Zbiórka Nasze podwórko Nasz dom - akcja - miniaturka zdjęcia

Nasze podwórko Nasz dom - akcja Jak założyć taką zbiórkę?

Nasze podwórko Nasz dom - akcja

6 zł  z 200 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Szady - awatar

Mateusz Szady

Organizator zbiórki

Spacerując po okolicy w jakiej mieszkam, nie da się nie zauważyć mnóstwa śmieci porozrzucanych po lasach, przy drogach i gdzie tylko się da - teraz 'jest ciut lepiej' bo śnieg wszystko przykrył.

Żyjemy z dnia na dzień, śpiesząc się wciąż i chodząc do pracy/szkoły. Mijamy się w pośpiechu nie mając czasu zamienić ze sobą zdania. Nikt nie zwraca uwagi na otoczenie przez, które się przemieszcza. Jednak są czasem dni kiedy mamy więcej wolnego czasu i najdzie nas ochota na spacer po okolicy. Zabieramy ze sobą dziewczynę /żonę , dzieci i psa i wychodzimy na podwórze z zamiarem odpoczynku i miłego spaceru. Co się wtedy okazuje ? Otoczenie w jakim się znajdujemy wcale nie jest takie super jakie byśmy chcieli. Dookoła zauważamy dziesiątki papierków, zużyte opakowania i chusteczki higieniczne (przecież się rozłożą , co nie ?!) fruwające torebki foliowe, puszki i butelki po napojach i trunkach wyskokowych, a do tego resztki petów na każdym kroku. Warto też wspomnieć o kupach, jakie zostawiają nasi pupile - ktoś powie: "przecież to naturalny nawóz" - tak ale na polu , gdzie się uprawia rośliny a nie na chodniku czy trawniku przed blokiem lub w parku gdzie się wypoczywa ! Kolejną kwestią są odpady budowlane oraz śmieci elektroniczne ale to moim zdaniem w większej mierze wina władz.

Zatem idziesz z rodziną na spacer w całym tym syfie, patrząc uważnie pod nogi aby na coś nie nadepnąć. Dziecko chce się pobawić, pobiegać po trawie. Tylko czy mu pozwolisz na to,  jeżeli pełno na nim śmieci i kup ? Odpada ! Żona trzyma w ręku torbę z kocykiem, bo chciała abyście na chwilę usiedli w parku. Rozgląda się lecz nie ma nigdzie, ale to nigdzie dwóch metrów kwadratowych bez tego dziadostwa. Zrezygnowana odpuszcza, przyciągając dziecko za rękę do siebie patrzy na Ciebie ze smutną miną. Co możesz zrobić ? Proponujesz iść dalej, może gdzie indziej będzie lepiej. Cóż za naiwne podejście do sprawy, eh... Idziecie dalej przez park, proponujesz aby pobawić się z Waszym pupilem rzucając mu patyk do aportowania. Ale czy to dobry pomysł ? Przyglądasz się uważnie okolicy a parę metrów dalej ktoś inny patrzy w telefon czekając aż jego kochany pies się wypróżni, po czym jakby nigdy nic oddala się pozostawiając po sobie pamiątkę w postaci psiej kupy na środku ścieżki. Nadal masz ochotę bawić się ze swoim psem biegając wśród takich atrakcji ? Nie pozostaje Wam nic innego jak wrócić do mieszkania i cieszyć się z panującego tam porządku i czystości. Jednak i tak cały nastrój i zapał uleciał podczas spaceru wraz ze smrodem tego całego syfu. Dziecko szaleje po mieszkaniu, bo nie miało okazji stracić energii na zewnątrz. Rzuca piłką w salonie rozbijając wazon z kwiatami, pies biega z kąta w kąt gryząc Twoje kapcie, bo nie miał gdzie się wybiegać. Żona, która posmutniała bo piknik w parku się nie odbył, teraz jest wściekła o rozbity wazon. Cała wina spada na Ciebie. Zamiast miłego popołudnia na spacerze masz piekło w domu. Stresujesz się, krzyczysz i machasz rękoma próbując zapanować nad wszystkim.  Jesteś bliski szału, podnosi Ci się poziom adrenaliny, wzrasta ciśnienie. Robisz się cały czerwony na twarzy, organizm nie wytrzymuje - dostajesz zawału serca. Na pozór miły spacer przeistoczył się w koszmar dla Ciebie i Twojej rodziny. Zamiast na zabawie i odpoczynku oraz rodzinnym wieczorze przy kominku dzień kończy się w szpitalu z nowymi problemami.

Podoba Ci się taki scenariusz ??? Czy nie lepiej byłoby mieszkać w czystej i zadbanej okolicy, żeby można wyjść śmiało z dziećmi na spacer lub na piknik ? Bez obaw pozwolić dziecku biegać za piłką i pobawić się frisbee ? Pomyśl o tym !

Ludzie !  Do stu tysięcy wafelków, dlaczego nie możecie zabrać tych wszystkich śmieci i odpadów ze sobą ? Czy tak trudno schować taki papierek do kieszeni lub torebki czy plecaka i później wyrzucić go do kosza w domu lub na przystanku ?  Też do kosza a nie obok, oczywiście !!!

Czy tak trudno zwrócić uwagę sąsiadowi, że zapomniał sprzątnąć po swoim pupilu albo, że papierek mu wypadł z kieszeni ? Wierzcie mi, że o wiele łatwiej jest pilnować kogoś niż siebie. Ale dzięki temu sami mamy się na baczności.

'Jeżeli jest przyzwolenie społeczne aby się źle działo, to tak się dzieje.' 

 


"Moje podwórko, mój dom... "

To hasło akcji społecznej, którą chciałbym przeprowadzić na początku wiosny.  Zaraz po tym jak śnieg zginie i zrobi się w miarę ciepło, chciałbym razem z Wami ruszyć z workami na spacer, pozbierać te wszystkie ścierwa i doprowadzić Naszą okolicę do ładu.

Dokładny termin jeszcze nie jest ustalony, lecz planowany jest na jakąś sobotę w godzinach południowych - pewnie coś na przełomie marca/kwietnia. Na chwilę obecną chciałbym sprawdzić poparcie inicjatywy z Waszej strony.  Zamierzam też, udać się do urzędu dzielnicy z zapytaniem o wsparcie z ich strony. Jeśli nie finansowe to może chociaż zabraliby zebrane przez nas worki ze śmieciami.

Akcję początkowo chciałem przeprowadzić lokalnie na Białołęce dworskiej i tutaj będę uczestniczył w akcji. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie abyście dołączyli do akcji w swojej okolicy. Po prostu ustalimy jakiś termin i tego samego dnia ( w sobotę) ruszymy sprzątać.

To jest niezależna akcja i nie jest bezpośrednio związana ze światowym dniem sprzątania świata przypadającym na trzeci weekend września. Idea jest taka sama - chodzi o czystość, ład i porządek Naszego otoczenia. Jednak to bardziej jak wiosenne porządki w domu. Bo nasza okolica to też jest Nasz dom i o niego także powinniśmy dbać.

W zależności od poparcia i chętnych do wzięcia udziału w akcji potrzebne będą fundusze na zakup rękawiczek, worków na śmieci oraz przygotowania szpikulców do zbierania papierków. Na kilkanaście osób to jestem przygotowany, ale jeśli będzie więcej chętnych i akcję mielibyśmy zrobić także w innych rejonach to potrzebna będzie zbiórka na ten cel. W związku z tym organizuję zbiórkę na ten cel na portalu 'pomagam.pl'. Pomocna będzie każda złotówka. Dlatego też liczę na Wasze wsparcie.

Osoby chętne do współpracy, bądź zainteresowane szczegółami zapraszam do kontaktu drogą mailową pod adresem [email protected]

Proszę wszystkich Was o udostępnianie akcji w mediach społecznościowych oraz wśród znajomych. Gorąco pozdrawiam i zapraszam do komentowania na moim blogu pod adresem http://www.inupolska.pl/2018/01/26/moje-podworko-moj-dom/

 Cześć !

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Łukasz Sołtysik - awatar

    Łukasz Sołtysik

    26.01.2018
    26.01.2018

    Popieram akcję gdyż uważam, że takie coś właśnie jest dobrym rozwiązaniem na wszechobecną znieczulicę.

6 zł  z 200 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Szady - awatar

Mateusz Szady

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Łukasz Sołtysik - awatar
Łukasz Sołtysik
6

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij