Zbiórka Parafia z Sośna prosi o pomoc - miniaturka zdjęcia

Parafia z Sośna prosi o pomoc Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Parafia z Sośna prosi o pomoc - zdjęcie główne

Parafia z Sośna prosi o pomoc

2 656 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Andrzej Jaskula - awatar

Andrzej Jaskula

Organizator zbiórki

W ostatnich dniach lutego br. w naszej wsi miały miejsce bardzo dramatyczne wydarzenia. W nocy z 24 na 25 lutego 2017 r., trzech zamaskowanych bandytów wtargnęło na plebanię Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Sośnie. Dotkliwie pobili naszego Proboszcza i splądrowali plebanię. Bardzo prosimy o wsparcie i modlitwę dla Księdza Andrzeja, który (poza fizycznymi obrażeniami) bardzo przeżywa ostatnie wydarzenia.

Aby Mu pomóc – uruchomiliśmy niniejszą akcję zbiórki pieniędzy.

Parafianie

parafiasosno.pl


Przekazujemy kilka słów od Księdza Andrzeja:

„Na wstępie chciałem Wam serdecznie podziękować za słowa wsparcia i otuchy (w ciągu ostatnich 24 godzin otrzymałem kilkadziesiąt wyrazów sympatii i zapewnień o wsparciu). Po krótkim pobycie w szpitalu wróciłem już do swojej posługi i poza kilkoma otarciami i palcem, który musi się zrosnąć – nic mi fizycznie nie dolega. Moje cierpienia ofiarowałem w intencji rekolekcji, które rozpoczęły się w dobę po napaści.

W tym roku bowiem nasza Parafia obchodzić będzie pięćdziesiątą rocznicę powstania. Konkretnie 10 czerwca 2017 r. będziemy gościć w Sośnie Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka Prymasa Polski. Jego wielki poprzednik Prymas Tysiąclecia Stefan kard. Wyszyński erygował tą parafię.

Chcieliśmy się jak najlepiej przygotować do tego wielkiego święta m.in. dokonać niezbędnych remontów – przez kilka ostatnich miesięcy Parafianie z ogromnym trudem i zaangażowaniem zbierali ofiary na remont dachu. Te właśnie środki stały się łupem złodziei pozbawionych sumienia.

W tej sytuacji jest mi wyjątkowo ciężko, gdyż to ja byłem dysponentem tych środków i nie byłem w stanie ich obronić przed napastnikami, którzy zachowywali się niezwykle brutalnie. Nasza Parafia jest niewielka i sądzę, że nie uda nam się powtórnie zebrać takich środków. Dlatego zwracam się do Państwa ze szczególną prośbą o modlitwę i w miarę możliwości – wsparcie finansowe w tej trudnej chwili.

Z Chrystusowym pozdrowieniem, x.Andrzej.”

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.03.2017
  11.03.2017

  100 zl

 • Domowy Kościół - awatar

  Domowy Kościół

  09.03.2017
  09.03.2017

  Króluj Nam, Chryste! Pobłogosław Parafii w Sośnie i spraw aby w naszej Ojczyźnie zapanowało królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

 • Redaktor - awatar

  Redaktor

  08.03.2017
  08.03.2017

  Dach to wielka symbolika, której nie da się mierzyć jedynie pieniędzmi. Ważny jest gest. Twórca Chrześcijańskiej Szkoły pod Żaglami, czyli x. prałat Andrzej schroniony wraz z całą parafią pod tym dachem, zasługuje na wsparcie. Zachęcam: Ona dała, ja dałem, Ty dasz i będzie fajnie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.03.2017
  06.03.2017

  Trzymam kciuki, aby Wam sie udalo!

2 656 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Andrzej Jaskula - awatar

Andrzej Jaskula

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 42

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij