Magdalena Szmigiera - Skaryszew!

20 680 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 132 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Magdalena Szmigiera - awatar

Magdalena Szmigiera

Organizator zbiórki

Nazywam się Magdalena Szmigiera, jestem osobą prywatną, pod swoją opieką mam 18 koni, których większość została wykupiona tuż przed śmiercią. 

Od 2013 roku jeźdżę do tego piekła, które nazywają "świętem Konia" w Skaryszewie... Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem tego targu jest noc i to właśnie wtedy setki a nawet tysiące koni przyjeżdża na targ, żeby pojechać na rzeź. Klacze, źrebaki, ogiery, wałachy, na targu to mięso, Ich życie jest wyceniane na kg, 9,10zł/kg mięsa a źrebak jest droższy o złotówkę... 11zł/kg. W Polsce nie jemy koni, nasze konie są wywożone do zagranicznych rzeźni, obcokrajowcy przyjeźdżają do nas z walizkami pieniędzy i wybierają konie, te utuczone, te duże, te małe, młode, starsze... płacą, po czym konie mają wycinane znaki rzeźni na grzbiecie, kantary są zamieniane na sznurki i ładowane są do tirów, jadą w swoją ostatnią podróż !!! Za granicą za takiego konia trzeba zapłacić 8 razy tyle, żeby kupić Go na rzeź ale w PL biznes kwitnie, dlatego przyjeżdżają do nas po nasze konie... JA SIĘ Z TYM NIE GODZĘ !!! 

Razem z ludźmi, którzy naprawdę kochają konie postanowiliśmy walczyć o te konie !!! W tym roku chcę dać dom 2 koniom, 2 koniom, które urodziły się po to, by zginąć, lecz Ich ciała są drogie... Dla mnie to nie są ciała, to są wspaniałe istoty, któe zasługują na ogromny szacunek, miłość i życie na zielonych pastwiskach a ja jestem po to aby zapewnić Im wszystko co najlepsze.

Każdego konia pamiętam, który opuszczał nas w transporcie śmierci... Każdego!!! Moje serce za każdym razem jest rozwalone na milion kawałków bo zamiast żyć te konie są mięsem i jadą w ostatnią podróż !!! NIE !!! NIE GODZĘ SIĘ NA TO!!! 

GNIADY !!! (na zdjęciu) ... nie ma dnia, żebym o Nim nie myślała, nie ma nocy, żeby mi się nie przyśnił, nigdy sobie nie daruję, że Go nie uratowałam... NIGDY !!! Kiedyś myślałam, że nie dam rady, nie mam pieniędzy, po prostu mnie nie stać... Ale kolejne lata pokazały mi, że CHCIEĆ TO MÓC !!! Gdybym wcześniej miała taki umysł jak teraz... Gniady pojechał do rzeźni, został zabity 5 dni po opuszczeniu Skaryszewa... Gdybym mogła cofnąć czas... ale nie mogę, muszę walczyć dalej !!! Dlatego proszę o pomoc w wykupieniu 2 zimnokrwistych koni, które mają jechać na rzeź, sama w życiu nie zbiorę takich pieniędzy tym bardziej, że każdy mój grosz idzie na utrzymanie i leczenie chorych koni, które uratowałam.

W tym miejscu pragnę podziękować Scarlett - prezes Fundacji Tara za to co robi, gdyby nie Ona nikt nie zrobiłby tego... Ona postawiła wszystko na jedną kartę !!! Ratujemy konie ze Skaryszewa, tiry wyjadą puste !!! WYKREŚLAMY KONIE Z LISTY ZWIERZĄT RZEŹNYCH I NADAJEMY IM STATUS ZWIERZĘCIA TOWARZYSZĄCEGO CZŁOWIEKOWI !!! 

Ogólna zbiórka na wszystkie konie jest również na pomagam.pl - Tara - schronisko dla koni !!!

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.03.2017
  09.03.2017

  50

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.03.2017
  08.03.2017

  powodzenia

 • kasia - awatar

  kasia

  08.03.2017
  08.03.2017

  Ratujcie te biedne konie.

 • ShogunKiller - awatar

  ShogunKiller

  28.02.2017
  28.02.2017

  Ten kto je konie niech zdycha w meczarniach!

 • joanna wardzals - awatar

  joanna wardzals

  27.02.2017
  27.02.2017

  wplacone , powodzenia uratujcie najwiecej zyc

20 680 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 132 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Magdalena Szmigiera - awatar

Magdalena Szmigiera

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 132

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
binanna - awatar
binanna
80
Roma Pawełkiewicz - awatar
Roma Pawełkiewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marta Mrzygłód - awatar
Marta Mrzygłód
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Asia - awatar
Asia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij