Zbiórka Bezpieczne miejsce dla Suni Sary - miniaturka zdjęcia

Bezpieczne miejsce dla Suni Sary Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Bezpieczne miejsce dla Suni Sary - zdjęcie główne

Bezpieczne miejsce dla Suni Sary

6 050 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Ferox Zawadzki - awatar

Ferox Zawadzki

Organizator zbiórki

Razem z Sarunią prosimy o pomoc. 

Sara to duża sunia znaleziona przy lesie na poboczu drogi. Leżała w rowie obłożona kromkami suchego chleba. Była bardzo słaba, wychudzona, zapchlona i zakleszczona. Sara pomimo strachu przed nami nie miała sił by uciekać.

 Zrezygnowana poddała się naszej woli. Tym razem chyba pierwszy raz w jej życiu był to dobry dotyk człowieka. Co przeszła Sara w swoim życiu mówiło nam jej ciało, sierść, oczy. Smutne a zarazem przerażone spojrzenie, pełne dystansu i rezygnacji. Sierść skołtuniona z powkręcanymi w ogon drutami, sznurkami, rzepami. Sutki powyciągane od ciągłych szczeniąt. Guzy na listwie mlecznej i na głowie. Wielka blizna wokół szyi. Aż żal było patrzeć...Sara była tak słaba, że od razu trafiła do weterynarza, który zdiagnozował przede wszystkim babeszjozę. Do natychmiastowej operacji były też guzy na jej ciele, ale priorytetem było najpierw wyjście Sary z babeszjozy. 

Udało się i Sarunia powoli odzyskiwała siły, powracał jej apetyt. Pojawił się też maleńki błysk w jej oczach, że może jest nadzieja, że może wreszcie będzie lepiej. 

Z dnia na dzień Sara coraz bardziej się otwierała. Długo pracowaliśmy nad jej sierścią, przeszła poważne zabiegi chirurgiczne, wycięcia praktycznie obu listw mlecznych, usunięcia guza z głowy, sterylizacji. Początkowo Sara miała około dziesięć kilo niedowagi. 

Na dzień dzisiejszy Sarunia wygląda już bardzo dobrze, czuje się dobrze. Zaufała swoim opiekunom, czyli nam. 

Niestety diagnoza weterynaryjna jest niepewna. Owszem guzy wszystkie wycięte z marginesem, ale w badaniu histopatologicznym stwierdzony nowotwór złośliwy. Ciężkie życie Sary i nagła poprawa warunków, troska, pełna miska i zainteresowanie człowieka spowodowały, że Sara stała się bardzo zaborczym psem, domagającym się uwagi człowieka i miski tylko dla siebie. 

Od lat prowadzimy przytulisko Białogonkowo, w którym mieszkają tymczasowo lub na stałe różne psie i kocie wyrzutki. Wiele psiaków i kociaków przychodzi do nas i po przygotowaniu ich do adopcji odchodzą do dobrych domów. Jest też grupa zwierząt nienadających się z różnych powodów do adopcji. Te zostają z nami do końca. Zdecydowaliśmy, że Sara będzie właśnie psem, który zostanie w Białogonkowie na zawsze. Nie możemy przyszłej rodziny obarczać ciężarem opieki nad psem z tak niepewną przyszłością zdrowotną. Oczywiście chcemy, aby Sara żyła jak najdłużej, bo aż serce rośnie jak się patrzy, jak rozkwita, jak się śmieje na nasz widok, jak podskakuje, choć to już nie młody pies. Jednak mamy doświadczenie i wiemy, że może się zdarzyć tak, że Sara nie będzie żyła długo. My często żegnamy naszych podopiecznych, więc poradzimy sobie z jej odejściem, ale jakaś rodzina, może jakieś dzieci przeżyłyby traumę na całe życie. Sara nie akceptuje większości psów. Bywa w stosunku do nich agresywna. 

Zapadła więc decyzja, że Sara zostanie w naszym przytulisku. Tymczasowo została ulokowana w podwójnym kojcu ze wspólnym wybiegiem. Sara nigdy nie jest zamykana w kojcu. Z racji jej charakteru nie możemy umieścić żadnego innego psiego biedaka w potrzebie w drugim kojcu, bo Sara mogłaby go atakować. 

Chcielibyśmy dla Sary wybudować osobny kojec z osobnym wybiegiem z dużą ocieplaną budą. Teraz Sara nie ma budy, ale na jesień, zimę musi mieć coś porządnego. 

Nie jesteśmy żadną organizacją ani stowarzyszeniem. Nie mamy znikąd żadnych dotacji a opiekujemy się czterdziestką zwierząt. Jest nas tylko dwoje, aby ogarnąć całe przytulisko. Jak to w takich miejscach bywa o sobie myślimy na końcu, albo wcale. Najważniejsze są zwierzęta, które skoro są u nas, to znaczy, że miały gdzieś wcześniej ciężkie życie. Wszystkie są wysterylizowane, regularnie szczepione i odrobaczane. Nigdy nie są głodne, choć często wymaga to od nas dosłownie stawania na głowie. Niestety na tak duże przedsięwzięcie o jakim marzylibyśmy dla Sary nie mamy finansów. 

Prosimy zatem o pomoc w stworzeniu dla Sary jej miejsca na ziemi. Serce, troskę i pełną miskę już ma. Prosimy o pomoc w sfinansowaniu ogrodzenia wybiegu, furtki, kojca i budy. Sara jest duża, więc wszystko musi być w rozmiarze XL. 

Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdy datek dla Sary. Pomóżmy wspólnie tej dużej, skrzywdzonej przez życie suni. My ze swojej strony obiecujemy dozgonną miłość dla Sary, a także dokumentacje fotograficzną powstawania miejsca dla Sary. 

Dziękujemy- Iza i Krzysiek z Białogonkowa. :) 

Aktualizacje


  • Ferox Zawadzki - awatar

    Ferox Zawadzki

    30.10.2022
    30.10.2022

    Gdyby ktoś był zainteresowany co słychać u Saruni lub miał chęć poczytać o innych naszych podopiecznych oraz naszych działaniach na rzecz zwierząt. ;) Zapraszam serdecznie do naszej grupy na Facebooku. :)

    https://www.facebook.com/groups/756999474320758

    Zdjęcie aktualizacji 104 476

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Silver - awatar

    Silver

    01.08.2023
    01.08.2023

    Do przodu!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    03.08.2022
    03.08.2022

    Serduszko i buska mam podobna juz 12 lat.zdrowka

6 050 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Ferox Zawadzki - awatar

Ferox Zawadzki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 64

Silver - awatar
Silver
50
*MG* - awatar
*MG*
1 760
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Sklep Anglobe - awatar
Sklep Anglobe
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Małgorzata Rz. - awatar
Małgorzata Rz.
200
Lidia Galkowska - awatar
Lidia Galkowska
30
Małgorzata Drągowska - awatar
Małgorzata Drągowska
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij