Zbiórka ENDOMETRIOZA ukryta choroba. - miniaturka zdjęcia

ENDOMETRIOZA ukryta choroba.

Zbiórka ENDOMETRIOZA ukryta choroba. - zdjęcie główne

ENDOMETRIOZA ukryta choroba.

49 040 zł z 69 000 zł (Cel)
Wpłaciły 963 osoby
Wpłać teraz
 
Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Dzień dobry. Jestem Sylwia Socha, mam 39 lat, mieszkam w woj. śląskim.

DRODZY po wielu latach walki z ciężką chorobą Endometrioza IV stopnia, przyszedł czas że proszę Was o pomoc, każda złotówka się liczy. Proszę pomóżcie mi przetrwać ten ciężki dla mnie okres, gdzie choroba postępuje a ja tak bardzo chcę żyć i walczę z chorobą.  Przede mną bardzo ciężki zabieg ginekologiczno-chirurgiczny obarczony dużym ryzykiem zgonu, zakażenia i stomii. Obecnie dwie kliniki odmówiły zooperowania mnie ze względu zbyt duże ryzyko powikłań po operacji. Każdy dzień jest dla mnie nadzieją na znalezienie kliniki wielospecjalistycznej która rozłączy mi zrosty, usunie guzy endnometrialne. Na razie mam leczenie przeciwzapalne: zioła, suplementy, leki.

Moja zbiórka to "nie sposób na życie",  - to konieczność, bez której nie dałabym rady wykupić lekarstw, zrobić badań, odbyć wizyt lekarskich.  Moja zbiórka trwa od ponad roku. Był to rok pełen wyrzeczeń na rzecz zdrowia, wiele badań typu rezonanse itd., dużo wyjazdów do innych województw na konsultacje lekarskie od endometriozy (chirurg, ginekolodzy). Moja zbiórka to walka o zdrowie z zagrożeniem życia. Zdegradowany brzuch od wielu zabiegów, częściowe resekcje jelita i odbytu, brak pewnych narządów, guzy, torbiele, nacieki rozsiane w całym brzuchu, silne zrosty jelit i narządów (sklejenie się organów i narządów do siebie). Jestem pozbawiona normalnego życia, doświadczam dysfunkcji ruchowej, gdyż każdy krok, oddech bardzo boli przez zmiany i zrosty w brzuchu.

Celem zbiórki jest zbieranie pieniędzy na bieżące leczenie ENDOMETRIOZY, na leki, recepty, badania, zastrzyki, wizyty lekarskie, dojazdy do kliniki. Jeszcze rok temu radziłam sobie finansowo, nawet udało mi się przez chwilę znowu popracować, sytuacja uległa pogorszeniu, kiedy wszystkie zmiany się odnowiły. Jest to dla mnie ciężki okres bo brakuje także środków na życie w tym zaostrzeniu choroby. Wszystkie oszczędności które miałam wydałam na drogie leczenie, często nie refundowane. Leki są bardzo drogie, czasami miałam miesiące w których były recepty do wykupienia  po 1500 zł  i więcej + wizyty lekarskie. 

Na ten moment nie posiadam renty, w listopadzie 2019 r. lekarz orzecznik ZUS odmówił przyznania mi renty. Sprawa odwoławcza poszła do Komisji Lekarskiej -sprawa w toku. Samotnie wychowuję dziecko. 

ENDOMETRIOZA IV stopnia--na to choruję pół życia. Ta choroba zniszczyła moje zdrowie. Endometrioza wszczepia się wszędzie, robi guzy, nacieki w różnych miejscach, zrosty organów, dochodzi do miejscowych krwotoków na danym organie. Chorobę mogę porównać do powolnego raka. Choroba wyniszcza od środka mój brzuch i moje organy. Jestem po częściowych resekcjach jelita grubego. Choroba postępuje, mam silne zrosty w brzuchu (czyli zrośnięte ze sobą organy: macica zrośnięta z jelitami, jajnik prawy do macicy, jelita zcementowane).  Bóle brzucha bardzo mocne. Ból brzucha pojawia się nawet podczas wypicia kilku łyków wody.  Każde oddanie stolca, moczu to wielki ból. Z powodu bólu przebywam ciągle w domu.

W ciągu 16 lat przeszłam 13 zabiegów medycznych a także wiele pobytów w szpitalu na badaniach.

OPISZĘ 2 NAJWAŻNIEJSZE ZABIEGI:

🌿 2014 r. Hemikolektomia prawostronna (guz kątnicy jelita), usunięto 35 cm jelita grubego  z prawej strony biodra, kawałek jelita cienkiego i wyrostek. 

🌿 2017 r. Zabieg ginekologiczno-chirurgiczny: guz na jajniku, guzki na jelicie cienkim, guz na odbycie, usunięcie 13 cm odbytu i zrostów. Po tym zabiegu dostałam zakażenia pooperacyjnego, spędziłam 30 dni w szpitalu walcząc o życie. Powikłania pozabiegowe + endoemtrioza są do dzisiaj.

Posiadam stopień niepełnosprawności umiarkowany. Choruję także na wiele przewlekłych chorób, które z endometriozą tworzą potworny koszmar z mojego życia (przepukliny na kręgosłupie wielopoziomowe, niedomykalność dwóch zastawek serca, trachykardia serca, wodogłowie zamknięte, deformacja kręgosłupa-wada wrodzona, refluks przełykowo-żołądkowy, zarzucanie żółci do żołądka, zwężenie cewki moczowego, podwójna miedniczka lewej nerki, mięśniaki śródścienne, zwyrodnienia stawów, łokcie tenisisty..


❤ Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc :)

Sylwia

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Sylwia Socha - awatar

  Sylwia Socha

  03.04.20
  03.04.20

  Drodzy ciężki okres dla wszystkim, dla mnie także. Lekarstwa, zioła przeciwzapalne starczą na tydzień czasu. Ostatnio osłabienie organizmu, niska temperatura ciała 35.4- 36.0. Na razie stan zawieszenia ze względu na pandemie. Wizyty lekarskie odwołane. Oszczędności osobiste i ze zbiórki ukrucają się. Endometrioza dalej robi wielkie pustoszenie w brzuchu. Sprawa z rentą poszła do Sądu Pracy -sprzeciw od decyzji orzeczników. Dziękuję za wszystkie wpłaty. Dalsze wpłaty przeznaczę na jedzenie, leki, zioła przeciwzapalne. Za wszystkie darowizny bardzo dziękuję. ❤

Komentarze


 • Miroslaw Cz - awatar

  Miroslaw Cz

  08.04.20
  08.04.20

  Pani Sylwio Wspieram ponownie i teraz jeszcze mocniej trzymam kciuki ✊✊ Prosze w dobie pandemii szczególnie uważać na siebie. Pozdrowienia z Irlandii 🤝

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   08.04.20
   08.04.20

   Dzień dobry Panie Mirosławie, kolejny raz bardzo dziękuję za pamięć. Staram się wzmacniać imunologicznie. Pozdrawiam 🌷🌷🌷

 • grześ - awatar

  grześ

  03.04.20
  03.04.20

  Nastały trudniejsze czasy,jedynie co mogę napisać to proszę się trzymać i nie załamywać się,powrotu do zdrowia życzę z całego serca

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   03.04.20
   03.04.20

   Dziękuję. Wirus zagrożenie wielkie, dla osób z chorobami przewlekłymi może mieć ciężki przebieg. Dziękuję za pamięć.

 • Agata - awatar

  Agata

  24.03.20
  24.03.20

  Dużo zdrowia pani Sylwio ❤

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   24.03.20
   24.03.20

   Dziękuję Agata. 🌻

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.03.20
  04.03.20

  Zdrowia!

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   04.03.20
   04.03.20

   Pięknie dziękuję. ❤

 • Przemek - awatar

  Przemek

  29.02.20
  29.02.20

  Pozdrawiam i powodzenia życzę. Wierzę, że wszystko się ułoży i znajdzie pani lekarza który podejmie się operacji, która zakończy się sukcesem i pani wyzdrowieniem.

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   29.02.20
   29.02.20

   Dziękuję. Ja także wierzę że znajdzie się dla mnie odpowiednia metoda leczenia.

49 040 zł z 69 000 zł (Cel)
Wpłaciły 963 osoby
Wpłać teraz
 
Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 963

Kall - awatar
Kall
20
Miroslaw Cz - awatar
Miroslaw Cz
400
Krzysztof Wojciechowski - awatar
Krzysztof Wojciechowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Łukasz J - awatar
Łukasz J
100
Grzesiek - awatar
Grzesiek
50
Anna Ladzińska - awatar
Anna Ladzińska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Lukasz - awatar
Lukasz
50
Łukasz - awatar
Łukasz
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij