Zbiórka STALOWE SERCE - 1. etap zbiórki - miniaturka zdjęcia

STALOWE SERCE - 1. etap zbiórki Jak założyć taką zbiórkę?

STALOWE SERCE - 1. etap zbiórki

5 502 zł  z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

STALOWE SERCE
CZŁOWIEK, KTÓRY NAPĘDZIŁ SAMOCHÓD JAMES'A BOND'A

Film dokumentalny o Polaku, który zmienił oblicze światowej motoryzacji. Tadek Marek to twórca silnika do legendarnego Astona Martina DB5, czyli bolida Jamesa Bonda. Genialny inżynier, o którym wie tak mało ludzi w Polsce i za granicą, ale my możemy to zmienić.

Film o Tadku Marku wykonamy na poziomie, który zapewni emisje w światowych stacjach telewizyjnych. Aby to się stało potrzebujemy Waszego wsparcia.

Produkcja będzie zarówno praco, jak i czasochłonna, w związku z tym zdecydowaliśmy się podzielić ją na kilka etapów. Każdy z nich będzie odrębnym celem - pierwszym z nich są dni zdjęciowe w Polsce. 

Człowiek z niesamowitym oddaniem, niezaprzeczalną energią i niezrównaną pasją do życia. Historia życia Tadka Marka to taka, której pozazdrościć może nawet słynny agent 007

Chcielibyśmy podziękować Wam za okazane wsparcie w wyjątkowy sposób. Przygotowaliśmy specjalne progi, które gwarantują konkretne nagrody:
- każda wpłata powyżej 100 PLN upoważnia do odbioru cyfrowego dyplomu wraz z podziękowaniami za wsparcie projektu
- wpłata pomiędzy 100, a 500 PLN upoważnia do odbioru specjalnie przygotowanej czapki z logo naszego projektu
- wpłata pomiędzy 500, a 1000 PLN upoważnia do odbioru koszulki z logo filmu Stalowe Serce
- wpłata pomiędzy 1000, a 2500 PLN upoważnia do odbioru koszulki, czapki oraz DVD z filmem Stalowe Serce
*wszystkie nagrody zostaną przesłane po zakończeniu wszystkich etapów zbiórki na film Stalowe Serce.
**nagroda wraz z płytą DVD, zostanie wysłana dopiero po publikacji filmu Stalowe Serce
***ponadto, każda wpłata gwarantuje wpis imienia i nazwiska osoby wpłacającej na specjalnie przygotowanej do tego stronie internetowej oraz w tyłówce filmu (*chyba, że dystrybutor nie wyrazi zgody na emisję tej konkretnej planszy)

Film Stalowe Serce podąża za wszystkimi dramatycznymi zwrotami - od kwitnącej kariery inżynierskiej w Polsce do jego śmiałych wyczynów w słynnych na całym świecie rajdach w MONTE CARLO. Od jego ucieczki jako uchodźcy podczas Drugiej Wojny Światowej, do późniejszych prób śmiałego ratowania swojej dziewczyny. W końcu realizuje wizję swojego życia jako główny projektant w Brytyjskiej firmie motoryzacyjnej Aston Martin, gdzie zbudował swoje arcydzieło - legendarny silnik do modelu DB5.

Reżyser filmowy i pasjonat motoryzacji, Andrzej Ślązak, podążać będzie śladami Tadka Marka, wraz z kilkoma osobami, które prowadzą do odkrycia kolejnych tajemnic z życia genialnego konstruktora. 

Odwiedzimy Berlin oraz Bukareszt, gdzie Tadek ukradł niemiecki samochód i uzyskał fałszywe dokumenty dyplomatyczne, aby odzyskać swoją dziewczynę z okupowanej Polski. Następnie udajemy się do Paryża i Casablanki. Następnie pokażemy wyścig w rajdzie Monte Carlo na Sycylii.

Ponadto Andrzej odwiedza fabryki samochodów osobowych oraz wojskowych w Anglii, gdzie pracował Tadek Marek. Ta podróż przeplata się z wywiadami osób związanych z firmą Aston Martin. Będziemy również mogli jeździć osobistym samochodem Tadka i porozmawiać z jego obecnym właścicielem. 

Następnie rozpoczyna się kolejna wyprawa do Południowej Afryki, gdzie do dziś mieszka rodzina jego syna. 


I ETAP - Plan zdjęciowy w Polsce
Jest to pierwszy etap naszego projektu, czyli realizacja części filmu w Polsce. Spotkamy się z ekspertami przedwojennej polskiej motoryzacji i sportu motorowego. Poruszymy wątki motocykla Sokół, pokażemy również kamienicę, w której wychodwywał się Tadek Marek. Sfilmujemy oryginalne samochody, w których ścigał się nasz bohater, m in. w Rajdzie Polski i Monte Carlo. Opowiemy sensacyjną historię odbicia narzeczonej z pod okupacji sowieckiej przy użyciu nazistowskich dokumentów. Będzie to tylko przedsmak barwnego życiorysu, który pokażemy w dalszych etapach filmu.


O nas,
Inbornmedia sp. z o.o. istnieje na rynku telewizyjnym od 2005 roku. Produkowaliśmy między innymi takie serie jak Złomowisko.PL dla Discovery Channel, Kossakowski. Szósty Zmysł, Odlotowy Ogród dla TTV, Górale dla Polsat czy Misja Skarb dla Fokus TV. W ostatnich latach zaczęliśmy produkcję filmów dokumentalnych na rynek światowy.

Stork Films funkcjonuje pomiędzy polskim i zagranicznym rynkiem filmów dokumentalnych i międzynarodowych programów TV. Dobrym przykładem jest seria "reCreators", zrealizowana w Wielkiej Brytanii przez naszą polską ekipę. Okazjonalnie współtworzymy reklamy dla takich marek jak Pepsi, Renault, Coca-cola czy Frugo.

Ostatni Górale by Inbornmedia

To nasz pierwszy film dokumentalny, który od razu zaistniał na arenie międzynarodowej. Kilkadziesiąt pokazów kinowych w Polsce i wiele za granicą (m.in. USA, Czechy, Kanada czy Wielka Brytania). Licencje sprzedane do zagranicznych telewizji, jak na przykład France 5, Rai 1, czy Red Bull TV. To oznacza, że miliony widzów na świecie pozna piękno Podhala. Zauważyliśmy, że Polskę da się promować za granicą za pomocą filmów wysokiej jakości. Ten sukces natchnął nas do produkcji kolejnego tytułu. 

reCreators by Stork Films

Program o ludziach, którzy tworzą współczesne wersje klasycznych samochodów. Realizowany w technologii 4k, w całości nagrany w Wielkiej Brytanii. Ukazuje pasję oraz entuzjazm inżynierów doprowadzających do perfekcji samochody, które powstały 40-50 lat temu.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Marcin Dambek - awatar

  Marcin Dambek

  09.12.2019
  09.12.2019

  Popieram te akcje z całego serca ! m.in. z dwóch powód. Totalnej niewiedzy o takich ludziach w Polsce... dlaczego tak jest ? A drugim powodem jest sprawa jego kolegi z WIT-u inż.Tadeusza Rudawskiego z 1945r.

 • Anka G. - awatar

  Anka G.

  09.10.2019
  09.10.2019

  Wspieram.

 • Aleksander Kaniewski - awatar

  Aleksander Kaniewski

  10.07.2019
  10.07.2019

  będę śledził przebieg Państwa zbiórki, w razie potrzeby nie wykluczam dalszego wsparcia

5 502 zł  z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 54

Baqrtek Sarnecki - awatar
Baqrtek Sarnecki
20
Hołek - awatar
Hołek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Dawid Szkołut - awatar
Dawid Szkołut
50
Andrzej Barecki - awatar
Andrzej Barecki
20
Jacek Szymak - awatar
Jacek Szymak
100
Jacek Wieczorek - awatar
Jacek Wieczorek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Patryk - awatar
Patryk
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij