Zbiórka "Święte Wieczory" w Białymstoku - miniaturka zdjęcia

"Święte Wieczory" w Białymstoku

"Święte Wieczory" w Białymstoku

71 zł z 3 550 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Andrey Romanchuk - awatar

Andrey Romanchuk

Organizator zbiórki

Jubileuszowe XXV "Święte Wieczory - Святые Вечера",  czyli świąteczno - noworoczne spotkania międzypokoleniowe organizowane cyklicznie przez Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe w Polsce z siedziba w Białymstoku, są realizowane w okresie tak zwanych "swjatych wieczerow - światok", czyli w okresie pomiędzy Bożym Narodzeniem a Chrztem Pańskim zgodnie z kalendarzem juliańskim. Kolejne, jubileuszowe, 25 "Święte wieczory" odbędą się w połowie stycznia 2019 roku. Jednak już teraz, na niespełna rok do... rozpoczynamy przygotowania kolejnej edycji tej imprezy.

Spotkania mające na celu integrację międzypokoleniową społeczności mniejszości rosyjskiej oraz osób, którym jest bliska kultura rosyjska, wokół tradycji świąteczno-noworocznych. Wspólne śpiewanie koladok (czyli kolęd), ale i piosenek ludowych, choinka dla dzieci z prezentami od Świętego Mikołaja (zwanego również Dziadkiem Mrozem) i jego asystentki Śniegóroczki, skromny poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania, część artystyczna w wykonaniu zaproszonych gości - wykonawców z Polski, Rosji, ... . To tylko część, ta widoczna całości tej, cyklicznej, corocznej imprezy odbywającej się w iście rodzinnej atmosferze, imprezy z udziałem dzieci i ich rodziców, dziadków, jak i innych krewnych.

By móc po raz kolejny - po raz 25, zrealizować tą ważną dla społeczności rosyjskiej imprezy społeczno - kulturalnej w Białymstoku, potrzebujemy Państwa wsparcia - wszystkich ludzi dobrej woli, którym idea realnej różnorodności etno-narodowo-wyznaniowej w Polsce - tak charakterystycznej dla najlepszych czasów I i II Rzeczypospolitej, wzajemnego poszanowania  i tolerancji nie jest jedynie pięknymi  hasłami i pustymi frazesami, a czymś, do czego warto dążyć w praktyce. Jesteś taką osobą? Jeśli tak, to wesprzyj nas dowolną kwotą, którą możesz. Naprawdę, każda złotówka jest ważna!

Potrzebujemy Państwa wsparcia na organizację całości imprezy, zakup prezentów dla dzieci, organizację części artystycznej (planowany przyjazd artystów z Rosji) - koszty przejazdów i ich pobytu w Polsce, na symboliczny poczęstunek oraz wynajem pomieszczeń, w których odbędą się XXV Święte Wieczory w Białymstoku,  w połowie stycznia przyszłego,  2019 roku.

Liczymy na wszystkich ludzi dobrej woli! 

Zapraszamy do wsparcia nas - RSKO w Polsce - jak i naszych działań.

W imieniu Rosyjskiego Stowarzyszszenia Kulturalno - Oświatowego w Polsce z siedziba w Białymstoku / www.rsko.eu  ; https://www.facebook.com/rsko.eu

/-/ Andrzej Romańczuk - Sekretarz Zarządu RSKO w Polsce 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
71 zł z 3 550 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Andrey Romanchuk - awatar

Andrey Romanchuk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Cezary Sadowski - awatar
Cezary Sadowski
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij