Zbiórka Szlakiem gruzińskich stadionów - miniaturka zdjęcia

Szlakiem gruzińskich stadionów Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Szlakiem gruzińskich stadionów - zdjęcie główne

Szlakiem gruzińskich stadionów

44 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcin Fastyn - awatar

Marcin Fastyn

Organizator zbiórki

English version below!

Cześć!

Mam na imię Marcin. Choć urodziłem się i mieszkam w Polsce, od dzieciństwa Gruzja była mi bliska. Gdy podrosłem i zacząłem interesować się piłką, starałem się dowiedzieć jak najwięcej także o gruzińskim futbolu. Dzięki temu w tej chwili jestem jednym z nie tak wielu statystyków gruzińskiej piłki nożnej (oczywiście - hobbystycznie), prowadziłem także polskojęzyczny fanpage jej poświęcony (https://www.facebook.com/gruzinski.futbol/) - niestety chwilowo nieaktualizowany z powodu natłoku innych obowiązków :(

Nie był to mój jedyny projekt związany z piłką w Gruzji. Rozpocząłem prace nad książką poświęconą historii ligi gruzińskiej od  1990 do czasów dzisiejszych roku, w której będzie można prześledzić, jak się rozwijał futbol w każdym regionie tego kraju. Obecnie jestem mniej więcej w roku 1995, jak przy poprzednim projekcie - inne obowiązki uniemożliwiają regularne pisanie i postępy następują tylko, gdy mam trochę więcej wolnego czasu - ale na pewno uda się to doprowadzić do końca - materiały do każdego poziomu (oprócz, niestety, Turniejów Kwalifikacyjnych z początków lat 90) już mam, stoją na półce - to tylko kwestia ich opracowania.

Nie jest to jednak mój jedyny pomysł. Gdy odwiedzałem Gruzję (jak do tej pory trzykrotnie: w 2015, 2016 i 2018), poza czystą turystyką zwracałem również uwagę na miejscowe stadiony - zarówno duże i używane, jak też małe i opuszczone. Jednym z moich celów jest, pewnego dnia w przyszłości, kiedy starczy już wizyt na odwiedzenie (prawie) wszystkich osobiście, opracować książkę im poświęconą. Oczywiście, z wieloma zdjęciami - także z przeszłości i robionymi przez kogo innego ;) 

 Na początku lat 90, kiedy piłka nożna w Gruzji jeszcze rozwijała się żywiołowo, co roku około 100-120 zespołów uczestniczyło w rozgrywkach na różnych szczeblach. Później, niestety, z powodu problemów kraju, liczba ta spadła, do zaledwie 40-50 w najgorszych latach. W wielu miasteczkach i wsiach lokalne zespoły nigdy nie zostały reaktywowane, a ich boiska i stadiony niszczeją.

Jak do tej pory, odwiedziłem (lub przynajmniej sfotografowałem) 60 stadionów/boisk w różnych regionach kraju. Czasami miałem możliwość obejrzenia meczu, czasem tylko wejścia na stadion lub jego pozostałości. Efekty możecie obejrzeć na moim fanpage'u:

https://www.facebook.com/saqartvelosstadionebi/

Już teraz myślę o kolejnych podróżach, wizytach w kolejnych regionach, na kolejnych obiektach (nie ukrywam, że oprócz tego po prostu w celach turystycznych). Jeśli chcielibyście pomóc w przyspieszeniu tych planów, wydłużeniu czasu mojego pobytu tam, albo ułatwieniu dotarcia do niektórych miejsc (czasami marszrutki i autostop podlegają ograniczeniom czasowym) - możecie wrzucić jakiegoś grosika do zbiórkowej puszki.

Jeśli nie - i tak jesteście mile widziani jako goście i oglądacze na fanpage'u, na łamach którego są i wciąż będą dostępne wszystkie efekty mojej podróży.

Dziękuję Wam za zapoznanie się ze wszystkim oraz za ewentualne wsparcie!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
44 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcin Fastyn - awatar

Marcin Fastyn

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

ალბერტ - awatar
ალბერტ
20
Paweł - awatar
Paweł
23
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij