Zbiórka Przedłużyć psie życie - zdjęcie główne

Przedłużyć psie życie

450 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemiła Kościelna - awatar

Przemiła Kościelna

Organizator zbiórki

Jestem właścicielką dwóch pięknych seterów angielskich. Ben i Wendy są ze mną już 12 lat. To dużo jak na psa. Niedawno u Benia rozpoznano anaplazmozę.  Choroba nie dawała objawów, pies był pełen energii i z początku wydawało się , że zostanie szybko wyleczony. Jednak stało się inaczej. Na chorobę nałożył się wiek psa i w krótkim czasie stał się on niedołężnym staruszkiem. Okazało się , że uszkodzeniu uległy nerki. Nerki nie regenerują się i nie można tego wyleczyć. Dla psa oznacza to wyrok. Jednak istnieje możliwość usprawnienia pacjenta i przedłużenia mu życia. Istnieją leki, które poprawiają komfort życia zwierzęcia i pozwalają na prawie normalne funkcjonowanie.  Niestety nie są tanie.  Potrzebna jest też specjalna dieta i częstsze badania kontrolne. aby dokładnie monitorować stan zdrowia psa. 

Temat starosci zwierząt jest w naszej kulturze tematem tabu.  Zbyt często decyzja o eutanazjii jest podejmowana pochopnie lub tylko w oparciu o rachunek ekonomiczny.  Przyznam , że kiedy otrzymałam taką propozycje od mojego weterynarza, byłam w szoku. Zabrałam psa do innej lecznicy. Pierwsza wizyta trwała dwie godziny.  Po dokładnym zbadaniu psa, lekarz omówił ze mną wszystkie szczegóły dalszego postepowania; zalecenia dietetyczne, leki i niestety kiepskie rokowania.  Jednak po dwóch dniach od wdrożenia nowego leczenia, pies zaczął wstawać i dopominać sie o jedzenie.  Zaledwie kilka dni później pan doktor stwirdził niewielką porawę.: ustapiły duszności i objawy neurologiczne, pies lepiej się porusza i zachowuje, skóra jest w lepszym stanie. Pobraliśmy krew do badania i okazało się , że wyniki zaczęły się poprawiać.  Skontaktowałam się też ze specjalistą w dziedzinie hematologii i otrzymaliśmy dalsze zalecenia - przedwszystkim dokładniejsza diagnostyka i wsparcie mniej inwazyjnymi lekami ziołowymi.  Już sama rozmowa z lekarzem dała mi inną prspektywę dzialania. 

Jest też Wendy, miotowa siostra Bena. Całe życie byli razem i mają silne więzi.  Niestety Wendy ma guzy nowotworowe na sutkach. Ze wzgledu na wiek psa leczenie operacyjne zwiazane jest ze zbyt dużym ryzykiem. Pozostaje wsparcie farmakologiczne i opieka.  

Leki to obecnie główny koszt utrzymania moich psów. Ben potrzebuje codziennych kropłówek i sporo suplemnetów: probotyki, duże dawki witamin i leki wspierające pracę nerek. Przydałyby się też specjalne diety weterynaryjne. Także częstsze badania to dodatkowy koszt.  Na ten cel potrzebne mi dodatkowe pieniądze. 

Z początku biłam się z myślami - czy napewno podejmuję właściwą decyzję, ale pan doktor rozwiał moje watpliwości mówiąc: jak długo terapia skutkuje, tak długo ma ona sens.  Wiem, że jest wielu ludzi, którzy myślą i czują podobnie i do nich kieruję moją prośbę o pomoc. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Przemiła Kościelna - awatar

  Przemiła Kościelna

  10.12.2018
  10.12.2018

  Od kilku dni mamy antybiotyk. Oprócz opuchlizny na łapach pojawiły się zmiany skórne będące nastepstwem zapalenia żył. Niestety poza antybiotykiem i przemywaniem środkami dezynfekującymi ranki nie możemy nic podać z powodu niewydolnosci nerek. Dlatego utrzymanie dotychczasowego leczenia - kroplówki podskórne i leki wspomagające pracę nerek trzeba kontynuować z żelazną dyscypliną. Także dieta jest ważna. Pies dostaje również duże dawki witamin i leki wspomagające układ nerwowy. Jest tego sporo i utrzymanie wysokich standardów w tym zakresie jest kosztowne, dlatego pomoc jest nadal bardzo potrzebna.

  Zdjęcie aktualizacji 22 834

Komentarze


 • Joanna Frątczak - awatar

  Joanna Frątczak

  02.11.2018
  02.11.2018

  trzymam kciuki

  • Przemiła Kościelna - awatar

   Przemiła Kościelna - Organizator zbiórki

   02.11.2018
   02.11.2018

   Dziękuję! To dobrze wiedzieć,że jest ktoś kto czuje podobnie! Pozdrawiam serdecznie!

450 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemiła Kościelna - awatar

Przemiła Kościelna

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paweł Kalinowicz - awatar
Paweł Kalinowicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna Frątczak - awatar
Joanna Frątczak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grażyna - awatar
Grażyna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij