Zbiórka Maluch 126p z homologacją FIA - miniaturka zdjęcia

Maluch 126p z homologacją FIA Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Maluch 126p z homologacją FIA - zdjęcie główne

Maluch 126p z homologacją FIA

1 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Wpłać terazUdostępnij
 
Jakub Psikuta - awatar

Jakub Psikuta

Organizator zbiórki

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym ruszamy z projektem SPORTOWY MALUSZEK.


Pomożecie?


Dlaczego Maluch? Chcemy odtworzyć część historii motoryzacji.


TYCH AUT JEST CORAZ MNIEJ !


Poniżej trochę lekcji historii.


Fiat 126 (centoventisei) – samochód osobowy skonstruowany w zakładach FIAT, produkowany we Włoszech w latach 1972–1980, a w Polsce od 6 czerwca 1973 do 22 września 2000 roku (Polski Fiat 126p)[2]. Polska wersja licencyjna produkowana była przez Fabrykę Samochodów Małolitrażowych „Polmo” Bielsko-Biała w Bielsku-Białej oraz w Tychach. Jego poprzednikiem był Fiat 500, następcą Fiat Cinquecento.


Przez wiele lat był jednym z najczęściej spotykanych samochodów na polskich drogach, doczekał się też bardzo wielu nazw potocznych i zwyczajowych, z których najpopularniejsza – Maluch, stała się pod koniec produkcji tego modelu (1997) jego oficjalną nazwą.


Debiut fabrycznie przygotowanego rajdowego Malucha nastąpił w 1976 roku. Dwa 126p, jeszcze z silnikami o pojemności 600 cm3 wystartowały w 3 Rajdzie Stomil - pierwszej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załogi Wiesław Cygan i Jacek Jurzak oraz Andrzej Koper i Dariusz Szarejko zajęły odpowiednio 28 i 37 miejsce. Cygan stoczył także ciekawą walkę z kierowcą innego, niefabrycznego Malucha - Andrzejem Lubiakiem, który ostatecznie tryumfował w markowej klasie "Polski Fiat 126p". Debiutancki sezon ORB FSM Wiesław Cygan zakończył z tytułem mistrzowskim w klasie, a Andrzej Lubiak, który zastąpił po Rajdzie Stomilu Andrzeja Kopra, był drugi.


Kolejny przełom w rajdowej karierze Malucha nadszedł na początku lat 80. W 1982 roku Janusz Szerla zdobył tytuł drugiego Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej, pokonując takie auta jak Renault 5 czy VW Golfy. W 1983 roku Maluchy z rajdowych tras "demoludów" wyjechały na zachód. Zespół OBR FSM rozpoczął starty w Belgi, Grecji, Francji i Republice Federalnej Niemiec. Rok później Janusz Szerla wywalczył w niemieckiej rundzie Mistrzostw Europy - Rajdzie Saarland trzecie miejsce w klasie do 1300 cm3. Wszyscy patrzyli wtedy z niedowierzaniem, że małe auto z Polski wyposażone już wtedy z nowszy silnik 650 cm3 o mocy seryjnie 24 KM (w wersji rajdowej około 35) jest w stanie wygrywać (np: 15 miejsce z 71 załóg na odcinku) z dużo bardziej zaawansowanymi konstrukcjami z zachodu.


W 1987 roku do produkcji trafił model 126p BIS - z większym silnikiem o pojemności 700 cm3 i przestylizowanym nadwoziem. BIS-y również pojawiły się na odcinkach specjalnych w brawach OBR FSM. Największym sukcesem tej konstrukcji było drugie miejsce w klasie A-1300 w Rally Deutschland 1989. Rok później, z powodu kłopotów finansowych OBR FSM został niestety zamknięty. W sumie fabryczne Maluchy wyjeździły 32 różne tytuły w rajdach i wyścigach.  Za jego kierownicą niewątpliwie najlepszym kierowcą był Janusz Szerla, który potrafił zdobyć tytuły zarówno w rajdach jak i wyścigach.



POWYŻEJ MAMY NADZIEJĘ POJAWIŁA SIĘ ODPOWIEDŹ NA PYTANIE:


"DLACZEGO 126P?"




1. Krok.


Chcemy stworzyć auto nie byle jakie (126p) zgodne z homogolacją FIA aby mogło wystartować w imprezach organizowanych przez PZM. Cały projekt pochłonie zapewne budżet 3x lub 4x większy niż podany jest w portalu.


Najważniejsze punkty programu:


- Zakup fiata 126p z bogatą historią 

- Przeróbki techniczne zgodne z międzynarodową federacją motorsportu FIA (właśnie na tą część zbieramy środki)

- Start w RAJDOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI SAMOCHODÓW HISTORYCZNYCH

- Start w Rallye Monte Carlo Historique (na tą imprezę na pewno będziemy zbierać osobny budżet)



Skład Zespołu:


- Kuba - pasjonat polskiej motoryzacji i sportów samochodowych. Od czasu do czasu bierze udział w imprezach organizowanych przez PZM.


- Przemek - inżynier - pasjonat mechaniki samochodowej - zawodowo zajmuje się obróbką blachy


- Paweł - magister mechanik - ma na swoim koncie takie sukcesy jak odbudowa Forda Capri czy budowa od podstaw repliki Lotusa Super Seven.


Ze swojej strony damy wszystko aby ten projekt doszedł do skutku! Dużo jednak zależy też od Was!


Dla każdego darczyńcy powyżej 50 zł przygotowaliśmy coś specjalnego! Przejażdżka maluchem po zamkniętym odcinku drogowym!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Wpłać terazUdostępnij
 
Jakub Psikuta - awatar

Jakub Psikuta

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij