Zbiórka Solidarni z Renatą - zdjęcie główne

Solidarni z Renatą

15 611 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Grażyna Łecka - awatar

Grażyna Łecka

Organizator zbiórki

Renata… urodziła się jako wcześniak – przeżyła, sytuacja w jakiej się znajdowała szybko nauczyła ją pracy ciężkiej ponad siły. Wyszła za mąż niefortunnie – i to przemocowe małżeństwo też przetrwała. Jest mamą dwóch wspaniałych synów: 15 letniego Kuby pacjenta Centrum Zdrowia Dziecka chorego immunologicznie (co wymaga bardzo systematycznego leczenia) i pięcioletniego Oskara alergika. Choroby dzieci jej nie załamały – wyzwoliły całe pokłady dzielności i odwagi. Nie zmogły jej własne, ciężkie choroby z którymi musi walczyć samotnie na co dzień. Nie zmogła jej nawet bezdomność, na którą wraz z dziećmi została skazana decyzjami osób trzecich. Ale teraz życie może ją pokonać: dom, który nabyła i wyremontowała olbrzymim wysiłkiem również finansowym (kredytami, które teraz spłaca) – tuż po remoncie spłonął. Praktycznie zostały tylko ściany. Sama zawsze pomagała wszystkim dookoła, swą pracowitością, życzliwością, uśmiechem, dzieląc się swym skromnym dobytkiem i czasem. Teraz potrzebuje naszej pomocy. Jeśli jej nie pomożemy – pozostanie bezdomna, samotna z dziećmi, z długami, chorobami. 

Nie pozwólmy na to. Okażmy zwykłą ludzką solidarność. 

Każda złotówka się liczy.

                                                                                                 Solidarni z Renatą

Drodzy Darczyńcy,

Obecnie staram się wszystkimi siłami odbudować dom. Ale niestety, bez funduszy tego dalej nie ruszę. Ubezpieczyciel wypłacił mi jedynie niecałe 25% wartości sumy ubezpieczenia i twierdzi, że jest to wszystko. Na moje pytanie, czy ubezpieczy w takim razie pozostałość stwierdził, że nie ubezpieczy , bo jak powiedział „nie ma czego ubezpieczyć”, ale to wg niego nie stoi w sprzeczności z wypłatą ubezpieczenia. Oczywiście sprawę skierowałam do Rzecznika Finansowego, ale to będzie trwało na pewno kilka miesięcy. 

A ja już czasu nie mam. Stanęłam z budową w miejscu. Uprzątnęłam dom po spaleniu,włącznie z rozebraniem ścian, które zostały mi wskazane do rozbiórki, jest zrobiony plan geodezyjny, kupiona jest część materiałów i pieniądze z ubezpieczenia się skończyły. Wiadomo, oprócz materiałów, których jeszcze dużo brakuje, będę musiała zapłacić Panom odbudowującym dom, są też potrzebne łóżka do spania dla nas wszystkich, biurka dla dzieci, szafy. Szafki do kuchni mogą poczekać, jak też wiele innych rzeczy, tym bardziej, że i tak wszystko muszę gromadzić od nowa, ale to z czasem się zgromadzi. Wiem, że mam mało czasu, bo mieszkanie, które dostałam z gminy do zamieszkania mam przydzielone do końca czerwca, teraz staram się o przedłużenie, jaki będzie tego efekt jeszcze nie wiem.

Nigdy nie zwracałam się do nikogo o pomoc, zawsze jakoś sobie umiałam poradzić, ale ta sytuacja mnie przerosła. 

Z całego serca proszę o wspomożenie nas, abyśmy mieli gdzie zamieszkać przed zimą. 

Każdy dar jest na wagę złota.

                                                                                                Renata Michalecka


Aktualizacje


 • Grażyna Łecka - awatar

  Grażyna Łecka

  27.06.19
  27.06.19

  Z ostatniej chwili.... Renata w świetle obowiązujących przepisów musi wyprowadzić się z mieszkania do 30 czerwca br., które zostało jej przyznane czasowo przez gminę. Obecnie przenosi się wraz z dziećmi na plac budowy. Póki pogoda na to pozwala, można jakoś żyć. Choć ciężko, ale czego się nie robi, by dojść do normalności. Obecnie cały czas budowa domu trwa, jak takżekończy przystosowanie budynku gospodarczego do zamieszkania, natomiast ze względu na prowizorkę tego pomieszczenia, korzystanie z niego może być tylko w sezonie letnim. Wedle opinii opieki społecznej – dzieci nie mogą przebywać w prowizorycznym wygospodarowanym pomieszczeniu zimą. Pomóżmy Renacie i jej dzieciom odbudować dom – liczy się każda pomoc, każda wpłata, bez nas nie da rady – ma czas do jesieni.

Komentarze


 • Michal - awatar

  Michal

  28.07.19
  28.07.19

  Życzę dużo siły ciała i ducha dla Pani!

  • Grażyna Łecka - awatar

   Grażyna Łecka - Organizator zbiórki

   28.07.19
   28.07.19

   Bardzo Dziękuję. Na pewno takie wsparcie dla Renaty jest bardzo ważne. Jeszcze raz dziękuję.

15 611 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Grażyna Łecka - awatar

Grażyna Łecka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 40

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Michal - awatar
Michal
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Łukasz Małachowski - awatar
Łukasz Małachowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij