Zbiórka Postawmy Stefcię na łapy!!! - miniaturka zdjęcia

Postawmy Stefcię na łapy!!! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Postawmy Stefcię na łapy!!! - zdjęcie główne

Postawmy Stefcię na łapy!!!

4 068 zł  z 5 500 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aleksandra Korpak-Misztal - awatar

Aleksandra Korpak-Misztal

Organizator zbiórki


KOCHANI

Nasza Stefcia potrzebuje POMOCY!!!

Stefania jest młodą sunią, ma rok i siedem miesięcy. Do tej pory była bardzo radosnym
 i milusińskim pieskiem. Bawiła się z każdym psem i zaczepiała każdego aby się pobawić.

Wszystko zmieniło się 26.10.2016r. Nagle stan Stefki się zmienił, przestała chodzić, ciągała tylnymi łapami, piszczała i dyszała z bólu.

Byliśmy u weterynarza, który stwierdził, że nic jej nie jest i nie ma potrzeby jeździć na żadne inne badanie. Ale stan naszego pieska pogarszał się z godziny na godzinę. Tego samego dnia trafiliśmy do chirurga, który zrobił RTG z kontrastem do rdzenia kręgowego (mielografię),
 by sprawdzić gdzie znajduje się ucisk na rdzeń kręgowy czego wynikiem jest porażeniem kończyn.

Badanie pokazało, że trzy kręgi (TL 9, 10, 11) są zrośnięte i któryś z dysków naciska na rdzeń. Wszystko byłoby dobrze, gdyby Stefcia po wybudzeniu z narkozy nie dostała objawów neurologicznych. Co to znaczy? Przestała reagować na cokolwiek. Brak reakcji źrenic na światło, na hałas, na swoje imię, na ucisk. Nastąpiło wygięcie ciała w prawą stronę. Okazało się, że nasza sunia jest w stanie krytycznym. Lekarz kazał nam zrobić rezonans magnetyczny głowy i części szyjnej kręgosłupa. Badanie zrobiliśmy 27.10.2016r. pod narkozą. Na wyniki czekaliśmy do 31.10.2016r.

Codziennie jeździliśmy do lecznicy by podać kroplówki, leki przeciwbólowe (bardzo mocne), leki przeciwzapalne, sterydy i antybiotyk oraz wycisnąć pęcherz, ponieważ Stefcia nie jest
 w stanie sama się załatwić.

Po lekach objawy neurologiczne powoli ustępują. Wraca jej świadomość i zaczyna reagować.

03.11.2016r. mieliśmy konsultację z neurologiem i tu poznaliśmy nowy problem. Doktor stwierdził, że rezonans jest mało czytelny(dokładny) i trzeba powtórzyć badanie na dokładniejszym sprzęcie oraz musimy zrobić punkcję płynu mózgowo-rdzeniowego by wykluczyć zapalenie opon mózgowych.

7.11

Dzisiaj Stefcia chyba ma lepszy dzień, bo bardziej reaguje. Mamy dwie wizyty dzisiaj o 18 i 21 u ortopedy i chirurga trzymajcie kciuki by Stefa mogła mieć badania. Jak tylko wrócimy to od razu opiszemy wizyty.

7.111

Tak jak wcześniej pisałam byliśmy wczoraj na konsultacjach i dowiedzieliśmy się, że nasza Stefa jest za słaba i ma zapalenie opon mózgowych i musimy poczekać aż jej stan się po lekach poprawi zanim zrobimy rezonans. Ponieważ teraz uśpienie jej jest tak ryzykowne, że może nie przeżyć. Mamy zalecenia delikatnej rechabilitacji codziennie masarz łap , pole magnetyczne i laser na kręgosłup. Znowu walczymy by stan Stefci się poprawił i byśmy mogli działać dalej. 

Koszt wizyt: 

70 zł konsultacja ortopedyczna 

45 zł pole magnetyczne i laser

30 zł masarz 

Konsultacja chirurga 0:) dr nie wziął od nas ani złotówki

8.11

Dzisiaj już byliśmy na rehabilitacji,  Stefka juz jest bardzo zmęczona i zestresowana bo pierwszy raz jak ją mamy warknęła na panią dr, ale mus to mus. Każą nam ją na siłę stawiać i musi spać w klatce bo jak by jej przyszło do głowy się czołgać to nie może by sobie nie zrobić krzywdy.  

Koszt 

45 zł pole magnetyczne i laser

9.11

Dalej mamy powiedziane ze musimy codziennie przyjeżdżać ba rehabilitacje.Stefa stara się podnosić głowę i nawet reaguje na swoje zabawki, jest tak jakby bardziej pogodna. Problemem staje się wyciskanie jej siku, bo w domu się spina do tego stopnia ze każde przyciśnięcie kończy się piskiem, więc wynoszę ja na dwór i tam staram się ją wycisnąć. Lekarz twierdzi,ze dobrze że na dworze bo to ja stymuluje do tego by sama się załatwiła, ale to jest bardzo ciężkie wynieść 9 kg psa i starać się go postawić jak on nie stoi i jeszcze wyciskać pęcherz. Idzie cieżko aż czasami ze łzami.

Dzisiaj laser i pole magnetyczne 45 zł 

10.11

Dzisiaj zaczęło się się źle !!! Stefa zaczęła wymiotować z krwią ! Ja jestem przerażona i jak głupia wydzwaniam do weterynarza, bo jeszcze tego nam brakowało. Każe nam odstawić wszystkie leki ( sterydy, rozkorczowe i przeciwbólowe w tabletkach ) zostaje resztka antybiotyku i tylko polprazol, który wspomaga żołądek. Mamy podawać też pastę z glinką koloidową i kulturami bakterii na odnowienie flory żołądkowej pro -kolin +. A ja zaczynam się modlić by to było tylko podrażnienie żołądka przez leki jak mówi lekarz. 

 Wizyta u weterynarza 0zł dr. Forminski nie bierze już od nas pieniędzy 

Pro- kolin 28zł

Rehabilitacja 45zł

11.11 

Wolne od rehabilitacji, bo święto, ale mamy ćwiczyć w domu bo jutro mamy dostać wytyczne dotyczące innych ćwiczeń . Dzisiaj jest spokojniej Stefa juz nie wymiotuje i ciagle śpi a to chyba dobrze i powoli wraca jej apetyt:) 


12.11

Stefcia próbuje się podnosić na przednich łapach , a ja jestem z niej dumna bo widać ze zaczyna walczyć :) dzisiaj dostaliśmy dużo nowych ćwiczeń do domu ( zdjecie) Mamy je robić 3x dziennie po 30 min i rehabilitacja w klinice. Dużo tego,ale jak tylko ma byc lepiej to będziemy ćwiczyć i ćwiczyć. A klatka dla Stefy to chyba kara bo ciagle nam piszczy i szczerze to razem śpimy na podłodze bo nie mogę znieść jak jej jest źle w tej klatce. Z żołądkiem juz lepiej bo nie wymiotuje dzisiaj i ta pasta działa cuda, bo Stefa chce teraz ciagle jeść :) a zrobiła sama pierwsze siku w klatce i pod siebie, ale sama !!! Cieszę sie z siku wariactwo. 

Rehabilitacja 45zł

14.11

Lekarz każe nam stawiać Stefcie na łapy by stała jak najdłużej. Nie utrzymuje sama równowagi a mi się serce kraje, ze ja na sile musimy stawiać :( . Dzisiaj już lekarz kazał nam nie dawać zastrzyków przeciwbólowych,  ja czówam by nie bolało każde sapnięcie czy pisnięcie to dla mnie tragedia, ale na razie to ja chyba bardziej przeżywam niż ona. 

Rehabilitacja 45zł 

15.11

Normalnie przespała noc, oczywiście czówalam by nic jej nie zabolało i by jakby co podać przeciwbolówkę, ale było ok. Rehabilitacja działa !!! Mała rzecz a tak cieszy Stefa jak się ją mizia i drażni po łapkach i po opuszkach to jakby trochę zabierała łapy tak o milimetry zabiera, ale reaguje :))) ale się cieszę. 

16.11

Dzisiaj mieliśmy dwie konsultacje z ortopedą na 19 i na 21 z chirurgiem.

Dr Degórska zdecydowała, ze musimy dalej prowadzić rehabilitacje bo ona widzi dużą poprawę. Hmmm dla mnie małe kroczki dla niej duża poprawa,ale to ona się na tym zna. Teraz mamy mieć rehabilitację co drugi dzień ale intensywniej skałek laser i magnetoterapia plus masaże i ćwiczeenia na bierzni wodnej. Będzie chodzić na wysięgniku, który ma jej podtrzymywać dupkę. Na razie tego nie widzę, ale ... ja to po tym wszystkim wpadłam chyba w czarnowidztwo. Pierwszy taki zabieg juz w piątek . Dr stwierdziła żeby nie robić rezonansu, bo ma jeszcze delikatne objawy neurologiczne i znieczulenie moze Stefulci zaszkodzić . 

Chirurg powiedział to samo :/ on by nie ryzykował. Znowu wiemy , że ci nie wiemy . 

Chociaż jej nie boli i stara się pomagać w ćwiczeniach i po nich ciagle śpi lekarze twierdzą, ze się regeneruje.

Ja nie odpuszczam i umówiłam się do prof.Sterny na konsultacje bo wszyscy piszą ze jest dobry. Mamy konsultacje, ale dopiero na 24.11 i tak to najwcześniejszy termin. 

Terminy rechabilitacji mamy aż do 2.12 jak tylko będę z mężem na rehabilitacji to zrobię zdjęcia bo tak jak jestem sama to nie mam za bardzo jak:/ 

Dzisiejsze wizyty 40 zł konsultacja ortopedy 

0 zł konsultacja chirurga

45 zł laser i magnes  

Wrzucam zdjęcia paragonów leków i zaleceń ćwiczeń w domu. 

Brakuje dzisiejszych paragonów bo je gdzieś wcisnęłam,ale postaram się z psychodni wsiąść kopię. /znalazłam paragony juz jest zdjęcie 

17.11

Dzisiaj jest naprawdę wspaniały dzień Stefa próbuje sama wstawać ale najlepsze stało się przed chwilą podtrzymywana za pupę ona chodziła trochę na przednich łapach ale chodziła !!!! I zrobiła sama siku !!!! Ale jestem szczęśliwa :)

18.11  

Właśnie jesteśmy na rehabilitacji juz po bieżni 13 min z przerwami bo widać,ze Stefania się denerwuje i bardzo męczy. 

Teraz ma robione pole magnetyczne wstawiam zdjęcie w ubranku bo mokra po bierzni wodnej:)

Koszt 105 zł (45 magnez i laser i bieżnia 60)

19.11/20/21

Nie pisałam bo mieliśmy bardzo ciężkie kilka dni Stefa wymiotowała żółcią cała noc  i cały dzień oraz miała wymioty z krwią oczywiscie od razu weterynarz i mamy podejrzenie wrzodów po lekach. Niunia jest na kroplowkach i dostaje dużo leków domięśniowo antybiotyk, przeciwwymiotne leki i rozkorczowe. 

Nie jadła trzy dni, a my jeszcze musieliśmy podawać jej kroplówki i zastrzyki w domu.Juz myślałam, ze Stefcia się dość nacierpiała a tu znowu ją boli.

Teraz na dzisiejszy dzień wtorek 22.11 przespała cała noc i dzisiaj dostała 100g gotowanej cielęciny i nie zwymiotowała. Teraz biedulka śpi. Schudła nam bardzo bo waży 8 kg. 

Wrzucam zdjęcia wizyt i paragonów 

Wizyty 135 i 134 zł za wczorajsza wizytę nam nic nie policzono. 

Przez ciężki stan Stefci musieliśmy odwołać poniedziałkową rehabilitacje, zobaczymy co z jutrzejszą. 


Teraz pieniądze idą jeszcze na rechabilitacje, rezonans i pózniej operacje :/ 

Bez tych badań Stefa nie będzie mogła mieć operacji.

I tu musimy prosić o POMOC!

Ponieważ przez ten tydzień wydaliśmy na wszystkie badania ponad 3500 zł:

 • 1600zł – rezonans magnetyczny
 • 560zł – mielografia
 • 90 – 140zł – każda wizyta w klinice x11 od 26.10.2016
 • 70zł – konsultacja u neurologa
 • 117zł – leki do podawania w domu

BŁAGAMY O POMOC BY NASZA STEFANIA MOGŁA ŻYĆ  I KIEDYŚ CHODZIĆ!!!

Zbieramy na powtórzenie badań i na operację, ponieważ dalsze koszty nas przerosły, a nie wyobrażamy sobie aby się poddać! Wierzymy, że Stefcia będzie z nami biegać!!!


Zbieramy na rehabilitację może dzięki niej operacja nie będzie potrzebna! 

Koszt lepszego rezonansu wraz z badaniem płynu mózgowo-rdzeniowego:

 • ok 2100z

Koszt operacji:

 • ok 3400zł

POMÓŻCIE POSTAWIĆ STEFCIĘ NA NOGI!!!

KAŻDA ZŁOTÓWKA SIĘ LICZY!


NAWET NIE WIECIE JAK JESTEŚMY ZE STEFĄ WAM WDZIĘCZNI !!!!

STEFCIA ZACZĘŁA CHODZIĆ PO TYLU TYGODNIACH REHABILITACJI  I ĆWICZEŃ 

STEFANIA CHODZI :):):) JESZCZE LEKKO CIĄGNIE PRAWĄ ŁAPĄ, ALE ZAŁATWIA SIĘ SAMA I CHODZI I WIEMY, ŻE BĘDZIE JUŻ TYLKO LEPIEJ. BEZ WAS NIE DALIBYŚMY SOBIE RADY. 


STEFCIA DREPCZE DZIĘKI WAM!!!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Eliza - awatar

  Eliza

  10.11.2016
  10.11.2016

  Trzymam kciuki 👍

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.11.2016
  07.11.2016

  Nasza Kochana Stefcia

 • Snoop The Cat - awatar

  Snoop The Cat

  07.11.2016
  07.11.2016

  Fight goddammit!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.11.2016
  07.11.2016

  Dasz radę malutka

 • Katarzyna Maj - awatar

  Katarzyna Maj

  07.11.2016
  07.11.2016

  Dużo zdrówka Stefciu! Sciskamy z Tequilla!

4 068 zł  z 5 500 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aleksandra Korpak-Misztal - awatar

Aleksandra Korpak-Misztal

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 40

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
14
Bronek - awatar
Bronek
40
Eliza - awatar
Eliza
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Nala - awatar
Nala
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij