Zbiórka Sterylizacje kotów - zdjęcie główne

Sterylizacje kotów

7 034 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 161 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Sezon na kastrację nie kończy się jesienią, ciepłe zimy powodują, że koty bezdomne rozmnażają się cały rok. Poza tym kocięta które urodziły się wiosną teraz są w wieku odpowiednim do kastracji. Sytuacja jest bardzo trudna, nie ma możliwości kastracji na koszt miasta. Dotychczas odłowiliśmy i wykastrowaliśmy przeszło 50 kotów i kotek. Błagamy pomóżcie nam walczyć z bezdomnością!

Nie ma tygodnia, abyśmy nie dostali maila z prośbą o pomoc w sterylizacji kotów wolno żyjących. Szczególnie dotyczy to miejscowości, w których trudno jest uzyskać taką pomoc w gminie. 

Dlaczego sterylizacje są tak ważne? Sterylizacja kotów wolno żyjących jest jedyną skuteczną metodą kontrolowania populacji i polepszania warunków bytowania kotów dzikich. Zapobiega wzrostowi bezdomności zwierząt i poprawia komfort ich życia. Od początku jest to jeden z naszych celów statutowych, na który nigdy nie szczędzimy środków.

W 2021 roku udało nam się wykastrować i wysterylizować ponad 80 kotów.


Cała akcja jest ogromnym przedsięwzięciem finansowym, dlatego bardzo prosimy o wsparcie – każda wpłata się liczy, a dzięki sterylizacji możemy zapobiec wielu kocim nieszczęściom.

Każdy rok mniejszej aktywności w łapaniu kotów wolno żyjących na sterylizacje natychmiast przekłada sie na przepełnienie z schroniskach i fundacjach. Wiele osób nadal uważa, że sterylizacje nie są potrzebne, ze ingeruje się w kocią naturę i pozbawia kotki ich naturalnych potrzeb. Nic bardziej mylnego. Koty nie postrzegają macierzyństwa jako przyjemności - to instynkt, który każe im przedłużyć gatunek, to obciążenie, którego nie muszą ponosić, jeśli tylko im pomożemy. Nie trzeba się obawiać - koty wolno żyjące przetrwają - jedna kotka w ciągu roku może powołać na świat kilkanaście kociąt, a jej potomstwo - kolejne kilkadziesiąt. To na nas ciąży obowiązek czuwania nad liczebnością kociej populacji - by mogły żyć obok nas w zdrowiu, by miały dostateczna ilość pożywienia, by nie cierpiały z powodu wycieńczenia rują, porodami i karmieniem...

Wszystkich nieprzekonanych do akcji sterylizacji zapraszamy do najbliższego schroniska dla zwierząt. Odwiedźcie je najlepiej późnym latem, kiedy w klatkach stłoczonych jest po kilka kociąt, a na boksach biegają dziesiątki "podrostków" urodzonych wiosną, których nikt nie chciał adoptować...

Sterylizacje to konieczność. To odpowiedzialny i mądry sposób na zapewnienie kotom wolno żyjącym dobrych warunków życia, na zapobieganie bezdomności zwierząt. Pomóżcie nam działać.

Każda złotówka jest dla nas ważna i za każdą wpłaconą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

  KOTYlion z miłości do kotów

  17.03.2021
  17.03.2021

  Kolejne duże stado prawie w środku miasta. Wokół ruchliwa Włókniarzy i Konstantynowska. Na jesień udało się wyciąć burą kotkę, miała już przychówek - 3 bure kociaki. Pojawiała się też czarna kotka, starsza. Nieuchwytna, klatkę obchodziła szerokim łukiem. Budki stanęły, obok pusta działka, koty trzymają się miejsca. Wróciliśmy tam by wyciąć 3 młode bure, ale okazało się, że kotów jest znacznie więcej. W sumie Bure kocice dorosłe są dwie, 3 młode, 2 czarne, jeden Buras i jeden z krawatem. Działamy. Odpukać ludzie na miejscu współpracują, nie przeszkadzają. Prosimy pomóżcie nam opłacić zabiegi. To jedyna szansa by nie rodziły się kolejne miot które zginą pod kołami aut.

  Zdjęcie aktualizacji 65 165

Komentarze


 • Emilia Stanek - awatar

  Emilia Stanek

  17.02.2022
  17.02.2022

  piesek

 • Dorota Walczak - awatar

  Dorota Walczak

  24.04.2021
  24.04.2021

  Powodzenia 🍀

 • Marta Bartnik - awatar

  Marta Bartnik

  03.02.2021
  03.02.2021

  Kastracja jest tak ważna - macie wielkie serce! Trzymam kciuki ❤️

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   19.02.2021
   19.02.2021

   Dziękujemy :)

 • A.K. - awatar

  A.K.

  16.04.2020
  16.04.2020

  Bardzo dobra inicjatywa! Kilka groszy wsparcia dla moich ukochanych zwierząt! :) Około rok temu sama przygarnęłam wyrzuconego przez kogoś małego kotka (ok 2 tygodnie). Był wychudzony, niezdolny do samodzielnego życia, z pasożytami. Teraz nie wyobrażam sobie domu bez niego! Serce mi się rozrywa na pół widząc do czego ludzie są zdolni. Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie podatku dla ludzi mających psy i koty, które nie są wysterylizowane. Możnaby dochód z niego przeznaczyć na sterylizację zwierząt wolno żyjących.

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   19.04.2020
   19.04.2020

   Dziękujemy za wsparcie :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.2017
  27.04.2017

  To bardzo ważna inicjatywa - popieram <3

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   09.05.2017
   09.05.2017

   Dziękujemy za wspieranie naszych działań <3

7 034 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 161 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 161

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Ania - awatar
Ania
5
Emilia Stanek - awatar
Emilia Stanek
10
pusheen - awatar
pusheen
30
Ewa Wiśniewska świeczki - awatar
Ewa Wiśniewska świeczki
10
Mara - awatar
Mara
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Karola Karolina - awatar
Karola Karolina
20
Zuza Kubasiewicz - awatar
Zuza Kubasiewicz
40
Joanna Konczanin - awatar
Joanna Konczanin
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij