Zbiórka Świetlica w afrykańskim slumsie - miniaturka zdjęcia

Świetlica w afrykańskim slumsie Jak założyć taką zbiórkę?

Świetlica w afrykańskim slumsie

12 686 zł  z 29 000 zł (Cel)
Wpłaciło 136 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

W Zambii pomagamy od 10 lat. Od roku 2016 skupiliśmy się na Lindzie, jednej z najbiedniejszych dzielnic Lusaki – stolicy Zambii. Wraz z polskimi wolontariuszami, działamy tam w lokalnej szkole Mujos. Otaczające ją slumsy liczą aż 30 tysięcy mieszkańców, co odpowiada przeciętnej polskiej wsi czy dzielnicy miejskiej. Setki ludzi żyje tam w skrajnej biedzie, nie mając pieniędzy na podstawowe środki do życia, takie jak: jedzenie, leki i ubrania. Wiele dzieci cierpi głód i jest mocno niedożywione. Nie ma też szans na podjęcie jakiejkolwiek edukacji.

Pierwsza wizyta w slumsie wiązała się dla nas z szokiem, łzami i niedowierzaniem. To, co zobaczyliśmy sprawiło, że trudno nam było zapanować nad emocjami. Przyglądaliśmy się wszechobecnej biedzie i tragicznym warunkom bytowym, czując bezsilność, a zarazem wściekłość.

Nie mogliśmy przecież zmienić rzeczywistości tych ludzi, a przynajmniej nie od razu. Minęło trochę czasu, zanim udało nam się opanować emocje i zacząć myśleć logicznie i zadaniowo. Zrozumieliśmy, że nie jesteśmy w stanie odmienić ciężkiej teraźniejszości tych ludzi, ale możemy za to mieć realny WPŁYW na PRZYSZŁOŚĆ ich DZIECI! Postanowiliśmy więc, skoncentrować się na pomocy w ROZWOJU EDUKACJI. Wierzymy, że to jedyna droga, dzięki której los młodych Zambijczyków może stać się lepszy.

                                                        Edukacja w Zambii

Dostęp do szkół publicznych w Zambii jest bardzo utrudniony (jest ich ograniczona ilość, a w wielu rejonach nie ma ich wcale). W związku z tym, powstają małe prywatne szkoły, które ze względu na powszechnie panujące ubóstwo są poza zasięgiem większości rodzin. Opłata kilkunastu dolarów miesięcznie stanowi dla nich barierę niemożliwą do przekroczenia..

Samych szkół nie można z pewnością porównać też do standardów europejskich. Naukę utrudniają tam braki w wyposażeniu, nawet tak podstawowym, jak: kreda, tablice, podręczniki i ławki. Dodatkowo ilość nauczycieli i sal lekcyjnych jest również niewystarczająca. Dlatego niejednokrotnie zdarza się, że na daną lekcję uczęszczają dzieci w każdym wieku – od maluchów po nastolatków. Jednak największym problemem jest fakt, że większość dzieci nie chodzi do szkoły wcale! :(

                                                        Brama, która dzieli…

Otaczamy opieką szkołę, do której uczęszcza około 120 dzieci. Pomagamy naszym uczniom na tyle, na ile pozwalają nam nasze możliwości finansowe. Udało nam się otworzyć małą salę komputerową, bibliotekę, a także wyremontować przedszkole. Przywozimy też z Polski podstawowe przybory szkolne, jednak zapotrzebowanie na nie jest o wiele większe. Codziennie w drodze do Mujos School, spotykaliśmy dzieci, które gromadzą się przed murami szkoły. Doskonale wiemy, że nie mogą one przekroczyć tej bramy.

Ubogie dzieci zaciekawione tym jak wygląda szkolne życie, zaglądają smutnymi oczami przez niewielkie dziury w ogrodzeniu, starając się ujrzeć choć trochę niedostępnego dla nich świata. Zdarza się, że kładą się na ziemi w błocie, bo szpara między bramą, a ziemią jest większa.. Mają nadzieję, że w ten sposób zobaczą choć trochę więcej. Te zaniedbane, często skrajnie wychudzone maluchy w poszarpanych ubraniach, nigdy nie trzymały w ręce kolorowego mazaka czy książki. Wielokrotnie ich skromnym marzeniem jest możliwość porysowania kredkami i pobawienie się piłką.

                                                    CEL: Świetlica Edukacyjna

Naszym największym celem jest otworzenie tej bramy, aby udostępnić każdemu, tak oczywistą w naszym kraju możliwość edukacji. Niestety, w Zambii jest to niemożliwe i zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim. Chcemy, jednak zapewnić dzieciom „zza bramy” możliwość podstawowej nauki. Sposobem na to będzie świetlica, w której poprowadzimy bezpłatne zajęcia. Na ten moment zebraliśmy środki na kupno działki i od jednego z darczyńców otrzymaliśmy pieniądze na wykopanie studni. Niestety wciąż brakuje funduszy na budowę świetlicy.

Planujemy wznieść budynek o powierzchni około 100-120 metrów kwadratowych, z dużą salą, w której będziemy prowadzić zajęcia z obsługi komputerów, języka angielskiego, a także kursy zawodowe. Natomiast w ogrodzie znalazłby się mały plac zabaw z huśtawkami i piaskownicą.

Przede wszystkim chcemy dać tym biednym dzieciom szansę na zdobycie wiedzy oraz spełnić ich marzenie o nauce z innymi rówieśnikami. Jako że sami nie poradzimy sobie ze wszystkimi wydatkami związanymi z budową, to dlatego Prosimy Cię o Wsparcie. Pomóż nam zburzyć bramę, która dzieli i poprawić los zambijskich dzieci! Podaruj dowolną kwotę i daj im nadzieję na lepsze jutro :) Liczy się każda złotówka..


Dziękujemy z góry za okazane serce i każdą wpłatę! <3 

Wolontariusze Fundacji Asbiro


PS. Zapraszamy również na nasz Bazarek na Facebooku z różnymi ciekawymi zambijskim gadżetami i praktycznymi usługami, z którego dochód przekazany jest bezpośrednio na zbiórkę -> https://www.facebook.com/groups/bazarekfundacjiasbiro/ :)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    05.07.2023
    05.07.2023

    Niech mają niech poczytają pana Tadeusza, quo vadis, w pustyni i w puszczy, kamienie na szaniec itp

  • Staszek - awatar

    Staszek

    01.09.2021
    01.09.2021

    Powodzenia! I dzięki za Waszą pomoc <3

  • Przemek - Worek Roztańczone słoneczniki - awatar

    Przemek - Worek Roztańczone słoneczniki

    16.01.2021
    16.01.2021

    Worek Roztańczone słoneczniki

  • Przemek Kobylarz - awatar

    Przemek Kobylarz

    03.12.2020
    03.12.2020

    Dwie kosmetyczki + torba

  • Katarzyna Stęgowska - awatar

    Katarzyna Stęgowska

    26.08.2020
    26.08.2020

    Breloczek do kluczy z Zambii

12 686 zł  z 29 000 zł (Cel)
Wpłaciło 136 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 136

Tonioo - awatar
Tonioo
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Daniel rosinski - awatar
Daniel rosinski
5
Wojtek Sadlik - awatar
Wojtek Sadlik
100
Wojtek Sadlik - awatar
Wojtek Sadlik
100
Paweł Walter - awatar
Paweł Walter
50
M.Z. - awatar
M.Z.
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
anonim91 - awatar
anonim91
50
Kamil Bober - awatar
Kamil Bober
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij