Zbiórka Świetlica w afrykańskim slumsie - miniaturka zdjęcia

Świetlica w afrykańskim slumsie

Świetlica w afrykańskim slumsie

8 278 zł z 29 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby
Wpłać teraz
 

W Zambii pomagamy od 10 lat. Od roku 2016 skupiliśmy się na Lindzie, jednej z najbiedniejszych dzielnic Lusaki – stolicy Zambii. Wraz z polskimi wolontariuszami, działamy tam w lokalnej szkole Mujos. Otaczające ją slumsy liczą aż 30 tysięcy mieszkańców, co odpowiada przeciętnej polskiej wsi czy dzielnicy miejskiej. Setki ludzi żyje tam w skrajnej biedzie, nie mając pieniędzy na podstawowe środki do życia, takie jak: jedzenie, leki i ubrania. Wiele dzieci cierpi głód i jest mocno niedożywione. Nie ma też szans na podjęcie jakiejkolwiek edukacji.

Pierwsza wizyta w slumsie wiązała się dla nas z szokiem, łzami i niedowierzaniem. To, co zobaczyliśmy sprawiło, że trudno nam było zapanować nad emocjami. Przyglądaliśmy się wszechobecnej biedzie i tragicznym warunkom bytowym, czując bezsilność, a zarazem wściekłość.

Nie mogliśmy przecież zmienić rzeczywistości tych ludzi, a przynajmniej nie od razu. Minęło trochę czasu, zanim udało nam się opanować emocje i zacząć myśleć logicznie i zadaniowo. Zrozumieliśmy, że nie jesteśmy w stanie odmienić ciężkiej teraźniejszości tych ludzi, ale możemy za to mieć realny WPŁYW na PRZYSZŁOŚĆ ich DZIECI! Postanowiliśmy więc, skoncentrować się na pomocy w ROZWOJU EDUKACJI. Wierzymy, że to jedyna droga, dzięki której los młodych Zambijczyków może stać się lepszy.

                                                        Edukacja w Zambii

Dostęp do szkół publicznych w Zambii jest bardzo utrudniony (jest ich ograniczona ilość, a w wielu rejonach nie ma ich wcale). W związku z tym, powstają małe prywatne szkoły, które ze względu na powszechnie panujące ubóstwo są poza zasięgiem większości rodzin. Opłata kilkunastu dolarów miesięcznie stanowi dla nich barierę niemożliwą do przekroczenia..

Samych szkół nie można z pewnością porównać też do standardów europejskich. Naukę utrudniają tam braki w wyposażeniu, nawet tak podstawowym, jak: kreda, tablice, podręczniki i ławki. Dodatkowo ilość nauczycieli i sal lekcyjnych jest również niewystarczająca. Dlatego niejednokrotnie zdarza się, że na daną lekcję uczęszczają dzieci w każdym wieku – od maluchów po nastolatków. Jednak największym problemem jest fakt, że większość dzieci nie chodzi do szkoły wcale! :(

                                                        Brama, która dzieli…

Otaczamy opieką szkołę, do której uczęszcza około 120 dzieci. Pomagamy naszym uczniom na tyle, na ile pozwalają nam nasze możliwości finansowe. Udało nam się otworzyć małą salę komputerową, bibliotekę, a także wyremontować przedszkole. Przywozimy też z Polski podstawowe przybory szkolne, jednak zapotrzebowanie na nie jest o wiele większe. Codziennie w drodze do Mujos School, spotykaliśmy dzieci, które gromadzą się przed murami szkoły. Doskonale wiemy, że nie mogą one przekroczyć tej bramy.

Ubogie dzieci zaciekawione tym jak wygląda szkolne życie, zaglądają smutnymi oczami przez niewielkie dziury w ogrodzeniu, starając się ujrzeć choć trochę niedostępnego dla nich świata. Zdarza się, że kładą się na ziemi w błocie, bo szpara między bramą, a ziemią jest większa.. Mają nadzieję, że w ten sposób zobaczą choć trochę więcej. Te zaniedbane, często skrajnie wychudzone maluchy w poszarpanych ubraniach, nigdy nie trzymały w ręce kolorowego mazaka czy książki. Wielokrotnie ich skromnym marzeniem jest możliwość porysowania kredkami i pobawienie się piłką.

                                                    CEL: Świetlica Edukacyjna

Naszym największym celem jest otworzenie tej bramy, aby udostępnić każdemu, tak oczywistą w naszym kraju możliwość edukacji. Niestety, w Zambii jest to niemożliwe i zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim. Chcemy, jednak zapewnić dzieciom „zza bramy” możliwość podstawowej nauki. Sposobem na to będzie świetlica, w której poprowadzimy bezpłatne zajęcia. Na ten moment zebraliśmy środki na kupno działki i od jednego z darczyńców otrzymaliśmy pieniądze na wykopanie studni. Niestety wciąż brakuje funduszy na budowę świetlicy.

Planujemy wznieść budynek o powierzchni około 100-120 metrów kwadratowych, z dużą salą, w której będziemy prowadzić zajęcia z obsługi komputerów, języka angielskiego, a także kursy zawodowe. Natomiast w ogrodzie znalazłby się mały plac zabaw z huśtawkami i piaskownicą.

Przede wszystkim chcemy dać tym biednym dzieciom szansę na zdobycie wiedzy oraz spełnić ich marzenie o nauce z innymi rówieśnikami. Jako że sami nie poradzimy sobie ze wszystkimi wydatkami związanymi z budową, to dlatego Prosimy Cię o Wsparcie. Pomóż nam zburzyć bramę, która dzieli i poprawić los zambijskich dzieci! Podaruj dowolną kwotę i daj im nadzieję na lepsze jutro :) Liczy się każda złotówka..


Dziękujemy z góry za okazane serce i każdą wpłatę! <3 

Wolontariusze Fundacji Asbiro


PS. Zapraszamy również na nasz Bazarek na Facebooku z różnymi ciekawymi zambijskim gadżetami i praktycznymi usługami, z którego dochód przekazany jest bezpośrednio na zbiórkę -> https://www.facebook.com/groups/bazarekfundacjiasbiro/ :)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Katarzyna Stęgowska - awatar

  Katarzyna Stęgowska

  26.08.20
  26.08.20

  Breloczek do kluczy z Zambii

 • Izabela Sunghay - awatar

  Izabela Sunghay

  25.08.20
  25.08.20

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.08.20
  18.08.20

  Trzymam kciuki😀

 • Tomek - awatar

  Tomek

  13.08.20
  13.08.20

  Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Przenajświętszej ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.08.20
  08.08.20

  Na dobry początek ;)

8 278 zł z 29 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 83

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Milosz Adam Kuziemka - awatar
Milosz Adam Kuziemka
300
Anna Poprawa - awatar
Anna Poprawa
35
Etola - awatar
Etola
102
Joanna - awatar
Joanna
10
Joanna, żółta torba - awatar
Joanna, żółta torba
60
Marta - awatar
Marta
60
Wiktoria Wolniewicz - awatar
Wiktoria Wolniewicz
20
JJKK - awatar
JJKK
5
Natalia - awatar
Natalia
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij