Zbiórka ENDOMETRIOZA ukryta choroba. - miniaturka zdjęcia

ENDOMETRIOZA ukryta choroba.

Zbiórka ENDOMETRIOZA ukryta choroba. - zdjęcie główne

ENDOMETRIOZA ukryta choroba.

70 352 zł  z 89 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 413 osób
Wpłać teraz
 
Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Witam Ciebie  :)

Jestem Sylwia Socha, mam 40 lat, mieszkam w woj. śląskim. Większość zna mnie osobiście od dziecka, od wielu lat więc wiecie że moja historia jest prawdziwa. Wieloletni Przyjaciele wiedzą przez co przechodzę w związku z postępem choroby. Ja naprawdę istnieję, historia prawdziwa, Jestem na fb, widać mnie, słychać, rozmawiacie ze mną, odwiedzacie w domu. Mam pełną dokumentację medyczną a także wielkie blizny na brzuchu na ciele od zabiegów. 

Jestem zmuszona przez okoliczności prosić o pomoc, bardzo ciężko choruje, na tyle poważnie że stan zdrowia nie pozwala mi normalnie pracować. Choroba postępuje czyniąc mega duże spustoszenie w brzuchu. Większość dnia to duże bóle brzucha, choroba często kładzie mnie z bólu do łóżka, nie pozwala normalnie jeść, funkcjonować nawet po domu. W chwilach lepszego samopoczucia robię rękodzieło, jako moja wielka pasja.

W październiku 2019r. wystąpiłam do ZUS-u o rentę. Niestety nie dostałam świadczenia  gdyż lekarze orzecznicy w "cudowny" sposób mnie uzdrowili na komisji lekarskiej. Sprawa trafiła do Sądu Pracy. W lipcu 2020 r. miałam badanie lekarskie wyznaczone przez Sąd, przez biegłego sądowego ginekologa, który uznał mnie całkowicie niezdolną do pracy, ta korzystna dla mnie opinia biegłego to jeszcze nie koniec walki o rentę, sprawa nadal toczy się w sądzie. Jestem bez żadnego świadczenia, jedynie 400zł alimentów na dziecko. Mam na razie gdzie mieszkać, ale utrzymuję się sama, sama kupuję jedzenie, sama leki. Nikt oprócz Was mi w tym nie pomaga.

Choruję na ciężką chorobą Endometrioza IV stopnia-głęboko naciękająca na narządy w brzuchu i jelita. Choroba powoduje guzy brzucha i jelit, zrosty narządów, zrosty ścianami jelit. 

W przyszłości bardzo ciężki zabieg ginekologiczno-chirurgiczny obarczony dużym ryzykiem zgonu, zakażenia i zapowiedź stomii (zabiegu chce podjąć się Kraków -szpital prywatny na Klinach). Kilka klinik odmówiło zooperowania mnie ze względu na zbyt duże ryzyko powikłań po operacji. 

Ze względu na zapowiedź ciężkiej operacji, próbuje jeszcze dać sobie szanse na leczenie niekonwencjonalne, alternatywne, eksperymentalne. Na razie mam leczenie przeciwzapalne: zioła, suplementy, leki, czasami olejek CBD. Choroba w moim przypadku oporna na leczenie hormonalne. 

Moja zbiórka to "nie sposób na życie",  - to konieczność, bez której nie dałabym rady wykupić lekarstw, zrobić badań, odbyć wizyty lekarskie, zakupić niezbędne do życia jedzenie.

Moja zbiórka trwa 2 lata. Był to czas pełen wyrzeczeń na rzecz zdrowia, wielu badań typu rezonanse, uzg itd., dużo wyjazdów do innych miast (Kraków, Wrocław) na konsultacje lekarskie od endometriozy (chirurg, ginekolodzy), telekonsultacja z lekarzem z Dortmund.

Moja zbiórka to walka o zdrowie. Zdegradowany brzuch od wielu zabiegów, częściowe resekcje jelita i odbytu, brakniektorych narządów, guzy, torbiele, nacieki rozsiane w całym brzuchu, silne zrosty jelit i narządów (sklejenie się organów i narządów do siebie). Jestem pozbawiona normalnego życia, doświadczam dysfunkcji ruchowej, gdyż każdy krok, oddech bardzo boli przez zmiany i zrosty w brzuchu.

Celem zbiórki jest zbiórka pieniędzy na bieżące leczenie ENDOMETRIOZY, na leki, recepty, badania, zastrzyki, wizyty lekarskie, dojazdy do klinik. Jeszcze dwa lata temu radziłam sobie finansowo, pracowalam.  Sytuacja uległa pogorszeniu około 2 lata temu. Był zabieg po którym dostałam zakażenie pooperacyjne, miałam usuniętą większą część odbytu z powodu guza, nastąpiły wielkie powikłania i dalszy rozwój choroby.  Choroba wyłącza mnie z pracy zawodowej, czasami z bólu utrudnione funkcjonowanie w domu. Jest to dla mnie ciężki okres bo brakuje także środków na życie w tym zaostrzeniu choroby. Wszystkie oszczędności które miałam wydałam na drogie leczenie, często nie refundowane. Leki są bardzo drogie, czasami miałam miesiące w których były recepty do wykupienia bardzo drogie  + wizyty lekarskie. 

ENDOMETRIOZA IV stopnia--na to choruję pół życia. Ta choroba zniszczyła moje zdrowie. Endometrioza wszczepia się wszędzie, robi guzy, nacieki w różnych miejscach, zrosty organów, dochodzi do miejscowych krwotoków na danym organie. Chorobę mogę porównać do powolnego raka. Choroba wyniszcza od środka mój brzuch i moje organy. Jestem po częściowych resekcjach jelita grubego i wycięciu części odbytu. Choroba postępuje, mam silne zrosty w brzuchu (czyli zrośnięte ze sobą organy: tył macicy zrośnięty z jelitami, jajnik prawy do macicy, jelita są ze sobą zcementowane, unieruchomiona miednica).  W środku brzuch wygląda jakby był polany żywicą która jakby zalała narządy i zastygła na nich. Bóle brzucha bardzo mocne. Ból brzucha pojawia się nawet podczas wypicia kilku łyków wody. Każde oddanie stolca, moczu to wielki ból. Z powodu bólu mam wiele ograniczeń.

W ciągu 17 lat przeszłam 12 zabiegów medycznych a także wiele pobytów w szpitalu na badaniach. Dwa zabiegi na kręgosłupie (wszczepienie implantów silikonowychw odcinku lędźwipwym), operowany prawy łokieć, zabiegi ginekologiczne i zabiegi chirurgiczno-ginekologiczne i zabieg chirurgiczny.

OPISZĘ 2 NAJWAŻNIEJSZE ZABIEGI:

🌿 2014 r. Hemikolektomia prawostronna (guz kątnicy jelita), usunięto 35 cm jelita grubego  z prawej strony biodra, kawałek jelita cienkiego i wyrostek. 

🌿 2017 r. Zabieg ginekologiczno-chirurgiczny: guz na jajniku, torbiel, guzki na jelicie cienkim, guz na odbycie, usunięcie 13 cm odbytu i zrostów. Po tym zabiegu dostałam zakażenia pooperacyjnego, spędziłam 30 dni w szpitalu walcząc o życie. Powikłania pozabiegowe + endometrioza są do dzisiaj.

Z powodu licznych operacji w tym trzech laparotomii i kilku laparoskopii mam uszkodzone nerwy w brzuchu, rozejście mięśnia prostego brzucha, uszkodzoną lewą żyłę pachwinową. Po zabiegach pojawił się ból neuropatyczny w okolicy brzucha, głęboko zlokalizowany wokół narządów jak i otrzewnej -powodujący silne uczucie drętwienia/mrowienia brzucha, uczucie palenia, rozrywania i jakby rażenie prądem elektrycznym.  Ból sprawia nawet lekkie dotknięcie brzucha. Mięśnie w brzuchu są bardzo słabe, nie mogę dźwigać ciężkich rzeczy, ból sprawia nawet pisanie po klawiaturze laptopa. Otrzewna jest bardzo unerwiona dlatego wszystkie nacieki endometrialne i krwawienia powodują drażnienie połączeń nerwowych i mocne dolegliwości bólowe. Silny stan zapalny który toczy się w brzuchu powoduje zmniejszenie progu bólowego a co za tym idzie to mega duże cierpienie. Endometrioza także powoduje nienaturalne ciśnienie w dolnym odcinku brzusznym, guzy, torbiele, nacieki to wszystko uciska na narządy. TO BARDZO BOLESNA CHOROBA!!!

Posiadam stopień niepełnosprawności umiarkowany. Choruję także na wiele przewlekłych chorób, które z endometriozą tworzą potworny koszmar z mojego życia (przepukliny wielopoziomowe na kręgosłupie, niedomykalność dwóch zastawek serca, trachykardia serca, wodogłowie zamknięte, deformacja kręgosłupa-wada wrodzona, refluks przełykowo-żołądkowy, zarzucanie żółci do żołądka, zwężenie cewki moczowego, podwójna miedniczka lewej nerki, mięśniaki śródścienne, zwyrodnienia stawów, łokcie tenisisty, entezopatia więzadeł biodrowo lędźwiowego, rozejście mięśnia prostego brzucha, uszkodzona żyła pachwinowa, zwężenie cewki moczowej, guzki na lewej nerce, guzki w kanale kości krzyżowej, przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. 


❤ Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc :)

Sylwia

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sylwia Socha - awatar

  Sylwia Socha

  21.01.21
  21.01.21

  Moi Drodzy bardzo Was proszę o pomoc. Nie dam bez was rady, ja naprawdę nie mam rodziny do pomocy, o wszystko muszę zadbać sama. Ciągłe proszenie bardzo mnie upokarza, ta fizyczna bezsilność. ***Myślałam, że sprawa z rentą będzie już zakończona a tu wychodzą nowe fakty które z Panią Mecenas musimy przedstawić w Sądzie w obronie mojej faktycznej choroby. ***Jeśli masz wolę, dobrowolność proszę pomóż mi. ***Wyskoczyły mi na koniec tygodnia nagle rzeczy które muszę opłacić w poniedziałek. Jest to pilna wizyta lekarska online 140zł, zakup leków których nie mogę przerwać około 80zł, opłacenie usług Pani mecenas która prowadzi moją sprawę o rentę. ***Ostatnie pieniądze od Was przeznaczyłam na jedzenie, leki, wizytę lekarską, probiotyk na jelita i żołądek 90 zł. ***Zbieram faktury za wizyty lekarskie i leki. ***Na razie ten rok nie zaczął się u mnie najlepiej... ☀ ...czekam wciąż na pojawienie się mocnego słońce w moim życiu... ❤ Jeśli chcesz dokonać darowizny na moje konto osobiste, to proszę pamiętaj aby w tytule dopisać: darowizna. Moje konto mBank Sylwia Socha: mBank 14 1140 2004 0000 3602 4373 8604 Dziękuję Ci 🌸

Komentarze


 • Łukasz odblokowany na fejsie - awatar

  Łukasz odblokowany na fejsie

  21.01.21
  21.01.21

  TrZymaj sie...pozdrawiam...Lukasz

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   21.01.21
   21.01.21

   Dziękuję Łukasz za pamięć. 😊😉💚💛💙

 • Łukasz S - awatar

  Łukasz S

  21.01.21
  21.01.21

  Pani Sylwio, co jakiś czas staram się pomagać choć trochę, cierpienie, którego Pani doświadcza jest dla mnie nie do pomyślenia. Wiem że nie jest łatwo, proszę się nie poddawać i walczyć do końca. Proszenie o pomoc to nie wstyd, proszę o tym pamiętać. Trzymam kciuki i pozdrawiam ciepło.

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   21.01.21
   21.01.21

   Panie Łukaszu zakładając zbiórkę myślałam, że jest ona na chwilę, że zaraz mnie zooperują, że podleczę szybko zdrowie, że dostanę rentę albo wrócę do pracy. Życie weryfikuje nasze marzenia. Dziękuję za pamięć. 💚

 • Adam - awatar

  Adam

  16.01.21
  16.01.21

  Pani Sylwio proszę się nie poddawać. Wracam tu od czasu do czasu dorzucić parę złotych do zbiórki i zobaczyć co u Pani. Życzę Pani szybkiego powrotu do zdrowia i dużo pomyślności w nowym roku ! pozdrawiam

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   16.01.21
   16.01.21

   Panie Adamie dziękuję za pamięć, ponowną pomoc :) Czasami się podłamuję, jest ciężko. ...ból fizyczny wpływa na samopoczucie. Oczywiście nie poddam sie pomimo spadku formy.

 • ENDO Aga - awatar

  ENDO Aga

  09.01.21
  09.01.21

  Trzymaj się !

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   09.01.21
   09.01.21

   Dziękuję pięknie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.12.20
  17.12.20

  Dużo siły i wytrwałości przez te święta moja droga. Życzy Maria z rodziną

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   17.12.20
   17.12.20

   Kochana Mario dziękuję za Życzenia, Tobie także życzę zdrowia i bezpieczeństwa. :)

70 352 zł  z 89 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 413 osób
Wpłać teraz
 
Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 413

Asia - awatar
Asia
50
Mariusz - awatar
Mariusz
20
Łukasz odblokowany na fejsie - awatar
Łukasz odblokowany na fejsie
25
Łukasz S - awatar
Łukasz S
140
Grześ - awatar
Grześ
50
Ania - awatar
Ania
20
Arkadiusz Kochelak - awatar
Arkadiusz Kochelak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij