Zbiórka Szlakiem gruzińskich stadionów - miniaturka zdjęcia

Szlakiem gruzińskich stadionów

Marcin Fastyn - awatar

Marcin Fastyn

Organizator zbiórki

English version below!

Cześć!

Mam na imię Marcin. Choć urodziłem się i mieszkam w Polsce, od dzieciństwa Gruzja była mi bliska. Gdy podrosłem i zacząłem interesować się piłką, starałem się dowiedzieć jak najwięcej także o gruzińskim futbolu. Dzięki temu w tej chwili jestem jednym z nie tak wielu statystyków gruzińskiej piłki nożnej (oczywiście - hobbystycznie), prowadzę także polskojęzyczny fanpage jej poświęcony - zapraszam do odwiedzin na https://www.facebook.com/gruzinski.futbol/ ! Kibice z Gruzji, którzy go odwiedzają, nierzadko twierdzą, że mogą na nim znaleźć nawet więcej informacji niż na stronie ich związku piłki nożnej. Inicjatywa ta została dostrzeżona również przez gruzińskie serwisy internetowe:

http://www.sportall.ge/fexburti/qarthuli-fekhbu...

http://www.worldsport.ge/ge/page/150919_polonel...

Aktualnie rozpocząłem prace nad książką poświęconą historii ligi gruzińskiej od  1990 do 2017 roku, w której będzie można prześledzić, jak się rozwijał futbol w każdym regionie tego kraju. Nie jest to jednak mój jedyny pomysł. Gdy odwiedzałem Gruzję (jak do tej pory dwukrotnie, w zeszłym roku i dwa lata temu), poza czystą turystyką zwracałem również uwagę na miejscowe stadiony - zarówno duże i używane, jak też małe i opuszczone. Jednym z moich celów jest, pewnego dnia w przyszłości, opracować książkę im poświęconą. Oczywiście, z wieloma zdjęciami ;) 

 Na początku lat 90, kiedy piłka nożna w Gruzji jeszcze rozwijała się żywiołowo, co roku około 100-120 zespołów uczestniczyło w rozgrywkach na różnych szczeblach. Później, niestety, z powodu problemów kraju, liczba ta spadła, do zaledwie 40-50 w najgorszych latach. W wielu miasteczkach i wsiach lokalne zespoły nigdy nie zostały reaktywowane, a ich boiska i stadiony niszczeją.

Jak do tej pory, w Gruzji odwiedziłem (lub przynajmniej sfotografowałem) 16 stadionów/boisk w różnych regionach kraju. Czasami miałem możliwość obejrzenia meczu, czasem tylko wejścia na stadion lub jego pozostałości. Efekty możecie obejrzeć na moim fanpage'u:

https://www.facebook.com/Groundhopping-Georgian-stadiums-672534796268425/

W tym roku planowałem trzecią wizytę w Gruzji. Niestety, smutne zdarzenia, które spotkały mnie i moją rodzinę sprawiły, że przeznaczone na nią oszczędności musiałem wykorzystać na inne cele. Jedyną możliwością by kontynuować swoje dzieło bez rocznej przerwy, jest obecna akcja.

Kwota 4000 zł powinna wystarczyć na przelot do Gruzji oraz, podczas pobytu w określonych miejscach (najprawdopodobniej w tym roku byłyby to Adżaria, Guria oraz Samcche-Dżawachetia) , wynajęcie w określonych dniach kierowcy, który pozwoliłby mi dotrzeć do maksymalnej liczby miast, miasteczek i wsi, w których odbywają się, lub odbywały, rozgrywki piłkarskie. Oceniam, że w takiej sytuacji byłbym w stanie odwiedzić co najmniej kolejne 15 stadionów w tym roku. Podróż odbyłaby się najpewniej gdzieś w październiku-listopadzie, trwałaby prawdopodobnie około dwóch tygodni.

 Jeśli Wasza hojność sprawi, że uda mi się pozyskać większą kwotę, obiecuję, że zebrane fundusze zostaną wykorzystane na kolejne edycje wyprawy i odwiedzenie jeszcze większej liczby miejsc w latach kolejnych i/lub utworzenie lepszej strony internetowej na prezentację dotychczasowych odwiedzin.

Wszystkie efekty mojej podróży będą dostępne on-line, na obecnym etapie - na łamach wyżej wymienionego fanpage'u .

Dziękuję Wam za zapoznanie się ze wszystkim oraz za wsparcie!

Wybierz kwotę

Marcin Fastyn - awatar

Marcin Fastyn

Organizator zbiórki

Wpłaty - 2

Paweł - awatar
23
Paweł
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.