Zbiórka Guzy jelita-wznowienie 3 raz. - miniaturka zdjęcia

Guzy jelita-wznowienie 3 raz.

Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Dzień dobry. Jestem Sylwia, mieszkam w woj. śląskim.

ZJADAJĄ MNIE GUZY, WZNOWIENIE PO RAZ TRZECI GUZÓW.

Mój organizm traci siły w walce o zdrowie, choroba jest długa i wyniszczająca, guzy pożerają mi organy, to bardzo boli, skurcze jelit nie do wytrzymania, krzyczę z bólu.

Celem zbiórki jest zebranie pieniążków na leczenie i leki ze względu na ciężką sytuację zdrowotną. Pieniądze są potrzebne na utrzymanie siebie i córki w okresie  do ponownego zabiegu (zabieg druga połowa tego roku). Pieniądze zostaną spożytkowane na leczenie, wykupienie recept, zastrzyki, badania i innowacyjne metody leczenia i na zakup żywności. Planuję skorzystać z drogich ziół antyrakowych a także być na diecie przeciwzapalnej co nie jest tanią sprawą.  Ta trudna sytuacja mam nadzieje że potrwa tylko jeszcze kilka miesięcy aż do zoperowania mnie. Jest to dla mnie ciężki okres bo brakuje środków na życie w tym zaostrzeniu choroby. Wszystkie oszczędości które miałąm wydałam na drogie leczenie, często nie refundowane.

ENDOMETRIOZA IV stopnia--na to choruję pół życia. Ta choroba zniszczyła moje zdrowie. Endometrioza wszczepia się wszędzie, robi guzy, nacieki w różnych miejscach, dochodzi do miejscowych krowtoków na danym organie. Tą chorobę mogę porównać do powolnego raka. 


W ciągu 16 lat przeszłam 13 zabiegów medycznych a także wiele pobytów w szpitalu na badaniach. Mam 39 lat i zrujnowane całkowicie zdrowie na wielu płaszczyznach. Urodziłam się z wieloma wadami wrodzonymi, genetycznymi.

Opiszę 2 najpoważniejsze operacje: 

2014 r. Hemikolektomia prawostronna (guz kątnicy jelita), usunięto 35 cm jelita grubego  z prawej strony, kawałek jelita cienkiego, węzły chłonne pachwinowe i wyrostek. 

W 2017 r. kolejny zabieg ginekologiczno-chirurgiczny: guz na jajniku, guzek na jelicie cienkim, guz w części odbytniczo-esiczej (usunięcie 13 cm odbytu) i silnych zrostów. Po tym zabiegu dostałam zakażenia pooperacyjnego, spędziłam 30 dni w szpitalu walcząc o życie. 

Zmiany, guzy, zrosty ponownie się odnowiły, mam silne zrosty w brzuchu (czyli zrośnięte ze sobą organy: macica zrośnięta z jelitami, jajnik prawy do macicy). Są kolejne nacieki, guzy, problemy z wypróżnianiem się. Obecnie mam na przemian: biegunki kilkudniowe z zatwardzeniami co zmusza mnie do ciągłego przebywania w domu. Bóle brzucha bardzo ciężkie, mocne. Nie pomagają nawet leki z Poradni Leczenia Bólu. Ból brzucha pojawia się nawet podczas wypicia kilku łyków wody.  Każde oddanie stolca to wielki ból, jelita są zszyte w kilku miejscach. Od 7 miesięcy jest mocne krwawienie, nie udaje się go zatrzymać lekami przeciwkrotocznymi, ani różnymi hormonami ani także nie udało się zabiegiem na macicę który miałam w połowie stycznia 2019r. W badaniu histopatolicznym z tejże operacji wyszły mocno zmienione w macicy patologiczine komórki -stan przedrakowy. Przeżywam tak wielkie bóle że wymaga to leżenia, nie mam sił ustać często na nogach.

Posiadam stopień niepełnosprawności umiarkowany.

INNE MOJE SCHORZENIA:

Wodogłowie zamknięte (skutki wodogłowia u mnie: zanik nerwu wzrokowego, niedosłuch, zaburzenia równowagi i pamięci, nadwrażliwość na hałas, ogromny ucisk bólowy na czubku głowy od nadmiaru płynu rdzeniowo-mózgowego), niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej, skurcze dodatkoaw serca, arytmia, refluks żołądkowo-przełykowy, zarzucanie żółci do żołądka, przewlekłe zapalenie żołądka i jelit, guzki nieoperacyjne kanału kości krzyżowej, guzki na prawej nerce, mięśniaki śródścienne, zwyrodnienie stawów, łokcie tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, przewlekłe zapalenie zatok szczękowych, przepukliny na kręgosłupie, dyskopatia wielopoziomowa, zwężenie cewki moczowej, nadaktywność pęcherze moczowego, drętwienie całych nóg i dłoni.

Podejrzenie (w trakcie badań): Fibromilagia, Zespół Marfana, Choroba Leśniowskiego-Crohna.

Mam także wrodzone wady kręgosłupa. Mam momentami problemy z siedzeniem i chodzeniem. Wada kręgosłupa polega na tym że jest zapadnięta klatka piersiowa (lejkowata klatka piersiowa), kręgi w odcinku piersiowym są mocno ze sobą ściśnięte, co powoduje ból przy oddychaniu i chodzeniu. 

W tym roku mam przejść zabieg ginekologiczno-chirurgiczny, czekam w kolejce do szpitala. Będę także starać się ponownie o rentę w tym roku.

Choroba zżera mnie od środka, cały brzuch w zmianach, zrostach, guzach. 

Kiedyś moja ścieżka zawodowa fajnie się rozwijała, byłam wykładowcą artystycznych przedmiotów, trenerem. Choroby zniszczyły mi połowę przeżytego do tej pory życia. Każdy dzień kładzie mnie z bólu do łóżka. Codziennie zażywana duża ilość leków rozkurczowych, przeciwbólowych które pomagają mizernie. Jeszcze rok temu radziłam sobie finansowo, nawet udało mi się przez chwilę znowu popracować, sytuacja uległa pogorszeniu, kiedy wszystkie zmiany się odnowiły. Oszczędności życia poszły na utrzymanie, leki i badania. Leki są bardzo drogie, czasami miałam miesiące w których wydawałam po 1500 zł na leki i wizyty lekarskie, nie wszyscy lekarze operujący na NFZ przyjmują państwowo. 

Kochani po wielu latach walki z chorobami, przyszedł czas że proszę Was o pomoc, każda złotówka się liczy.  Marzec to zero w portfelu, jest bardzo ciężko, żyję z dnia na dzień. Proszę pomóżcie mi przetrwać ten ciężki dla mnie okres, gdzie choroba postępuje a ja tak bardzo chcę żyć i walczyć z chorobą.

Pomóż mi proszę przetrwać ten zły okres w moim życiu, pomóż mi stanąć na nogi, wygrać z chorobą. 

Dziękuje ślicznie :)

Sylwia

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Sylwia Socha - awatar

  Sylwia Socha

  07.04.19
  07.04.19

  06.04. Niestety nie ma poprawy. 7 miesięcy mam mocne krwawienie z macicy. Nie udaje się zatrzymać różnymi hormonami. Nie pomagają leki przeciwkrotoczne. Zabieg abrazja macicy, nie pomógł na krwawienie (styczeń 2019r.). W wyniku histopatologicznym: zmienione ogniska komórek w macicy.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.04.19
  18.04.19

  Dużo zdrowia i siły Pani życzę. Jest Pani dzielną kobietą!

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   18.04.19
   18.04.19

   Dziękuje za wsparcie. Staram się być dzielna, ale momentami ciężko. :)

 • Tomek - awatar

  Tomek

  16.04.19
  16.04.19

  Dużo zdrowia i powodzenia Sylwia.

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   16.04.19
   16.04.19

   Bardzo, bardzo dziękuje... Jest Pan mega wielki. 🌸🌼🍓

 • Maciey - awatar

  Maciey

  11.04.19
  11.04.19

  Trzymam Kciuki! :)

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   12.04.19
   12.04.19

   Dziękuje, każe słowo wsparcia jest bardzo ważne.

 • M... - awatar

  M...

  28.03.19
  28.03.19

  Mega ciężka sytuacja, trzymam kciuki żeby zaczęło wychodzić na prostą chociaż trochę

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   28.03.19
   28.03.19

   Dziękuje za piękne słowa wsparcia.

 • bib-bab - awatar

  bib-bab

  20.03.19
  20.03.19

  czytając listę Twoich dolegliwości, dochodzę do wniosku, że jesteś niebywale silną osobą. Sam jestem po hemikolektomii prawostronnej ale to co przeczytałem przerosło moje wyobrażenia. Podziwiam Cię za siłę, którą masz. Walcz!

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   20.03.19
   20.03.19

   Dziękuje za słowa otuchy. Miło spotkać osobę także po hemikolektomii, są to poważne operacje z wycięciem 1/5 jelita. Tak się jakoś życie układa, że w organiźnie zaczyna wszystko siadać. Guzy odnawiają się mega szybko zjadając organy. Ból niewyobrażalny.

Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Wpłaty - 71

Kamil - awatar
20
Kamil
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Danilewicz - awatar
50
Danilewicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Monika - awatar
20
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Joanna Wolska - awatar
20
Joanna Wolska
Aleksandra - awatar
50
Aleksandra

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij