Zbiórka Sterylizacje kotów - zdjęcie główne

Sterylizacje kotów

7 344 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 170 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Sezon na kastrację nie kończy się jesienią, ciepłe zimy powodują, że koty bezdomne rozmnażają się cały rok. Poza tym kocięta które urodziły się wiosną teraz są w wieku odpowiednim do kastracji. Sytuacja jest bardzo trudna, nie ma możliwości kastracji na koszt miasta. Dotychczas odłowiliśmy i wykastrowaliśmy przeszło 50 kotów i kotek. Błagamy pomóżcie nam walczyć z bezdomnością!

Nie ma tygodnia, abyśmy nie dostali maila z prośbą o pomoc w sterylizacji kotów wolno żyjących. Szczególnie dotyczy to miejscowości, w których trudno jest uzyskać taką pomoc w gminie. 

Dlaczego sterylizacje są tak ważne? Sterylizacja kotów wolno żyjących jest jedyną skuteczną metodą kontrolowania populacji i polepszania warunków bytowania kotów dzikich. Zapobiega wzrostowi bezdomności zwierząt i poprawia komfort ich życia. Od początku jest to jeden z naszych celów statutowych, na który nigdy nie szczędzimy środków.

W 2021 roku udało nam się wykastrować i wysterylizować ponad 80 kotów.


Cała akcja jest ogromnym przedsięwzięciem finansowym, dlatego bardzo prosimy o wsparcie – każda wpłata się liczy, a dzięki sterylizacji możemy zapobiec wielu kocim nieszczęściom.

Każdy rok mniejszej aktywności w łapaniu kotów wolno żyjących na sterylizacje natychmiast przekłada sie na przepełnienie z schroniskach i fundacjach. Wiele osób nadal uważa, że sterylizacje nie są potrzebne, ze ingeruje się w kocią naturę i pozbawia kotki ich naturalnych potrzeb. Nic bardziej mylnego. Koty nie postrzegają macierzyństwa jako przyjemności - to instynkt, który każe im przedłużyć gatunek, to obciążenie, którego nie muszą ponosić, jeśli tylko im pomożemy. Nie trzeba się obawiać - koty wolno żyjące przetrwają - jedna kotka w ciągu roku może powołać na świat kilkanaście kociąt, a jej potomstwo - kolejne kilkadziesiąt. To na nas ciąży obowiązek czuwania nad liczebnością kociej populacji - by mogły żyć obok nas w zdrowiu, by miały dostateczna ilość pożywienia, by nie cierpiały z powodu wycieńczenia rują, porodami i karmieniem...

Wszystkich nieprzekonanych do akcji sterylizacji zapraszamy do najbliższego schroniska dla zwierząt. Odwiedźcie je najlepiej późnym latem, kiedy w klatkach stłoczonych jest po kilka kociąt, a na boksach biegają dziesiątki "podrostków" urodzonych wiosną, których nikt nie chciał adoptować...

Sterylizacje to konieczność. To odpowiedzialny i mądry sposób na zapewnienie kotom wolno żyjącym dobrych warunków życia, na zapobieganie bezdomności zwierząt. Pomóżcie nam działać.

Każda złotówka jest dla nas ważna i za każdą wpłaconą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

  KOTYlion z miłości do kotów

  17.03.2021
  17.03.2021

  Kolejne duże stado prawie w środku miasta. Wokół ruchliwa Włókniarzy i Konstantynowska. Na jesień udało się wyciąć burą kotkę, miała już przychówek - 3 bure kociaki. Pojawiała się też czarna kotka, starsza. Nieuchwytna, klatkę obchodziła szerokim łukiem. Budki stanęły, obok pusta działka, koty trzymają się miejsca. Wróciliśmy tam by wyciąć 3 młode bure, ale okazało się, że kotów jest znacznie więcej. W sumie Bure kocice dorosłe są dwie, 3 młode, 2 czarne, jeden Buras i jeden z krawatem. Działamy. Odpukać ludzie na miejscu współpracują, nie przeszkadzają. Prosimy pomóżcie nam opłacić zabiegi. To jedyna szansa by nie rodziły się kolejne miot które zginą pod kołami aut.

  Zdjęcie aktualizacji 65 165

Komentarze


 • Emilia Stanek - awatar

  Emilia Stanek

  17.02.2022
  17.02.2022

  piesek

 • Dorota Walczak - awatar

  Dorota Walczak

  24.04.2021
  24.04.2021

  Powodzenia 🍀

 • Marta Bartnik - awatar

  Marta Bartnik

  03.02.2021
  03.02.2021

  Kastracja jest tak ważna - macie wielkie serce! Trzymam kciuki ❤️

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   19.02.2021
   19.02.2021

   Dziękujemy :)

 • A.K. - awatar

  A.K.

  16.04.2020
  16.04.2020

  Bardzo dobra inicjatywa! Kilka groszy wsparcia dla moich ukochanych zwierząt! :) Około rok temu sama przygarnęłam wyrzuconego przez kogoś małego kotka (ok 2 tygodnie). Był wychudzony, niezdolny do samodzielnego życia, z pasożytami. Teraz nie wyobrażam sobie domu bez niego! Serce mi się rozrywa na pół widząc do czego ludzie są zdolni. Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie podatku dla ludzi mających psy i koty, które nie są wysterylizowane. Możnaby dochód z niego przeznaczyć na sterylizację zwierząt wolno żyjących.

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   19.04.2020
   19.04.2020

   Dziękujemy za wsparcie :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.2017
  27.04.2017

  To bardzo ważna inicjatywa - popieram <3

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   09.05.2017
   09.05.2017

   Dziękujemy za wspieranie naszych działań <3

7 344 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 170 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 170

AneRog - awatar
AneRog
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
20
Kasia - awatar
Kasia
42
Aga Ch - awatar
Aga Ch
30
Kasia - awatar
Kasia
25
AnetaR - awatar
AnetaR
27
Joanna N - awatar
Joanna N
16
Ola K - awatar
Ola K
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij