Twoje Serce dla dzieci z Filipin

36 815 zł  z 37 000 zł (Cel)
Wpłaciły 353 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Dariusz Metel - awatar

Dariusz Metel

Organizator zbiórki

III Akcja pomocy dzieciom z cmentarza w Manili  czyli " Twoje serce dla dzieci z Filipin " 

Kiedy pierwszy raz udałem się na Filipiny , udałem się  do miejsca , gdzie żyją ludzie mieszkający na cmentarzu . wywarło to na mnie wielki wrażenie , ponieważ panował tam ogromna bieda Spacerując miedzy grobowcami mijałem biegające zaniedbane dzieci . Trudno było mi przejść obok tego widoku obojętnie ,dlatego też zdecydowałem się pomóc tym dzieciom .

W ubiegłym roku o tej samej porze za pomocą portalu pomagam.pl , rozpoczęła się zbiórka pieniędzy . Nie była to pierwsza akcja dla tych dzieci z cmentarza . Pierwszą zorganizowałem w 2015 r z pomocą znajomych głównie przez Facebook  . Miała ona symboliczny wymiar ale odczucia jakie jej towarzyszyły i w końcu uśmiecha , jaki zagościł na twarzach obdarowanych dzieci był tak budujący że zapragnąłem zrobić coś więcej . Tak więc w marcu 2017 r rozpoczęła się  druga zbiórka , celem jej było zebranie w początkowej fazie 3000 zł . Zebrane pieniądze miały być przekazane na zakup  piłek do kosza  i koszulek  dla dzieci z cmentarza w  Manili  Jakie było moje zdziwienie gdy zaledwie w ciągu dwóch tygodni założony cel został osiągnięty . Nie było innej rady podniosłem poprzeczkę wyżej do 6000 zł . Finał zbiórki był jednak zupełnie nieoczekiwany  . Udało się zebrać kwotę 25800 zł . Za zebrane pieniądze zakupiłem już nie tylko piłki i koszulki ale także , środki higieniczne jedzenie itd .

 Raz jeszcze chciałbym wszystkim bardzo podziękować i tym  którzy wsparli akcję wpłatami na pomagam.pl  . i tym którzy przekazywali nam rzeczy na aukcję dla dzieci z cmentarza 

Dziękuje dzieciom ze świetlic środowiskowych , i szkół  za przepiękne karty świąteczne odblaski , dziękuję także Ewie Szymkiewicz za projektor multimedialny który  z wielką radością  i dzieci i nauczycieli  został przeze mnie przekazany do szkoły na wyspie Pamilacan . 

Bardzo dziękuję naszym rodakom  którzy pomogli mi w Manili  w zakupie jak i w rozdaniu rzeczy dla dzieci z cmentarza . Szczególnie dziękuje  filipince  Marlenie  bez której nic by się  nie udało to dzięki niej mogliśmy wejść z naszą akcją na cmentarz to ona  wyszukała nam 3 najbardziej biedne rodziny  wcześniej zamówiła rzeczy które potem w sklepach odebraliśmy . Dziękuje wszystkim którzy przekazali  sprzęt wędkarski dla rodzin z wyspy Pamilacan .

Tak duża kwota pozwoliła mi na podjęcie decyzji o podzieleniu zgromadzonych środków i przeznaczenia ich części na zakup ww.  akcesoriów dla dzieci ze szkoły na maleńkiej  wyspie Pamilacan . Dla dzieci był turniej koszykówki , dla szkoły przybory szkolne  głośniki , projektor multimedialny ( przekazany od  darczyńcy ) były tory  były fajerwerki no i lokalny przysmak Lechon Pork  ( prosiaczek z rożna ) a wieczorem kino letnie .

radości było co niemiara . Uśmiech zagościł nie tylko na twarzach dzieci ale i w oczach  widać było ogromną radość . Codzienna szara rzeczywistość choć na chwilę odeszła w zapomnienie

  W okresie wielkanocnym  2019 wybieram się ponownie na Filipiny . Chciałbym tak jak  poprzednio  zawieść  im Serce Wasze i moje bo to dzięki Waszej pomocy ta akcja ma sens . Każda akcja uczy nas czegoś nowego . Dlatego  za zebrane środki z tej trzeciej  już  akcji z pomocą życzliwych osób , na wzór  " Szlachetnej Paczki " będę chciał zakupić rzeczy dla najbardziej potrzebujących rodzin  z cmentarza .   W paczkach znajdą się różne artykuły w zależności od ich potrzeb . Orientacyjny koszt przygotowania jednej paczki to około 500 zł. Pragnąłbym przygotować ich jak najwięcej bo i potrzeby są bardzo duże .

Wiem że tak jak w ubiegłym roku tak i teraz otworzycie  swoje serce , bo nie ma takiej biedy na świecie aby nie podzielić się z inną biedą i nie wystarczy  być najlepszym na świecie  trzeba być najlepszym dla świata .

Zebrane środki będą przeznaczone na zakup  :

- Środki spożywcze 

- Środki higieniczne 

- leki 

- odzież 

- zabawki

- owoce 

W razie pytań proszę o kontakt :

Dariusz Metel

e-mai   [email protected]

Facebook   www.facebook.com/neronek

blog  http//neronek.geoblog.pl/

 


Aktualizacje


 • Dariusz Metel - awatar

  Dariusz Metel

  31.05.2019
  31.05.2019

  Przyjaciele znajomi wszyscy którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasza III Akcję Twoje serce dla dzieci z Filipin . Kochani udało się ogromnie się cieszę że 30 rodzin z cmentarza otrzymało ogromne szlachetne paczki , cieszę się także że wyremontowaliśmy bibliotekę dla dzieci w szkole na wyspie Siargao To były piękne dni tylu z Was nam pomogło i tylu bezpośrednio w Polsce tam na Filipinach . Zdjęcia filmy będą dostępne na Facebook You Tube i na moim blogu z relacją :
  http://neronek.geoblog.pl/podroz/26416/filipiny-2019-iii-akcja-twoje-serce-dla-dzieci-z-filipin
  Przyjaciele dziękujemy Salamat .

  Zdjęcie aktualizacji 32 143

Komentarze


 • Rafał Śladewski - awatar

  Rafał Śladewski

  19.04.2019
  19.04.2019

  Mam nadzieję że ta symboliczna wpłata chodź trochę pomoże w lepszym życiu dzieciaków. Pozdrawiam.

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   19.04.2019
   19.04.2019

   Dziękujemy przyjacielu Salamat

 • Włodek Włodi - awatar

  Włodek Włodi

  13.03.2019
  13.03.2019

  Powodzenia Darku. Pozdrowienia

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   13.03.2019
   13.03.2019

   Dziękujemy przyjacielu już trzeci raz nam pomagasz Salamat :)

 • JurAS - awatar

  JurAS

  22.12.2018
  22.12.2018

  Powodzenia. Czekam na informację, jak się udała ta akcja i trzymam mocno kciuki.

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   23.12.2018
   23.12.2018

   dziękuję będzie na pewno relacja powrocie , raz jeszcze dziękuje

 • Elżbieta Sypniewska - awatar

  Elżbieta Sypniewska

  20.12.2018
  20.12.2018

  Darek - Ty wiesz! Dziękujemy z mamą za wszystko!

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   20.12.2018
   20.12.2018

   ściskam Was kochani i dziękuję za wsparcie Salamat Przyjaciele

 • Paweł Szybiak - awatar

  Paweł Szybiak

  22.09.2018
  22.09.2018

  Filipiny, niedługo się widzimy! :-)

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   22.09.2018
   22.09.2018

   Do zobaczenia na Filipinach 👍

36 815 zł  z 37 000 zł (Cel)
Wpłaciły 353 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Dariusz Metel - awatar

Dariusz Metel

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 353

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Rafał Śladewski - awatar
Rafał Śladewski
100
Piotrek Szymański - awatar
Piotrek Szymański
20
Agnieszka Chądzyńska - awatar
Agnieszka Chądzyńska
30
Elżbieta - awatar
Elżbieta
20
Daria Zi - awatar
Daria Zi
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Adam Ciućka - awatar
Adam Ciućka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Matt Klam - awatar
Matt Klam
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij