Zbiórka Przeszczep serca i pożar!!! - zdjęcie główne

Przeszczep serca i pożar!!!

5 281 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 69 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kasia Kozera - awatar

Kasia Kozera

Organizator zbiórki

Pomagam.pl pyta czy jestem spokrewniona z osobami, dla których zbieram pieniądze - i tak i nie. Nie łączą nas więzy krwi ale łączą nas serca, serca naszych dzieci.

Paweł Makarski to kolega Oliwiera ze szpitala ŚCCS w Zabrzu, gdzie obydwaj mieli przeszczep. Paweł miał transplantację tydzień przed moim Oliwierkiem, w sierpniu ubiegłego roku. Od tamtego czasu staramy się utrzymywać ze sobą kontakt, wspierać, pocieszać, bo życie dziecka po transplantacji serca nie należy do łatwych.

Osoba po przeszczepie musi bardzo na siebie uważać. Mieszkanie takiej osoby musi być schludne i czyste. Nie może być wilgoci, o grzybie mowy nie ma! Człowiek po przeszczepie narażony jest bowiem na szereg powikłań a jego układ immunologiczny/obronny jest upośledzony lekami, które musi zażywać do końca życie, a które chronią przed odrzutem otrzymanego daru - serca.

Paweł rozwijał się jak każde dziecko. Serce zachorowało jako powikłanie pogrypowe (każdemu z nas coś takiego może się niestety przytrafić). To jest dość częste. Z zewnątrz nic nie widać a grypa uderza w serce i powoduje, że staje się ono niewydolne. Tak przytrafiło się Pawłowi.
Leżał w szpitalu w Rzeszowie oraz w Zabrzu, gdzie kwalifikowano Go do przeszczepu.

Pamiętam jak przyjechał na transplantację gdyż otrzymali informację, iż jest osoba odchodząca a Jej/Jego rodzina chce przekazać serce i to serce pasuje dla Pawła. Pamiętam przerażenie Ani, Jej męża oraz brata Pawła. Pamiętam zagubienie w ich oczach. Przebywałam wtedy na oddziale z moim synkiem już 9ty miesiąc w oczekiwaniu ... Wiedziałam jakie to trudne. Pocieszałyśmy z Gosią - mamą Kryspina - Anię, że wszystko będzie dobrze.
Przeszczep się udał. Po paru tygodniach Paweł wrócił do domu.
Wiedzieli, że teraz wszystko się zmieni. Że trzeba będzie jeszcze bardziej o Pawła dbać. Jeszcze bardziej zwracać uwagę na czystość, schludność, kontakty z ludźmi. Bo odporność nie taka ....

Co kilka tygodni powroty do Zabrza na kontrolne badania oraz biopsje serca (sprawdzające czy nie ma odrzutu). Te wizyty zawsze są kosztowne. Trzeba wziąć kolejny w roku (a czasem w miesiącu) urlop. Dziecko jest na oddziale a rodzic musi wynająć jakiś pokój przy szpitalu. Wyżywić się. Nigdy nie wiadomo na ile się przyjeżdża bo jeśli wyniki są gorsze to trzeba zostać na leczeniu kilka dni i potem znowu powtarzać badania. Dla rodzica to oznacza piętrzące się koszty i wydzwanianie do pracy o przedłużenie urlopu (zaznaczę, że pracodawców męczą te sytuacje i wcale nie są chętni na takie nieplanowane dni wolne pracownika, co dla niektórych kończy się utratą pracy).
W takiej atmosferze minął rok.
I kiedy wydawało się, że życie powoli zaczyna wracać do normy, na Pawła i Jego rodzinę spadła kolejna tragedia - pożar części domu.
Zapaliła się sadza w kominie. Straż pożarna musiała rozdzierać ściany żeby dostać się do żarzącego komina. Spaliło się poddasze. Zniszczona jest kuchnia, przedpokój.
Ania tam też gotuje w garażu....
Idzie jesień. Dni stają się chłodniejsze a o nocach nie wspomnę. W piecu jeszcze nie można napalić. Murarz nad nim pracuje ale jeszcze nie jest podłączony.
Jeśli Paweł zacznie chorować? Osoba po przeszczepie jest bardzo wrażliwa na wilgoć a dom przez strażaków musiał być zalany aby ugasić pożar.
Prawdopodobnie przez sadzę, wilgoć i stres po całym wydarzeniu, ostatnia biopsja serca wyszła średnio. Paweł dostał więcej leków przeciw odrzutowi i 20 września biopsję trzeba powtórzyć. Znowu szpital.

Pawłowi ani Jego rodzinie praktycznie nikt nie pomaga ... Trudno uwierzyć prawda?? Do momentu aż wczoraj z Anią nie porozmawiałam przez telefon też było mi trudno uwierzyć. Ania nic wcześniej nie mówiła. To bardzo skromna i kochana osoba.
Boją się, że jeśli sami sobie nie pomogą i to bardzo szybko to jakiś urząd uzna, że Paweł nie może tam mieszkać .... Wiecie o co chodzi .... Nie mogę za dużo pisać bo Ania później ma kłopoty .... Jest straszona, że odbiorą im Pawła jeśli warunki się nie poprawią

I tak Paweł, Ania, Jej mąż i drugi syn zastanawiają się jak dalej żyć i jak naprawić dom? Jak wysprzątać to wszystko żeby było szybko i sprawnie aby Paweł był bezpieczny?!
Jak i za co wyremontować komin, ściany, podłogi?!
Najważniejsze pytanie - jak nie mając środków zdążyć przed zimą?? - dla Pawła.

Rodzic dziecka po przeszczepie otrzymuje świadczenie pielęgnacyjne i zasiłek pielęgnacyjny. W sumie jest to ok. 1450zł. Tyle dostajemy i my na leczenie Oliwierka.
Niestety rzeczywistość jest bardziej brutalna. Na leki, dojazdy, pobyty w szpitalu (a widzicie, że są częste) ta kwota NIE WYSTARCZA! Na dodatek Minister Zdrowia podniósł cenę leku przeciwwirusowego Valcyte, dla ludzi po przeszczepie do 2500zł (z 3,20zł na początku tego roku). Na razie Paweł ma go odstawionego ale niestety wirus, na który jest on przepisywany nawraca....

Za co leczyć?
Za co wyremontować, naprawić zniszczenia?
Ja wiem, że finansowo mogę na Was liczyć. Już i nam przez 1,5 roku walki o Oliwiera pokazaliście, że ludzie to istoty cudowne! Że zawsze jesteście kiedy człowiek nagle spada na dno - z powodu nieszczęść, na które nie mamy wpływu i których sobie nie wybraliśmy.
Ani Paweł, ani Oliwierek nie są winni temu, że popsuły im się serca a ich życie teraz wygląda jak wygląda.
Kochani! Zbieramy pieniądze na materiały budowlane oraz na zapłacenie ekipie, która by pomogła rodzinie Pawła Makarskiego! Żeby Ania czuła się bezpiecznie jadąc znowu z Pawłem do Zabrza, że nie będzie miała za co noclegu zapłacić.

Wklejam link do artykułu gazety nowiny24. Niestety Pani, która ów artykuł pisała popisała też w nim trochę głupot i przez tę niekompetencję rodzina miała wiele problemów (nawet z Opieką Społeczną). Z autorką nie ma kontaktu. Nie odbiera telefonów, nie odpisuje na smsy. Obiecanej pomocy rodzinie nie udziela.
Mnie jednak zależy żebyście zobaczyli filmik:

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podkarpacie/a/potrzebna-pomoc-dla-panstwa-makarskich-z-woli-rafalowskiej,12295865/

Wiem, że macie wielkie serca i wesprzecie Pawła i Jego rodzinę!
Paweł dostał szansę na dalsze życie, drugie życie .... Pomóżcie Mu je utrzymać w zdrowiu i sprawności!

Dziękuję!
Kasia Kozera - mama OliwierkaWybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anka - awatar

  Anka

  04.10.2017
  04.10.2017

  dużo zdrowia i spokoju dla calej rodziny!

 • Baśka - awatar

  Baśka

  20.09.2017
  20.09.2017

  Trzymajcie się mocno <3

 • Anna Szostak - awatar

  Anna Szostak

  20.09.2017
  20.09.2017

  <3

 • Helena Śn - awatar

  Helena Śn

  14.09.2017
  14.09.2017

  pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.09.2017
  13.09.2017

  Zdrowia ile się da!

5 281 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 69 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kasia Kozera - awatar

Kasia Kozera

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 69

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Paulina - awatar
Paulina
20
Jacek - awatar
Jacek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anka - awatar
Anka
50
Anna Domalewska - awatar
Anna Domalewska
200
Anna Domalewska - awatar
Anna Domalewska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
65
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij