Zbiórka Sterylizacje kotów - miniaturka zdjęcia

Sterylizacje kotów

Zbiórka Sterylizacje kotów - zdjęcie główne

Sterylizacje kotów

1 343 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać teraz
 

Przez cały rok, a szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich bardzo ważną częścią  naszej działalności są sterylizacje kotów wolno żyjących!

Nie ma tygodnia, abyśmy nie dostali maila z prośbą o pomoc w sterylizacji kotów wolno żyjących. Szczególnie dotyczy to miejscowości, w których trudno jest uzyskać taką pomoc w gminie. 

Czemu sterylizacje są tak ważne? Sterylizacja kotów wolno żyjących jest jedyną skuteczną metodą kontrolowania populacji i polepszania warunków bytowania kotów dzikich. Zapobiega wzrostowi bezdomności zwierząt i poprawia komfort ich życia. Od początku jest to jeden z naszych celów statutowych, na który nigdy nie szczędzimy środków.

W 2018 roku udało nam się wykastrować i wysterylizować ponad 60 kotów, na co przeznaczyliśmy ponad 5000 zł.
Cała akcja jest ogromnym przedsięwzięciem finansowym, dlatego bardzo prosimy o wsparcie – każda wpłata się liczy, a dzięki sterylizacji możemy zapobiec wielu kocim nieszczęściom.

Miasto corocznie przeznacza pewną pule pieniędzy na sterylizacje, jednak jest to kropla w morzu potrzeb. A każdy rok mniejszej aktywności w łapaniu kotów wolno żyjących na sterylizacje natychmiast przekłada sie na przepełnienie z schroniskach i fundacjach. Wiele osób nadal uważa, że sterylizacje nie są potrzebne, ze ingeruje się w kocią naturę i pozbawia kotki ich naturalnych potrzeb. Nic bardziej mylnego. Koty nie postrzegają macierzyństwa jako przyjemności - to instynkt, który każe im przedłużyć gatunek, to obciążenie, którego nie muszą ponosić, jeśli tylko im pomożemy. Nie trzeba się obawiać - koty wolno żyjące przetrwają - jedna kotka w ciągu roku może powołać na świat kilkanaście kociąt, a jej potomstwo - kolejne kilkadziesiąt. To na nas ciąży obowiązek czuwania nad liczebnością kociej populacji - by mogły żyć obok nas w zdrowiu, by miały dostateczna ilość pożywienia, by nie cierpiały z powodu wycieńczenia rują, porodami i karmieniem...

Wszystkich nieprzekonanych do akcji sterylizacji zapraszamy do najbliższego schroniska dla zwierząt. Odwiedźcie je najlepiej późnym latem, kiedy w klatkach stłoczonych jest po kilka kociąt, a na boksach biegają dziesiątki "podrostków" urodzonych wiosną, których nikt nie chciał adoptować...

Sterylizacje to konieczność. To odpowiedzialny i mądry sposób na zapewnienie kotom wolno żyjącym dobrych warunków życia, na zapobieganie bezdomności zwierząt. Pomóżcie nam działać.

Każda złotówka jest dla nas ważna i za każdą wpłaconą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

  KOTYlion z miłości do kotów

  11.11.19
  11.11.19

  Sterylizujemy! Pomożecie? To bardzo ważne, by zapobiegać bezdomności zwierząt i polepszać jakość życia kotów wolno żyjących. Talony miejskie się skończyły, a do nowych środków daleko. Ciągle trafiają do nas prośby o miejsce dla kociąt – tyle ich w tym roku :( Nie możemy czekać do wiosny, aż będą nowe talony i będą się rodziły nowe kocięta – musimy sterylizować wolno żyjące koty już teraz i robimy to ze swoich środków, ale bez Waszego wsparcia nie damy rady :( Prosimy Was gorąco o wsparcie akcji sterylizacji. Wpłat nie ma wiele, a nasze środki topnieją. Będziemy Wam wdzięczni za każdą wpłatę <3

  Zdjęcie aktualności 39 680

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.17
  27.04.17

  To bardzo ważna inicjatywa - popieram <3

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   09.05.17
   09.05.17

   Dziękujemy za wspieranie naszych działań <3

1 343 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 32

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Ola Sowińska książka - awatar
Ola Sowińska książka
20
Łowca chmur - awatar
Łowca chmur
12
Maria Koziarkiewicz - awatar
Maria Koziarkiewicz
21
FRIDA - awatar
FRIDA
30
Ola Sowińska kolczyki plus wpłata wlasna - awatar
Ola Sowińska kolczyki plus wpłata wlasna
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij