Soup'n'Roll

18 035 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 331 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Kowalski - awatar

Piotr Kowalski

Organizator zbiórki

Co robimy?

Chcemy zapewnić pomoc. Jedziemy na granicę serbsko-macedońską na 10 dni zakasać rękawy. Ludzie mieszkający w tymczasowych namiotowiskach są w drodze od kilku do kilkunastu miesięcy. Często są z niewielkim tobołkiem, z lekką odzieżą, poniszczonymi butami i kompletnie bez jakichkolwiek środków do życia.

Zabierzemy na miejsce taboret, butlę gazową i gar. Z zakupionych na miejscu produktów kucharz będzie przygotowywał gorący posiłek, który będziemy rozdawać w kolejkach do świata bez bomb. Zabierzemy ze sobą również skarpetki, buty i ciepłe ubrania, które rozdamy najbardziej potrzebującym.

Zdjęcie opisu zbiórki Soup'n'Roll

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą znajomych połączonych przekonaniem, że ludziom, którzy stoją na granicach UE, potrzebna jest pomoc. Nie chcemy się teraz zastanawiać, czy i jak dzielić „kwoty uchodźców” pomiędzy kraje UE, nie chcemy rozważać wielkich różnic pomiędzy uchodźcami i emigrantami ekonomicznymi.

Chcemy pomóc TU I TERAZ. Dać coś do jedzenia, ciepłe skarpety i trochę lepsze buty. Mamy niewielki wpływ na politykę globalną, ale możemy pomóc tym osobom odzyskać odrobinę godności i pomóc w ich drodze, w którą wcale nie chcieli się wybierać.

Anna Małyszko: Od wielu lat pracuję w sektorze NGO, ale w akcje społeczne angażuję się niezależnie od pracy (byłam m.in. w Nepalu z akcją Światło dla Himalajów). Wkurza mnie bezradność wobec dramatu uchodźców i uchodźczyń. Trzeba działać!

Piotr Kowalski: Jestem Łodzianinem. Tu mieszkam i tu pracuję w Polskim Związku Głuchych. Staram się zmieniać świat na lepsze a nauczyłem się tego w harcerstwie. Staram się angażować w rożne akcje społeczne. Myślę, że całkiem nieźle mi to wychodzi.

Rafał Wilk: Jestem malarzem, twórcą wideo i fotografem. Prowadzę warsztaty z dziećmi. Oprócz tego dużo podróżuję i jestem fanem bliskowschodniej kuchni.

Marek Chmielewski: Jestem rolnikiem, sołtysem i… wiejskim muzykantem. Dlaczego biorę udział w akcji?„Bo sołtys musi być wrażliwy na krzywdę ludzką”.

Rafał Sieradzki: Zawsze chętnie angażowałem się w różne społeczne projekty - dotąd zazwyczaj kulturalne. Od roku prowadzę foodtrucka. Chcę pomóc bo umiem gotować. Szczególnie w trudnych warunkach.

Zdjęcie opisu zbiórki Soup'n'Roll

Dlaczego chcemy pomóc?

Pokazaliśmy polskim bezdomnym zdjęcia uchodźców z Bliskiego Wschodu. Zapytaliśmy, jak oceniają ich szansę na przetrwanie zimy. Mówią wprost: w Europie sami nie dadzą rady.

Bezdomni z warszawskich ulic to twardzi faceci, eksperci od miejskiego survivalu. Uchodźcom przebywającym w obozach na Węgrzech, w Grecji i na Bałkanach nie dają wielkich szans. Żeby przetrwali zimę, muszą mieć przede wszystkim ciepły posiłek i dobre buty.

Zdjęcie opisu zbiórki Soup'n'Roll

Dlaczego potrzebujemy właśnie Ciebie?

Potrzebujemy Twojej pomocy, by móc dotrzeć do uchodźców i pomagać im w tej dramatycznej sytuacji. Bez Ciebie byłoby to po prostu niemożliwe!

Dziękujemy za każdą wpłatę!

English version

The homeless from Poland share some advice how to help refugees camping on the European border

We’ve shown the pictures of refugees from the Middle East to some of the homeless in Poland, asking them how they see their chances of making it through the winter. They gave it to us straight: refugees won’t survive in Europe on their own.

The homeless living in the streets of Warsaw are tough individuals with a degree in urban survival. The way they see it, odds are against refugees camping in Hungary, Greece and the Balkans. One hot meal a day and solid shoes are essential for them to make it through the winter.

That’s where we come in.We’ve decided to roll up our sleeves and spend 10 days working on the Serbian-Macedonian border. Those living in makeshift camps have been on the road for several months, some of them much longer than that. Often, all they possess is a small bundle of essentials, summer clothes, worn out shoes, and no means of support whatsoever.

We’re taking with us a stool, a gas cylinder and a sizeable pot. Our cook will be using locally bought products to prepare hot meals that we’ll be giving out to those waiting to enter a world without bombs. We’re also taking with us socks, shoes, and warm clothes that we’ll be sharing with those who need them most.

We’re a group of friends sharing a belief that people camping on the EU border need our help. It’s not the time to discuss „refugee quota” assigned by the EU, or split hairs over the differences between refugees and economic migrants. We want to help HERE AND NOW. Give the refugees something to eat, warm socks and better shoes. Our influence on global politics may be insignificant, but we can at least do our share to help human beings reclaim their dignity and ease their plight as they continue on the journey they never wanted to take in the first place.

Want to fund Soup'n'roll?

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Piotr Kowalski - awatar

    Wróciliśmy

    24.01.2016
    24.01.2016

    Wróciliśmy z Sid. To miejscowość na granicy serbsko-chorwackiej, gdzie zorganizowany jest punkt przesiadkowy z autokarów jadących przez Serbię do Chorwacji. Punkt pomocy (dokładnie w Adasevci) jest zorganizowany przez wiele organizacji, my wspieraliśmy grupę wolontariuszy Czech Team. Nazwa jest myląca, bo w skład Czech Team wchodzili nie tylko Czesi, był też Rosjanin, Hiszpanka, Słowacy i my. smile emoticon
    Niestety w całej Serbii jest zakaz gotowania, ale nasza pomoc i to, co przywieźliśmy z Polski oraz kupiliśmy na miejscu za pieniądze zebrane w trakcie zbiórki, bardzo się przydało. W obliczu niskich temperatur na wagę złota były czapki, rękawiczki, buty, kurtki, legginsy, ciepłe skarpety, bielizna. Kupiliśmy też mnóstwo środków higienicznych, pieluszki dla dzieci, chusteczki nawilżane, trochę kredek dla dzieciaków. Dziennie przez nasz punkt przechodziło kilkaset uchodźców i uchodźczyń – ok. 20 autobusów na dobę. Cdn

    Zdjęcie aktualizacji 411

Komentarze


  • Gosia/Kraków - awatar

    Gosia/Kraków

    21.11.2017
    21.11.2017

    Gratuluję! Jestem z Was dumna :) Nie można zamykać się na drugiego człowieka z powodu Jego narodowości, wyznania, koloru skóry. Wszyscy jesteśmy ludźmi i niezależnie od naszego położenia geograficznego pragniemy zdrowia, wolności i niezbędnego minimum do przeżycia. Nie wiemy jaka nas czeka przyszłość i czyja pomoc może okazać się wtedy niezbędna. Nasz kraj też doświadczył wojny, a podczas stanu wojennego solidaryzowały się z nami nie tylko państwa chrześcijańskie.. Popatrzmy czasem na drugiego człowieka sercem, a nie stereotypem. Pozdrawiam. Uważajcie na siebie :)

  • Marta - awatar

    Marta

    20.01.2016
    20.01.2016

    Dzieci.

  • Agata - awatar

    Agata

    07.01.2016
    07.01.2016

    Powodzenia!

    • Piotr Kowalski - awatar

      Piotr Kowalski - Organizator zbiórki

      11.01.2016
      11.01.2016

      Dzięki :)

  • Ola - awatar

    Ola

    07.01.2016
    07.01.2016

    Róbcie tak dalej, jesteście cudowni! Myślami jestem z Wami.

    • Piotr Kowalski - awatar

      Piotr Kowalski - Organizator zbiórki

      11.01.2016
      11.01.2016

      Dziękujemy! Pozdrawiamy

  • vado - awatar

    vado

    07.01.2016
    07.01.2016

    Życzę dużo ciepła!

    • Piotr Kowalski - awatar

      Piotr Kowalski - Organizator zbiórki

      11.01.2016
      11.01.2016

      Dzięki. Przyda się

18 035 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 331 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Kowalski - awatar

Piotr Kowalski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 331

Robercik 😘 - awatar
Robercik 😘
20
Gosia/Kraków - awatar
Gosia/Kraków
50
Maja - awatar
Maja
30
Martyna - awatar
Martyna
30
Solweiga - awatar
Solweiga
20
Ryszard - awatar
Ryszard
50
Rita - awatar
Rita
5
Wojciech - awatar
Wojciech
50
Piotr - awatar
Piotr
300
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij