Zbiórka Koszmar skrzywdzonych bokserów - miniaturka zdjęcia

Koszmar skrzywdzonych bokserów Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Koszmar skrzywdzonych bokserów - zdjęcie główne

Koszmar skrzywdzonych bokserów

2 331 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Fundacja SOS Bokserom powstała, by grupa zrzeszonych i działających w niej osób mogła nieść pomoc bokserom i psom w typie rasy bokser. Działamy dziesiąty rok i pomagamy zawsze tam, gdzie nasze działania są potrzebne. Często jesteśmy nazywani fundacją od spraw beznadziejnych. Pomagamy tam, gdzie inni nie chcieli lub nie mogli podjąć swoich działań niosących pomoc. Pod nasze skrzydła bierzemy głównie psy chore i stare, takie, których ktoś nie chce, których ktoś nie zamierza leczyć bądź na leczenie i dalsze zajmowanie się psem nie może sobie pozwolić. Nie rozliczamy, tylko pomagamy...

Zaczął się dopiero kwiecień a pod opiekę naszej Fundacji od początku roku przeszło już ponad 30 nowych psów. Niektóre bardzo chore, inne stare, jeszcze inne chore i stare...

One wszystkie, niezależnie od wieku, wyniszczenia organizmu, choroby wymagają naszej bezinteresownej pomocy, opieki i bardzo kosztownego leczenia. Tuż przed Wielkanocą, wzięliśmy pod opiekę dwa boksery z budy.

Pierwszy, cudny Ares, całe swoje dotychczasowe życie mieszkał w warunkach, w których żyć nie powinien żaden pies. Wiedzieliśmy, że czeka nas pełna, dokładna diagnostyka i że możemy się spodziewać, że wyniki nie będą najlepsze, niestety, wyniki są bardzo złe a psa czeka nie tylko dalsza diagnostyka ale i wielopłaszczyznowe leczenie. Konsultacja kardiologiczna i przeprowadzone badania potwierdziły u boksera problem z sercem, na szczęście stwierdzone u niego zwężenie aorty i niedomykalność nie zagraża  jego życiu i nie stanowi przeciwwskazania do znieczulenia i interwencji chirurgicznej, wymaga jednak systematycznych kardiologicznych wizyt kontrolnych. Bardzo złe parametry wątrobowe to wynik wieloletniego złego żywienia psa a nie procesu nowotworowego, którego się obawialiśmy. Dwie zmiany guzowate wymagają diagnostyki cytologicznej i postępowania chirurgicznego a zaniedbane, nieleczone "wiśniowe oko" w obu oczach musi być opracowane chirurgicznie. 

Drugi z psów z budy to 13 letni bokser Bary, który trafił pod nasze skrzydła w wyniku interwencyjnego odbioru niemal w ostatniej chwili. Gdyby nie natychmiastowa pomoc lekarska i intensywne leczenie, bokser nie przeżyłby kolejnej nocy. Bary jest skrajnie zagłodzony, od dziewięciu lat nie widział go lekarz, nie był szczepiony ani odrobaczany...Winiki badań krwi wskazują na wygłodzenie, w rozmazie mikrofilarie, czyli larwy  nicieni przenoszone przez komary.

Chwilę wcześniej, pod nasz dach przyszła cudna, drobniutka, wychudzona, ważąca niespełna 15 kg bokserka Ana, ze zmianą rozrostową na uchu, guzami w listwie mlecznej. Jej diagnozowanie i leczenie wymaga sporych kwot. Sunia przeszła już zabieg amputacji ucha, teraz , gdy tylko jej ogólny stan się poprawi, czeka ją starylizacja i usunięcie obu listw mlecznych w osobnych operacjach. Bokserka, ze względu na bardzo niską wagę musi być karmiona karmą specjalistyczną intestinal. Jej leczenie i doprowadzenie do prawidłowego stanu będzie długie i kosztowne...

Kolejną naszą wymagającą ogromnych nakładów finansowych podopieczną jest cudna buldożka Flavi, która trafiła do nas w stanie zagrożenia życia z powodu nasilającej się duszności, spowodowanej przerostem podniebienia miękkiego, wymagającym korekty i ogromnym obrzękiem ślinianki, potęgującym duszność, a więc również zagrażającym życiu oraz zakwalifikowaną do  szybkiego opracowania chirurgicznego przepukliną (zagrażającą życiu). Buldożka trafiła od razu do lecznicy całodobowej, gdzie natychmiast wdrożone zostało leczenie sterydem, antybiotykiem i tlenoterapia w komorze tlenowej. Po opanowaniu duszności Flavi przeszła dwa zabiegi operacyjne: chirurgiczne opracowanie przepukliny wraz ze starylizacją oraz zabieg usunięcia prawej ślinianki. Obie operacje w asyście anestezjologa i znieczuleniu wziewnym. Teraz przed nami jeszcze korekta podniebienia, również w znieczuleniu wziewnym i w asyście anestezjologa.

Diagnozowanie, leczenie i opieka nad  psami i ich utrzymanie wymaga ogromnych nakładów finansowych, a te opisane wyżej psy nie są naszymi jedynymi podopiecznymi. One wszystkie, oprócz kochających opiekunów potrzebują diagnostyki, leczenia i zapewnienia im godnych warunków...

Bardzo prosimy, abyście pomogli nam pomagać, aby brak funduszy nie ograniczał naszych działań, abyśmy nie musieli się zastanawiać, któremu psu pomóc. Dołóżcie swoje cegiełki do pomocy podopiecznym Fundacji SOS Bokserom.

Dodajemy część faktur za leczenie naszych podopiecznych

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.09.2021
  15.09.2021

  Trzymajcie się !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.04.2018
  26.04.2018

  Zdrowia maluchy!

  • Fundacja SOS Bokserom - awatar

   Fundacja SOS Bokserom - Organizator zbiórki

   26.04.2018
   26.04.2018

   Dziękujemy <3

 • Janusz - awatar

  Janusz

  24.04.2018
  24.04.2018

  Bądźcie dzielne kochane psinki:*

  • Fundacja SOS Bokserom - awatar

   Fundacja SOS Bokserom - Organizator zbiórki

   24.04.2018
   24.04.2018

   Dziękujemy za pomoc z całego serca <3

 • Karolina - awatar

  Karolina

  11.04.2018
  11.04.2018

  Powodzenia boksiołki :*

  • Fundacja SOS Bokserom - awatar

   Fundacja SOS Bokserom - Organizator zbiórki

   11.04.2018
   11.04.2018

   Dziękujemy z całego serca <3

 • Marta Rzezawinska - awatar

  Marta Rzezawinska

  11.04.2018
  11.04.2018

  Wspaniali ludzie.Wspaniala fundacja. Każdy bokser znajdzie u nich pomoc. W szczególności te starsze i niechciane.❤❤❤

  • Fundacja SOS Bokserom - awatar

   Fundacja SOS Bokserom - Organizator zbiórki

   11.04.2018
   11.04.2018

   Dziękujemy :*

2 331 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 66

Michał Bis - awatar
Michał Bis
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kamil Kłek - awatar
Kamil Kłek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Monika - awatar
Monika
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ewa Rybka Idzi - awatar
Ewa Rybka Idzi
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij