnie trudna.

Sebastian

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Wojciech Urban - awatar

  Wojciech Urban

  18.03.19
  18.03.19

  Życzę zdrowia!

 • anonimowy grotołaz - awatar

  anonimowy grotołaz

  24.01.19
  24.01.19

  trzymam kciuki

 • grotołaz SKTJ - awatar

  grotołaz SKTJ

  19.01.19
  19.01.19

  Szybkiego powrotu do zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.01.19
  19.01.19

  Speleoklub CBA

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.01.19
  18.01.19

  dziury same się nie wykopią

Sebastian K. - awatar

Sebastian K.

Organizator zbiórki

Wpłaty - 112

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Wojciech Urban - awatar
20
Wojciech Urban
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
anonimowa grotołazka - awatar
20
anonimowa grotołazka
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Klubowy kolega - awatar
50
Klubowy kolega
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Szymon - awatar
50
Szymon

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij