Zbiórka Supermaraton SPEŁNIAJMY MARZENIA - zdjęcie główne

Supermaraton SPEŁNIAJMY MARZENIA

3 677 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marian Palluth - awatar

Marian Palluth

Organizator zbiórki

Nazywam się Janusz Radgowski jestem niepełnosprawnym ultra maratończykiem. Uprawiam czynnie maratony rywalizując ze zdrowymi zawodnikami. Od 9 lat żyję dzięki przeszczepionej nerce. Startując w maratonach przemieszczam się na wózku aktywnym, ponieważ zaawansowana cukrzyca pozbawiła mnie jednej nogi. Cukrzyca doprowadziła także do całkowitej utraty wzroku. Lekarzom udało się przywrócić wzrok w jednym oku, ale tylko w 50%. Od kilku lat podejmuję się ekstremalnych wyzwań sportowych jakimi są ultra maratony. 

Swoją przygodę z bieganiem rozpocząłem od startów w biegach masowych na dystansie 10km oraz półmaratonach i maratonach (Maraton Warszawski - 4 starty, Maraton Cracovia - 3 starty). W następnych latach przyszedł czas na wydłużenie dystansów. Pierwszy swój super maraton (2014) "przebiegłem" z Krakowa do Sopotu i nazwałem go "Zdobędę swój Mount Everest".

"Każdy ma swój Mount Everest" (2015) to następny z super maratonów, którego trasa biegła z Watykanu do Wadowic. Rok później to (2016) największy mój wyczyn sportowy. Trasa tego super maratonu miała długość ok. 5,5 tyś. km. i biegła od zachodniego (Seattle) do wschodniego (Lewes) wybrzeża Stanów Zjednoczonych - "Pacyfic-Atlantic wózkiem aktywnym przez USA".

Każdy z moich maratonów dedykuję choremu dziecku. Na każdym etapie proszę o wsparcie finansowe na potrzeby tegoż dziecka. 

Już w lutym (2018) lecę do USA aby kolejny raz stanąć na starcie ultra maratonu. Planowany start Sarasota FL (01.03.2018) finał Doylestown PA (31.07.2018). Trasa wiedzie przez miejsca w których mam nadzieję spotkać się z Polonią Amerykańską. Pragnę opowiadać ludziom historię swojego życia, cele moich wyczynów sportowych, doświadczenia z trasy, a przede wszystkim prosić o wsparcie dla chorego chłopca. Tym razem pokonanie trasy dedykuję 9-letniemu Mateuszkowi Kaliszewskiemu chłopcu cierpiącemu m.in. na dziecięce porażenie mózgowe z niepełnosprawnością intelektualną. 

Super maraton SPEŁNIAJMY MARZENIA będzie także moją formą uczczenia 100-lecia niepodległości Polski.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marian Palluth - awatar

  Marian Palluth

  03.03.2018
  03.03.2018

  Bardzo dziękuję za przekazaną pomoc na rzecz Supermaratonu Spełniajmy Marzenia! Z olbrzymią przykrością informujemy, że zmuszeni jesteśmy zawiesić start super maratonu (mimo podejmowanych różnorodnych działań nie udało nam się „na czas” uzbierać potrzebnej kwoty). Mamy nadzieję, że do projektu wrócimy w roku przyszłym. Jednym z celów Supermaratonu Spełniajmy Marzenia – wózkiem aktywnym przez USA (cel sportowy, uczczenie 100-lecia Niepodległości Polski) było zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację 9-letniego Mateuszka Kaliszewskiego. Postanowiliśmy zebrane na portalu pomagam.pl do tej pory środki finansowe przekazać na ten cel i poprzez Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Umysłową "JESTEM" z Płocka (Mateusz jest podopiecznym stowarzyszenie) przekazać je do dyspozycji rodziców Mateusz. Mamy nadzieję, że zgodzicie się Państwo z naszą decyzją. Jeszcze raz dziękujemy Państwu za okazaną pomoc i obiecujemy powiadomić o podejmowanych w przyszłości działaniach.

  Zdjęcie aktualizacji 12 694

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.01.2018
  15.01.2018

  Trzymam kciuki! Powodzenia!

 • Magdalena Martin - awatar

  Magdalena Martin

  14.01.2018
  14.01.2018

  Zycze tylko dobrej pogody w USA!

 • Grażyna Wiercińska-Dera - awatar

  Grażyna Wiercińska-Dera

  06.01.2018
  06.01.2018

  Trzymam kciuki🤛🤛🤛serdecznie pozdrawiam Grażyna

3 677 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marian Palluth - awatar

Marian Palluth

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 32

sebaseba - awatar
sebaseba
200
Bata - awatar
Bata
50
Alex Stone - awatar
Alex Stone
50
Maria Palluth-Deputat - awatar
Maria Palluth-Deputat
20
tommy - awatar
tommy
5
Bożena Filipowicz - awatar
Bożena Filipowicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Damian Dominik - awatar
Damian Dominik
100
Przyjaciele polski kosciol Seattle - awatar
Przyjaciele polski kosciol Seattle
885

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij