Zbiórka Szlakiem gruzińskich stadionów - miniaturka zdjęcia

Szlakiem gruzińskich stadionów

Zbiórka Szlakiem gruzińskich stadionów - zdjęcie główne

Szlakiem gruzińskich stadionów

44 zł z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Marcin Fastyn - awatar

Marcin Fastyn

Organizator zbiórki

English version below!

Cześć!

Mam na imię Marcin. Choć urodziłem się i mieszkam w Polsce, od dzieciństwa Gruzja była mi bliska. Gdy podrosłem i zacząłem interesować się piłką, starałem się dowiedzieć jak najwięcej także o gruzińskim futbolu. Dzięki temu w tej chwili jestem jednym z nie tak wielu statystyków gruzińskiej piłki nożnej (oczywiście - hobbystycznie), prowadziłem także polskojęzyczny fanpage jej poświęcony (https://www.facebook.com/gruzinski.futbol/) - niestety chwilowo nieaktualizowany z powodu natłoku innych obowiązków :(

Nie był to mój jedyny projekt związany z piłką w Gruzji. Rozpocząłem prace nad książką poświęconą historii ligi gruzińskiej od  1990 do czasów dzisiejszych roku, w której będzie można prześledzić, jak się rozwijał futbol w każdym regionie tego kraju. Obecnie jestem mniej więcej w roku 1995, jak przy poprzednim projekcie - inne obowiązki uniemożliwiają regularne pisanie i postępy następują tylko, gdy mam trochę więcej wolnego czasu - ale na pewno uda się to doprowadzić do końca - materiały do każdego poziomu (oprócz, niestety, Turniejów Kwalifikacyjnych z początków lat 90) już mam, stoją na półce - to tylko kwestia ich opracowania.

Nie jest to jednak mój jedyny pomysł. Gdy odwiedzałem Gruzję (jak do tej pory trzykrotnie: w 2015, 2016 i 2018), poza czystą turystyką zwracałem również uwagę na miejscowe stadiony - zarówno duże i używane, jak też małe i opuszczone. Jednym z moich celów jest, pewnego dnia w przyszłości, kiedy starczy już wizyt na odwiedzenie (prawie) wszystkich osobiście, opracować książkę im poświęconą. Oczywiście, z wieloma zdjęciami - także z przeszłości i robionymi przez kogo innego ;) 

 Na początku lat 90, kiedy piłka nożna w Gruzji jeszcze rozwijała się żywiołowo, co roku około 100-120 zespołów uczestniczyło w rozgrywkach na różnych szczeblach. Później, niestety, z powodu problemów kraju, liczba ta spadła, do zaledwie 40-50 w najgorszych latach. W wielu miasteczkach i wsiach lokalne zespoły nigdy nie zostały reaktywowane, a ich boiska i stadiony niszczeją.

Jak do tej pory, odwiedziłem (lub przynajmniej sfotografowałem) 60 stadionów/boisk w różnych regionach kraju. Czasami miałem możliwość obejrzenia meczu, czasem tylko wejścia na stadion lub jego pozostałości. Efekty możecie obejrzeć na moim fanpage'u:

https://www.facebook.com/saqartvelosstadionebi/

Już teraz myślę o kolejnych podróżach, wizytach w kolejnych regionach, na kolejnych obiektach (nie ukrywam, że oprócz tego po prostu w celach turystycznych). Jeśli chcielibyście pomóc w przyspieszeniu tych planów, wydłużeniu czasu mojego pobytu tam, albo ułatwieniu dotarcia do niektórych miejsc (czasami marszrutki i autostop podlegają ograniczeniom czasowym) - możecie wrzucić jakiegoś grosika do zbiórkowej puszki.

Jeśli nie - i tak jesteście mile widziani jako goście i oglądacze na fanpage'u, na łamach którego są i wciąż będą dostępne wszystkie efekty mojej podróży.

Dziękuję Wam za zapoznanie się ze wszystkim oraz za ewentualne wsparcie!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
44 zł z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Marcin Fastyn - awatar

Marcin Fastyn

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

ალბერტ - awatar
ალბერტ
20
Paweł - awatar
Paweł
23
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij