Franuś - śpiący Królewicz

90 273 zł  z 260 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 472 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewelinal Mielczarek - awatar

Ewelinal Mielczarek

Organizator zbiórki

Cel zbiórki: roczna terapia przeszczepu komórek macierzystych oraz niezbędna intensywna specjalistyczna rehabilitacja.

             Mam na imię Franuś. Aktualnie mam 6 latek. Urodziłem się zdrowy, radosny i aktywny. Dobrze się rozwijałem, aż do pechowego piątku 13 stycznia 2017. Miałem wtedy 3 latka. Właśnie w tym dniu całe moje życie zmieniło się. Bezobjawowy wirus grypy zaatakował mój mały mózg, doszło do rozległego zapalenia mózgu, a w konsekwencji do śpiączki mózgowej.    W tym stanie nie ruszam się samodzielnie i nie mogę porozumiewać z moimi bliskimi. Jestem uwięziony w swoim, małym jeszcze, ciałku... Przez 10 miesięcy przebywałem z mamusią w Klinice Budzik.
Niestety prowadzone tam działania nie pomogły mi wrócić do moich bliskich. Opuściłem klinikę w stanie wegetatywnym. Stwierdzono, że nie ma potrzeby dalszej mojej rehabilitacji. Rodzicom powiedziano, że muszą pogodzić się z myślą, że moje serduszko może przestać bić   w każdej chwili. Na szczęście nie mieli racji!Moi rodzice nie poddali się, walczyli razem ze mną. Zaufaliśmy specjaliście, który dał nam nadzieję, że pomoże mi wrócić do najbliższych i będę zdrowym dzieckiem. Moje serduszko ma się dobrze. Zaczynają pracować mięśnie.  Wytrwale i intensywnie ćwiczę w prywatnej klinice i w domku,  a mój mały mózg poprzez odpowiednie stymulacje podejmuje pracę. Są pierwsze efekty tej rehabilitacji: siedzę prawie samodzielnie, jeżeli ktoś pomoże mi w stabilizacji główki. Jest bardzo ciężka. 

Także stać mogę niemal samodzielnie o ile zostanę odpowiednio ustabilizowany. 

Moje oczka rozglądają się i wiem co się ze mną dzieje, tylko jeszcze nie potrafię powiedzieć, że jestem tutaj z Wami. 

Wszyscy wokół mówią, że jestem dzielnym Królewiczem. Walczę każdego dnia, by odzyskać sprawność i oraz wrócić w pełni do moich bliskich.


Zdaniem lekarzy, szansą na pełne wybudzenie i powrót do zdrowia jest przeszczep komórek macierzystych, do którego zostałem pomyślnie zakwalifikowany, a pierwsze podanie już 18 czerwca 2020r.  Niestety koszty tej terapii są bardzo wysokie. Jedno podanie to 20 tyś. ( obecnie zaplanowane jest 5 podań w odstępach trzymiesięcznych).

Aby komórki macierzyste, które zostaną przeszczepione do mojego małego ciałka zaczęły dobrze spełniać swoje funkcje i terapia przyniosła oczekiwany efekt, niezbędna jest intensywna neurorehabilitacja wielokierunkowa przeprowadzana w specjalistycznych ośrodkach, zaraz po przeszczepie, której koszty są również bardzo wysokie.

Niestety koszty najbliższej rocznej terapii są bardzo wysokie. Moi kochani rodzice nie są już w stanie sami poradzić sobie z tak dużymi kosztami.


Od trzech lat jedynie tatuś pracuje, a moja mamusia ciągle jest ze mną i dba aby mi było dobrze i nic mi nie brakowało.

       Proszę pomóżcie mi wrócić znów do świata. Tak bardzo chcę bawić się, biegać, uczyć. Chcę powiedzieć mamie, tacie i bratu Szymonowi jak bardzo ich kocham i razem pograć w piłkę.

Franek jest pod opieką fundacji Słoneczko.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
77-400 Złotów, Stawnica 33A

Walkę Franka obserwować można też na FB => Franuś - Śpiący Królewicz
https://www.facebook.com/Franu%C5%9B-%C5%9Bpi%C4%85cy-Kr%C3%B3lewicz-2324817351120122/Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ewelinal Mielczarek - awatar

  Ewelinal Mielczarek

  17.06.20
  17.06.20

  Bardzo dziękujemy za wsparcie dla Franusia i pomoc tym samym w powrocie do sprawności❤️🤗❤️. Bez Państwa pomocy nie moglibyśmy zapewnić Franusiowi tej terapii ❤️

Komentarze


 • Anna - awatar

  Anna

  25.08.21
  25.08.21

  Pani Ewelino, jest Pani dla mnie bohaterką, zresztą tak jak i Pani chłopacy. Ale wiem, że nie o bohaterstwo chodzi tylko robienie wszystkiego dla dobra swego ukochanego dziecka, jednak patrząc z boku... to wyczyn. Franuś jest WIELKI, choć jeszcze mały.

 • Aneta Ładocha - awatar

  Aneta Ładocha

  03.12.20
  03.12.20

  Trzymam kciuki 💙

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.12.20
  02.12.20

  Jestem mama trójki dzieci 13 latki, 8latka i 2 latka i bardzo trzymamy kciuki za Franusia by wyzdrowiał. Pozdrawiamy

 • Dla Franusia - awatar

  Dla Franusia

  01.12.20
  01.12.20

  Franuś skradł dzis moje serce.Cudowne dziecko.Cudowni rodzice i super brat Szymon.Bede się modlić.Mam nadzieję że szybko uzbieracie potrzebna kwotę.Trzymam za Was mocno kciuki.Jestescie cudowną rodziną.Duzo sił i wytrwałości dla Was.Pozdrawiam.Kora

 • Kamila B - awatar

  Kamila B

  24.06.20
  24.06.20

  Pomagamy- życzymy dużo zdrówka dla Franusia 😊

90 273 zł  z 260 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 472 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewelinal Mielczarek - awatar

Ewelinal Mielczarek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 472

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anna - awatar
Anna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Barbara - awatar
Barbara
50
Robert - awatar
Robert
20
Dorota - awatar
Dorota
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij