Zbiórka "PARTNER" dla niepełnosprawnego - miniaturka zdjęcia

"PARTNER" dla niepełnosprawnego Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka "PARTNER" dla niepełnosprawnego - zdjęcie główne

"PARTNER" dla niepełnosprawnego

18 056 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 106 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aleksandra Pszenica - awatar

Aleksandra Pszenica

Organizator zbiórki

28.04.2019 rok

DRODZY PRZYJACIELE - DARCZYŃCY

Dziękujemy Wam serdecznie za wsparcie finansowe. Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na zakup samochodu Peugeot Partner dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, który posiada rozkładany podjazd. Zakup częściowo skredytowaliśmy w banku, ponieważ kosztował nas  60 tysięcy złotych, w tym 20 tysięcy to koszt dostosowania auta do przewozu inwalidy. Samochód ma obniżoną podłogę, wyposażony jest w rozkładany podjazd, dzięki któremu Stanisław sam wjeżdża do auta na wózku elektrycznym wypożyczonym dla nas przez PCPR lub jest wwożony na zwykłym wózku przez opiekuna. Następnie wózek przypina się czterema pasami dla bezpieczeństwa przewozu - dwa z tyłu i dwa z przodu, dodatkowo jest pas piąty, którym przypina się osobę na wózku. Tak w bezpieczny sposób można jechać. Dzięki temu zakupowi Stanisław po dwóch latach siedzenia w domu może go opuścić. Przede wszystkim jedzie na rehabilitację stacjonarną do Gabinetu Rehabilitacji w NZOZ Rudniki, korzystając z urządzeń, których nie możemy zapewnić mu w domu. Do tej pory korzystał z prywatnej rehabilitacji w domu, była to raczej gimnastyka i ćwiczenia metodą PNF prowadzoną przez wykwalifikowaną rehabilitantkę. Wyjeżdżając spotyka znajomych, z którymi  chętnie rozmawia, chce żyć normalnie wśród ludzi. Jedzie do lekarzy, których wcześniej prosiliśmy o wizytę prywatną  do domu. Był już na wizycie u okulisty - takie badanie nie było możliwe w warunkach domowych. Był również w PZP w szpitalu w Oleśnie, w celu otrzymania leków pomagających żyć z takim schorzeniem, radzić sobie z tą chorobą. Ma umówioną wizytę u dermatologa oraz neurologa na badanie EEG. Wcześniej nie mieliśmy takiej możliwości, ponieważ Stanisław jest transportowany z łóżka na wózek i odwrotnie oraz do kąpieli tylko za pomocą dźwigu transportowo-kąpielowego. Niestety do auta osobowego nie było więc możliwe go posadzić. Osobę w takim stanie chorobowym jak Stanisław można było przewieź tylko karetką na zlecenie lekarzy, ale nie do takich poradni czy gabinetów lecz tylko na leczenie szpitalne. Teraz Stanisław może żyć i poruszać się wśród innych ludzi, a pieniądze za prywatne wizyty przeznaczyć na zakup paliwa. Zakup samochodu jest dla naszej rodziny ogromną radością, zwłaszcza dla Stanisława, że znów może żyć wśród ludzi, a nie tak jak do tej pory przykuty do łóżka i wózka w domu. Tak ciężka choroba nie oznacza, że należy ukrywać się w domu, wręcz przeciwnie - należy wychodzić do ludzi, rozmawiać z nimi, pomimo inwalidztwa próbować żyć jak wcześniej. W tym właśnie nam pomagacie - rodzina, przyjaciele, znajomi i nieznajomi, koledzy i koleżanki - wszyscy ludzie dobrego serca. Dziękujemy za wsparcie finansowe i okazaną bezinteresowną pomoc, którą traktujemy jako wyraz Waszej dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym.
Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka.
Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz solidarności ludzkiej.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
  nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
                                                                              Jan Paweł II

SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY - Bogumiła, Ola, Artur


------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnia 27.04.2017r. życie mojego męża Stanisława oraz moje zamieniło się w koszmar. Choroba dopadła męża za granicami kraju w Czechach. Rozległy udar pnia mózgu spowodował wprowadzenie Stanisława w stan śpiączki farmakologicznej, gdyż porażenia oraz uszkodzenia nerwów były bardzo rozległe. Po trzech tygodniach został przywieziony do Kraju w stanie krytycznym, nie dawano mu szans przeżycia - mówiono nam,  że nie damy rady z takim przypadkiem, że nie będziemy w stanie zapewnić mu opieki w domu, że najlepiej abyśmy go oddali do ZOL-u i otrzymałam skierowanie do tej placówki do Dobrodzienia. 

Nie mogłam uwierzyć, że Stanisława za chwilę może nie być z nami, robiłam wszystko co tylko mogłoby przywrócic go do zdrowia i pozwolić powrócić mu do domu. Stanisław przebywał w szpitalach przez okres 9 miesięcy, był karmiony poza jelitowo, miał wstawioną rurkę tracheotomijną, cewnik, pampers, nie mówił, występowało u niego porażenie czterokończynowe. Każdego dnia jego pobytu w szpitalach byłam z dziećmi przy nim, codziennie prowadziliśmy z nim ćwiczenia, aby jak najwięciej mu pomóc wrócić do życia.  Po bardzo długiej rehabilitacji w Reptach wrócił do domu 6. 11. 2017r. Powrót był dla mnie wielkim szczęściem i zarazem wielką niewiadomą. Potrzebowałam pomocy lekarskiej w domu, wiec zapraszałam na prywatne wizyty: pulmonologa, anestezjologa, neurologa, logopedę, urologa, lekarza pierwszego kontaktu, nie raz odmówiono mi wizyty... Dla Stanisława musieliśmy zakupic odsysacz górmych dróg oddechowych, dżwig do transportu na łózko i do kąpieli i zaczęlismy prywatną rehabilitację domową. Powoli bardzo małymi kroczkami można było zauważyć postępy w funkcjonowaniu Stanisława. Przy opiece nad Stasiem zaangażowana była cała rodzina, gdyż nie można do dnia dzisiejszego zostawić go samego, jego obecny stan jest stabilny, lecz jest problem z odksztuszaniem zalegającej wydzieliny i w każdej chwili może dojść do zadławienia. 

Stanisław całe życie pracował jako kierowca zawodowy jeżdżąc po całej Europie, a od prawie dwóch lat jest zamknięty na własnym podwórku. Żeby uwolnić go z "domowego wiezienia" chcę zakupić samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych Peugeot Partner. Niestety samochód, który posiadam nie nadaje sie na przewóz mojego męża, gdyż nie potrafi się przesiąść z wózka do samochodu, dlatego też potrzebujemy samochód, którym przewieziemy Stasia na wózku. Zakup samochodu zdecydowanie ułatwi nam życie, moglibyśmy zawieść Stanisława do lekarza, na rehabilitację,  Fundusze wcześniej uzbierane bardzo szybko sie kończą przy tego typu chorobie. 

Bardzo proszę wraz z córką i synem o wsparcie finansowe dla Stasia żeby mógł zobaczyć jeszcze coś więcej niż własne podwórko.  

Bogumiła Pszenica

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Aleksandra Pszenica - awatar

  Aleksandra Pszenica

  28.04.2019
  28.04.2019

  DRODZY PRZYJACIELE - DARCZYŃCY
  Dziękujemy Wam serdecznie za wsparcie finansowe.Zebrane pieniądze
  przeznaczyliśmy na zakup samochodu Peugeot Partner dostosowanym
  do przewozu osób niepełnosprawnych,który posiada rozkładany pod-
  jazd.Stanisław wjeżdża do auta na wózku,który przypina się czterema
  pasami i piątym pasem pasażera.Dzięki temu zakupowi Stanisław po
  dwóch latach siedzenia w domu może go opuścić.Przede wszystkim
  jedzie na rehabilitację stacjonarną do Rudnik,korzystając z urządzeń,
  których nie możemy zapewnić mu w domu.Wyjeżdżając spotyka zna-
  jomych,z którymi chętnie rozmawia,chce żyć normalnie wśród ludzi
  Jedzie do lekarzy,których wcześniej prosiliśmy o wizytę prywatną do
  domu.Osobę w takim stanie chorobowym jak Stanisław można było
  przewieź tylko karetką na zlecenie lekarzy i tylko do szpitala.Zakup
  samochodu jest dla naszej rodziny ogromną radością,zwłaszcza dla
  Stanisława,że może być znów wśród ludzi.
  SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY - Bogumiła,Ola,Artur

  Zdjęcie aktualizacji 30 409

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Jaroslaw adamski - awatar

  Jaroslaw adamski

  26.01.2019
  26.01.2019

  Trzymam kciuki za kolegę po fachu

 • Rudek, Achim, Edo, - awatar

  Rudek, Achim, Edo,

  21.01.2019
  21.01.2019

  Trzymamy kciuki żebyście jak najszybciej nazbierało. Kochamy Was!

  • Aleksandra Pszenica - awatar

   Aleksandra Pszenica - Organizator zbiórki

   21.01.2019
   21.01.2019

   Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie, każda złotówka ma dla nas ogromną wartość. Kochamy Was....i zapraszamy....odwiedźcie Stasia...

 • Henryka - awatar

  Henryka

  17.01.2019
  17.01.2019

  powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.01.2019
  13.01.2019

  Trzymamy kciuki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.01.2019
  13.01.2019

  Zdrówka dla taty 😀

18 056 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 106 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aleksandra Pszenica - awatar

Aleksandra Pszenica

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 106

Ewelina - awatar
Ewelina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Przyjaciele E. A. ze Strojca - awatar
Przyjaciele E. A. ze Strojca
100
Karol - awatar
Karol
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij