Zbiórka Franuś - śpiący Królewicz - miniaturka zdjęcia

Franuś - śpiący Królewicz

Franuś - śpiący Królewicz

84 926 zł z 260 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 393 osoby
Wpłać teraz
 
Ewelinal Mielczarek - awatar

Ewelinal Mielczarek

Organizator zbiórki

Cel zbiórki: roczna terapia przeszczepu komórek macierzystych oraz niezbędna intensywna specjalistyczna rehabilitacja.

             Mam na imię Franuś. Aktualnie mam 6 latek. Urodziłem się zdrowy, radosny i aktywny. Dobrze się rozwijałem, aż do pechowego piątku 13 stycznia 2017. Miałem wtedy 3 latka. Właśnie w tym dniu całe moje życie zmieniło się. Bezobjawowy wirus grypy zaatakował mój mały mózg, doszło do rozległego zapalenia mózgu, a w konsekwencji do śpiączki mózgowej.    W tym stanie nie ruszam się samodzielnie i nie mogę porozumiewać z moimi bliskimi. Jestem uwięziony w swoim, małym jeszcze, ciałku... Przez 10 miesięcy przebywałem z mamusią w Klinice Budzik.
Niestety prowadzone tam działania nie pomogły mi wrócić do moich bliskich. Opuściłem klinikę w stanie wegetatywnym. Stwierdzono, że nie ma potrzeby dalszej mojej rehabilitacji. Rodzicom powiedziano, że muszą pogodzić się z myślą, że moje serduszko może przestać bić   w każdej chwili. Na szczęście nie mieli racji!Moi rodzice nie poddali się, walczyli razem ze mną. Zaufaliśmy specjaliście, który dał nam nadzieję, że pomoże mi wrócić do najbliższych i będę zdrowym dzieckiem. Moje serduszko ma się dobrze. Zaczynają pracować mięśnie.  Wytrwale i intensywnie ćwiczę w prywatnej klinice i w domku,  a mój mały mózg poprzez odpowiednie stymulacje podejmuje pracę. Są pierwsze efekty tej rehabilitacji: siedzę prawie samodzielnie, jeżeli ktoś pomoże mi w stabilizacji główki. Jest bardzo ciężka. 

Także stać mogę niemal samodzielnie o ile zostanę odpowiednio ustabilizowany. 

Moje oczka rozglądają się i wiem co się ze mną dzieje, tylko jeszcze nie potrafię powiedzieć, że jestem tutaj z Wami. 

Wszyscy wokół mówią, że jestem dzielnym Królewiczem. Walczę każdego dnia, by odzyskać sprawność i oraz wrócić w pełni do moich bliskich.


Zdaniem lekarzy, szansą na pełne wybudzenie i powrót do zdrowia jest przeszczep komórek macierzystych, do którego zostałem pomyślnie zakwalifikowany, a pierwsze podanie już 18 czerwca 2020r.  Niestety koszty tej terapii są bardzo wysokie. Jedno podanie to 20 tyś. ( obecnie zaplanowane jest 5 podań w odstępach trzymiesięcznych).

Aby komórki macierzyste, które zostaną przeszczepione do mojego małego ciałka zaczęły dobrze spełniać swoje funkcje i terapia przyniosła oczekiwany efekt, niezbędna jest intensywna neurorehabilitacja wielokierunkowa przeprowadzana w specjalistycznych ośrodkach, zaraz po przeszczepie, której koszty są również bardzo wysokie.

Niestety koszty najbliższej rocznej terapii są bardzo wysokie. Moi kochani rodzice nie są już w stanie sami poradzić sobie z tak dużymi kosztami.


Od trzech lat jedynie tatuś pracuje, a moja mamusia ciągle jest ze mną i dba aby mi było dobrze i nic mi nie brakowało.

       Proszę pomóżcie mi wrócić znów do świata. Tak bardzo chcę bawić się, biegać, uczyć. Chcę powiedzieć mamie, tacie i bratu Szymonowi jak bardzo ich kocham i razem pograć w piłkę.

Franek jest pod opieką fundacji Słoneczko.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
77-400 Złotów, Stawnica 33A

Walkę Franka obserwować można też na FB => Franuś - Śpiący Królewicz
https://www.facebook.com/Franu%C5%9B-%C5%9Bpi%C4%85cy-Kr%C3%B3lewicz-2324817351120122/Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ewelinal Mielczarek - awatar

  Ewelinal Mielczarek

  17.06.20
  17.06.20

  Bardzo dziękujemy za wsparcie dla Franusia i pomoc tym samym w powrocie do sprawności❤️🤗❤️. Bez Państwa pomocy nie moglibyśmy zapewnić Franusiowi tej terapii ❤️

Komentarze


 • Kamila B - awatar

  Kamila B

  24.06.20
  24.06.20

  Pomagamy- życzymy dużo zdrówka dla Franusia 😊

 • PUP BEŁCHATÓW - awatar

  PUP BEŁCHATÓW

  22.06.20
  22.06.20

  Życzymy wytrwałości! Trzymamy kciuki za Franusia i Jego Najbliższych! Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.06.20
  21.06.20

  Warto pomagać❤️

 • Stowarzyszenie Sąsiedzi, sołectwo Ostrołęka - awatar

  Stowarzyszenie Sąsiedzi, sołectwo Ostrołęka

  20.06.20
  20.06.20

  Trzymamy kciuki :-)

 • Katarzyna Kowalik - awatar

  Katarzyna Kowalik

  20.06.20
  20.06.20

  Mam nadzieje ze chociaz troszke moja wplata pomoze. Zdrowka Franeczku❤

84 926 zł z 260 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 393 osoby
Wpłać teraz
 
Ewelinal Mielczarek - awatar

Ewelinal Mielczarek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 393

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aleksandra Swierczek - awatar
Aleksandra Swierczek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta Kaczmarek - awatar
Marta Kaczmarek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij