Zbiórka Święta z Ubogimi 2020 - miniaturka zdjęcia

Święta z Ubogimi 2020

Święta z Ubogimi 2020

8 340 zł z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób w ciągu 12 dni.
Wpłać teraz
 

Czy w tym roku będzie Boże Narodzenie?

Słyszymy to pytanie coraz częściej! Kilkaset osób przy wspólnym stole, opłatek, odświętne menu, kolędy i prezenty, a przede wszystkim dużo radości, bliskości i uścisków. Tak było przez ostatnie lata podczas Świąt z Ubogimi. 

fot. Święta z Ubogimi 2019


W tym roku trudno przewidzieć, co wydarzy się za kilka tygodni, ale jedno jest pewne – nie rezygnujemy! Świętowanie jest nam potrzebne, zwłaszcza teraz, gdy tak wiele osób doświadcza samotności i trudności materialnych. Pomimo pandemii planujemy więc kolejne Święta z Ubogimi, choć będziemy musieli znaleźć dla nich inną formę, dostosowaną sytuacji epidemicznej w kraju. Niezależnie jednak od tego, co ostatecznie będzie możliwe, rozpoczynamy przygotowania. Bardzo liczymy, że do nas dołączycie!

Chcielibyśmy, żeby w to Boże Narodzenie każdy z naszych bezdomnych i ubogich przyjaciół zjadł ŚWIĄTECZNY OBIAD. Jeśli nie uda się – w reżimie sanitarnym – zasiąść do wspólnego stołu, dostarczymy go w inny, bezpieczny sposób. Potrzebujemy 700 posiłków, które chcielibyśmy zamówić w restauracjach i tym samym wspomóc – narażoną z powodu pandemii na wielkie straty branżę gastronomiczną. Jeden obfity świąteczny obiad to 50 zł. Kupując więc cegiełkę poprzez tę zbiórkę nie tylko możecie zaprosić do stołu „zbłąkanego wędrowca”, ale również dać odrobinę stabilizacji ludziom, którzy martwią się o swój biznes czy miejsce pracy. 

Marzymy również by – tak jak w poprzednich latach – każdy z naszych przyjaciół otrzymał ŚWIĄTECZNY PREZENT. W worku Świętego Mikołaja musi się znaleźć około 700 podarunków. Zbieramy przede wszystkim rzeczy, które przydają się osobom w kryzysie bezdomności (ciepłe buty, śpiwory, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, termosy, kosmetyki, słodycze), a także fundusze na zakup upominków. Prosimy o rzeczy nowe – nikt przecież nie kładzie swoim bliskim pod choinkę używanych prezentów. Jeżeli chcielibyście przynieś prezent osobiście napiszcie do nas: [email protected], a odpowiemy w jaki sposób można to zrobić.

Te święta będą inne niż wszystkie. Ale głęboko wierzymy, że będą piękne! Że przyniosą pokój i radość. Że ocalimy nadzieję, której tak bardzo wszystkim nam potrzeba. I zrobimy to razem. Bo nikt nie ratuje się sam.

Kim jesteśmy?

Wspólnota Sant’Egidio skupia się na budowaniu mostów przyjaźni z najbardziej marginalizowanymi i wykluczonymi członkami społeczeństwa – bezdomnymi, osobami starszymi, dziećmi ulicy, więźniami czy uchodźcami, inspiracje i siły czerpiąc z regularnej modlitwy i lektury Ewangelii. Troszczy się o sprawy pokoju, ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Wspólnota powstała w 1968 r. w Rzymie z inicjatywy grupy licealistów z Andreą Riccardim na czele. Dziś należy do niej ponad 65 tys. osób w 73 krajach świata. W Warszawie Sant’Egidio działa od 2008 r. Regularnie spotyka się z osobami bezdomnymi na „kolacjach na ulicy”, odwiedza osoby mieszkające na peryferiach miasta, w altankach działkowych, pustostanach, barakach. Prowadzi też „Szafę Przyjaciół” – magazyn z ubraniami dla potrzebujących oraz domy dla osób wychodzących z bezdomności.

Więcej informacji: www.santegidio.pl/swieta-z-ubogimi

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

  Wspólnota Sant'Egidio Warszawa

  23.11.20
  23.11.20

  Nie jest trudno stanąć po dobrej stronie 🙂 Fundujesz komuś głodnemu świąteczny obiad i tym samym wspierasz warszawskie restauracje. Jeden obfity świąteczny obiad to 50 zł. Na razie mamy ich 120.9, potrzebujemy 700. Nie my - nasi bezdomni i ubodzy przyjaciele. Nie wspominając o bożonarodzeniowych prezentach... A więc - do dzieła! Pomóżcie nam proszę rozprzestrzenić tę akcję. Wyciągnijmy wszyscy ręce do ubogich!

  Zdjęcie aktualizacji 58 570

8 340 zł z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób w ciągu 12 dni.
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 60

Justyna Śledziewska - awatar
Justyna Śledziewska
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
agnieszka los - awatar
agnieszka los
100
Karolina Szurek - awatar
Karolina Szurek
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij