Zbiórka Sterylizacje kotów - miniaturka zdjęcia

Sterylizacje kotów

Zbiórka Sterylizacje kotów - zdjęcie główne

Sterylizacje kotów

4 555 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 95 osób
Wpłać teraz
 

Przez cały rok, a szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich bardzo ważną częścią  naszej działalności są sterylizacje kotów wolno żyjących!

Nie ma tygodnia, abyśmy nie dostali maila z prośbą o pomoc w sterylizacji kotów wolno żyjących. Szczególnie dotyczy to miejscowości, w których trudno jest uzyskać taką pomoc w gminie. 

Dlaczego sterylizacje są tak ważne? Sterylizacja kotów wolno żyjących jest jedyną skuteczną metodą kontrolowania populacji i polepszania warunków bytowania kotów dzikich. Zapobiega wzrostowi bezdomności zwierząt i poprawia komfort ich życia. Od początku jest to jeden z naszych celów statutowych, na który nigdy nie szczędzimy środków.

W 2019 roku udało nam się wykastrować i wysterylizować 109 kotów, na co przeznaczyliśmy niemal 10.000,00 zł. 

Miasto corocznie przekazywałą dużą pulę pieniędzy  na finansowanie zabiegów sterylizacji kotów wolno żyjących. W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne środki z programu zostały przesunięte na inne potrzeby mieszkańców Łodzi. Dlatego cała odpowiedzialność finansowa spoczywa na fundacjach. Do miesiąca maja br.sfinansowaliśmy już 67 zabiegów sterylizacji/kastracji kotów wolno żyjących, a to jeszcze nie koniec potrzeb...


Cała akcja jest ogromnym przedsięwzięciem finansowym, dlatego bardzo prosimy o wsparcie – każda wpłata się liczy, a dzięki sterylizacji możemy zapobiec wielu kocim nieszczęściom.

Każdy rok mniejszej aktywności w łapaniu kotów wolno żyjących na sterylizacje natychmiast przekłada sie na przepełnienie z schroniskach i fundacjach. Wiele osób nadal uważa, że sterylizacje nie są potrzebne, ze ingeruje się w kocią naturę i pozbawia kotki ich naturalnych potrzeb. Nic bardziej mylnego. Koty nie postrzegają macierzyństwa jako przyjemności - to instynkt, który każe im przedłużyć gatunek, to obciążenie, którego nie muszą ponosić, jeśli tylko im pomożemy. Nie trzeba się obawiać - koty wolno żyjące przetrwają - jedna kotka w ciągu roku może powołać na świat kilkanaście kociąt, a jej potomstwo - kolejne kilkadziesiąt. To na nas ciąży obowiązek czuwania nad liczebnością kociej populacji - by mogły żyć obok nas w zdrowiu, by miały dostateczna ilość pożywienia, by nie cierpiały z powodu wycieńczenia rują, porodami i karmieniem...

Wszystkich nieprzekonanych do akcji sterylizacji zapraszamy do najbliższego schroniska dla zwierząt. Odwiedźcie je najlepiej późnym latem, kiedy w klatkach stłoczonych jest po kilka kociąt, a na boksach biegają dziesiątki "podrostków" urodzonych wiosną, których nikt nie chciał adoptować...

Sterylizacje to konieczność. To odpowiedzialny i mądry sposób na zapewnienie kotom wolno żyjącym dobrych warunków życia, na zapobieganie bezdomności zwierząt. Pomóżcie nam działać.

Każda złotówka jest dla nas ważna i za każdą wpłaconą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

  KOTYlion z miłości do kotów

  29.05.20
  29.05.20

  Wiosna to bardzo trudny czas dla kotek wolnożyjących. Wiele z nich zachodzi wtedy w ciążę, w czasie porodu kotki często umierają lub rodzą kocięta, które szybko giną pod kołami samochodów lub są zbyt słabe aby przeżyć bez pomocy. Staramy się jak możemy zapobiegać takim sytuacjom, sterylizując koty wolnożyjące przez cały rok. Nasze wolontariuszki i inne zaprzyjaźnione z nami osoby, mimo braku środków z miasta, łapią i sterylizują koty w różnych rejonach Łodzi. Jedna z takich akcji miała miejsce na jednym z łódzkich osiedli. Okolica niezbyt przyjazna i dość niebezpieczna, a lokatorzy negatywnie nastawieni do kotów. Koty, pochodzące z pobliskich działek, pojawiły się pod balkonem pewnej rodziny, która je dokarmiała, nie myśląc jednak o tym, aby je wykastrować. Do akcji wkroczyła Pani Anna, odłowiła dwa kocury i trzy kocice. Koty są już wykastrowane, a my bardzo Was prosimy o pomoc w pokryciu kosztów zabiegów tego stada. Bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie działać. Pomóżcie, prosimy.

  Zdjęcie aktualizacji 50 307

Komentarze


 • A.K. - awatar

  A.K.

  16.04.20
  16.04.20

  Bardzo dobra inicjatywa! Kilka groszy wsparcia dla moich ukochanych zwierząt! :) Około rok temu sama przygarnęłam wyrzuconego przez kogoś małego kotka (ok 2 tygodnie). Był wychudzony, niezdolny do samodzielnego życia, z pasożytami. Teraz nie wyobrażam sobie domu bez niego! Serce mi się rozrywa na pół widząc do czego ludzie są zdolni. Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie podatku dla ludzi mających psy i koty, które nie są wysterylizowane. Możnaby dochód z niego przeznaczyć na sterylizację zwierząt wolno żyjących.

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   19.04.20
   19.04.20

   Dziękujemy za wsparcie :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.17
  27.04.17

  To bardzo ważna inicjatywa - popieram <3

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   09.05.17
   09.05.17

   Dziękujemy za wspieranie naszych działań <3

4 555 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 95 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 95

Julia Gardychowska - awatar
Julia Gardychowska
10
Bogu - awatar
Bogu
10
Monika - awatar
Monika
10
Iwona Osińska - awatar
Iwona Osińska
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
M... - awatar
M...
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
D. Daria Winiarek - awatar
D. Daria Winiarek
20
Me Me - awatar
Me Me
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij