Zbiórka Przedłużyć psie życie - miniaturka zdjęcia

Przedłużyć psie życie

Przemiła Kościelna - awatar

Przemiła Kościelna

Organizator zbiórki

Jestem właścicielką dwóch pięknych seterów angielskich. Ben i Wendy są ze mną już 12 lat. To dużo jak na psa. Niedawno u Benia rozpoznano anaplazmozę.  Choroba nie dawała objawów, pies był pełen energii i z początku wydawało się , że zostanie szybko wyleczony. Jednak stało się inaczej. Na chorobę nałożył się wiek psa i w krótkim czasie stał się on niedołężnym staruszkiem. Okazało się , że uszkodzeniu uległy nerki. Nerki nie regenerują się i nie można tego wyleczyć. Dla psa oznacza to wyrok. Jednak istnieje możliwość usprawnienia pacjenta i przedłużenia mu życia. Istnieją leki, które poprawiają komfort życia zwierzęcia i pozwalają na prawie normalne funkcjonowanie.  Niestety nie są tanie.  Potrzebna jest też specjalna dieta i częstsze badania kontrolne. aby dokładnie monitorować stan zdrowia psa. 

Temat starosci zwierząt jest w naszej kulturze tematem tabu.  Zbyt często decyzja o eutanazjii jest podejmowana pochopnie lub tylko w oparciu o rachunek ekonomiczny.  Przyznam , że kiedy otrzymałam taką propozycje od mojego weterynarza, byłam w szoku. Zabrałam psa do innej lecznicy. Pierwsza wizyta trwała dwie godziny.  Po dokładnym zbadaniu psa, lekarz omówił ze mną wszystkie szczegóły dalszego postepowania; zalecenia dietetyczne, leki i niestety kiepskie rokowania.  Jednak po dwóch dniach od wdrożenia nowego leczenia, pies zaczął wstawać i dopominać sie o jedzenie.  Zaledwie kilka dni później pan doktor stwirdził niewielką porawę.: ustapiły duszności i objawy neurologiczne, pies lepiej się porusza i zachowuje, skóra jest w lepszym stanie. Pobraliśmy krew do badania i okazało się , że wyniki zaczęły się poprawiać.  Skontaktowałam się też ze specjalistą w dziedzinie hematologii i otrzymaliśmy dalsze zalecenia - przedwszystkim dokładniejsza diagnostyka i wsparcie mniej inwazyjnymi lekami ziołowymi.  Już sama rozmowa z lekarzem dała mi inną prspektywę dzialania. 

Jest też Wendy, miotowa siostra Bena. Całe życie byli razem i mają silne więzi.  Niestety Wendy ma guzy nowotworowe na sutkach. Ze wzgledu na wiek psa leczenie operacyjne zwiazane jest ze zbyt dużym ryzykiem. Pozostaje wsparcie farmakologiczne i opieka.  

Leki to obecnie główny koszt utrzymania moich psów. Ben potrzebuje codziennych kropłówek i sporo suplemnetów: probotyki, duże dawki witamin i leki wspierające pracę nerek. Przydałyby się też specjalne diety weterynaryjne. Także częstsze badania to dodatkowy koszt.  Na ten cel potrzebne mi dodatkowe pieniądze. 

Z początku biłam się z myślami - czy napewno podejmuję właściwą decyzję, ale pan doktor rozwiał moje watpliwości mówiąc: jak długo terapia skutkuje, tak długo ma ona sens.  Wiem, że jest wielu ludzi, którzy myślą i czują podobnie i do nich kieruję moją prośbę o pomoc. 


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Przemiła Kościelna - awatar

  Przemiła Kościelna

  03.11.18
  03.11.18

  Wczoraj trochę pospacerowaliśmy korzystając z pięknej jesiennej pogody. Nie są to może dzikie galopy, ale pies wykazywał sporo energii jak na swój stan i interesował się wszystkim - zapachami, otwartym polem a nawet znalezionym ziemniakiem. Od trzech dni, kiedy rozpoczęliśmy kurację pokrzywową domaga się swoich ulubionych przysmaków - surowych jarzyn. Miałam trochę obaw , ale z apetytem zjadł kawałek buraka, pół marchewki i kilka liści z brokuła. Dzisiaj wszystko jest dobrze.

  Zdjęcie aktualności 21 502

Komentarze

 • Joanna Frątczak - awatar

  Joanna Frątczak

  02.11.18
  02.11.18

  trzymam kciuki

  • Przemiła Kościelna - awatar

   Przemiła Kościelna - Organizator zbiórki

   02.11.18
   02.11.18

   Dziękuję! To dobrze wiedzieć,że jest ktoś kto czuje podobnie! Pozdrawiam serdecznie!

Przemiła Kościelna - awatar

Przemiła Kościelna

Organizator zbiórki

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Joanna Frątczak - awatar
20
Joanna Frątczak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Grażyna - awatar
100
Grażyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Megi - awatar
50
Megi

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.