Zbiórka ENDOMETRIOZA wyniszcza organizm - zdjęcie główne

ENDOMETRIOZA wyniszcza organizm

75 215 zł  z 89 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 544 osoby
Wpłać teraz
 
Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Witam Ciebie  :)

Jestem Sylwia Socha, mam 40 lat, mieszkam w woj. śląskim.

Od wielu lat choruję na ciężką chorobą Endometrioza IV stopnia-głęboko naciekająca na narządy w brzuchu i jelita.  

ENDOMETRIOZA IV stopnia -na to choruję pół życia. Endometrioza wszczepia się wszędzie, robi guzy w brzuchu i na jelitach, powoduje nacieki i zrosty narządów, dochodzi do miejscowych krwotoków Na danym organie.  

Choroba postępuje i wyniszcza od środka. Mam zrośnięte ze sobą narządy brzucha, jelita ścianami, tył macicy zrośnięty z jelitami, przemieszczone jajniki całkowicie za macicę. W moim brzuchu są guzy, torbiele, nacieki, zrosty. Zrosty powodują  efekt "zamurowanej miednicy", jakby ktoś polał moje narządy żwywicą i ona zastygła na moich organach. Przez chorobę straciłam wiele narządów: 35 cm jelita grubego, kątnicę jelita grubego, kawałek jelita cienkiego, wyrostek, węzły chłonne, odbyt. Miałam wiele zabiegów typu laparotomie i laparoskopie (około 12). Zabiegi chirurgiczno-ginekologiczne na jelicie, wycinanie części jelit jest bardzo bolesne i niebezpieczne. Po wielu zabiegach pojawił się ból neuropatyczny w okolicy podbrzusza, głęboko zlokalizowany wokół narządów jak i otrzewnej -powodujący silne uczucie drętwienia/mrowienia brzucha, uczucie palenia, rozrywania i jakby rażenie prądem. Otrzewna jest bardzo unerwiona dlatego wszystkie nacieki endometrialne i krwawienia powodują drażnienie połączeń nerwowych i mocne dolegliwości bólowe. Silny stan zapalny który toczy się w brzuchu powoduje zmniejszenie progu bólowego a co za tym idzie mega duże cierpienie. Endometrioza także powoduje nienaturalne ciśnienie w dolnym odcinku brzusznym, guzy torbieli, nacieki -to wszystko uciska na narządy. Pooperacyjne uszkodzenie mięśnia prostego brzucha, lewej żyły pachwinowej. Ból brzucha  nie pozwala normalnie żyć, wybudza w środku nocy. Każde oddanie potrzeb fizjologicznych sprawia ogromne cierpienie, cierpię na przewlekłe zaparcia na przemian z biegunkami. TO BARDZO BOLESNA CHOROBA!!!

W przyszłości bardzo ciężki zabieg ginekologiczno-chirurgiczny obarczony dużym ryzykiem zgonu, zakażenia, zapowiedź stomii (zabiegu chce podjąć się Kraków -szpital prywatny na Klinach). Kilka klinik odmówiło zooperowania mnie ze względu na zbyt duże ryzyko powikłań po operacji. 

Z powodu przewlekłych długich krwawień mam słabe badania krwi, niską witaminę D3, B12 niskie żelazo, kwas foliowy.  Przed zabiegiem muszę wzmocnić organizm, wyciszyć trochę organizm ze stanów zapalnych, zażywam to co trzeba brać w endometriozie czyli: suplementy, witaminy, zioła, czasami olejek CBD. Korzystam z wizyt lekarskich z sąsiednich województw, często miesięczne wydatki medyczne to koszt nawet 2000-2500zł. Niestety rząd polski nie jest zainteresowanymi chorymi w Polsce, kobiety na endo same zakupują leki, opłacają zabiegi które potrafią najlepiej operować tylko specjaliści. Jest to przewlekła choroba na całe życie, postępująca i podoba do nowotworu, zabiera finanse, wolność, daje ograniczenia. Moje życie obecnie to przebywanie ciągle w domu, brak sił na normalne funkcjonowanie, podjęcie pracy. Nie mam sił ustać na nogach, praktycznie ciągle leżę, zrosty ciągną i robi się słabo. Mam mocne skręcające bóle jelit, bolesne skurcze macicy.  Nie mogę normalnie jeść i pić.

Moja zbiórka - to konieczność, bez której nie dałabym rady wykupić lekarstw, zrobić badań, odbyć wizyty lekarskie, zakupić niezbędne do życia jedzenie. Moja zbiórka trwa 2 lata. Był to czas pełen wyrzeczeń na rzecz zdrowia, wielu badań typu rezonanse, uzg itd., dużo wyjazdów do innych miast (Kraków, Wrocław) na konsultacje lekarskie od endometriozy (chirurg, ginekolodzy), telekonsultacja z lekarzem z Dortmund. 

W październiku 2019r. wystąpiłam do ZUS-u o rentę. Niestety nie dostałam świadczenia gdyż lekarze orzecznicy w "cudowny" sposób mnie uzdrowili na komisji lekarskiej. Sprawa trafiała do Sądu Pracy. W lipcu 2020r. miałam badanie lekarskie wyznaczone przez Sąd. Lekarz sądowy biegły ginekolog uznał mnie całkowicie niezdolną do pracy, ta korzystna dla mnie opinia biegłego to jeszcze nie koniec walki o rentę, sprawa nadal się toczy. 

W ciągu 17 lat przeszłam 12 zabiegów medycznych a także wiele pobytów w szpitalu na badaniach. Dwa zabiegi na kręgosłupie (wszczepienie implantów silikonowych w odcinku lędźwiowym), operowany prawy łokieć, zabiegi ginekologiczne i zabiegi chirurgiczno-ginekologiczne i zabieg chirurgiczny.

OPISZĘ 2 NAJWAŻNIEJSZE ZABIEGI CHIRURGICZNO-GINEKOLOGICZNE:

🌿 2014 r. Hemikolektomia prawostronna (guz kątnicy jelita), usunięto 35 cm jelita grubego  z prawej strony biodra, kawałek jelita cienkiego i wyrostek. 

🌿 2017 r. Zabieg ginekologiczno-chirurgiczny: guz na jajniku, torbiel, guzki na jelicie cienkim, guz na odbycie, usunięcie 13 cm odbytu i zrostów. Po tym zabiegu dostałam zakażenia pooperacyjnego, spędziłam 30 dni w szpitalu walcząc o życie. Powikłania pozabiegowe + endometrioza są do dzisiaj.

Posiadam stopień niepełnosprawności umiarkowany. Choruję także na wiele przewlekłych chorób, które z endometriozą tworzą potworny koszmar z mojego życia (przepukliny wielopoziomowe na kręgosłupie, niedomykalność dwóch zastawek serca, trachykardia serca, wodogłowie zamknięte, deformacja kręgosłupa-wada wrodzona, refluks przełykowo-żołądkowy, zarzucanie żółci do żołądka, zwężenie cewki moczowego, podwójna miedniczka lewej nerki, mięśniaki śródścienne, zwyrodnienia stawów, łokcie tenisisty, entezopatia więzadeł biodrowo lędźwiowego, rozejście mięśnia prostego brzucha, uszkodzona żyła pachwinowa, zwężenie cewki moczowej, guzki na lewej nerce, guzki w kanale kości krzyżowej, przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. 


❤ Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc :)

Sylwia

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sylwia Socha - awatar

  Sylwia Socha

  12.04.21
  12.04.21

  Proszę trzymać kciuki, przyszedł znowu kryzys chorobowy organizmu, załamanie znowu zdrowia, brak sił, ból brzucha, mam spuchnięty brzuch od żeber po dół, nadmierna senność, arytmia nadkomorowa serca, brak sił. Mam problemy z oddychaniem.  Jestem fizycznie wykończona bólem brzucha, mam problemy z leżeniem na biodrach gdyż guzy, chore jajniki, zrosty uciskają i promieniują do nóg. Odnowiło mi zapalenie więzadła krzyżowego, utrudnia chodzenie i leżenie na plecach.  Endometrioza zjada mnie od środka, wyniszcza każdy organ w miednicy. Zabrała mi już kawałki jelita, wyrostek, brak pęcherzyka żółciowego. Zabiegi uszkodzily: żyłę pachwinową, uszkodziły miesięń prosty brzucha, mam pouszkadzane mięśnie i nerwy brzucha. Guzy, torbiele, nacieki zapalne cały brzuch. Zrośnięte ścianami wszystkie narządy.  Oby w czerwcu lekarz z Krakowa podjął już decyzję o moim zabiegu. Wiem, że ryzyko jest duże, wielu lekarzy mówiło mi o utracie życia i o wielu powikłaniach po zabiegu ale żyć w takim stanie także się nie da.  Zabieg bardzo ciężki gdyż narządy zrosły się ze sobą, jelita skleiły się ścianami.  Często krwawią mi różne miejsca w jamie brzusznej, wtedy jestem jak wrak człowieka, nie mam sił podnieść się z łóżka.  Operacje na jelicie są bardzo poważna. Wiem coś o tym gdyż po usunięciu części esicy z odbytem z powodu guza miesiąc walczyłam w szpitalu o życie z powodu ropnego zakażenia miednicy (2017r.). Skończyło się kilka ważnych suplementów, leków proszę o wsparcie.   Ta moja choroba to naprawdę nie żarty, ból, cierpienie, wyczerpanie fizyczne, zagrożenie życia z powodu nagłego skrętu jelita, zapchania przez guza światła jelita, zapalenie otrzewnej itd.  Jestem wyczerpana, dlatego tak rzadko daję jakieś swoje ładne zdjęcie.  Proszę udostępnij moją zbiórkę, proszę wspomóż symboliczną złotówką. Znasz moją sytuację, nie mam żadnego dochodu, czekam na sądowe przyznanie renty. 3 lata temu ze względu na nagłe pogorszenie zdrowia i powikłania po zabiegu nie powróciłam do pracy zawodowej.

  Zdjęcie aktualizacji 66 663

Komentarze


 • Olaa - awatar

  Olaa

  12.04.21
  12.04.21

  W imieniu Jezusa rozkazuje tej chorobie odejsc! Sylwia badz zdrowa w imieniu Jezusa Chrystusa

 • Endo Pati - awatar

  Endo Pati

  14.03.21
  14.03.21

  Sto lat Sylwia 🌹💞 Dużo dużo zdrówka!!! #rożadlaSylwii

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   14.03.21
   14.03.21

   Dziękuję Ci pięknie. 🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

 • Maria - awatar

  Maria

  11.03.21
  11.03.21

  Pozdrawiam i dużo zdrówka kochana! Chociaż tyle moge w tym miesiacu pomóc :-*

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   11.03.21
   11.03.21

   Maria to bardzo dużo. Wdzięczna całym sercem. :) ❤

 • Monia Gruzla #różedlaSylwii - awatar

  Monia Gruzla #różedlaSylwii

  10.03.21
  10.03.21

  Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia !!!

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   10.03.21
   10.03.21

   Dziękuję Monika 🌻🌻🌻🌻🌻🌻

 • Cecylia - awatar

  Cecylia

  09.03.21
  09.03.21

  #rożadlaSylwii z okazji Dnia Kobiet!!! Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka i siły!!! ❤️

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   09.03.21
   09.03.21

   Pani Cecylio wspaniała akcja dzięki Patrycji. Dziękuję Pani za pomoc. 🌷🌷🌷

75 215 zł  z 89 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 544 osoby
Wpłać teraz
 
Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 544

Olaa - awatar
Olaa
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łukasz J - awatar
Łukasz J
50
Asia Wojtuń - awatar
Asia Wojtuń
10
Magdalena Karolak - awatar
Magdalena Karolak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Grześ - awatar
Grześ
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij