Wiosna już w pełni i w pełni rozpoczęty sezon sterylizacji kotów wolno żyjących!

Nie ma tygodnia, abyśmy nie dostali maila z prośbą o pomoc w sterylizacji kotów wolno żyjących

Czemu sterylizacje są tak ważne? Sterylizacja kotów wolno żyjących jest jedyną skuteczną metodą kontrolowania populacji i polepszania warunków bytowania kotów dzikich. Zapobiega wzrostowi bezdomności zwierząt i poprawia komfort ich życia. Od początku jest to jeden z naszych celów statutowych, na który nigdy nie szczędzimy środków.

Od początku roku udało nam się wykastrować i wysterylizować ponad 60 kotów, na co przeznaczyliśmy 4915,49 zł, a jest dopiero kwiecień... Cała akcja jest ogromnym przedsięwzięciem finansowym, dlatego bardzo prosimy o wsparcie – każda wpłata się liczy, a dzięki sterylizacji możemy zapobiec wielu kocim nieszczęściom.

Miasto corocznie przeznacza pewną pule pieniędzy na sterylizacje, jednak jest to kropla w morzu potrzeb. A każdy rok mniejszej aktywności w łapaniu kotów wolno żyjących na sterylizacje natychmiast przekłada sie na przepełnienie z schroniskach i fundacjach. Wiele osób nadal uważa, że sterylizacje nie są potrzebne, ze ingeruje się w kocią naturę i pozbawia kotki ich naturalnych potrzeb. Nic bardziej mylnego. Koty nie postrzegają macierzyństwa jako przyjemności - to instynkt, który każe im przedłużyć gatunek, to obciążenie, którego nie muszą ponosić, jeśli tylko im pomożemy. Nie trzeba się obawiać - koty wolno żyjące przetrwają - jedna kotka w ciągu roku może powołać na świat kilkanaście kociąt, a jej potomstwo - kolejne kilkadziesiąt. To na nas ciąży obowiązek czuwania nad liczebnością kociej populacji - by mogły żyć obok nas w zdrowiu, by miały dostateczna ilość pożywienia, by nie cierpiały z powodu wycieńczenia rują, porodami i karmieniem...

Wszystkich nieprzekonanych do akcji sterylizacji zapraszamy do najbliższego schroniska dla zwierząt. Odwiedźcie je najlepiej późnym latem, kiedy w klatkach stłoczonych jest po kilka kociąt, a na boksach biegają dziesiątki "podrostków" urodzonych wiosną, których nikt nie chciał adoptować...

Sterylizacje to konieczność. To odpowiedzialny i mądry sposób na zapewnienie kotom wolno żyjącym dobrych warunków życia, na zapobieganie bezdomności zwierząt. Pomóżcie nam działać.

Każda złotówka jest dla nas ważna i za każdą wpłaconą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

  KOTYlion z miłości do kotów

  23.03.19
  23.03.19

  Wiskitno, ni to wieś ni miasto, gospodarstwa rolne i nowe działki budowlane. W dwóch gospodarstwach rolnych sporo kotów, żaden niewykastrowany. Ot - taki mały skansen stereotypów - koty są, były i będą, mnożą się, a małe po narodzinach zazwyczaj się topi i zakopuje. Do niedawna nikt się tym nie przejmował, takie życie. Na szczęście i tutaj przyszła zmiana. Kiedy w okolicy zamieszkała osoba świadoma potrzeby sterylizacji pojawiła się szansa na przerwanie średniowiecznych i niehumanitarnych metod ograniczania populacji kotów i przyszłość tych kocich stad zaczęła się rysować w jaśniejszych barwach. Pani wraz z koleżanką zaangażowały się w sprawę: udało się przekonać gospodarzy o celowości kastracji, a mając ich zgodę zwróciły się z prośbą do nas o pomoc w sterylizacjach. I powolutku małymi kroczkami udaje się ogarniać sytuację. W ubiegłym roku dwie kotki, w styczniu tego roku trzy i teraz dwie. Miejskich pieniędzy na sterylizację jeszcze nie ma, dlatego bardzo prosimy Was o pomoc.

  Zdjęcie aktualności 28 478

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.17
  27.04.17

  To bardzo ważna inicjatywa - popieram <3

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   09.05.17
   09.05.17

   Dziękujemy za wspieranie naszych działań <3

Wpłaty - 20

Yarko - awatar
17
Yarko
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
MoAn Biń - awatar
13
MoAn Biń
Agnieszka - awatar
70
Agnieszka
Agnieszka - awatar
50
Agnieszka
Agnieszka - awatar
100
Agnieszka
Diana Serafin - awatar
50
Diana Serafin
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Karolina - awatar
100
Karolina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij