Wigilia dla osób bezdomnych

3 520 zł  z 2 800 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby
Dariusz Kaproń - awatar

Dariusz Kaproń

Organizator zbiórki

Co roku ratujemy ludzi w kryzysie i udzielamy pomocy osobom bezdomnym. W tym wyjątkowym czasie, pragniemy zorganizować Wigilię dla osób w potrzebie. Jesteśmy Toruńską Fundacją Rozwoju Wszystko Jest Możliwe,  założoną w styczniu 2016 roku.

Jesteśmy również organizacją pożytku publicznego, realizującą charytatywnie różne projekty społeczne.

Ten projekt, Coffee House Toruń, przy ul. Waryńskiego 19, niesie pomoc bezdomnym, zagubionym i potrzebującym ludziom.

17 grudnia o godzinie 18 organizujemy jak co roku Wigilię dla osób w kryzysie bezdomności w Punkcie Coffee House, ul. Waryńskiego 19 w Toruniu.

Zebrane środki przeznaczymy na niezbędne zakupy na Wigilię i produkty do paczek, naczynia jednorazowe ale nie tylko. Pozostałą część pieniędzy przeznaczymy na celową pomoc osobom będącym w kryzysie. (np. zakup leków, opatrunków, jedzenia itp.)

Ze względu na specyficzne zagrożenie epidemiologiczne w tym roku jak i w poprzednim, nasze Spotkanie Wigilijne odbędzie się przy Punkcie gdzie wydawane będą posiłki. Osoby biorące w niej udział, otrzymają jak zawsze paczki z różnymi potrzebnymi przedmiotami codziennego użytku, słodyczami, jedzeniem, środkami dezynfekcyjnymi. Oczywiście całość odbędzie się z zachowaniem środków ostrożności. Nie będzie jak zawsze uroczystej kolacji przy stole, ale podopieczni nie odejdą głodni. Stworzymy natomiast taką możliwość i klimat przy lokalu. Nie zabraknie też ciepłego słowa, kolęd i choinki oraz historii ze szczęśliwym zakończeniem.

W Punkcie Konsultacyjnym Coffee House, organizujemy cotygodniowe spotkania grupy wsparcia dla osób uzależnionych a także bezdomnych. Oprócz rozmowy przy posiłku i otrzymania wsparcia, uczestnicy mogą napić się gorącej kawy i herbaty, otrzymać ubranie na zmianę, środki przeciwbólowe, suplementy, produkty żywnościowe, skorzystać z Jadłodzielni, zrobić zdjęcie do dowodu osobistego, a nawet się ostrzyc i ogolić. Są również multimedia i stół do tenisa stołowego. Każdemu spotkaniu towarzyszy posiłek (ok. 60 spotkań w roku)

Staramy się pomagać we własnym zakresie a jeśli nie jest to możliwe, wysyłamy potrzebujących na leczenie specjalistyczne, najczęściej poza miejscem zamieszkania. Głównym zadaniem Coffee House jest wzbudzanie motywacja do leczenia, edukacja, opieka i okazywanie miłości i troski ludziom. Jesteśmy po to, by im pomóc wrócić do normalnego życia. Spotkania nasze odbywają się w każdy piątek, o godzinie 18.00 w Coffee House przy Waryńskiego 19 w Toruniu.

Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc dla osób "powracających do życia" , także na naczynia jednorazowe, kawę, herbatę, środki czystości, środki dezynfekcyjne, słodycze wigilijne, czapki, rękawice, szaliki, latarki, skarpety, produkty spożywcze z dłuższym terminem ważności... oraz "wkład" do paczek :-)

Jeżeli chciał(a)byś dołączyć do tej pomocy, zapraszam Cię, napisz do nas. Możesz też przygotować albo ufundować paczkę – Coffee House rozpoczął już zbiórkę na ten cel. Informacje znajdziecie na stronie fanpage Coffee House Toruń, ul. Waryńskiego 19 lub na stronie internetowej fundacji:

www.wszystkojestmozliwe.org

https://www.facebook.com/wszystkojestmozliwetorun

W związku z tym, żę utrzymujemy się z 1% oraz z darowizn ludzi dobrego serca, każda pomoc ma dla nas ogromne znaczenie. Bez niej nie było możliwe wykonywanie naszej misji.

Koniecznie przeczytaj więcej informacji na temat projektu Coffee House, ul. Waryńskiego 19 w Toruniu

https://www.facebook.com/Coffeehousetorun

Zapraszamy – włącz się do akcji ! Twoja wpłata jest nam bardzo potrzebna.

ZAPROSZANIE LUDZI DOBREGO SERCA PRZEZ PREZESA FUNDACJI DO WSPARCIA

https://www.youtube.com/watch?v=vZwwtafvkfI


Ostatnie Wigilie
2020-https://www.wszystkojestmozliwe.org/galeria-wigilia-dla-bezdomnych-2020/
2019 - http://www.wszystkojestmozliwe.org/5381-2/

2018 - http://www.wszystkojestmozliwe.org/5064-2/


Grupa wsparcia

Zachęcamy też do ugotowania potraw i dostarczenia ich o godz. 17 w dniu 17.12.
Waryńskiego 19. Toruń

Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony, a kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony!

Dobro wraca. Bądźcie z nami tego dnia :-)

Niech osoby w trudnej sytuacji otrzymają miłość i zaopatrzenie a ten dzień niech doda im nadziei na przyszłość.

-----------------

Praca nasza wykonywana jest cały rok. Utrzymujemy się ze wsparcia społecznego ludzi dobrego serca.

Prezes Toruńskiej Fundacji Rozwoju Wszystko jest Możliwe
Dariusz Kaproń


------------
Partnerzy akcji! 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Dariusz Kaproń - awatar

  Dariusz Kaproń

  10.12.2021
  10.12.2021

  Z całego serca, w imieniu własnym oraz osób, które znalazły się w kryzysie i otrzymują pomoc by z tego wyjść,
  DZIĘKUJĘ ZA WPŁACONE ŚRODKI
  Zostaną dobrze wykorzystane.

  :-)

3 520 zł  z 2 800 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby
Dariusz Kaproń - awatar

Dariusz Kaproń

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 52

Mieczysław i Barbara - awatar
Mieczysław i Barbara
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mateusz Pawlak - awatar
Mateusz Pawlak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
K i M - awatar
K i M
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij