Zbiórka Sterylizacje kotów - miniaturka zdjęcia

Sterylizacje kotów

Zbiórka Sterylizacje kotów - zdjęcie główne

Sterylizacje kotów

4 445 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 85 osób
Wpłać teraz
 

Przez cały rok, a szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich bardzo ważną częścią  naszej działalności są sterylizacje kotów wolno żyjących!

Nie ma tygodnia, abyśmy nie dostali maila z prośbą o pomoc w sterylizacji kotów wolno żyjących. Szczególnie dotyczy to miejscowości, w których trudno jest uzyskać taką pomoc w gminie. 

Czemu sterylizacje są tak ważne? Sterylizacja kotów wolno żyjących jest jedyną skuteczną metodą kontrolowania populacji i polepszania warunków bytowania kotów dzikich. Zapobiega wzrostowi bezdomności zwierząt i poprawia komfort ich życia. Od początku jest to jeden z naszych celów statutowych, na który nigdy nie szczędzimy środków.

W 2018 roku udało nam się wykastrować i wysterylizować ponad 60 kotów, na co przeznaczyliśmy ponad 5000 zł.
Cała akcja jest ogromnym przedsięwzięciem finansowym, dlatego bardzo prosimy o wsparcie – każda wpłata się liczy, a dzięki sterylizacji możemy zapobiec wielu kocim nieszczęściom.

Miasto corocznie przeznacza pewną pule pieniędzy na sterylizacje, jednak jest to kropla w morzu potrzeb. A każdy rok mniejszej aktywności w łapaniu kotów wolno żyjących na sterylizacje natychmiast przekłada sie na przepełnienie z schroniskach i fundacjach. Wiele osób nadal uważa, że sterylizacje nie są potrzebne, ze ingeruje się w kocią naturę i pozbawia kotki ich naturalnych potrzeb. Nic bardziej mylnego. Koty nie postrzegają macierzyństwa jako przyjemności - to instynkt, który każe im przedłużyć gatunek, to obciążenie, którego nie muszą ponosić, jeśli tylko im pomożemy. Nie trzeba się obawiać - koty wolno żyjące przetrwają - jedna kotka w ciągu roku może powołać na świat kilkanaście kociąt, a jej potomstwo - kolejne kilkadziesiąt. To na nas ciąży obowiązek czuwania nad liczebnością kociej populacji - by mogły żyć obok nas w zdrowiu, by miały dostateczna ilość pożywienia, by nie cierpiały z powodu wycieńczenia rują, porodami i karmieniem...

Wszystkich nieprzekonanych do akcji sterylizacji zapraszamy do najbliższego schroniska dla zwierząt. Odwiedźcie je najlepiej późnym latem, kiedy w klatkach stłoczonych jest po kilka kociąt, a na boksach biegają dziesiątki "podrostków" urodzonych wiosną, których nikt nie chciał adoptować...

Sterylizacje to konieczność. To odpowiedzialny i mądry sposób na zapewnienie kotom wolno żyjącym dobrych warunków życia, na zapobieganie bezdomności zwierząt. Pomóżcie nam działać.

Każda złotówka jest dla nas ważna i za każdą wpłaconą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

  KOTYlion z miłości do kotów

  07.05.20
  07.05.20

  Akcja sterylizacje kotów wolno żyjących 2020 trwa. Cały czas łapiemy i sterylizujemy. Od początku kwietnia udało nam się wysterylizować 22 kotki i 10 kocurów (m.in. z ulicy Józefa, z działek Aster, Azalia, Jesionowa, z Kolumny, ze Stoków, ze Złotna, ze Sprawiedliwej). Jak widać nie próżnujemy, nasze wolontariuszki jeżdżą po całej Łodzi, a nawet poza, żeby pomóc osobom dokarmiającym w sterylizacjach. Jak wiecie, miasto nie finansuje w tym roku sterylizacji ani leczenia kotów wolno żyjących - dlatego zdecydowaliśmy się zwiększyć kwotę zbiórki i prosimy Was gorąco - wpłaćcie choć kilka złotych <3 Bez Waszych wpłat nie damy rady :(

  Zdjęcie aktualności 49 054

Komentarze


 • A.K. - awatar

  A.K.

  16.04.20
  16.04.20

  Bardzo dobra inicjatywa! Kilka groszy wsparcia dla moich ukochanych zwierząt! :) Około rok temu sama przygarnęłam wyrzuconego przez kogoś małego kotka (ok 2 tygodnie). Był wychudzony, niezdolny do samodzielnego życia, z pasożytami. Teraz nie wyobrażam sobie domu bez niego! Serce mi się rozrywa na pół widząc do czego ludzie są zdolni. Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie podatku dla ludzi mających psy i koty, które nie są wysterylizowane. Możnaby dochód z niego przeznaczyć na sterylizację zwierząt wolno żyjących.

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   19.04.20
   19.04.20

   Dziękujemy za wsparcie :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.17
  27.04.17

  To bardzo ważna inicjatywa - popieram <3

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   09.05.17
   09.05.17

   Dziękujemy za wspieranie naszych działań <3

4 445 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 85 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 85

AC-M - awatar
AC-M
100
Katarzyna Górczak - awatar
Katarzyna Górczak
50
Patrycja Kot - awatar
Patrycja Kot
70
Anna Iwona - awatar
Anna Iwona
25
Anna Iwona - awatar
Anna Iwona
75
Marta - awatar
Marta
90
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Maja - awatar
Maja
30
Ryszard Kusowski - awatar
Ryszard Kusowski
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij