Zbiórka ENDOMETRIOZA ukryta choroba. - miniaturka zdjęcia

ENDOMETRIOZA ukryta choroba.

Zbiórka ENDOMETRIOZA ukryta choroba. - zdjęcie główne

ENDOMETRIOZA ukryta choroba.

42 450 zł z 59 000 zł (Cel)
Wpłaciły 834 osoby
Wpłać teraz
 
Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Dzień dobry. Jestem Sylwia Socha, mam 39 lat, mieszkam w woj. śląskim.

DRODZY po wielu latach walki z ciężką chorobą Endometrioza IV stopnia, przyszedł czas że proszę Was o pomoc, każda złotówka się liczy. Proszę pomóżcie mi przetrwać ten ciężki dla mnie okres, gdzie choroba postępuje a ja tak bardzo chcę żyć i walczę z chorobą.  Przede mną bardzo ciężki zabieg ginekologiczno-chirurgiczny obarczony dużym ryzykiem zgonu, zakażenia i stomii. Obecnie dwie kliniki odmówiły zooperowania mnie ze względu zbyt duże ryzyko powikłań po operacji. Każdy dzień jest dla mnie nadzieją na znalezienie kliniki wielospecjalistycznej która rozłączy mi zrosty, usunie guzy endnometrialne. Na razie mam leczenie przeciwzapalne: zioła, suplementy, leki.

Moja zbiórka to "nie sposób na życie",  - to konieczność, bez której nie dałabym rady wykupić lekarstw, zrobić badań, odbyć wizyt lekarskich.  Moja zbiórka trwa od ponad roku. Był to rok pełen wyrzeczeń na rzecz zdrowia, wiele badań typu rezonanse itd., dużo wyjazdów do innych województw na konsultacje lekarskie od endometriozy (chirurg, ginekolodzy). Moja zbiórka to walka o zdrowie z zagrożeniem życia. Zdegradowany brzuch od wielu zabiegów, częściowe resekcje jelita i odbytu, brak pewnych narządów, guzy, torbiele, nacieki rozsiane w całym brzuchu, silne zrosty jelit i narządów (sklejenie się organów i narządów do siebie). Jestem pozbawiona normalnego życia, doświadczam dysfunkcji ruchowej, gdyż każdy krok, oddech bardzo boli przez zmiany i zrosty w brzuchu.

Celem zbiórki jest zbieranie pieniędzy na bieżące leczenie ENDOMETRIOZY, na leki, recepty, badania, zastrzyki, wizyty lekarskie, dojazdy do kliniki. Jeszcze rok temu radziłam sobie finansowo, nawet udało mi się przez chwilę znowu popracować, sytuacja uległa pogorszeniu, kiedy wszystkie zmiany się odnowiły. Jest to dla mnie ciężki okres bo brakuje także środków na życie w tym zaostrzeniu choroby. Wszystkie oszczędności które miałam wydałam na drogie leczenie, często nie refundowane. Leki są bardzo drogie, czasami miałam miesiące w których były recepty do wykupienia  po 1500 zł  i więcej + wizyty lekarskie. 

Na ten moment nie posiadam renty, w listopadzie 2019 r. lekarz orzecznik ZUS odmówił przyznania mi renty. Sprawa odwoławcza poszła do Komisji Lekarskiej -sprawa w toku. Samotnie wychowuję dziecko. 

ENDOMETRIOZA IV stopnia--na to choruję pół życia. Ta choroba zniszczyła moje zdrowie. Endometrioza wszczepia się wszędzie, robi guzy, nacieki w różnych miejscach, zrosty organów, dochodzi do miejscowych krwotoków na danym organie. Chorobę mogę porównać do powolnego raka. Choroba wyniszcza od środka mój brzuch i moje organy. Jestem po częściowych resekcjach jelita grubego. Choroba postępuje, mam silne zrosty w brzuchu (czyli zrośnięte ze sobą organy: macica zrośnięta z jelitami, jajnik prawy do macicy, jelita zcementowane).  Bóle brzucha bardzo mocne. Ból brzucha pojawia się nawet podczas wypicia kilku łyków wody.  Każde oddanie stolca, moczu to wielki ból. Z powodu bólu przebywam ciągle w domu.

W ciągu 16 lat przeszłam 13 zabiegów medycznych a także wiele pobytów w szpitalu na badaniach.

OPISZĘ 2 NAJWAŻNIEJSZE ZABIEGI:

🌿 2014 r. Hemikolektomia prawostronna (guz kątnicy jelita), usunięto 35 cm jelita grubego  z prawej strony biodra, kawałek jelita cienkiego i wyrostek. 

🌿 2017 r. Zabieg ginekologiczno-chirurgiczny: guz na jajniku, guzki na jelicie cienkim, guz na odbycie, usunięcie 13 cm odbytu i zrostów. Po tym zabiegu dostałam zakażenia pooperacyjnego, spędziłam 30 dni w szpitalu walcząc o życie. Powikłania pozabiegowe + endoemtrioza są do dzisiaj.

Posiadam stopień niepełnosprawności umiarkowany. Choruję także na wiele przewlekłych chorób, które z endometriozą tworzą potworny koszmar z mojego życia (przepukliny na kręgosłupie wielopoziomowe, niedomykalność dwóch zastawek serca, trachykardia serca, wodogłowie zamknięte, deformacja kręgosłupa-wada wrodzona, refluks przełykowo-żołądkowy, zarzucanie żółci do żołądka, zwężenie cewki moczowego, podwójna miedniczka lewej nerki, mięśniaki śródścienne, zwyrodnienia stawów, łokcie tenisisty..


❤ Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc :)

Sylwia

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Sylwia Socha - awatar

  Sylwia Socha

  26.01.20
  26.01.20

  Witajcie. Moi Drodzy, Wiem że jesteście już przyzwyczajeni do mojej osoby. Wszystko u mnie sie przedłuża, sprawa z rentą, kolejne wizyty lekarskie. Koniec miesiąca styczeń jest ciężki, żyję z dnia na dzień. Nie mam żadnych oszczędności. Pieniądze ze zbiórki skończyły się. Czekam na rozstrzygnięcie sprawy z rentą. Nie mam od kogo pożyczyć pieniążków na życie, nie mam już nic. Bardzo oszczędnie żyję, skromnie gotuję. Samotnie wychowuję córkę. Mój stan zdrowia nie pozwala mi pracować na etat. Przez skrócone jelito i wycięty odbyt mam szybkie, niekontrolowane biegunki. Skręcający ból brzucha, guzy naciskające na różne organy bardzo bolą. Każdy ruch ciała to naciągnięcie zrostów. Szukam pomysłu na siebie w tej sytuacji. Robię obrazki na licytację charytatywne na rzecz mojej osoby. Robię wszystko na co pozwala mi zdrowie w domu. Jest coraz ciężej -zbiórka stanęła a pozwalała mi ona zakupić jedzenie, leki. Nie mam za co kupić biletu córce na luty. Dziękuję i proszę o łaskę ❤

  Zdjęcie aktualności 43 472

Komentarze


 • Łukasz - awatar

  Łukasz

  24.01.20
  24.01.20

  Pozdrawiam!Wszystkiego Co Najlepsze życze.....

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   24.01.20
   24.01.20

   Dziękuję.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.01.20
  15.01.20

  Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :)

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   15.01.20
   15.01.20

   Ślicznie dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.01.20
  14.01.20

  Mam nadzieję że kiedyś ktoś " odczaruje" postrzeganie endometriozy, czy to przez niektórych lekarzy, czy urzędników. Wystarczyłoby tak niewiele- dostęp do odpowiednich świadczeń, specjalistycznej opieki. Pacjentki nie powinny o to walczyć, powinno to być w dużym stopniu gwarantowane ze świadczeń. P.S. nie rozumiem, jak w takim przypadku można odmówić renty - to wynika ze znieczulicy, czy niedostatecznej wiedzy na temat schorzenia? Jakoś ciężko mi to pojąć.. Trzymam kciuki za powrót do zdrowia.

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   14.01.20
   14.01.20

   Dziękuję za empatię i mądre słowa. Niewiedza orzeczników wynika z braku dostatecznej wiedzy i wytycznych jakie narzuca im ZUS. Mała wiedza jest o tej chorobie. Orzecznik stwierdził na komisji że to rzadka choroba, dał do konsultacji ginekologa po 60-tce który na badaniu był zdziwiony że chcę rentę na tą chorobę. Miałam wrażenie jakby konsultant ginekolog nie spotkał się z tak ciężką postacią choroby. Została olana moja dokumentacja medyczna od największych priorytetów w temacie endometriozy w Polsce którzy jasno mówili o zagrożeniu życia.

 • Katarzyna K. - awatar

  Katarzyna K.

  11.01.20
  11.01.20

  Trzymaj się dziewczyno! Dużo zdrowia i siły!

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   11.01.20
   11.01.20

   Dziękuję Kasiu. Tobie także wszystkiego dobrego :)

 • Monika - awatar

  Monika

  29.12.19
  29.12.19

  Wszystkiego co najlepsze na wszystkich płaszczyznach twojego życia. Dużo zdrowia. 3maj się ‼❤

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   29.12.19
   29.12.19

   Monika pięknie dziękuję. Cudownie to ujęłaś. Tobie również wielopłaszczyznowego rozwoju.

42 450 zł z 59 000 zł (Cel)
Wpłaciły 834 osoby
Wpłać teraz
 
Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 834

monika - awatar
monika
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Antoni - awatar
Antoni
50
MONIKA - awatar
MONIKA
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Monika - awatar
Monika
10
Łukasz - awatar
Łukasz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Justyna Malecka - awatar
Justyna Malecka
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij