Zbiórka Kryzys w Strefie Gazy - zdjęcie główne

Kryzys w Strefie Gazy

335 299 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 873 osoby

Lekarze bez Granic prowadzą zbiórkę w odpowiedzi na ogromne potrzeby humanitarne w Strefie Gazy. Skala cierpienia jest przerażająca. Ludzie dotknięci przemocą muszą mieć zapewniony bezpieczny dostęp do pomocy medycznej. Pomóż nam ratować zdrowie i życie – wpłać na pomoc w Strefie Gazy i regionie. 

Czytaj więcej o naszych działaniach: https://lekarze-bez-granic.pl/strefa-gazy/

Niezwykle trudna sytuacja humanitarna 

Lekarze bez Granic bezwzględnie potępiają przemoc wobec ludności cywilnej po każdej stronie. Na skutek intensywnych bombardowań w całej Strefie Gazy liczba chorych lub rannych potrzebujących pilnej pomocy medycznej znacznie przekracza możliwości załamującego się systemu opieki zdrowotnej. Sytuację pogarsza odcięcie Strefy Gazy od dostaw wody, prądu i zaopatrzenia z zewnątrz. Brakuje żywności i lekarstw, ludzie zmuszeni są do picia słonej i zanieczyszczonej wody.   

Pracowniczki i pracownicy Lekarzy bez Granic w Strefie Gazy opisują sytuację jako „przerażającą” i „katastrofalną”. Te szpitale i kliniki, które jeszcze działają, są przepełnione pacjentami. Dramatycznie brakuje leków i sprzętu medycznego. Personel medyczny często zmuszony jest do operowania bez odpowiednich leków lub zaopatrzenia medycznego.   

Możliwość niesienia pomocy w Strefie Gazy kurczy się. Szpitale i ośrodki zdrowia, personel medyczny i ludność cywilna nie są chronieni. Pracownicy i pracowniczki Lekarzy bez Granic w Strefie Gazy informują o atakach na pojazdy i schronienia organizacji oraz o atakach na placówki medyczne. Pracownicy Lekarzy bez Granic oraz członkowie ich rodzin zostali zabici w wyniku trwających działań wojennych.

Lekarze bez Granic wzywają do natychmiastowego i trwałego zawieszenia broni, aby chronić życie ludzkie i umożliwić dostarczanie pomocy humanitarnej.  


Działania Lekarzy bez Granic 

W Strefie Gazy niesiemy pomoc tam, gdzie jest to wciąż możliwe. Na południu Gazy zapewniamy pomoc w nagłych przypadkach, wykonujemy operacje (m.in. urazy, oparzenia) oraz zapewnia pomoc psychologiczną, opiekę okołoporodową i podstawowa opiekę medyczną.  

Jesteśmy także obecni na Zachodnim Brzegu. W Hebronie, Nablusie i Dżeninie zapewniamy opiekę w nagłych wypadkach, podstawową opiekę zdrowotną oraz opiekę w zakresie zdrowia psychicznego. 

Więcej o naszych działaniach: https://lekarze-bez-granic.pl/strefa-gazy/  

Na co zostanie przeznaczone Twoje wsparcie? 

Potrzeby w Strefie Gazy są ogromne, dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia. 

Lekarze bez Granic przeznaczą Twoje pieniądze na pomoc osobom pokrzywdzonym kryzysem humanitarnym w Strefie Gazy lub w krajach ościennych. Środki będą wydawane w zależności od potrzeb i dalszego rozwoju sytuacji.   

Zależy nam na transparentności, dlatego będziemy informować o realizowanych działaniach w regionie.   

Lekarze bez Granic – kim jesteśmy  

Od ponad 50 lat Lekarze bez Granic niosą medyczną pomoc humanitarną osobom pokrzywdzonym na skutek klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych oraz społecznościom wykluczonym z dostępu do opieki medycznej.   

Kierujemy się etyką lekarską oraz zasadami neutralności, bezstronności i niezależności.   

W 1999 roku otrzymaliśmy Pokojową Nagrodę Nobla. Więcej przeczytasz na: https://lekarze-bez-granic.pl/o-nas/kim-jestesmy/

Dołącz do naszego newslettera https://lekarze-bez-granic.pl/newsletter-dla-darczyncow/ i śledź nas na Facebooku i Instagramie (@msfpoland). 

Kontakt: [email protected] 


 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • LEKARZE BEZ GRANIC - awatar

  LEKARZE BEZ GRANIC

  09.05.2024
  09.05.2024

  ❗Update: tysiące ludzi zostało zmuszonych do ucieczki ze wschodniego Rafah po ostatnich izraelskich nakazach ewakuacyjnych. Więcej: https://lekarze-bez-granic.pl/strefa-gazy-nasila-sie-izraelska-ofensywa-na-rafah

  🔴Jako Lekarze bez Granic wzywamy do ochrony ludności cywilnej i otwarcia przejścia granicznego w Rafah oraz powtarzamy nasz apel o natychmiastowe, trwałe zawieszenie broni, aby zapobiec dalszym śmierciom.

  ✅Co możesz zrobić? Udostępniaj nasze treści w mediach społecznościowych. Zaproś znajomych do wsparcia zbiórki - pomoc jest potrzebna teraz i będzie potrzebna jeszcze długo. Zorganizuj wydarzenie, zbiórkę, kiermasz i przekaż zebrane środki na pomoc w Strefie Gazy. Dziękujemy!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Maja - awatar

  Maja

  16.05.2024
  16.05.2024

  Wolna Palestyna!

 • ARTUR - awatar

  ARTUR

  11.05.2024
  11.05.2024

  Dziękuję Wam za tak heroiczną walkę o życie, jesteście wielcy, dziękuję

 • julita wòjcik - awatar

  julita wòjcik

  11.05.2024
  11.05.2024

  :(

 • Maja M - awatar

  Maja M

  11.05.2024
  11.05.2024

  wszystkie oczy na palestynę❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.05.2024
  11.05.2024

  Wolna Palestyna! Stop ludobójstwu!

335 299 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 873 osoby

Wpłaty: 4 873

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Iwona - awatar
Iwona
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wiktoria Boruta - awatar
Wiktoria Boruta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij