Zbiórka Światełko do Lwowa - zdjęcie główne

Światełko do Lwowa

17 674 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Pamiętacie te rzadkie nerwowe sytuacje, gdy przestaje działać monitor, wyczerpuje się bateria w laptopie czy telefonie, wyłączają internet? Prąd i internet jest zawsze, bez nich nie da się pracować, prowadzić projektów, sprawdzić maili, czy nawet wystawić faktury!

Tymczasem w Ukrainie ludzie muszą dopasować cały swój harmonogram pracy i życia prywatnego do częstych wyłączeń prądu. Tych planowanych, jak też tych niezapowiedzianych. 

Chcemy pomóc pracownikom takim jak my, którzy gromadzą się we Lwowie w przestrzeni coworkingowej  Art Center i dać im nieco stabilności przynajmniej w pracy - przez stały dostęp do prądu.

Wiele z tych osób to pracownicy i współpracownicy polskich firm (jak Oksana, której historię opisujemy poniżej) - podstawą ich pracy jest komputer i internet, chcą wykonywać swoje obowiązki w normalnych warunkach, ale nie zawsze jest to możliwe.

Dlatego jako branża komunikacji reklamowej zbieramy fundusze na zakup generatorów takiego typu: 

https://www.kupagregat.pl/produkty/49-agregat-ks-8100ie-g.html  

https://www.kupagregat.pl/produkty/20-agregat-ks-9200hdes-13-atsr.html

(są to tzw. modele inverterowe, czyli można do nich podłączyć wszystko wraz z bardzo czułymi sprzętami elektronicznymi)

Posłuchajcie opowieści Oksany z Lwowa, która korzysta z tej przestrzeni coworkingowej na co dzień i pracuje zdalnie w agencji 180heartbeats - zrozumiecie, jak wielkie znaczenie ma możliwość normalnej pracy przez cały dzień.

“Wieczorem zawsze sprawdzam harmonogram wyłączeń prądu na jutro. W zależności od tego planuję dzień - pracuję na pełen etat, od rana do popołudnia, a prąd wyłączają u nas 2 - 4 razy dziennie, w sumie na 8-16 godzin.

Tak wyglądają harmonogramy:

Jeśli rano jest światło, wstaję wcześniej i mam czas na przygotowanie jedzenia na cały dzień. Jeśli światło włączają później, ja też wstaję później - ubieram się, biorę latarkę, myję się zimną wodą i wiem, że dziś nie zjem ciepłego śniadania. O 9.30 rano (8.30 w Polsce) idę do przestrzeni coworkingowej (ok 20 minut pieszo).

W domu wszystko niestety mam na prąd: ogrzewanie, podgrzewanie wody, kuchenkę. Ale to drobiazg. Najważniejsze, że jesteśmy bezpieczni i na nie zajętym terytorium.

Gdy w domu włączają prąd, wolę pracować z domu - chyba że akurat mam pilne zadania w pracy. 

Najbardziej nie lubię chwili, gdy wyłączają prąd i ogłaszany jest alarm przeciwlotniczy. Wtedy nie wolno pracować nawet w przestrzeni coworkingowej. Bardzo mnie to stresuje, bo wiem że czekają na mnie zadania w pracy i powinnam być w kontakcie z ludźmi z biura.

Kolejnym minusem wyłączania światła są problemy z siecą. Praktycznie nie ma wtedy mobilnego internetu, więc liczę że mój dostawca kiedyś podłączy mi światłowód - abym miała dostęp nawet w czasie wyłączeń prądu.

Kładę się spać w zależności od tego, kiedy jest prąd - dopóki jest staram się znaleźć czas na wszystkie prace domowe: przygotowanie jedzenia, pranie, ciepły prysznic.

Przyzwyczaiłam się już do tego reżimu. Ale od kiedy mam ładowarkę ecoflow życie stało się łatwiejsze, bo mogę w czasie wyłączeń pracować z domu! Czekam jeszcze na Wi-Fi niezależne od prądu.

Główne problemy, które mamy wszyscy przez wyłączenia prądu to:

  • Nie można pracować w domu (nie ma jak naładować laptopa)

  • Nie ma wtedy internetu, niezbędnego do komunikacji z pracownikami

  • Nie można ugotować obiadu

  • Mieszkanie nie jest ogrzewane - mocno się nie zdąży wychłodzić, ale jednak muszę mieć sweter, ciepłe skarpety i ciepłe spodnie.

  • Lodówka nie działa (na szczęście wyłączenia są okresowe, więc produkty się w tym czasie nie popsują)

  • Jest tylko zimna woda

Raz zdarzyło mi się, że w domu nie było światła i nie mogłam też pracować w kawiarni czy przestrzeni coworkingowej z uwagi na alarm przeciwlotniczy. Byłam wtedy akurat na parkingu, a musiałam wysłać pliki do pracy - na szczęście koleżanka Sonya pomogła mi wtedy wykonać zadanie:

A tu widać jak wyglądał supermarket, który działał bez prądu (nie mieli jeszcze generatora):


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
17 674 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 43

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
SEC NEWGATE CEE - awatar
SEC NEWGATE CEE
2 500
Anna - awatar
Anna
100
Grupa Freundschaft - awatar
Grupa Freundschaft
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Mykhailova - awatar
Mykhailova
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Sonia - awatar
Sonia
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij