Ewakuacja medyczna z Ukrainy

10 430 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Działamy na Ukrainie z pełnym zaangażowaniem. Każdego dnia i tygodnia ewakuujemy kilkudziesięciu rannych. Potrzebujemy ambulansów a nawet busów do ewakuacji ludzi ze wschodu. Prosimy o wsparcie naszych działań. Działamy skutecznie od samego początku wojny! 


Śląska Misja Medyczna - jesteśmy organizacją, która niesie pomoc medyczną w miejscach, gdzie ludzie są jej pozbawieni. Działamy w ramach parafii Świętego Michała Archanioła Katolickiego Kościoła Narodowego. Od 2010 do 2017 organizowaliśmy misję medyczną wśród ubogich mieszkańców slumsów w Paragwaju.

Silesian Medical Mission -we are an organisation providing medical aid in places others cannot reach. We are a part of St Michael Archangel Catholic National Church. From 2010 to 2017 we have  organised medical missions amongst the poorest slum dwellers in Paraguay.    

Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych starań o zakup ambulansu dla misji ewakuacji rannych (glownie dzieci) z Ukrainy. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na ten cel. Sami na początku wojny przekazaliśmy ambulans naszym kolegom w Drohobyczu na Ukrainie. Teraz my prosimy o wsparcie w zakupie karetki, abyśmy mogli kontynuowac ratująca zycie pomoc w rozdartej wojną Ukrainie.  

We appeal for your help to raise money to buy a second hand equipped ambulance to evacuate injured people (mainly children) from Ukraine. At the beginning of the war, we donated an ambulance to our colleagues in Drohobych, now we would like to ask for your support so we can purchase another one to continue providing life saving help in war torn Ukraine.

Teraz działamy w grupie szybkiego reagowania medycznego Med Evacuation Poland. Obecnie odpowiadając na ogrom tragedii na Ukrainie niesiemy pomoc medyczną w postaci transportu i ewakuacji rannych i dzieci z terenow objętych wojną. Dyżurujemy we Lwowie oraz na wschodzie Ukrainy. Każdego tygodnia transportujemy około 20 ludzi do Polski, bądź na lotnisko wojskowe do samolotów medycznych podstawionych przez kraje Unii Europejskiej. 

Sutuacja na Ukrainine sie pogarsza i na ten moment potrzebujemy ambulansu do naszej dalszej pomocy na Ukrainie. W ramach Śląskiej Misji Medycznej mamy dwa zespoły ratowników medycznych.  My tworzymy pierwszy - małżeński...


We are part of  a rapid medical response group - Med Evacuation Poland.   At the moment our main focus, is transport and evacuation of the  injured and the  children from the territories affected by the Russian invasion. We have a base in Lviv and travel to areas in Eastern Ukraine. Every week we transport about 20 people to Poland or to the army airport from where they are flown  to other EU countries.      

As the situation in Ukraine is getting progressively worse we URGENTLY need another ambulance in order to continue providing our help. 

We have two paramedic teams, the first one comprises of my wife and i.  

W ramach grupy Med Evacuation Śląska Misja Medyczna zrobiła już ponad 15000 km przemierzając Ukrainę z pacjentami. Dzieci, dorośli, ranni, pacjenci onkologiczni... Mamy za sobą dziesiątki transportów, niektóre z nich pozostawiły w naszej psychice wielkie rany. Dlatego działamy dalej. Przyjeżdżamy na chwilę do Polski i ruszamy  z powrotem. Przyjeżdżasz do domu po zakończonym etapie misji medycznej na Ukrainie. Próbujesz żyć normalnie... Jednak wracasz do tych ludzi, do ich tragedii myślami. Od jednego z ukraińskich lekarzy dostajesz na WhatsApp info "Hello, Wojtek! Sofia is fine, already in neurosurgery department".9 letnia Sofía, nasza mała pacjentka przetransportowana z Mikołajewa do Lwowa, trafiona w głowę pociskiem kasetowym. Penetrująca rana lewej części mózgu. Niestabilna neurologicznie. Ale jednak jest szansa... Może jej życie się poukłada... Zawsze pozostaje pytanie dlaczego? Po co? Co zawiniła tak mała istota? 


As a part of Med Evacuation, Silesian Medical mission so far has travelled 15000 km (over 9000 miles) transporting patients: children, adults, injured, oncology patients...We've made tens of journeys and many of them left indelibles mark on our psyche, that is what keeps us pushing on.

You come back home to Poland and shortly after we depart again. You try to resume your normal lives, but can not stop thinking about the people you met and their tragedies. Then you receive a message from one of your Ukrainian colleagues from Lviv on WhatsApp: 'Hello, Wojtek! Sofia is fine, already in neurosurgery department'. 9 years old Sofia, our little patient we transported from Nikolayev to Lviv was hit in the head by a cluster missile...penetrative trauma to the left part of her brain. Neurologically unstable...But there is a chance...maybe there is life ahead...There is always a question, why? What for? What did such a young child do to deserve it? 

Pamiętamy siedmioletniego Igora, któremu mina urwała stopy i Dianę z Mariupola, która tylko wyszła ze schronu po 4 tygodniach zaczerpnąć świeżego powietrza ze swoimi siostrami. Wtedy uderzyła bomba... Ona, tancerka mająca jechać do Paryża na tourne bez nóg, a siostry zginęły. Pamiętamy małego Artiemka, Nazara, pamiętamy Marię z urazem twarzoczaszki... Wierzcie mi niektórych zdjęć nie wolno pokazać, ale są wyryte w naszej pamięci i tam na zawsze pozostaną...

We remember 7 years old Igor, who lost his feet in a mine explosion and Diana from Mariupol, who came out of a bunker after 4 weeks with her sisters to get some fresh air. Suddenly, a bomb hit...She, a dancer who was scheduled  to go on tour to Paris lost her legs and her sisters died. We remember little Artiem, Nazar, Maria with injuries to her facial cranium...Believe me some photos cannot be shared, but they are etched in our memory and will stay there forever...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Śląska Misja Medyczna KKN - awatar

  Śląska Misja Medyczna KKN

  28.06.2022
  28.06.2022

  Dzisiaj wpłaciłem 5000 zł zaliczki na nowy (regenerowany) silnik do KARETKI.

  Całość weźmie 10.000 zł.

  Prosimy o wsparciem na naprawy blacharskie.

  Zdjęcie aktualizacji 97 319

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.05.2022
  08.05.2022

  Jestem wdzięczna za to co robicie!

  • Śląska Misja Medyczna KKN - awatar

   Śląska Misja Medyczna KKN - Organizator zbiórki

   08.05.2022
   08.05.2022

   Dzięki takim ludziom jak Pani o wielkim sercu możemy pomagać. Dziękuję w imieniu własnym i naszych pacjentów

10 430 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 101

Irena Kamińska - awatar
Irena Kamińska
50
Łukasz Barbara Pasławscy - awatar
Łukasz Barbara Pasławscy
150
Bożena Chrysteczko - awatar
Bożena Chrysteczko
20
Kasia - awatar
Kasia
10
Marek Witor - awatar
Marek Witor
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kamil - awatar
Kamil
50
Kamil - awatar
Kamil
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Agata - awatar
Agata
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij