Zbiórka By zapobiegać kociej bezdomności - miniaturka zdjęcia

By zapobiegać kociej bezdomności Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka By zapobiegać kociej bezdomności - zdjęcie główne

By zapobiegać kociej bezdomności

2 070 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iwona Łuczak - awatar

Iwona Łuczak

Organizator zbiórki

Na tej zbiórce nie zobaczysz krwi... pomyślisz być może, że tym kotom nie dzieje się krzywda, że jakoś wyglądają i jakoś sobie żyją. No właśnie jakoś.... tak, one umierają - tak jak ich kocie dzieci... umierają po cichu, w krzakach, z głodu, z mrozu. To, że tego nie widzisz, nie oznacza, że tego nie ma. Kotki co roku są gwałcone przez kilkadziesiąt kocurów, przy okazji zarażane są chorobami zakaźnymi... nie ze swojego wyboru muszą potem rodzić kocięta, umierać przy porodzie czy widzieć, gdy kociaki rodzą się martwe czy chore...

Dlatego my wolontariuszki chcemy oszczędzić cierpienia tym kotkom, przeczytajcie proszę całość i pomóżcie nam pomagać: 

Kochani Przyjaciele, jestem Iwona i wspólnie z kilkoma innymi wolontariuszkami oraz wolontariuszami pomagamy kotom bezdomnym. Nie należymy do żadnej organizacji, płacimy ze swoich pieniędzy za dowożenie kotów na zabiegi sterylizacji czy zakupujemy kotom karmę czy żwirek na ich przetrzymanie po zabiegach. W miarę możliwości tymczasujemy też koty i szukamy im nowych, dobrych domów stałych. Dokarmiamy też codziennie koty bezdomne. 

By dalej zapobiegać kociej bezdomności potrzebujemy Waszego wsparcia. Same nie damy rady!

Na co zbieramy pieniądze?

Chcemy połapać jak najwięcej kotów na zabiegi sterylizacji, w pierwszej kolejności są łapane kotki, by się nie mnożyły. Liczy się czas, ponieważ dużo z tych kocic jest już ciężarnych... i muszą jak najszybciej pojechać na zabiegi. 

Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup karmy, żwirku dla kotów przetrzymywanych po zabiegach i dla tych, które będą musiały zostać dłużej na obserwacji jak i zostać przygotowane do adopcji. Jeśli starczy pieniędzy to kupimy także kropelki przeciwpchelne i przeciw kleszczom, podkłady higieniczne, preparaty na odporność itp. Zaczyna nam także brakować kenneli i transporterów. 

Zebrana kwota pokryje z pewnością tylko niewielką część poniesionych kosztów, ponieważ codzienna opieka nad kotami jak i często codzienne jak i kilkukrotne w ciągu dnia dojazdy do weterynarzy, do tego prąd, woda, środki czystości, środki do dezynfekcji transporterów/kenneli, niekiedy codzienne pranie kocyków i legowisk kotów, poświęcony swój osobisty czas jak i czas, który można by poświecić na pracę - tego nie sposób wycenić... :( 

Aktualnie już pierwsze koty zostały połapane i są po zabiegach, kocurki wracają w swoje miejsce bytowania na drugi dzień po zabiegu, kotki muszą być przetrzymane minimum kilka dni po zabiegu. 

Potrzebujemy Waszego wsparcia, by móc pomagać dalej i więcej. Każda złotówka się liczy.

Kolejne koty będą łapane już w tę niedzielę 3 maja i w poniedziałek jadą na zabiegi.

Koty bezdomne przebywają na działkach w miejscowości oddalonej 20km od gabinetu weterynaryjnego oraz 6km, więc są to jeszcze dodatkowe koszty paliwa ;((( Na tych terenach nikt nie pomaga kotom bezdomnym, koty mnożą się tam od kilku i kilkunastu lat. Jest ich tam przez ten wieloletni brak pomocy bardzo dużo...

Nr 1. Kocurek złapany 29 kwietnia na zabieg kastracji:

Nr 2. Koteczka złapana 30 kwietnia, okazała się być ciężarna: 

Nr 3. Kocurek złapany 3 maja na zabieg kastracji: 

Nr 4. Kocurek złapany na zabieg kastracji 7 maja:

Nr 5 i 6. Kotki złapane 8 maja:

Nr 7. 10 maja złapany kocurek na zabieg kastracji i leczenie, niestety nie udało mu się pomoc, nerki w fatalnym stanie i na usg guzy... podjęto decyzje o eutanazji, pomoc przyszła zbyt późno, Cudaczku przepraszamy Cię... [*]

Nr 8. Kotka złapana 13 maja, okazało się, że koteczka miała w sobie dwa martwe płody i gdyby nie kastracja to umarłaby na dworze.... zabieg uratował jej życie.  !! Szuka domu !!

Nr 9. Kotka złapana na zabieg 14 maja (okazało się, że koteczka była ciężarna). Koteczka okazała się także wyjątkowo miziasta i zamieszkała w domu stałym :) 

Nr 10. Kocurek złapany 19 maja na zabieg kastracji, przy okazji zabiegu został także podleczony, miał świerzb w uszach, otrzymał preparat przeciwko świerzbowi. 

Nr 11 i 12. Kocurki złapane na zabiegi kastracji 20 maja:

Nr 13. Kocurek złapany na zabieg kastracji 25 maja:

Nr 14. Kotka i kocurek złapane na zabiegi sterylizacji 28 maja: 

Nr 15. Kocurek okazał się proludzki i będziemy szukać mu domu stałego:

Nr 16. Złapany 31 maja kocurek, już po kastracji:

Nr 17. Złapana 2 czerwca koteczka tricolorka, okazała się ciężarna:

Nr 18. Kocurek złapany 3 czerwca na zabieg kastracji, miał kilka kleszczy, otrzymał preparat przeciwko pchłom i kleszczom:

Nr 19. Koteczka z zeszłorocznego miotu z roku 2019 złapana 3 czerwca, na tyle oswojona, że złapana do tranportera, musiała już urodzić, bo skończyła karmić.

Nr 20. Kocurek złapany 4 czerwca, okazał się bardzo młodziutki, bo około 6-miesięczny. Mieszka na torach kolejowych, nie może już tam wrócić, bo tego nie przeżyje. Wszystkie koty stamtąd są rozjeżdżane przez pociągi a obok jest ruchliwa ulica i kończą pod kołami aut... musimy znaleźć mu jak najszybciej nowy dom! ;(

Nr 21. Kotka złapana także 4 czerwca w ulewę, dlatego też cała przemokła... wolontariusze mimo deszczowej pogody nie poddali się i czekali z nastawionymi klatkami, aż złapią się kolejne koty. Było warto czekać i przemoknąć do suchej nitki. Koteczka już po zabiegu sterylizacji, rokowania są niestety ostrożne, koteczka prawdopodobnie będzie wymagać dodatkowych badań... był płyn w brzuchu... jesteśmy dobrej myśli... 

Nr 22. Kotka złapana 7 czerwca na jednej ze stacji kolejowych PKP w Opolu przez jedną z wolontariuszek, kotka na początku była nieufna, wolontariuszka dała jej jedzenie i kotka pozwoliła się pogłaskać, a po chwili udało się też ją schować do tranportera. Koteczka 9 czerwca miała wykonany zabieg sterylizacji oraz wykonane testy felv/fiv i obecnie przebywa u wolontariuszki w domu tymczasowym. Szukamy jej domu stałego. 

Nr 23. Kotka złapana 15 czerwca na sterylkę, już raz rodziła. Szukamy jej domu stałego, ponieważ okazała się miziakiem.

Często zawozimy po kilka kotów jednego dnia na zabiegi do kliniki weterynaryjnej tak jak np. 3 czerwca: 

Koty bezdomne nie mają łatwego życia, są niedożywione, przeganiane i mieszkają często w bardzo złych warunkach ;((((

Faktura za żwirek i karmę na kwotę 184,60 zł.

Zakup 11 preparatów dla kotów przeciwko pchłom i kleszczom:

Zakup podkładów higienicznych:

Zakup dwóch kenneli do przetrzymywania kotów za zabiegach:

Zakup 12 czerwca preparatów przeciwko pchłom i kleszczom:

Jeśli możesz wspomóc nasze działania na rzecz kotów bezdomnych będziemy bardzo wdzięczne. 

Na zbiórce na bieżąco będą przedstawiane paragony i faktury.


Aktualizacje


  • Iwona Łuczak - awatar

    Iwona Łuczak

    11.05.2020
    11.05.2020

    „Cudaczku malutki, bardzo Cię przepraszam, ze tyle musiałeś wycierpieć...ze pomoc przyszła zbyt późno 😓 nie znaliśmy się długo- raptem kilka godzin... nie znam Twojej historii... nie wiem czy urodziłeś się na tych działkach czy ktoś Cię tam wyrzucił? Można było stwierdzić jedno, ze nie miałeś łatwego życia... pewnie nie raz byłeś przeganiany, a może nawet i bity... miałeś pusty brzuszek i marzles gdzieś pod krzaczkiem.... ile osób Cię mijało? Może nawet ktoś Ci czasem rzucił coś do jedzenia? Dlaczego nikt Ci wcześniej nie pomógł? Dlaczego? 😔 „ ludzie” pewnie odwracali głowę na Twój widok.... a byłeś już tak skrajnie zabiedzony, chory i wyczerpany 😔 mogłeś żyć, gdyby tylko ktoś zechciał Ci wcześniej pomóc....zero empatii i zero sumienia... wstyd mi za takich „ ludzi”.
    Wczoraj ( 10.05.2020) wyszedłeś na przeciw Joanna P. - tylko ona nie odwróciła wzroku- wiedziała, ze trzeba Ci pomóc... zadzwoniła do mnie i czekała przy Tobie do mojego przyjazdu”

    Zdjęcie aktualizacji 49 291

2 070 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iwona Łuczak - awatar

Iwona Łuczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 21

Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
20
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
100
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
100
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Kasia - awatar
Kasia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Katarzyna - awatar
Katarzyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij