Zbiórka Studnia dla dzieciaków w Kenii - miniaturka zdjęcia

Studnia dla dzieciaków w Kenii Jak założyć taką zbiórkę?

Studnia dla dzieciaków w Kenii

4 957 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zenon Bukański - awatar

Zenon Bukański

Organizator zbiórki

Nazywam się Zenon Bukanski. Prowadzę  Wspolnote Chrzescian Ewangelicznych w Niepołomicach. Od kilku lat wspomagamy działalność misyjną w Kenii wśród najuboższych,  poprzez fundację  LOTWiF prowadzoną przez wspaniałych ludzi Henry'ego i Mirkę Kalume ( Polka ) . 

Na co obecnie zbieramy:

Zbieramy pieniądze potrzebne na wykopanie studni głębinowej i zainstalowanie pompy. Studnia będzie zaopatrywać w czystą wodę uczniów z ośrodka szkolnego i całą okolice Kwademu, w Kenii.

Grupka uczniow szkoły podstawowej.

Nasi uczniowie, ich rodzice oraz wszyscy mieszkańcy okolicznych wiosek będą mogli swobodnie i oczywiście za darmo, czerpać wodę z tego źródła. Szacuje się, że oprócz 200-stu naszych uczniów i przedszkolaków, około 5000 osób będzie z niej korzystać, zwłaszcza w porze suchej, która trwa od listopada do kwietnia. W całej okolicy nie ma jeszcze studni, na bardzo rozległym obszarze, a jedynymi źródłami wody są staw i deszczówka. Staw wysycha w porze suchej, tak więc zostaje to co udało się zebrać wcześniej. Mamy już wybrane miejsce pod studnię, wyznaczone przez geologów na terenie należącym do szkoły

Pora deszczowa 

Pora sucha 

2. Ile musimy zebrać:

Aby wykonać odwiert studni głębinowej i zainstalować pompę, potrzebujemy łącznie około 78,500 złotych, (16,000 funtów brytyjskich), dodatkowo koszty zbiórki pieniędzy, koszty transferu pieniędzy i wymiany walut to ok. 8%.

Cały proces obejmuje testy gruntu, wiercenie studni, kupno i instalację pompy. Czynniki wpływające na koszty obejmują odległość od miejsca, w którym znajduje się firma wiertnicza, ich politykę cenową, właściwości geologiczne terenu, rozmiar otworu i potrzebnej pompy. Istnieje również kilka kosztownych wymogów licencyjnych. Po wstępnym badaniu gruntu przez firmę geologiczną całkowity koszt oszacowano na ok 16,000 funtów brytyjskich.

3. O projekcie szkolnym:

W 2015 r. Fundacja LOTWIF rozpoczęła budowę przedszkola (2 klasy) i szkoły podstawowej (jak dotąd 4 roczniki), na terenie o bardzo ograniczonym dostępie do dobrej jakości ośrodków edukacji. Cały projekt jest finansowany z darowizn od osób prywatnych, kościołów, a czasem małych firm. W ciągu czterech lat fundacja zbudowała 7 klas, toalety, kuchnię i inne zabudowania. Szkoła zatrudnia sześciu nauczycieli i dyrektora, a liczba uczniów wynosi prawie 200-scie dzieci!  uczniowie szkoły i przedszkola pochodzą z Kwademu i okolicznych wiosek. Wszyscy uczniowie otrzymują bezpłatne posiłki w szkole, gotowane przez mamy i pomocników szkolnej kuchni. Dla wielu jest to często jedyny posiłek, jaki otrzymują w ciągu dnia.

Dzieci podczas przerwy na posiłek.

Szkoła pobiera niewielkie czesne ok 55 zł. (11,50 GBP/15 USD za semestr szkolny), które stanowi cześć wynagrodzenia nauczycieli, jednak czesne często pozostaje nieuiszczone gdzyż niektórych rodziców na nie nie stać. Fundacja stara się znaleźć darczyńców, którzy sponsorują czesne i koszty posiłków dla rodzin w najtrudniejszej sytuacji. 

LOTWIF jest organizacją chrześcijańską (NGO) i prowadzi projekt zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Szkoła jest otwarta i przyjazna dzieciom ze wszystkich grup etnicznych i religijnych. Zarówno w przedszkolu, jak i w szkole, dzieci z rodzin chrześcijańskich i muzułmańskich wspólnie uczą się i bawią.

Budowa 2015 

Obecnie 

Budowa i prowadzenie szkoły to wyzwanie i wypełnienie powołania. Podróż bogata w cuda i błogosławieństwa, ale także pełna przeszkód, które wymagają przezwyciężania codziennych trudności, wiary i wytrwałości. Fundacja LOTWIF jest wspierana przez wielu wspaniałych darczyńców, którzy poświecają czas i pieniądze by pozytywnie wpłynąć na przyszłość dzieci i ich rodzin, a przez to zmienić przyszłość całej społeczności. Projekt ośrodka szkolnego nie jest zakończony, szkoła cały czas się rozwija, co roku przybywa nowych uczniów a obecni przechodzą do kolejnych klas.

4. O fundacji LOTWIF:

Fundacja Light of The World International Foundation (LOTWIF) (''Międzynarodowa Fundacja Światło tego Świata'') działa w Kenii od lutego 2015 r. Jest zarejestrowaną w Kenii organizacją pozarządową (Non-profit Organization). Stanowi chrześcijańsk ąorganizację pozytku publicznego i prowadzi projekt szkolny zgodnie z wartościami chrześcijańskimi - miłości bliźniego, szacunku i nadziei. Szko ła jest przyjazna i otwarta na dzieci ze wszystkich grup etnicznych i wyznaniowych.

Fundacja LOTWIF została założona przez Henry'ego i Mirkę Kalume oraz Masai Khaidi. Mirka (pochodząca z Polski) i Henry (z Kenii) są byłymi YWAMers, którzy spotkali się w szkole misijnej - Youth with a Mission- w Ugandzie w 2011 roku. Zakochali się w sobie i pobrali w 2011 roku. Od 2014 roku realizują swoje powołanie w Kenii.

Oto link do bloga pisanego przez Henry'ego i Mirkę na temat pracy LOTWIF, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o fundacji i przeczytać aktualizację: https://mirka-henry.blogspot.com

(Fundacja używa również nazwy Light of the World Foundation / bez słowa -International- na niektórych portalach społecznościowych)


5. Wioska Kwademu:

Kwademu ma przydomek wśród mieszkańców - „ziemia zapomniana przez Boga”,  Wiele dzieci pochodzi z rodzin niepełnych lub jest wychowywanych przez krewnych, ponieważ rodzice nie są w stanie się nimi opiekować. 

Społeczność lokalna nie ma funduszy na budowę studni, więc mamy nadzieję, że ten projekt zaowocuje nie tylko duża ilościączystej wody, ale także zainspiruje ludzi i przyniesie nadzieję na lepszą przyszłość.


Dziękujemy wszystkim, którzy zechcą wesprzeć ten projekt ! Każda, nawet niewielka wpłata będzie bardzo doceniona!!

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz się dowiedzieć więcej o fundacji i jej pracy misyjnej proszę wyślij do nas maila, sprawdz bloga https://mirka-henry.blogspot.com lub naszą stronę na Facebooku link strona fundacji na Facebooku.


Dziękujemy i Niech Was Bóg Błogosławi !


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.06.2019
  16.06.2019

  Z Bożym błogosławieństwem.

 • Nikola Bielawska Chrobak - awatar

  Nikola Bielawska Chrobak

  14.06.2019
  14.06.2019

  szkoda że wszyskie zbiórki nie płyną tak jak woda

4 957 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zenon Bukański - awatar

Zenon Bukański

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 37

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ewa Maria MAROSZEK - awatar
Ewa Maria MAROSZEK
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mariola - awatar
Mariola
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anna - awatar
Anna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij