Zbiórka Przedłużyć psie życie - miniaturka zdjęcia

Przedłużyć psie życie

Zbiórka Przedłużyć psie życie - zdjęcie główne

Przedłużyć psie życie

450 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać teraz
 
Przemiła Kościelna - awatar

Przemiła Kościelna

Organizator zbiórki

Jestem właścicielką dwóch pięknych seterów angielskich. Ben i Wendy są ze mną już 12 lat. To dużo jak na psa. Niedawno u Benia rozpoznano anaplazmozę.  Choroba nie dawała objawów, pies był pełen energii i z początku wydawało się , że zostanie szybko wyleczony. Jednak stało się inaczej. Na chorobę nałożył się wiek psa i w krótkim czasie stał się on niedołężnym staruszkiem. Okazało się , że uszkodzeniu uległy nerki. Nerki nie regenerują się i nie można tego wyleczyć. Dla psa oznacza to wyrok. Jednak istnieje możliwość usprawnienia pacjenta i przedłużenia mu życia. Istnieją leki, które poprawiają komfort życia zwierzęcia i pozwalają na prawie normalne funkcjonowanie.  Niestety nie są tanie.  Potrzebna jest też specjalna dieta i częstsze badania kontrolne. aby dokładnie monitorować stan zdrowia psa. 

Temat starosci zwierząt jest w naszej kulturze tematem tabu.  Zbyt często decyzja o eutanazjii jest podejmowana pochopnie lub tylko w oparciu o rachunek ekonomiczny.  Przyznam , że kiedy otrzymałam taką propozycje od mojego weterynarza, byłam w szoku. Zabrałam psa do innej lecznicy. Pierwsza wizyta trwała dwie godziny.  Po dokładnym zbadaniu psa, lekarz omówił ze mną wszystkie szczegóły dalszego postepowania; zalecenia dietetyczne, leki i niestety kiepskie rokowania.  Jednak po dwóch dniach od wdrożenia nowego leczenia, pies zaczął wstawać i dopominać sie o jedzenie.  Zaledwie kilka dni później pan doktor stwirdził niewielką porawę.: ustapiły duszności i objawy neurologiczne, pies lepiej się porusza i zachowuje, skóra jest w lepszym stanie. Pobraliśmy krew do badania i okazało się , że wyniki zaczęły się poprawiać.  Skontaktowałam się też ze specjalistą w dziedzinie hematologii i otrzymaliśmy dalsze zalecenia - przedwszystkim dokładniejsza diagnostyka i wsparcie mniej inwazyjnymi lekami ziołowymi.  Już sama rozmowa z lekarzem dała mi inną prspektywę dzialania. 

Jest też Wendy, miotowa siostra Bena. Całe życie byli razem i mają silne więzi.  Niestety Wendy ma guzy nowotworowe na sutkach. Ze wzgledu na wiek psa leczenie operacyjne zwiazane jest ze zbyt dużym ryzykiem. Pozostaje wsparcie farmakologiczne i opieka.  

Leki to obecnie główny koszt utrzymania moich psów. Ben potrzebuje codziennych kropłówek i sporo suplemnetów: probotyki, duże dawki witamin i leki wspierające pracę nerek. Przydałyby się też specjalne diety weterynaryjne. Także częstsze badania to dodatkowy koszt.  Na ten cel potrzebne mi dodatkowe pieniądze. 

Z początku biłam się z myślami - czy napewno podejmuję właściwą decyzję, ale pan doktor rozwiał moje watpliwości mówiąc: jak długo terapia skutkuje, tak długo ma ona sens.  Wiem, że jest wielu ludzi, którzy myślą i czują podobnie i do nich kieruję moją prośbę o pomoc. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Przemiła Kościelna - awatar

  Przemiła Kościelna

  10.12.18
  10.12.18

  Od kilku dni mamy antybiotyk. Oprócz opuchlizny na łapach pojawiły się zmiany skórne będące nastepstwem zapalenia żył. Niestety poza antybiotykiem i przemywaniem środkami dezynfekującymi ranki nie możemy nic podać z powodu niewydolnosci nerek. Dlatego utrzymanie dotychczasowego leczenia - kroplówki podskórne i leki wspomagające pracę nerek trzeba kontynuować z żelazną dyscypliną. Także dieta jest ważna. Pies dostaje również duże dawki witamin i leki wspomagające układ nerwowy. Jest tego sporo i utrzymanie wysokich standardów w tym zakresie jest kosztowne, dlatego pomoc jest nadal bardzo potrzebna.

  Zdjęcie aktualizacji 22 834

Komentarze


 • Joanna Frątczak - awatar

  Joanna Frątczak

  02.11.18
  02.11.18

  trzymam kciuki

  • Przemiła Kościelna - awatar

   Przemiła Kościelna - Organizator zbiórki

   02.11.18
   02.11.18

   Dziękuję! To dobrze wiedzieć,że jest ktoś kto czuje podobnie! Pozdrawiam serdecznie!

450 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać teraz
 
Przemiła Kościelna - awatar

Przemiła Kościelna

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paweł Kalinowicz - awatar
Paweł Kalinowicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna Frątczak - awatar
Joanna Frątczak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grażyna - awatar
Grażyna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij