Wiktoria ma 18 lat i ogromną chęć życia i poznawania świata.
Jednak wada serca z jaką przyszła na świat mocno utrudnia codzienne życie.
Własny aparat do codziennego pomiaru krzepliwości krwi pozwoli na pomiary w domu, a nie w przychodni.
Wrodzona wada serca z jaką zmaga się Wiktoria to: Atrezja zastawki trójdzielnej, Ubytek przegrody międzykomorowej, Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, Hipoplazja prawej komory, Skrajne zwężenie/zarośniecie pnia płucnego, Skrzeplina w świetle hipoplastycznej prawej komory, Tachykardia zatokowa, Choroba wątroby związana z krążeniem Fontana, Polisplenia, Padaczka, Suboptymalny poziom witaminy D3.
Nasza córka urodziła się 10.12.2002 r. w Drawsku Pom., po kilku godzinach po urodzeniu robiła się sina i wtedy lekarz pediatra oznajmił nam, że dziecko ma ciężką złożoną siniczą wadę serca, serce z jedną komorą, a druga komora szczątkowa. Był to dla nasz szok, było to nasze pierwsze dziecko. Natychmiast musieliśmy ochrzcić nasze dziecko i ze szpitala z Drawska Pomorskiego została karetką przetransportowana do szpitala w Szczecinie, gdzie miała podawany lek, dzięki któremu mogła oddychać i żyć.
Dnia 17.12.2002 r. została helikopterem przetransportowana do Poznania, gdzie dnia 18.12.2002 r. miała robione zespolenie systemowo płucne Blalock-Toussing po stronie lewej Gotetex 4 mm.
Kolejne lata to ciągłe badania i dnia 12.02.2004 r. ( w wieku 14 miesięcy) nasza córeczka miała robioną operację w krążeniu zewnątrz ustrojowym na otwartym sercu było to zespolenie Glenna prawostronne z pozostawieniem zespolenia B-T z wycięciem przegrody międzyprzedsionkowej oraz stan po drenażu prawej opłucnej w dniu 29.02.2004 r.
Następne lata, to także ciągłe wyjazdy do lekarzy, cewnikowanie serca i dnia 05.03.2009 r.( w wieku 6 lat i 3 miesięcy) kolejna operacja w krążeniu pozaustrojowym, zewnątrz sercowa operacja Fontana: połączenie żyły głównej dolnej z tętnicami płucnymi allogennym graftem aortalnym nr 16 z pozostawieniem fenestracji w grafcie o średnicy 4 mm skierowanej do światła prawego przedsionka, pozostawiono lewostronne zespolenie B-T 3,5 mm.
Od 2016 r. nasza córka zaczęła mieć ataki padaczkowe, które po mimo włączonych leków trwają do dzisiaj. W 2018 r. w badaniu elastografii wątroby metodą FibroScan i elastografii MRI stwierdzono cechy wzmożonej spoistości wątroby, wynikające z krążenia Fontana (przewlekłe bierne przekrwienie i nakładający się proces włóknienia). Rozpoznano chorobę wątroby związaną z krążeniem Fontana.
W trakcie hospitalizacji w Klinice Kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w dniu 23.11.2020 r. wykonano MRI serca, które potwierdziło skrzeplinę w hipolastycznej prawej komorze, a następnie dnia 25.11.2020 r. nasza córka miała robione cewnikowanie serca, gdzie stwierdzono m.in. zwężenie lewej tętnicy płucnej na długim odcinku, zwężenie tunelu zewnątrz sercowego, zwapnienie w obrębie tunelu, śladowy przepływ na poziomie fenestracji. Odstąpiono od leczenia przezskórnego i od dnia 26.11.2020 r, włączono do leczenia Acenokumarol – lek zapobiegający krzepnięciu krwi. Wiąże się to z koniecznością codziennego pomiaru krzepliwości krwi za pomocą specjalnego i drogiego aparatu CoaguCheck.
Koszt zakupu aparatu oraz pasków (miesięczny koszt to 600 zł.) przekracza nasze możliwości dlatego zwracamy się z prośba o pomoc w zebraniu funduszy na ten cel.
Wiktoria stale wymaga rehabilitacji, drogich leków i częstych wizyt w poradniach i szpitalu.
Pragniemy zapewnić jej jak najlepszą opiekę, by mogła cieszyć się życiem jak jej zdrowi rówieśnicy.
Serdeczne prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie naszej córki Wiktorii.
Z serca bardzo dziękujemy,
Anna i Krzysztof Jasińscy
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Magda i Lidia
Życzymy zdrowia i wytrwałości!!!
mmmm
oby jak najdalej od przychodni i sprzedajnej polskiej służby zdrowia. pozdrawiam, zdrówka
Anonimowy Darczyńca
Dużo wytrwałości i powodzenia :)
Patryk D
Życzę zdrowia, powodzenia :)