Zbiórka Krok do samodzielności - zdjęcie główne

Krok do samodzielności

3 074 zł  z 18 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Gajewska - awatar

Sylwia Gajewska

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Krok do samodzielności

Na co dzień jestem...

zwykłą, lekko szaloną niepełnosprawną 22-latką, studentką pedagogiki, fotomodelką, dziennikarką i bloggerką kochającą zachody słońca, morze, piękne chwile i unoszący się zapach szczęścia w powietrzu. Zawsze uśmiechnięta, walcząca zaparcie o rzeczy niemożliwe, pasjonatka łamania stereotypów, realizowania abstrakcyjnych marzeń i nieosiągalnych snów. Od urodzenia choruję na artrogrypozę. Mimo to cieszę się życiem, pogłębiam swoje największe pasje – pozuję, przekraczam granice i odkrywam piękno w ludzkich duszach. Choroba jest dla mnie jak kolorowa lampa. Rzuca na moje życie światła, przez które wszystko staje się pięknymi kolorami tęczy. Nigdy nie obwiniałam nikogo za to jaka jestem. Pasja, muzyka i poczucie własnej wartości wyzwalają we mnie wolność. Nikt i nic nie jest w stanie mi jej odebrać! Cieszę się, gdy mogę podarować komuś uśmiech i ''wyczarować'' go na innej twarzy. 

Zdjęcie opisu zbiórki Krok do samodzielności

Ból - coś, czego nie zobaczysz na zdjęciach..

Od dziecka jestem podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Przez osiemnaście lat leczyłam się w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie byłam objęta kompleksową opieką rehabilitacyjną. Zabiegi tj. masaż całego ciała, codzienny basen oraz ćwiczenia indywidualne przynosiły efekty i pozwalały mi na normalne funkcjonowanie i zapominanie o chorobie. Niestety wraz z ukończeniem pełnoletności przestałam mieć możliwość leczenia się w tamtejszym szpitalu, a choroba z biegiem czasu zaczęła postępować. Artrogrypoza polega na sztywności stawów oraz wielu sprawiających ból przykurczach. Szczególnie uciążliwe są pogłębiające się przykurcze obręczowo-barkowe, przez które miewam ogromne bóle głowy oraz przykurcze międzyżebrowe, które utrudniają mi oddychanie. Turnusy rehabilitacyjne, w których uczestniczę dwa razy w roku przestały być wystarczające. Obecnie nie mam możliwości stałej rehabilitacji, która jest mi potrzebna do zachowania stabilnego funkcjonowania i uśmiechu, którym tak lubię zarażać innych.

Zdjęcie opisu zbiórki Krok do samodzielności

Zebrane środki przeznaczę na...

prywatną, częstszą rehabilitację. Obecnie stać mnie na opłacenie jednej godziny ćwiczeń z prywatnym rehabilitantem w tygodniu. Jest to niestety tylko mała kropla w morzu potrzeb. Moje mięśnie potrzebują codziennego, stałego rozluźniania i wzmacniania. Minimalny miesięczny koszt uczęszczania na prywatne niezbędne dla moich mięśni masaże oraz na ćwiczenia indywidualne z rehabilitantem przynajmniej dwa razy w tygodniu to 1500zł.

W związku z tym zwracam się z prośbą o pomoc w leczeniu. Każda złotówka to dla mnie krok do normalnego życia, spełniania marzeń oraz do tego co kocham najbardziej - pomocy innym.

Za każdą kwotę i chęć pomocy z całego serduszka DZIĘKUJĘ!

Zdjęcie opisu zbiórki Krok do samodzielności

Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą...

Wyobraź sobie, że jesteś na sali rehabilitacyjnej. Leżysz na leżance i patrzysz w sufit zastanawiając się po co w ogóle tam jesteś. Przecież w tym czasie mógłbyś wylegiwać się jeszcze w łóżku, siedzieć przed laptopem i plotkować na facebooku ze znajomymi, mógłbyś oglądać ulubiony serial popijając gorącą czekoladą upieczone przez mamę ciasto, mógłbyś wyjść na piątkowe, wieczorne piwo z kumplami, mógłbyś zrobić tysiące innych ciekawszych rzeczy, a ty leżysz na tej zimnej i twardej leżance i patrzysz w sufit.

Rehabilitant podnosi twoją rękę w górę, a kiedy każe przytrzymać, ona bezwładnie opada. Powtarzacie to przez tydzień. Dzień w dzień, przez siedem dni kładziesz się na tej samej leżance, po to, aby twoja ręka kolejny raz opadła jak kotwica na dno morza. Któregoś dnia odpuszczasz. Zamieniasz salę rehabilitacyjną na swój pokój, z którego cały dzień nie wychodzisz. Wydaje ci się, że dzięki temu twoje słabości znikną przykryte pod grubą warstwą pierzyny. Na drugi dzień okazuję się jednak, że pod ciężarem twojego zwątpienia kryje się porażka. Budząc się kolejnego dnia wita cię ogromny ból. Twoje mięśnie spięły się robiąc z ciebie więźnia w swym własnym ciele. Pijąc poranną kawę wraz z nią przełykasz gorycz zwątpienia. Patrzysz na kubek i zastanawiasz się jakby smakowała kawa pita nie przez różową słomkę. Zastanawiasz się jak to jest podnieść rękę i napić się kawy mocząc w niej swoje wargi. Wracasz na salę rehabilitacyjną i kiedy rehabilitant każe ci przytrzymać rękę w górze, ty patrzysz na nią z niesamowitym skupieniem i mrużąc oczy powtarzasz sobie „dam radę!”. Na twojej twarzy rysuje się ogromny wysiłek i nagle… Drgnęło! Rehabilitant mówi ci, że poczuł napięcie mięśniowe. Nie dowierzasz. Próbujesz drugi raz, jednak twoja ręka cała drży i nie ma już siły na jakikolwiek ruch. Po powrocie do domu stawiasz przed sobą kubek z kawą i czujesz, że twoje marzenie jest o krok bliżej, a zimna i twarda leżanka stała się jakby mniej zimna i nieprzyjazna. Cztery tygodnie żmudnego podnoszenia ręki, milion nudnych powtórzeń i wykonywania godzinami tych samych czynności zaowocowały w na pozór niemożliwe. Twój mięsień zaczął pracować i milimetr po milimetrze podnosi rękę. Czy wyobrażasz sobie swoją radość? Nagle uświadamiasz sobie, że ten jeden milimetr daje ci więcej radości niż możliwość obejrzenia ulubionego serialu. Daje ci satysfakcję i wiarę w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Masz cel, który prowadzi cie do sukcesu, a zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą, więc ty bardzo wierzysz.

Tylko co, jeśli po czterech tygodniach kończy ci się turnus rehabilitacyjny i na kolejny musisz czekać 3-6 miesięcy? Wszystko co uzyskałeś – tracisz.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sylwia Gajewska - awatar

  Sylwia Gajewska

  18.10.2016
  18.10.2016

  Kochani, dzięki wam, dzięki waszym ogromnym sercom i wierze we mnie dostałam dziś cudowną wiadomość, że RAZEM uzbieraliśmy 1500zł na moją miesięczną rehabilitację!! DZIĘKUJĘ wszystkim Darczyńcom i ludziom, którzy wspierali lajkiem czy udostępnieniem zbiórki oraz ciepłym słowem !! <3

  Nie poddajemy się, walczymy dalej i zbieramy pieniążki na kolejny miesiąc! <3

  Zdjęcie aktualizacji 1 475

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.05.2020
  18.05.2020

  Powodzenia! Nie poddawaj się i dalej bądź tak pogodna osoba jak na tych zdjęciach!!

 • Katarzyna Krzyżanowska - awatar

  Katarzyna Krzyżanowska

  13.11.2018
  13.11.2018

  Powodzenia w walce z choroba! Cenie za optymizm wiele zdrowych osób go nie ma

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.09.2018
  22.09.2018

  :)

 • Aleksandra Szczęsna - awatar

  Aleksandra Szczęsna

  18.02.2017
  18.02.2017

  :) Faktycznie roztaczasz wokół siebie uśmiech. Życzę powodzenia.

 • Kuba - awatar

  Kuba

  10.02.2017
  10.02.2017

  Trzymam kciuki :)

3 074 zł  z 18 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Gajewska - awatar

Sylwia Gajewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 47

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij