Zbiórka Śledztwa dla zwierząt 2024 - zdjęcie główne

Śledztwa dla zwierząt 2024

4 620 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Prosimy o wsparcie zbiórki na potrzeby śledztw i prowadzenia kampanii Stopklatka w 2024 roku.

Fundacja Viva! opublikowała szokujące materiały będące wynikiem śledztwa na fermach norek w województwie pomorskim, podczas którego zarejestrowano szereg nieprawidłowości dotyczących łamania ustawy o ochronie zwierząt.

W ramach prowadzonego śledztwa fermy była pod obserwacją w listopadzie 2024 roku. Aktywiści śledczy Fundacji Viva! zarejestrowali wielokrotnie powtarzające się sytuacje stosowania przemocy wobec norek, m. in.: wyciąganie z klatek i przenoszeni zwierząt za ogony, rzucanie zwierzętami do skrzyni ubojowej, kręcenie norkami w powietrzu trzymając za ogony. Dodatkowo na jednej z ferm zwierzęta były uderzane ręką i upychane siłowo w przepełnionej skrzyni ubojowej.

Rażące naruszenia prawa pokazują, w jaki sposób traktowane są zwierzęta na fermach futrzarskich. Fundacja Viva! złożyła dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim oraz do Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim.

Wszystkie nasze śledztwa nagłaśniamy w internecie i mediach, działamy na rzecz zwiększania świadomość społeczeństwa. Wyniki naszych poprzednich publikacji wstrząsnęły opinia publiczną, a materiały obejrzało kilkanaście milionów osób.

Wyniki naszych dochodzeń kończą się zawiadomieniami na policje lub do prokuratury, a później toczą się w tych sprawach postępowania sądowe, w których występujemy w roli oskarżyciela posiłkowego. Nie godzimy się na przemoc wobec zwierząt i żądamy aby firmy, hodowcy i pracownicy łamiący prawa zwierząt regulowane przepisami ponosili za to odpowiedzialność.

Pomóż nam przeciwdziałać okrucieństwu wobec zwierząt i wesprzyj zbiórkę na kolejne śledztwa i prowadzenie kampanii. Nawet niewielka wpłata wzmacnia skuteczność prowadzonych przez nas działań.

Zapraszamy na nasze social media i stronę internetową:
instagram: https://www.instagram.com/stopklatka.viva/
facebook: https://www.facebook.com/stopklatka.viva
www: http://www.stopklatka.org

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Kasia - awatar

  Kasia

  15.01.2024
  15.01.2024

  Porażające. Czyste zło.

  • Fundacja Viva! - awatar

   Fundacja Viva! - Organizator zbiórki

   29.01.2024
   29.01.2024

   Dlatego działamy. Potrzebujemy w Polsce zakazu chowu zwierząt na futra.

 • Grizzli_SWA - awatar

  Grizzli_SWA

  11.01.2024
  11.01.2024

  Walczcie z tymi przestępcami!

 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  10.01.2024
  10.01.2024

  Wspieram z całego serca! Moje wnętrze krwawi widząc to zło…

  • Fundacja Viva! - awatar

   Fundacja Viva! - Organizator zbiórki

   29.01.2024
   29.01.2024

   Dziękujemy za wsparcie!! Trzeba działać, żeby to zło powstrzymać.

 • Kasia - awatar

  Kasia

  10.01.2024
  10.01.2024

  To zło musi się skończyć

  • Fundacja Viva! - awatar

   Fundacja Viva! - Organizator zbiórki

   29.01.2024
   29.01.2024

   koniecznie!

4 620 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 138

Bibianna Pyrchała - awatar
Bibianna Pyrchała
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Zuzanna Dymowska - awatar
Zuzanna Dymowska
7
Michał Kołkiewicz - awatar
Michał Kołkiewicz
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka Joanna - awatar
Agnieszka Joanna
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij