Witam serdecznie.
Ja - dawny redaktor gazety lokalnej.
Absolwent szkoły podstawowej, średniej, wyższej.
Słuchacz w szkole policealnej.
Nauczony życiem, mniej szkołami.
Fajnie piszący.
Ironicznie i szczerze.
Średniolatek - między szokiem a ironią.
Chcę:
Wydać poradnik o studentach dla studentów. Taki uzupełniacz wiedzy, bo każdy jest inny i ma inaczej. Za to:
- na bazie mojego doświadczenia,
- na bazie doświadczenia średniolatków
- na bazie głosu absolwentów i studiujących.
Może będzie to książka, może magazyn na ekopapierze w taniej formie "bibuły".
Wtedy planuję kilka numerów.
Zbieram:
Dla wsparcia idei.
Dla sprawdzenia poparcia i inspiracji.
Chętnie od tych, którzy chcieliby coś w temacie dodać np. wywiad.
Kwotę wydam i podejmę jeśli się uzbiera.
Jeśli nie, pomysł pozostanie, a kwoty oddam przy pomocy administracji portalu.
Tematy jedne z wielu:
- jak żyć w mieście będąc z wioski,
- gdzie najfajniej mieszkać,
- nauka czy socjalizacja,
- jak nie zarabiać i skąd mieć,
- jak się nie oszukiwać,
- istota studiowania,
- jak się bawić, a jak nie,
- czemu Uniwersytet nie zawsze jest naj...
- młodość, zakuwanie i inne żywioły...
- targi o studencką duszę...
- wodzireje i animatorzy rozrywki ...
Wyróżniki:
Trudno napisać coś pożytecznego i trafnego dzisiaj. Dynamiczny świat nie pozostawia wiele do spekulacji. Zwykle życie determinuje specyficzną sytuację. Nie jest fajnie czytać o swoim potencjalnym studenckim losie i nawet najlepszemu autorowi zawdzięczać orientację. W życiu to myślenie powinno głównie pomagać, nie poradniki. Dlatego publikacja ma odnosić się do prostych logik, inspirować, zadawać pytania, wyróżniać problemy. Bez chęci dominowania czytelnika. Takie zdrowe pisanie z elementami refleksji, reportażu. Jeden z wielu czynników orientacji. Nie jak w magazynach młodzieżowych gdzie sprawa sprowadzała się do podpuszczenia pod mniej lub, mniej mniej odpowiedzialną prokreację : ) To co niepewne będzie podjęte w rozdziale - studenckie odjazdy i bajania. Szczerość, uczciwość i istotowość przekazu, bez manipulacji i dokooptowania świata przedstawianego w treści pewnikiem.
Środki: na życie w okół pracy w temacie, wywiady, edycje, wydanie, kolportaż, promocję. Traktowane też jako wyraz solidarności ze mną i poparcia pomysłu.
Pozdrawiam i liczę na małe wpłaty w dużych ilościach. Mnie się już nie spieszy... a może bardziej warto pisać o życiu, niż oglądać seriale... ?
Dla wszystkich prawo do dedykacji, możliwe, że prawo do jednego egzemplarza.
Pozdrawiam. Krzysztof.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: