Od ponad 5 lat jestem wolontariuszką w ProFelis i zajmuję się pomocą chorym i bezdomnym kotom. Po raz kolejny przyszło nam mierzyć się z zakaźnym zapaleniem otrzewnej. Semi, nasza 4-miesięczna podopieczna, stoi przed najtrudniejszą bitwą w swoim życiu. Niedawno na podstawie badań weterynaryjnych stwierdzono u niej z 90% pewnością FIP, jedną z najcięższych chorób, jakie mogą dotknąć kota. Bez leczenia FIP jest wyrokiem, ale istnieje nadzieja – innowacyjna terapia, która może uratować jej życie.
Leczenie FIP jest niezwykle kosztowne. Potrzebujemy leków, które nie są dostępne na polskim rynku i trzeba je sprowadzać z zagranicy. Dodatkowo Semi wymaga intensywnej opieki weterynaryjnej, częstych, czasami nawet codziennych wizyt kontrolnych, badań, kroplówek i wsparcia, aby jej mały organizm miał siłę do walki. Dodatkowym utrudnieniem w walce z chorobą jest to, że u koteczki zdiagnozowano wcześniej białaczkę. Z tego powodu mała musi dostawać większą dawkę leku, co podraża koszty leczenia.
04/10/2024 14:56: BADANIE
Temperatura: 39,2°C
Waga: 1,79 kg
OPIS WYWIADU
Kot z bogatą kartoteką, FeLV pozytywny.
Po podaniu Onsioru zaczęły się wymioty, najpierw z treścią, potem bez oraz pogorszył się apetyt.
Ostatni pełen posiłek zjadła wczoraj.
Do jedzenie dostaje karmę mokrą z Doliny Noteci.
USG: Podsumowanie:
Bardzo silna limfadenopatia węzłów chłonnych jelita czczego (o wymiarach ok. 2,1x4,9 cm) - obraz spotykany przy chorobach zakaźnych (w tym FIP/FeLV/)/neo/ziarniniakowym zapaleniu węzłów chłonnych/innych. W celu rozszerzenia diagnostyki do rozważenia FNA/biopsja chirurgiczna.
Śledziona: o cechach silnego pobudzenia układu immunologicznego spotykanego przy problemach ogólnoustrojowych/chorobach zakaźnych/neo (w tym chłoniak, choć u kotów rzadko). Wskazana kontrola USG za ok 2-4 tyg. lub wcześniej, jeżeli lekarz prowadzący zaleci inaczej.
Przewód pokarmowy bez cech aktywnego zapalenia. Rozbudowane fałdy żołądka
spotykane przy przewlekłych problemach, zwiększona ilość gazu spotykana przy
nietolerancjach pokarmowych/dysbiozie/innych.
Dalsze postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarze prowadzącego.
08/10/2024 12:02: BADANIE I DIAGNOSTYKA
Temperatura: 39,4°C
Waga: 1,79 kg
OPIS WYWIADU
Semi miała USG jamy brzusznej - z odchyleń lekki stan zapalny żołądka oraz silna limfadenopatia węzłów chłonnych jelita czczego.
Po lekach podanych w piątek czuła się lepiej przez weekend.
Dziś w nocy zwymiotowała.
Zlecono wykonanie badań diagnostycznych.
ZABIEGI:
Pobranie krwi / pobranie materiału
Badanie krwi - profil przesiewowy duży VetLab
Badanie krwi - elektroforeza białek Vetlab
Zastrzyk SC
ZASTOSOWANE LEKI
Vetemex 10mg/ml 20ml 0,18 ml; No-Spa 20mg/ml 2ml, 5amp 0,1 ml
Stosunek: albuminy /globuliny 0,563
ZALECENIA
Na ten moment podejrzewamy FIP/FeLV. Nie mamy możliwość rozróżnienia na ten moment czy jest to zakaźne zapalenie otrzewnej czy FeLV.
Plan działania:
1. Leczenie w kierunku FIPa - dawka 10 mg/kg.
2. Po 7 dniach leczenia kontrolna elektroforeza i morfologia krwi rozszerzona +/- rozmaz szczegółowy z komentarzem.
3. Codzienny pomiar temperatury przez kilka.
4. Proszę podawać Hepatiale forte advanced - 1/2 tabletki.
5. Kontrolne badanie USG jamy brzusznej - 24.10.2024
W przypadku gdy po lekach będzie poprawa - brak gorączki, lepsza elektroforeza, poprawa węzłów chłonnych w USG wiemy, że mamy do czynienia z FIPem i kontynuujemy dalej terapię.
Koszty leczenia to tysiące złotych, a czas gra na niekorzyść Semi. Dlatego błagamy Was o pomoc! Każda wpłata, każda złotówka może uratować jej życie. Semi jest młoda i bardzo chce żyć – nie pozwólmy, aby FIP odebrało jej tę szansę!
Prosimy o wsparcie finansowe i udostępnianie tej zbiórki. Razem możemy dokonać cudu i uratować Semi!
Z góry dziękujemy za każdą pomoc.
www.curefip.com
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Zdzisława
Pomagajmy zwierzętom dobro wraca!!!
Marta Milczewska - Organizator zbiórki
Dziękuję!