Zbiórka Odbudowa podpalonego przedszkola - miniaturka zdjęcia

Odbudowa podpalonego przedszkola Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Odbudowa podpalonego przedszkola - zdjęcie główne

Odbudowa podpalonego przedszkola

8 306 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 109 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Rajska - awatar

Anna Rajska

Organizator zbiórki

Witajcie!

Jesteśmy małym, kameralnym przedszkolem z Poznania. Przedszkole Jak U Mamy sprawuje opiekę nad trzydzieściorgiem dzieci. 


Kochani, nigdy nie spodziewaliśmy się, że nadejdzie dzień, w którym przyjdzie nam przekazać tak smutną wiadomość...

W nocy (07-08.08.2019) włamano się do naszego przedszkola i podpalono je... Jaki był tego cel? Nie wiemy... Cały nasz świat legł w gruzach, spalony, stopiony i zbezczeszczony... dlaczego - dla zabawy?

Jesteśmy już po oględzinach policji, inspektora straży pożarnej oraz rzeczoznawcy z firmy ubezpieczeniowej. Wiemy już, że pozostawione ślady wskazują jednoznacznie na celowe włamanie i podpalenie... Z informacji, które  uzyskaliśmy od rzeczoznawcy, wiemy również, że na pierwszą zaliczkę z polisy ubezpieczeniowej możemy liczyć nie wcześniej niż za miesiąc. Bez wsparcia dobrych ludzi mamy związane ręce.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale jak wyjaśnić dzieciom co się stało? Jak nie zaburzyć ich poczucia bezpieczeństwa, to ich zabawki, książeczki, prace i wiele innych spłonęło.. To dzieci nie mają już swojego "kąta"...

Zakładając tę zbiórkę mamy nadzieje na uzbieranie fundusze, które pokryją zaliczki dla firm remontowych, dezynfekująco - czyszczących oraz najpilniejsze akcesoria potrzebne naszym małym podopiecznym, którzy już od przyszłego tygodnia mają zapewnione tymczasowe lokum, niestety na razie puste...

Każdy dzień zwłoki jest dla nas na wagę złota, ponieważ z informacji uzyskanych od specjalistów - im dłużej budynek pozostaje w obecnym stanie zniszczenia, tym więcej będzie kosztować jego renowacja i przystosowanie go do bezpiecznego użytkowania przez dzieci.

To tylko suche fakty. Najważniejsze jest dla nas oczywiście dobro naszych przedszkolaków, którzy nie do końca rozumieją zaistniałą sytuację, w której ktoś ich postawił. Z informacji od rodziców wiemy, że jest to dla nich trudny czas. Dzieci w tym wieku nie do końca są w stanie poradzić sobie z emocjami towarzyszącymi tak gwałtownym zmianom. Przecież dopiero co zakończyła się przerwa wakacyjna w przedszkolu, dopiero co znowu spotkali swoich przedszkolnych przyjaciół... dopiero co wrócili do swojego drugiego domu, w którym spędzają przecież tak wiele czasu...

Rzecz jasna z uzbieranych pieniędzy rozliczymy się co do przysłowiowego grosza. W momencie, kiedy otrzymamy już odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej, a uzbierane tutaj środki łącznie przewyższą nasze koszta, mamy zamiar wolne środki przeznaczyć na pomoc innym potrzebującym (o czym oczywiście poinformujemy na naszym Facebooku - "słowo harcerza") .


Każda wpłacona złotówka oddala nad od utraty spełnionego życiowego marzenia, którym było stworzenie miejsca, w którym dzieci czułyby się "jak u mamy". Jako mama trójki dzieci i nauczycielka z dwudziestoletnim stażem wiem, jak ważne jest, poczucie bezpieczeństwa dla dzieci oraz powtarzalności tego, co wydarzy się jutro, za tydzień, za miesiąc...  

Będziemy ogromnie wdzięczni za każde wsparcie w tej trudnej sytuacji. Chcemy jak najszybciej spotkać się z naszymi kochanymi wychowankami.


DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA - Anna Rajska z pracownikami i rodzicami oraz dziećmi z Przedszkola Jak U Mamy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Rajska - awatar

  Anna Rajska

  13.09.2019
  13.09.2019

  Kochani Nasi wybaczcie milczenie, zaistniała sytuacja poruszyła wielu z Was - DZIĘKUJEMY ZA DOBRE SŁOWA, I KAŻDE WSPARCIE SPŁYWAJĄCE DO NAS OD WAS WSZYSTKICH!❤️ Nadal PROSIMY SERDECZNIE O POMOC W NASZEJ ZBIÓRCE!
  My oczywiście mamy cały czas ręce pełne roboty, udało nam się:
  ➡️ znaleźć odpowiednią firmę dezynfekująco-czyszczącą
  ➡️ zamówić nowiutkie okna
  ➡️ umówić wykonawców reszty prac remontowych
  ➡️ wykonać pełen projekt kuchnio-stołówki z pomocą architekta (pro-bono)
  ➡️ urządzić do końca nasze lokum tymczasowe ( oczywiście dzięki podarowanym przez Was rzeczom )
  🧐 Sprawy z firmą ubezpieczeniową jak przewidywaliśmy będą trwać dość długo. Udało nam się na szczęście uzyskać gwarantowaną zaliczkę, która pozwoliła nam pokryć dotychczasowe koszta.

Komentarze


 • Rafał - awatar

  Rafał

  29.08.2019
  29.08.2019

  Chociaż trochę...

 • Wojciech S. - awatar

  Wojciech S.

  19.08.2019
  19.08.2019

  Trzymam kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.08.2019
  17.08.2019

  Moja siostrzenica miała przyjemność chodzenia do tego przedszkola. Pracują tam osoby z sercem na dłoni!

 • Dagmara Szefler - awatar

  Dagmara Szefler

  14.08.2019
  14.08.2019

  Trzymam kciuki ❤️ Przy zaangażowaniu rodziców z pewnością szybko uda się odbudować Wasz domek. Mogę podzielić się materiałami plastycznymi/ chemią gospodarczą z mojego przedszkola. Proszę o maila: [email protected]

 • Renia - awatar

  Renia

  13.08.2019
  13.08.2019

  Trzymam mocno kciuki. Powodzenia ❤

8 306 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 109 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Rajska - awatar

Anna Rajska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 109

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maciej - awatar
Maciej
20
Arek - awatar
Arek
100
Agnieszka Olek - awatar
Agnieszka Olek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Robert Jędrzejewski - awatar
Robert Jędrzejewski
20
Lidia Stanisławska - awatar
Lidia Stanisławska
20
Kate - awatar
Kate
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij