Zbiórka Amanda Suszczyk - zdjęcie główne

Amanda Suszczyk

7 575 zł  z 22 200 zł (Cel)
Wpłaciło 113 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariusz Suszczyk - awatar

Mariusz Suszczyk

Organizator zbiórki

 Dzień dobry wszystkim 

Nazywam się Mariusz i jestem ojcem Amandy, która miała wypadek 21 czerwca 2013 roku w Lublinie...

Przed wypadkiem Amanda cieszyła się życiem nastolatki. Chodziła do szkoły, śpiewała piosenki, jeździła na koniach w byłym Lubelskim Klubie Jeździeckim LKJ. Była tam wolontariuszką -- miała kuca, który został dany Jej pod opiekę. Pomagała też przy koniach dużych -- bezinteresownie.

 oto krótka historia wypadku Amandy:

Amanda wpadła w wir wodospadu


21 czerwca 2013 roku Amanda uległa poważnemu wypadkowi.

Po powrocie ze szkoły wyszła na spacer z psem i Jej koleżanką. Poszły nad rzekę. Było gorąco i pomimo wielu naszych zakazów zbliżania się do rzeki, poszła w miejsce niebezpieczne i weszła do wody by się schłodzić. Wpadła w wir wodospadu. Była przykryta brudem jaki spływał z niego. Nie umiała pływać, choć było płytko, straciła grunt pod nogami. Topiła się. W wypadku tym Jej mózg był niedotleniony w 93,5%. Została odnaleziona martwa przez przypadkowego przechodnia, wyłowiona dosłownie z wody , zaś kolejną osobą, która przystąpiła natychmiast do resuscytacji była Pani zwiedzająca nieopodal rzeki działki --zupełnie zesłana przez Boga.  Wezwano karetkę pogotowia , akcja ratunkowa trwała długo, ale udało się. Przywrócono Amandzie bicie serca i krążenie gdzie natychmiast została przewieziona do szpitala w Lublinie na Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej. Spędziła tam 4 miesiące walcząc o życie pod respiratorem zażywając dożylnie krew oraz kroplówki z antybiotykami. Dostał się grzyb płucny z wody z rzeki gdzie zrobienie tracheotomii było przymusowe by ratować Jej życie w każdym najmniejszym procencie.


"Dziękuję tym ludziom, którzy podeszli do reanimacji oraz Panu, który odnalazł ciało Amandy w wodzie .. Bóg nad Wami za pomoc taką będzie czuwać."

Pomagała innym

Nadzieja umiera ostatnia

W październiku 2013 roku okazało się, że dla Amandy jedynym ratunkiem na uratowanie życia jest Klinika Budzik w Warszawie Pani Ewy Błaszczyk do której też trafiła. Tam leczona była do lutego 2014 roku -- wybudzenie ze śpiączki ogłoszono jako 7 dziecko...było to "wspaniałe" wybudzenie. W grudniu 2013 roku w Klinice Budzik wyjęto Jej rurkę tracheotomijną, tak z otwartą dziurką w szyi była do listopada 2020 roku, pod asekurą Pielęgniarki z udziałem lekarza w 2020 r. w listopadzie zaszyła miejsce po tracheotomii. Wróciła z nami do domu w lutym 2014 roku, gdzie dla naszej całej rodziny był to bardzo ważny moment. Dla mnie, mojej żony -- Amandy mamy, Jej siostry starszej Klaudii oraz młodszego brata Krystiana. 

W roku 2014/2015 Amanda miała indywidualne nauczanie w miejscu zamieszkania z zaliczeniem klasy VI Szkoły Podstawowej. Dojeżdżała również do Amandy mgr. fizjoterapii dziecięcej w celu rehabilitacji kończyn górnych i dolnych ze względu na ich mocną spastykę.

Do spastyki czterokończynowej oraz braku możliwości poruszania się i samoegzystencji ,Amanda ma bardzo mocny przekręt lędźwiowy mięśnia lewego kręgosłupa .

Wiele się zmieniło ale nie poddajemy się !!!

Porzuciłem pracę w związku o konieczności opieki nad Amandą, gdyż sama żona moja nie poradziłaby sobie w pewnych obowiązkach przy Amandzie. Przed wypadkiem pracowałem w wielu firmach ale ostatnim był wykonywany zawód kierowca samochodem dostawczym do 3,5 ton po Krajach Unii Europejskiej. Moim obowiązkiem było dopilnowanie spraw finansowych zapewniających byt mojej rodzinie. Zarabiałem, ale moje dochody się skończyły i zaczęły się schody związane z rehabilitacją córki . 

"Dziękuję WSZYSTKIM , którzy pomagali nam gdy Amanda leżała w Klinice Budzik. Dużo osób przyczyniło się do pomocy jaką potrzebowaliśmy ale tej samej pomocy potrzebujemy nadal"

Jednak to nie takie proste

Aby sprawić, by Amanda w pełni samodzielnie mogła chodzić, wyraźnie mówić, chwytać potrzebna jest długotrwała i ciągła rehabilitacja. Nie kończące się wydatki na pomoce, dojazdy na turnusy rehabilitacyjne, leki.

Jej mózg pracuje w 100% , choć są czasami obawy przed przeszkodami jakie Ją napotykają musimy walczyć i nie poddawać się. Mięśnie jeszcze nie są w pełni sprawne by samodzielnie mogła utrzymać równowagę podczas stania.

Amanda potrzebuje pomocy właśnie Twojej  !!!

Potrzebuje jak najczęstszych rehabilitacji.

Rehabilitacja jest jedną z najdroższych potrzeb.

Obecnie trzymam Ją pod pachy gdy chce pochodzić, karmimy Ją, ubieramy, pomagam w sprawach toaletowych gdyż sama nie jest w stanie sobie poradzić w tak prostych czynnościach dla nas, zdrowych ludzi w prostych czynnościach. Moja żona -- Amandy mama pracuje w supermarkecie by podreperować budżet domowy, Ja zaś otrzymuję zasiłek ze świadczeń MOPR. Nasze wspólne rodzinne pieniądze jednak nie pozwalają nam na zbyt wiele, by zapewnić Amandzie to, co jest ważne w celu ulepszenia Jej zdrowia i chodzenia. By dotrzeć do normalności z której tak bardzo się kiedyś cieszyła. Moim zadaniem jest walczyć wspólnie z Amandą o to, o co walczymy każdego dnia, polepszyć Jej stan fizyczny w każdy możliwy sposób, dlatego bardzo proszę o wsparcie, które jest w tych czasach niezbędne dla nas i dla osoby walczącej o lepsze jutro. Pomóżmy Amandzie wstać, chodzić, śpiewać, jeździć konno oraz co najważniejsze cieszyć się zdrowiem. Nie nadzieja, ale pewność nas ogarnia jeżeli Amanda będzie miała możliwość w rehabilitacji, która jest kosztowna. Każda organizacja potrzebuje wsparcia, które błąka się w ciemnym zaułku bez możliwości wyjścia na światło dnia.

Obecnie Amanda ukończyła szkołę średnią z wynikiem "dobrym" i pragnie studiować lecz wpierw chce wstać, chwytać i robić wszystko co każdy zdrowy człowiek robi ...musi walczyć i rehabilitować się ...

Razem z żoną straciliśmy sporo, obrączki ślubne, wycieczki z uśmiechem na twarzy , -- straciliśmy możliwość wyjazdów tylko we dwoje i wiele innych, ale to jest nie ważne ...Amanda także straciła całe swoje dzieciństwo a co najważniejsze zdrowie którego nie da się kupić ,  jednak bez pomocy stracimy jeszcze więcej ...dlatego tak ważna jest każda złotówka  ...proszę o pomoc.


Dziękujemy za każdą pomoc, nawet tej najmniejszej kwoty wsparcia ! 

www.facebook.com/pomocamandy

Nie zostawili i nie zostawią nas bez pomocy klub Moto-Sekcja Motocyklowy Klub Sportowy za co bardzo dziękuję za akcje podczas szkoleń motocyklowych.

Osobie prowadzącej Moto-Sekcję oraz osobom zaangażowanych bardzo dziękuję za wszelkie wsparcia .

Rozliczasz się z podatku ..??

Nr. KRS. 0000270809

CEL : SUSZCZYK,3179


Pozdrawiam ✌️ Mariusz Suszczyk


Kilka zdjęć z Amandą z 2021 roku:
Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Małgorzata D - awatar

  Małgorzata D

  22.12.2021
  22.12.2021

  Powodzenia

 • Agnieszka Szarlotka - awatar

  Agnieszka Szarlotka

  15.12.2021
  15.12.2021

  Wpłacone :) Amanda trzymaj się !

  • Mariusz Suszczyk - awatar

   Mariusz Suszczyk - Organizator zbiórki

   15.12.2021
   15.12.2021

   Ślicznie dziękujemy i życzymy smacznej szarlotki...!!!

7 575 zł  z 22 200 zł (Cel)
Wpłaciło 113 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariusz Suszczyk - awatar

Mariusz Suszczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 113

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Kamil Kamiński - awatar
Kamil Kamiński
55
Damian Mazur- puzzle pojazdy - awatar
Damian Mazur- puzzle pojazdy
30
Andrzej Skwarek - awatar
Andrzej Skwarek
50
LOP licytacja książki A. Pilipiuka - awatar
LOP licytacja książki A. Pilipiuka
30
Damian Kosztyla - awatar
Damian Kosztyla
50
Bogusia - awatar
Bogusia
75
Jarek Stec - awatar
Jarek Stec
300
Dorota - awatar
Dorota
60

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij