Święta z Ubogimi 2020

67 878 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 576 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Czy w tym roku będzie Boże Narodzenie?

Słyszymy to pytanie coraz częściej! Kilkaset osób przy wspólnym stole, opłatek, odświętne menu, kolędy i prezenty, a przede wszystkim dużo radości, bliskości i uścisków. Tak było przez ostatnie lata podczas Świąt z Ubogimi. 

fot. Święta z Ubogimi 2019


W tym roku nie będziemy mogli usiąść do wspólnego stołu, ale jedno jest pewne – nie rezygnujemy! Świętowanie jest nam potrzebne, zwłaszcza teraz, gdy tak wiele osób doświadcza samotności i trudności materialnych. Pomimo pandemii planujemy więc kolejne Święta z Ubogimi, choć w innej formie, dostosowanej do sytuacji epidemicznej w kraju. Rozpoczynamy przygotowania i bardzo liczymy, że do nas dołączycie!

Chcielibyśmy, żeby w to Boże Narodzenie każdy z naszych bezdomnych i ubogich przyjaciół zjadł ŚWIĄTECZNY OBIAD. Jeśli nie uda się – w reżimie sanitarnym – zasiąść do wspólnego stołu, dostarczymy go w inny, bezpieczny sposób. Potrzebujemy 700 posiłków, które chcielibyśmy zamówić w restauracjach i tym samym wspomóc – narażoną z powodu pandemii na wielkie straty branżę gastronomiczną. Jeden obfity świąteczny obiad to 50 zł. Kupując więc cegiełkę poprzez tę zbiórkę nie tylko możecie zaprosić do stołu „zbłąkanego wędrowca”, ale również dać odrobinę stabilizacji ludziom, którzy martwią się o swój biznes czy miejsce pracy. 

Marzymy również by – tak jak w poprzednich latach – każdy z naszych przyjaciół otrzymał ŚWIĄTECZNY PREZENT. W worku Świętego Mikołaja musi się znaleźć około 700 podarunków. Zbieramy przede wszystkim rzeczy, które przydają się osobom w kryzysie bezdomności (ciepłe buty, śpiwory, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, termosy, kosmetyki, słodycze), a także fundusze na zakup upominków. Prosimy o rzeczy nowe – nikt przecież nie kładzie swoim bliskim pod choinkę używanych prezentów. Jeżeli chcielibyście przynieś prezent osobiście napiszcie do nas: [email protected], a odpowiemy w jaki sposób można to zrobić.

Te święta będą inne niż wszystkie. Ale głęboko wierzymy, że będą piękne! Że przyniosą pokój i radość. Że ocalimy nadzieję, której tak bardzo wszystkim nam potrzeba. I zrobimy to razem. Bo nikt nie ratuje się sam.

Kim jesteśmy?

Wspólnota Sant’Egidio skupia się na budowaniu mostów przyjaźni z najbardziej marginalizowanymi i wykluczonymi członkami społeczeństwa – bezdomnymi, osobami starszymi, dziećmi ulicy, więźniami czy uchodźcami, inspiracje i siły czerpiąc z regularnej modlitwy i lektury Ewangelii. Troszczy się o sprawy pokoju, ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Wspólnota powstała w 1968 r. w Rzymie z inicjatywy grupy licealistów z Andreą Riccardim na czele. Dziś należy do niej ponad 65 tys. osób w 73 krajach świata. W Warszawie Sant’Egidio działa od 2008 r. Regularnie spotyka się z osobami bezdomnymi na „kolacjach na ulicy”, odwiedza osoby mieszkające na peryferiach miasta, w altankach działkowych, pustostanach, barakach. Prowadzi też „Szafę Przyjaciół” – magazyn z ubraniami dla potrzebujących oraz domy dla osób wychodzących z bezdomności.

Więcej informacji: www.santegidio.pl/swieta-z-ubogimi

Aktualizacje


 • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

  Wspólnota Sant'Egidio Warszawa

  28.12.2020
  28.12.2020

  Jeszcze raz z całego serca Wam dziękujemy!!!

  To było inne Boże Narodzenie niż zwykle, ale RAZEM z przyjaciółmi!

  Nie zabrakło w nich wzruszeń z powodu ulubionej kolędy zagranej specjalnie dla Andrzeja, prezentu dla córki Pawła, towarzystwa dla pani Krysi, która inaczej nie miałaby z kim spędzić Świąt, jak i wielu prostych gestów, które sprawiły że te Święta mimo trudności pandemii były naprawdę piękne!

  Jesteśmy pełni wdzięczności i radości, że to się udało, że pandemia nas nie zatrzymała, że dobro się mnoży i znalazło się wielu tych, dzięki którym to Boże Narodzenie dla wszystkich stało się możliwe!

  Zdjęcie aktualizacji 60 605

Komentarze


 • Renata - awatar

  Renata

  21.12.2020
  21.12.2020

  Radosnych i błogosławionych Świąt !

 • Przemek - awatar

  Przemek

  20.12.2020
  20.12.2020

  Zdrowych, wesołych Świąt życzę wszystkim :)

 • Anna S - awatar

  Anna S

  16.12.2020
  16.12.2020

  :-)

 • Ewa Kosowska - awatar

  Ewa Kosowska

  16.12.2020
  16.12.2020

  Oparcia w ludziach i dużo ciepła w sercach w te cudowne Święta

 • Monika Nowak - awatar

  Monika Nowak

  14.12.2020
  14.12.2020

  Razem możemy pomagać lepiej i więcej :)

67 878 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 576 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 576

Anna - awatar
Anna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda - awatar
Magda
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij