Twoje Serce dla dzieci z Filipin

36 815 zł z 37 000 zł (Cel)
Wpłaciły 353 osoby
Zbiórka zakończona
 
Dariusz Metel - awatar

Dariusz Metel

Organizator zbiórki

III Akcja pomocy dzieciom z cmentarza w Manili  czyli " Twoje serce dla dzieci z Filipin " 

Kiedy pierwszy raz udałem się na Filipiny , udałem się  do miejsca , gdzie żyją ludzie mieszkający na cmentarzu . wywarło to na mnie wielki wrażenie , ponieważ panował tam ogromna bieda Spacerując miedzy grobowcami mijałem biegające zaniedbane dzieci . Trudno było mi przejść obok tego widoku obojętnie ,dlatego też zdecydowałem się pomóc tym dzieciom .

W ubiegłym roku o tej samej porze za pomocą portalu pomagam.pl , rozpoczęła się zbiórka pieniędzy . Nie była to pierwsza akcja dla tych dzieci z cmentarza . Pierwszą zorganizowałem w 2015 r z pomocą znajomych głównie przez Facebook  . Miała ona symboliczny wymiar ale odczucia jakie jej towarzyszyły i w końcu uśmiecha , jaki zagościł na twarzach obdarowanych dzieci był tak budujący że zapragnąłem zrobić coś więcej . Tak więc w marcu 2017 r rozpoczęła się  druga zbiórka , celem jej było zebranie w początkowej fazie 3000 zł . Zebrane pieniądze miały być przekazane na zakup  piłek do kosza  i koszulek  dla dzieci z cmentarza w  Manili  Jakie było moje zdziwienie gdy zaledwie w ciągu dwóch tygodni założony cel został osiągnięty . Nie było innej rady podniosłem poprzeczkę wyżej do 6000 zł . Finał zbiórki był jednak zupełnie nieoczekiwany  . Udało się zebrać kwotę 25800 zł . Za zebrane pieniądze zakupiłem już nie tylko piłki i koszulki ale także , środki higieniczne jedzenie itd .

 Raz jeszcze chciałbym wszystkim bardzo podziękować i tym  którzy wsparli akcję wpłatami na pomagam.pl  . i tym którzy przekazywali nam rzeczy na aukcję dla dzieci z cmentarza 

Dziękuje dzieciom ze świetlic środowiskowych , i szkół  za przepiękne karty świąteczne odblaski , dziękuję także Ewie Szymkiewicz za projektor multimedialny który  z wielką radością  i dzieci i nauczycieli  został przeze mnie przekazany do szkoły na wyspie Pamilacan . 

Bardzo dziękuję naszym rodakom  którzy pomogli mi w Manili  w zakupie jak i w rozdaniu rzeczy dla dzieci z cmentarza . Szczególnie dziękuje  filipince  Marlenie  bez której nic by się  nie udało to dzięki niej mogliśmy wejść z naszą akcją na cmentarz to ona  wyszukała nam 3 najbardziej biedne rodziny  wcześniej zamówiła rzeczy które potem w sklepach odebraliśmy . Dziękuje wszystkim którzy przekazali  sprzęt wędkarski dla rodzin z wyspy Pamilacan .

Tak duża kwota pozwoliła mi na podjęcie decyzji o podzieleniu zgromadzonych środków i przeznaczenia ich części na zakup ww.  akcesoriów dla dzieci ze szkoły na maleńkiej  wyspie Pamilacan . Dla dzieci był turniej koszykówki , dla szkoły przybory szkolne  głośniki , projektor multimedialny ( przekazany od  darczyńcy ) były tory  były fajerwerki no i lokalny przysmak Lechon Pork  ( prosiaczek z rożna ) a wieczorem kino letnie .

radości było co niemiara . Uśmiech zagościł nie tylko na twarzach dzieci ale i w oczach  widać było ogromną radość . Codzienna szara rzeczywistość choć na chwilę odeszła w zapomnienie

  W okresie wielkanocnym  2019 wybieram się ponownie na Filipiny . Chciałbym tak jak  poprzednio  zawieść  im Serce Wasze i moje bo to dzięki Waszej pomocy ta akcja ma sens . Każda akcja uczy nas czegoś nowego . Dlatego  za zebrane środki z tej trzeciej  już  akcji z pomocą życzliwych osób , na wzór  " Szlachetnej Paczki " będę chciał zakupić rzeczy dla najbardziej potrzebujących rodzin  z cmentarza .   W paczkach znajdą się różne artykuły w zależności od ich potrzeb . Orientacyjny koszt przygotowania jednej paczki to około 500 zł. Pragnąłbym przygotować ich jak najwięcej bo i potrzeby są bardzo duże .

Wiem że tak jak w ubiegłym roku tak i teraz otworzycie  swoje serce , bo nie ma takiej biedy na świecie aby nie podzielić się z inną biedą i nie wystarczy  być najlepszym na świecie  trzeba być najlepszym dla świata .

Zebrane środki będą przeznaczone na zakup  :

- Środki spożywcze 

- Środki higieniczne 

- leki 

- odzież 

- zabawki

- owoce 

W razie pytań proszę o kontakt :

Dariusz Metel

e-mai   [email protected]

Facebook   www.facebook.com/neronek

blog  http//neronek.geoblog.pl/

 


Aktualności


 • Dariusz Metel - awatar

  Dariusz Metel

  31.05.19
  31.05.19

  Przyjaciele znajomi wszyscy którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasza III Akcję Twoje serce dla dzieci z Filipin . Kochani udało się ogromnie się cieszę że 30 rodzin z cmentarza otrzymało ogromne szlachetne paczki , cieszę się także że wyremontowaliśmy bibliotekę dla dzieci w szkole na wyspie Siargao To były piękne dni tylu z Was nam pomogło i tylu bezpośrednio w Polsce tam na Filipinach . Zdjęcia filmy będą dostępne na Facebook You Tube i na moim blogu z relacją : http://neronek.geoblog.pl/podroz/26416/filipiny-2019-iii-akcja-twoje-serce-dla-dzieci-z-filipin Przyjaciele dziękujemy Salamat .

  Zdjęcie aktualności 32 143

Komentarze


 • Rafał Śladewski - awatar

  Rafał Śladewski

  19.04.19
  19.04.19

  Mam nadzieję że ta symboliczna wpłata chodź trochę pomoże w lepszym życiu dzieciaków. Pozdrawiam.

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   19.04.19
   19.04.19

   Dziękujemy przyjacielu Salamat

 • Włodek Włodi - awatar

  Włodek Włodi

  13.03.19
  13.03.19

  Powodzenia Darku. Pozdrowienia

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   13.03.19
   13.03.19

   Dziękujemy przyjacielu już trzeci raz nam pomagasz Salamat :)

 • JurAS - awatar

  JurAS

  22.12.18
  22.12.18

  Powodzenia. Czekam na informację, jak się udała ta akcja i trzymam mocno kciuki.

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   23.12.18
   23.12.18

   dziękuję będzie na pewno relacja powrocie , raz jeszcze dziękuje

 • Elżbieta Sypniewska - awatar

  Elżbieta Sypniewska

  20.12.18
  20.12.18

  Darek - Ty wiesz! Dziękujemy z mamą za wszystko!

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   20.12.18
   20.12.18

   ściskam Was kochani i dziękuję za wsparcie Salamat Przyjaciele

 • Paweł Szybiak - awatar

  Paweł Szybiak

  22.09.18
  22.09.18

  Filipiny, niedługo się widzimy! :-)

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   22.09.18
   22.09.18

   Do zobaczenia na Filipinach 👍

36 815 zł z 37 000 zł (Cel)
Wpłaciły 353 osoby
Zbiórka zakończona
 
Dariusz Metel - awatar

Dariusz Metel

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 353

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Rafał Śladewski - awatar
Rafał Śladewski
100
Piotrek Szymański - awatar
Piotrek Szymański
20
Agnieszka Chądzyńska - awatar
Agnieszka Chądzyńska
30
Elżbieta - awatar
Elżbieta
20
Daria Zi - awatar
Daria Zi
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Adam Ciućka - awatar
Adam Ciućka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Matt Klam - awatar
Matt Klam
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij