Zbiórka Sprzęt medyczny dla Wiktorii - zdjęcie główne

Sprzęt medyczny dla Wiktorii

6 251 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 144 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wiktoria ma 18 lat i ogromną chęć życia i poznawania świata.

Jednak wada serca z jaką przyszła na świat mocno utrudnia codzienne życie.

Własny aparat do codziennego pomiaru krzepliwości krwi pozwoli na pomiary w domu, a nie w przychodni.

Wrodzona wada serca z jaką zmaga się Wiktoria to: Atrezja zastawki trójdzielnej, Ubytek przegrody międzykomorowej, Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, Hipoplazja prawej komory, Skrajne zwężenie/zarośniecie pnia płucnego, Skrzeplina w świetle hipoplastycznej prawej komory, Tachykardia zatokowa, Choroba wątroby związana z krążeniem Fontana, Polisplenia, Padaczka, Suboptymalny poziom witaminy D3.

Nasza córka urodziła się 10.12.2002 r. w Drawsku Pom., po kilku godzinach po urodzeniu robiła się sina i wtedy lekarz pediatra oznajmił nam, że dziecko ma ciężką złożoną siniczą wadę serca, serce z jedną komorą, a druga komora szczątkowa. Był to dla nasz szok, było to nasze pierwsze dziecko. Natychmiast musieliśmy ochrzcić nasze dziecko i ze szpitala z Drawska Pomorskiego została karetką przetransportowana do szpitala w Szczecinie, gdzie miała podawany lek, dzięki któremu mogła oddychać i żyć.

Dnia 17.12.2002 r. została helikopterem przetransportowana do Poznania, gdzie dnia 18.12.2002 r. miała robione zespolenie systemowo płucne Blalock-Toussing po stronie lewej Gotetex 4 mm.

Kolejne lata to ciągłe badania i dnia 12.02.2004 r. ( w wieku 14 miesięcy) nasza córeczka miała robioną operację w krążeniu zewnątrz ustrojowym na otwartym sercu było to zespolenie Glenna prawostronne z pozostawieniem zespolenia B-T z wycięciem przegrody międzyprzedsionkowej oraz stan po drenażu prawej opłucnej w dniu 29.02.2004 r.

Następne lata, to także ciągłe wyjazdy do lekarzy, cewnikowanie serca i dnia 05.03.2009 r.( w wieku 6 lat i 3 miesięcy) kolejna operacja w krążeniu pozaustrojowym, zewnątrz sercowa operacja Fontana: połączenie żyły głównej dolnej z tętnicami płucnymi allogennym graftem aortalnym nr 16 z pozostawieniem fenestracji w grafcie o średnicy 4 mm skierowanej do światła prawego przedsionka, pozostawiono lewostronne zespolenie B-T 3,5 mm.

Od 2016 r. nasza córka zaczęła mieć ataki padaczkowe, które po mimo włączonych leków trwają do dzisiaj. W 2018 r. w badaniu elastografii wątroby metodą FibroScan i elastografii MRI stwierdzono cechy wzmożonej spoistości wątroby, wynikające z krążenia Fontana (przewlekłe bierne przekrwienie i nakładający się proces włóknienia). Rozpoznano chorobę wątroby związaną z krążeniem Fontana.

W trakcie hospitalizacji w Klinice Kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w dniu 23.11.2020 r. wykonano MRI serca, które potwierdziło skrzeplinę w hipolastycznej prawej komorze, a następnie dnia 25.11.2020 r. nasza córka miała robione cewnikowanie serca, gdzie stwierdzono m.in. zwężenie lewej tętnicy płucnej na długim odcinku, zwężenie tunelu zewnątrz sercowego, zwapnienie w obrębie tunelu, śladowy przepływ na poziomie fenestracji. Odstąpiono od leczenia przezskórnego i od dnia 26.11.2020 r, włączono do leczenia Acenokumarol – lek zapobiegający krzepnięciu krwi. Wiąże się to z koniecznością codziennego pomiaru krzepliwości krwi za pomocą specjalnego i drogiego aparatu CoaguCheck.

Koszt zakupu aparatu oraz pasków (miesięczny koszt to 600 zł.) przekracza nasze możliwości dlatego zwracamy się z prośba o pomoc w zebraniu funduszy na ten cel.

Wiktoria stale wymaga rehabilitacji, drogich leków i częstych wizyt w poradniach i szpitalu. 

Pragniemy zapewnić jej jak najlepszą opiekę, by mogła cieszyć się życiem jak jej zdrowi rówieśnicy.

Serdeczne prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie naszej córki Wiktorii.

Z serca bardzo dziękujemy,

Anna i Krzysztof Jasińscy

 

Komentarze


 • Magda i Lidia - awatar

  Magda i Lidia

  02.04.2021
  02.04.2021

  Życzymy zdrowia i wytrwałości!!!

 • mmmm - awatar

  mmmm

  30.03.2021
  30.03.2021

  oby jak najdalej od przychodni i sprzedajnej polskiej służby zdrowia. pozdrawiam, zdrówka

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.03.2021
  28.03.2021

  Dużo wytrwałości i powodzenia :)

 • Patryk D - awatar

  Patryk D

  08.02.2021
  08.02.2021

  Życzę zdrowia, powodzenia :)

6 251 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 144 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 144

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Elżbieta Łataś - awatar
Elżbieta Łataś
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Paweł - awatar
Paweł
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Tomasz Czołowski - awatar
Tomasz Czołowski
23
Robert Bierdziński - awatar
Robert Bierdziński
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij