Zbiórka Kryzys w Strefie Gazy - zdjęcie główne

Kryzys w Strefie Gazy

302 022 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 4 368 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Lekarze bez Granic prowadzą zbiórkę w odpowiedzi na ogromne potrzeby humanitarne w Strefie Gazy. Skala cierpienia jest przerażająca. Ludzie dotknięci przemocą muszą mieć zapewniony bezpieczny dostęp do pomocy medycznej. Pomóż nam ratować zdrowie i życie – wpłać na pomoc w Strefie Gazy i regionie. 

Niezwykle trudna sytuacja humanitarna 

Lekarze bez Granic bezwzględnie potępiają przemoc wobec ludności cywilnej po każdej stronie. Na skutek intensywnych bombardowań w całej Strefie Gazy liczba chorych lub rannych potrzebujących pilnej pomocy medycznej znacznie przekracza możliwości załamującego się systemu opieki zdrowotnej. Sytuację pogarsza odcięcie Strefy Gazy od dostaw wody, prądu i zaopatrzenia z zewnątrz. Brakuje żywności i lekarstw, ludzie zmuszeni są do picia słonej i zanieczyszczonej wody.   

Pracowniczki i pracownicy Lekarzy bez Granic w Strefie Gazy opisują sytuację jako „przerażającą” i „katastrofalną”. Te szpitale i kliniki, które jeszcze działają, są przepełnione pacjentami. Dramatycznie brakuje leków i sprzętu medycznego. Personel medyczny często zmuszony jest do operowania bez odpowiednich leków lub zaopatrzenia medycznego.   

Możliwość niesienia pomocy w Strefie Gazy kurczy się. Szpitale i ośrodki zdrowia, personel medyczny i ludność cywilna nie są chronieni. Pracownicy i pracowniczki Lekarzy bez Granic w Strefie Gazy informują o atakach na pojazdy i schronienia organizacji oraz o atakach na placówki medyczne. Pracownicy Lekarzy bez Granic oraz członkowie ich rodzin zostali zabici w wyniku trwających działań wojennych.

Lekarze bez Granic wzywają do natychmiastowego i trwałego zawieszenia broni, aby chronić życie ludzkie i umożliwić dostarczanie pomocy humanitarnej.  


Działania Lekarzy bez Granic 

W Strefie Gazy niesiemy pomoc tam, gdzie jest to wciąż możliwe. Na południu Gazy zapewniamy pomoc w nagłych przypadkach, wykonujemy operacje (m.in. urazy, oparzenia) oraz zapewnia pomoc psychologiczną, opiekę okołoporodową i podstawowa opiekę medyczną.  

Jesteśmy także obecni na Zachodnim Brzegu. W Hebronie, Nablusie i Dżeninie zapewniamy opiekę w nagłych wypadkach, podstawową opiekę zdrowotną oraz opiekę w zakresie zdrowia psychicznego. 

Więcej o naszych działaniach: https://lekarze-bez-granic.pl/strefa-gazy/  

Na co zostanie przeznaczone Twoje wsparcie? 

Potrzeby w Strefie Gazy są ogromne, dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia. 

Lekarze bez Granic przeznaczą Twoje pieniądze na pomoc osobom pokrzywdzonym kryzysem humanitarnym w Strefie Gazy lub w krajach ościennych. Środki będą wydawane w zależności od potrzeb i dalszego rozwoju sytuacji.   

Zależy nam na transparentności, dlatego będziemy informować o realizowanych działaniach w regionie.   

Lekarze bez Granic – kim jesteśmy  

Od ponad 50 lat Lekarze bez Granic niosą medyczną pomoc humanitarną osobom pokrzywdzonym na skutek klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych oraz społecznościom wykluczonym z dostępu do opieki medycznej.   

Kierujemy się etyką lekarską oraz zasadami neutralności, bezstronności i niezależności.   

W 1999 roku otrzymaliśmy Pokojową Nagrodę Nobla. Więcej przeczytasz na: https://lekarze-bez-granic.pl/o-nas/kim-jestesmy/

Dołącz do naszego newslettera https://lekarze-bez-granic.pl/newsletter-dla-darczyncow/ i śledź nas na Facebooku i Instagramie (@msfpoland). 

Kontakt: [email protected] 


 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • LEKARZE BEZ GRANIC - awatar

  LEKARZE BEZ GRANIC

  29.11.2023
  29.11.2023

  „Jest bardzo, bardzo trudno. Nie widziałem tego rodzaju obrażeń i tak ciężkich obrażeń” – posłuchaj dr Hafeza Abukhussa, chirurga, który pracuje na południu Strefy Gazy: https://www.youtube.com/watch?v=VQjRFaF1rxY

Komentarze


 • JJ11 - awatar

  JJ11

  29.02.2024
  29.02.2024

  Dziękuję, że pomagacie ludziom w potrzebie.

 • domi - awatar

  domi

  15.02.2024
  15.02.2024

  powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.02.2024
  08.02.2024

  Dziękuję, że pomagacie tym, od cierpienia których wzrok odwraca prawie cały świat.

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  23.12.2023
  23.12.2023

  Dziękuję, że pomagacie tam, gdzie my nie pomagamy. Trzymam kciuki za Palestyńczyków. Niech ten koszmar się już skończy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.12.2023
  22.12.2023

  💚 🇵🇸

302 022 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 4 368 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 4 368

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
JJ11 - awatar
JJ11
100
mlody - awatar
mlody
30
Marek - awatar
Marek
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
900
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij