Magdalena Szmigiera - Skaryszew!

20 680 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 132 osoby
Magdalena Szmigiera - awatar

Magdalena Szmigiera

Organizator zbiórki

Nazywam się Magdalena Szmigiera, jestem osobą prywatną, pod swoją opieką mam 18 koni, których większość została wykupiona tuż przed śmiercią. 

Od 2013 roku jeźdżę do tego piekła, które nazywają "świętem Konia" w Skaryszewie... Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem tego targu jest noc i to właśnie wtedy setki a nawet tysiące koni przyjeżdża na targ, żeby pojechać na rzeź. Klacze, źrebaki, ogiery, wałachy, na targu to mięso, Ich życie jest wyceniane na kg, 9,10zł/kg mięsa a źrebak jest droższy o złotówkę... 11zł/kg. W Polsce nie jemy koni, nasze konie są wywożone do zagranicznych rzeźni, obcokrajowcy przyjeźdżają do nas z walizkami pieniędzy i wybierają konie, te utuczone, te duże, te małe, młode, starsze... płacą, po czym konie mają wycinane znaki rzeźni na grzbiecie, kantary są zamieniane na sznurki i ładowane są do tirów, jadą w swoją ostatnią podróż !!! Za granicą za takiego konia trzeba zapłacić 8 razy tyle, żeby kupić Go na rzeź ale w PL biznes kwitnie, dlatego przyjeżdżają do nas po nasze konie... JA SIĘ Z TYM NIE GODZĘ !!! 

Razem z ludźmi, którzy naprawdę kochają konie postanowiliśmy walczyć o te konie !!! W tym roku chcę dać dom 2 koniom, 2 koniom, które urodziły się po to, by zginąć, lecz Ich ciała są drogie... Dla mnie to nie są ciała, to są wspaniałe istoty, któe zasługują na ogromny szacunek, miłość i życie na zielonych pastwiskach a ja jestem po to aby zapewnić Im wszystko co najlepsze.

Każdego konia pamiętam, który opuszczał nas w transporcie śmierci... Każdego!!! Moje serce za każdym razem jest rozwalone na milion kawałków bo zamiast żyć te konie są mięsem i jadą w ostatnią podróż !!! NIE !!! NIE GODZĘ SIĘ NA TO!!! 

GNIADY !!! (na zdjęciu) ... nie ma dnia, żebym o Nim nie myślała, nie ma nocy, żeby mi się nie przyśnił, nigdy sobie nie daruję, że Go nie uratowałam... NIGDY !!! Kiedyś myślałam, że nie dam rady, nie mam pieniędzy, po prostu mnie nie stać... Ale kolejne lata pokazały mi, że CHCIEĆ TO MÓC !!! Gdybym wcześniej miała taki umysł jak teraz... Gniady pojechał do rzeźni, został zabity 5 dni po opuszczeniu Skaryszewa... Gdybym mogła cofnąć czas... ale nie mogę, muszę walczyć dalej !!! Dlatego proszę o pomoc w wykupieniu 2 zimnokrwistych koni, które mają jechać na rzeź, sama w życiu nie zbiorę takich pieniędzy tym bardziej, że każdy mój grosz idzie na utrzymanie i leczenie chorych koni, które uratowałam.

W tym miejscu pragnę podziękować Scarlett - prezes Fundacji Tara za to co robi, gdyby nie Ona nikt nie zrobiłby tego... Ona postawiła wszystko na jedną kartę !!! Ratujemy konie ze Skaryszewa, tiry wyjadą puste !!! WYKREŚLAMY KONIE Z LISTY ZWIERZĄT RZEŹNYCH I NADAJEMY IM STATUS ZWIERZĘCIA TOWARZYSZĄCEGO CZŁOWIEKOWI !!! 

Ogólna zbiórka na wszystkie konie jest również na pomagam.pl - Tara - schronisko dla koni !!!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.03.2017
  09.03.2017

  50

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.03.2017
  08.03.2017

  powodzenia

 • kasia - awatar

  kasia

  08.03.2017
  08.03.2017

  Ratujcie te biedne konie.

 • ShogunKiller - awatar

  ShogunKiller

  28.02.2017
  28.02.2017

  Ten kto je konie niech zdycha w meczarniach!

 • joanna wardzals - awatar

  joanna wardzals

  27.02.2017
  27.02.2017

  wplacone , powodzenia uratujcie najwiecej zyc

20 680 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 132 osoby
Magdalena Szmigiera - awatar

Magdalena Szmigiera

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 132

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
binanna - awatar
binanna
80
Roma Pawełkiewicz - awatar
Roma Pawełkiewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marta Mrzygłód - awatar
Marta Mrzygłód
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Asia - awatar
Asia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij