Zbiórka Spokojna, godna starość - zdjęcie główne

Spokojna, godna starość

41 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Tomasz - awatar

Tomasz Tomasz

Organizator zbiórki

Nigdy nie myślałem, że będę prosił o pomoc innych, jednakże w raz z wiekiem dostrzegam co raz więcej potrzeb innych, których, powoli nie jestem w stanie zaspokoić.

Pochodzę z rodziny, w której zawsze brakowało. Brakowało ubrań, jedzenia, czasu przepracowanych rodziców i wielu innych rzeczy, jednak muszę przyznać, że los się do mnie uśmiechnął i dzięki ciężkiej pracy mojej oraz moje żony, my i nasze dzieci żyjemy godnie.

Problem w tym nie mój charakter nie pozwala mi przejść obojętnie obok biedy mojej rodziny: mamy, brata czy prababci. Zawsze staramy się sobie pomagać i zorganizować w krytycznych momentach jak początek roku szkolnego czy zima tak aby nikt z nas nie musiał wracać do okresu sprzed wielu lat.

Niestety do listy osób potrzebujących dołączyła babcia mojej żony wraz z córką. Obie mieszkają we własnym domu, do którego przeprowadziły się w połowie lat 90-tych. Wtedy to matka(babcia) postanowiła zając się opieką córki i pomoc jej dość do zdrowia po ciężkim wypadku samochodowym w wyniku, którego, córka straciła częściowo sprawność ruchową oraz nabawiła się padaczki. Choć ciotka może samodzielnie funkcjonować, dalsze niekontrolowane napady padaczki uniemożliwią podjęcie jej stałej pracy.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że córka z częściowo opanowaną padaczką opiekuję się 85 letnią mamą z parkinsonem. Do tego wszystkiego jedynym ich źródłem utrzymania kobiet, jest jedna minimalna emerytura oraz przyznany przez MOPS zasiłek opiekuńczy – łącznie około 1300 zł. Staramy się im pomagać jak możemy robiąc czasem zakupy, płacą rachunek lub doładowując telefon, ale nie mamy możliwości, aby zaspokoić ich wszystkich, ale najbardziej podstawowych potrzeb.

Kilka dni temu odwiedziliśmy naszą rodzinę wraz dziećmi i odkryliśmy, że dziewczyny zupełnie zrezygnowały z ogrzewania domu z powodu braku pieniędzy i starają się funkcjonować w temperaturze 11 stopni! Dodatkowo prosiły o pomoc w zakupie kolejnych opakowań leków na padaczkę, ponieważ te przestały być refundowane.

Nie podaję tutaj żadnych imion ani nazwisk, ponieważ wiem, że babcia, nie dość, że nie przyjęłaby pomocy od obcych osób to poczułaby się wręcz urażona propozycją utworzenia takiej zbiórki z naszej strony.

Niemniej jednak proszę, pomóż mi ogrzać dom babci (2 pokoje, kuchnia, łazienka) oraz zapewnić obu niezbędne lekarstwa.

Cała kwota zbiórki, pomniejszona o kwotę niezbędną na zakup nierefundowanych leków zostanie przeze mnie przelana na poczet bieżących i przyszłych rachunków za gaz mojej babci.

Proszę, pomóż im wyrwać się z zimna na starość!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
41 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Tomasz - awatar

Tomasz Tomasz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Ulka - awatar
Ulka
20
AniaL - awatar
AniaL
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij