Zbiórka Kryzys w Strefie Gazy - zdjęcie główne

Kryzys w Strefie Gazy

263 246 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 935 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Lekarze bez Granic prowadzą zbiórkę w odpowiedzi na ogromne potrzeby humanitarne w Strefie Gazy i w regionie. Skala cierpienia jest przerażająca. Ludzie dotknięci przemocą muszą mieć zapewniony bezpieczny dostęp do pomocy medycznej. Pomóż nam ratować zdrowie i życie – wpłać na pomoc w Strefie Gazy i regionie.

Niezwykle trudna medyczna sytuacja humanitarna

Lekarze bez Granic bezwzględnie potępiają przemoc wobec ludności cywilnej po każdej stronie. Na skutek intensywnych bombardowań w całej Strefie Gazy liczba rannych potrzebujących pilnej pomocy medycznej znacznie przekracza możliwości systemu opieki zdrowotnej. Tak duża liczba ofiar w tak krótkim czasie jest niespotykana, nawet w porównaniu z poprzednimi izraelskimi ofensywami.  

Sytuację pogarsza odcięcie strefy Gazy od dostaw wody, prądu i zaopatrzenia z zewnątrz. Brakuje żywności i lekarstw, ludzie zmuszeni są do picia słonej i zanieczyszczonej wody.  

Pracowniczki i pracownicy Lekarzy bez Granic w Strefie Gazy opisują sytuację jako „przerażającą” i „katastrofalną”. Te szpitale i kliniki, które jeszcze działają, są przepełnione pacjentami. Dramatycznie brakuje leków i sprzętu medycznego. Parsonel medyczny często zmuszony jest do operowania bez odpowiedniego znieczulenia.  

Izraelskie rozkazy wojskowe dotyczące ewakuacji szpitalnych są niemożliwe do realizacji i niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjentów.  


Działania Lekarzy bez Granic 

W niedzielę 29 października 26 ton naszych materiałów medycznych dotarło samolotem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do Egiptu. Środki te wystarczą na 800 interwencji chirurgicznych. Ten transport musi jak najszybciej trafić do pilnie potrzebujących pomocy placówek medycznych w Strefie Gazy. 

Skala potrzeb jest jednak ogromna i ciągle rośnie. Ludność Strefy Gazy potrzebuje pomocy natychmiast i będzie potrzebowała jej jeszcze długo, bez względu na rozwój obecnej sytuacji. Czekamy w gotowości do zwiększenia skali działań w Strefie Gazy i w regionie. Nasze zespoły są także obecne na Zachodnim Brzegu – w Dżeninie, Hebronie i Nablusie. 

Potrzebujemy Twojego wsparcia. 

Więcej o naszych działaniach: https://lekarze-bez-granic.pl/strefa-gazy/  


Na co zostanie przeznaczone Twoje wsparcie? 

Lekarze bez Granic przeznaczą Twoje pieniądze na pomoc osobom pokrzywdzonym kryzysem humanitarnym w rejonie Gazy lub w krajach ościennych. Środki będą wydawane w zależności od potrzeb i dalszego rozwoju sytuacji.  

Zależy nam na transparentności, dlatego będziemy informować o realizowanych działaniach w regionie.  

Dołącz do naszego newslettera https://lekarze-bez-granic.pl/newsletter-dla-darczyncow/ i śledź nasze kanały społecznościowe. 


Lekarze bez Granic – kim jesteśmy  

Od ponad 50 lat Lekarze bez Granic niosą medyczną pomoc humanitarną osobom pokrzywdzonym na skutek klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych oraz społecznościom wykluczonym z dostępu do opieki medycznej.  

Kierujemy się etyką lekarską oraz zasadami neutralności, bezstronności i niezależności.  

W 1999 roku otrzymaliśmy Pokojową Nagrodę Nobla. Więcej przeczytasz na: https://lekarze-bez-granic.pl/o-nas/kim-jestesmy/

Kontakt: [email protected] 


 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • LEKARZE BEZ GRANIC - awatar

  LEKARZE BEZ GRANIC

  29.11.2023
  29.11.2023

  „Jest bardzo, bardzo trudno. Nie widziałem tego rodzaju obrażeń i tak ciężkich obrażeń” – posłuchaj dr Hafeza Abukhussa, chirurga, który pracuje na południu Strefy Gazy: https://www.youtube.com/watch?v=VQjRFaF1rxY

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.12.2023
  06.12.2023

  Nie bądźmy obojętni na cierpienie ludzi, a szczególnie dzieci.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.11.2023
  21.11.2023

  .

 • Muzyka dla Gazy. Koncert charytatywny. Za streaming online. - awatar

  Muzyka dla Gazy. Koncert charytatywny. Za streaming online.

  14.11.2023
  14.11.2023

  Całym sercem za Palestyńczykami. Całym sercem za mieszkańcami Gazy i Zachodniego Brzegu, jak również sercem z tymi, którzy stracili bliskich w dniu 7 października w Izraelu. Wpłata za streaming online koncertu charytatywnego na pomoc humanitarną "Muzyka dla Gazy" https://www.facebook.com/events/660785996249327?notif_id=1699947440669099&notif_t=plan_edited&ref=notif

 • Adam - awatar

  Adam

  12.11.2023
  12.11.2023

  Pokój, pokój niech zapanuje między człowiekiem i Bogiem oraz między ludźmi!

 • Magda - awatar

  Magda

  11.11.2023
  11.11.2023

  biedni ludzie, żyjemy w okropnych czasach, pamiętajcie liczy się każda złotówka.

263 246 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 935 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 3 935

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wanessa - awatar
Wanessa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij