Zbiórka STALOWE SERCE - 1. etap zbiórki - miniaturka zdjęcia

STALOWE SERCE - 1. etap zbiórki

STALOWE SERCE - 1. etap zbiórki

4 780 zł z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać teraz
 

STALOWE SERCE
CZŁOWIEK, KTÓRY NAPĘDZIŁ SAMOCHÓD JAMES'A BOND'A

Film dokumentalny o Polaku, który zmienił oblicze światowej motoryzacji. Tadek Marek to twórca silnika do legendarnego Astona Martina DB5, czyli bolida Jamesa Bonda. Genialny inżynier, o którym wie tak mało ludzi w Polsce i za granicą, ale my możemy to zmienić.

Film o Tadku Marku wykonamy na poziomie, który zapewni emisje w światowych stacjach telewizyjnych. Aby to się stało potrzebujemy Waszego wsparcia.

Produkcja będzie zarówno praco, jak i czasochłonna, w związku z tym zdecydowaliśmy się podzielić ją na kilka etapów. Każdy z nich będzie odrębnym celem - pierwszym z nich są dni zdjęciowe w Polsce. 

Człowiek z niesamowitym oddaniem, niezaprzeczalną energią i niezrównaną pasją do życia. Historia życia Tadka Marka to taka, której pozazdrościć może nawet słynny agent 007

Chcielibyśmy podziękować Wam za okazane wsparcie w wyjątkowy sposób. Przygotowaliśmy specjalne progi, które gwarantują konkretne nagrody:
- każda wpłata powyżej 100 PLN upoważnia do odbioru cyfrowego dyplomu wraz z podziękowaniami za wsparcie projektu
- wpłata pomiędzy 100, a 500 PLN upoważnia do odbioru specjalnie przygotowanej czapki z logo naszego projektu
- wpłata pomiędzy 500, a 1000 PLN upoważnia do odbioru koszulki z logo filmu Stalowe Serce
- wpłata pomiędzy 1000, a 2500 PLN upoważnia do odbioru koszulki, czapki oraz DVD z filmem Stalowe Serce
*wszystkie nagrody zostaną przesłane po zakończeniu wszystkich etapów zbiórki na film Stalowe Serce.
**nagroda wraz z płytą DVD, zostanie wysłana dopiero po publikacji filmu Stalowe Serce
***ponadto, każda wpłata gwarantuje wpis imienia i nazwiska osoby wpłacającej na specjalnie przygotowanej do tego stronie internetowej oraz w tyłówce filmu (*chyba, że dystrybutor nie wyrazi zgody na emisję tej konkretnej planszy)

Film Stalowe Serce podąża za wszystkimi dramatycznymi zwrotami - od kwitnącej kariery inżynierskiej w Polsce do jego śmiałych wyczynów w słynnych na całym świecie rajdach w MONTE CARLO. Od jego ucieczki jako uchodźcy podczas Drugiej Wojny Światowej, do późniejszych prób śmiałego ratowania swojej dziewczyny. W końcu realizuje wizję swojego życia jako główny projektant w Brytyjskiej firmie motoryzacyjnej Aston Martin, gdzie zbudował swoje arcydzieło - legendarny silnik do modelu DB5.

Reżyser filmowy i pasjonat motoryzacji, Andrzej Ślązak, podążać będzie śladami Tadka Marka, wraz z kilkoma osobami, które prowadzą do odkrycia kolejnych tajemnic z życia genialnego konstruktora. 

Odwiedzimy Berlin oraz Bukareszt, gdzie Tadek ukradł niemiecki samochód i uzyskał fałszywe dokumenty dyplomatyczne, aby odzyskać swoją dziewczynę z okupowanej Polski. Następnie udajemy się do Paryża i Casablanki. Następnie pokażemy wyścig w rajdzie Monte Carlo na Sycylii.

Ponadto Andrzej odwiedza fabryki samochodów osobowych oraz wojskowych w Anglii, gdzie pracował Tadek Marek. Ta podróż przeplata się z wywiadami osób związanych z firmą Aston Martin. Będziemy również mogli jeździć osobistym samochodem Tadka i porozmawiać z jego obecnym właścicielem. 

Następnie rozpoczyna się kolejna wyprawa do Południowej Afryki, gdzie do dziś mieszka rodzina jego syna. 


I ETAP - Plan zdjęciowy w Polsce
Jest to pierwszy etap naszego projektu, czyli realizacja części filmu w Polsce. Spotkamy się z ekspertami przedwojennej polskiej motoryzacji i sportu motorowego. Poruszymy wątki motocykla Sokół, pokażemy również kamienicę, w której wychodwywał się Tadek Marek. Sfilmujemy oryginalne samochody, w których ścigał się nasz bohater, m in. w Rajdzie Polski i Monte Carlo. Opowiemy sensacyjną historię odbicia narzeczonej z pod okupacji sowieckiej przy użyciu nazistowskich dokumentów. Będzie to tylko przedsmak barwnego życiorysu, który pokażemy w dalszych etapach filmu.


O nas,
Inbornmedia sp. z o.o. istnieje na rynku telewizyjnym od 2005 roku. Produkowaliśmy między innymi takie serie jak Złomowisko.PL dla Discovery Channel, Kossakowski. Szósty Zmysł, Odlotowy Ogród dla TTV, Górale dla Polsat czy Misja Skarb dla Fokus TV. W ostatnich latach zaczęliśmy produkcję filmów dokumentalnych na rynek światowy.

Stork Films funkcjonuje pomiędzy polskim i zagranicznym rynkiem filmów dokumentalnych i międzynarodowych programów TV. Dobrym przykładem jest seria "reCreators", zrealizowana w Wielkiej Brytanii przez naszą polską ekipę. Okazjonalnie współtworzymy reklamy dla takich marek jak Pepsi, Renault, Coca-cola czy Frugo.

Ostatni Górale by Inbornmedia

To nasz pierwszy film dokumentalny, który od razu zaistniał na arenie międzynarodowej. Kilkadziesiąt pokazów kinowych w Polsce i wiele za granicą (m.in. USA, Czechy, Kanada czy Wielka Brytania). Licencje sprzedane do zagranicznych telewizji, jak na przykład France 5, Rai 1, czy Red Bull TV. To oznacza, że miliony widzów na świecie pozna piękno Podhala. Zauważyliśmy, że Polskę da się promować za granicą za pomocą filmów wysokiej jakości. Ten sukces natchnął nas do produkcji kolejnego tytułu. 

reCreators by Stork Films

Program o ludziach, którzy tworzą współczesne wersje klasycznych samochodów. Realizowany w technologii 4k, w całości nagrany w Wielkiej Brytanii. Ukazuje pasję oraz entuzjazm inżynierów doprowadzających do perfekcji samochody, które powstały 40-50 lat temu.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anka G. - awatar

  Anka G.

  09.10.19
  09.10.19

  Wspieram.

 • Aleksander Kaniewski - awatar

  Aleksander Kaniewski

  10.07.19
  10.07.19

  będę śledził przebieg Państwa zbiórki, w razie potrzeby nie wykluczam dalszego wsparcia

4 780 zł z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 39

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anka G. - awatar
Anka G.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dawid Konieczny - awatar
Dawid Konieczny
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Piotr Sieminski - awatar
Piotr Sieminski
50
Marcin Dawidowski - awatar
Marcin Dawidowski
20
MWHamilton - awatar
MWHamilton
20
Aga S. - awatar
Aga S.
100
Marcin Polakiewicz - awatar
Marcin Polakiewicz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij