Zbiórka ENDOMETRIOZA -leczenie - zdjęcie główne

ENDOMETRIOZA -leczenie

91 143 zł  z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 852 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Silvia Socha - awatar

Sylwia Silvia Socha

Organizator zbiórki

Witam Ciebie  :)

Jestem Sylwia Socha, mam 41 lat, mieszkam w woj. śląskim.

Od wielu lat choruję na ciężką chorobą Endometrioza IV stopnia-głęboko naciekająca na narządy w brzuchu i jelita.  

ENDOMETRIOZA IV stopnia -na to choruję pół życia. Endometrioza wszczepia się wszędzie, robi guzy w brzuchu i na jelitach, powoduje nacieki i zrosty narządów, dochodzi do miejscowych krwotoków Na danym organie.  

Choroba postępuje i wyniszcza od środka. Mam zrośnięte ze sobą narządy brzucha, jelita ścianami, tył macicy zrośnięty z jelitami, przemieszczone jajniki całkowicie za macicę. W moim brzuchu są guzy, torbiele, nacieki, zrosty. Zrosty powodują  efekt "zamurowanej miednicy", jakby ktoś polał moje narządy żwywicą i ona zastygła na moich organach. Przez chorobę straciłam wiele narządów: 35 cm jelita grubego, kątnicę jelita grubego, kawałek jelita cienkiego, wyrostek, węzły chłonne, odbyt. Miałam wiele zabiegów typu laparotomie i laparoskopie (około 12). Zabiegi chirurgiczno-ginekologiczne na jelicie, wycinanie części jelit jest bardzo bolesne i niebezpieczne. Po wielu zabiegach pojawił się ból neuropatyczny w okolicy podbrzusza, głęboko zlokalizowany wokół narządów jak i otrzewnej -powodujący silne uczucie drętwienia/mrowienia brzucha, uczucie palenia, rozrywania i jakby rażenie prądem. Otrzewna jest bardzo unerwiona dlatego wszystkie nacieki endometrialne i krwawienia powodują drażnienie połączeń nerwowych i mocne dolegliwości bólowe. Silny stan zapalny który toczy się w brzuchu powoduje zmniejszenie progu bólowego a co za tym idzie mega duże cierpienie. Endometrioza także powoduje nienaturalne ciśnienie w dolnym odcinku brzusznym, guzy torbieli, nacieki -to wszystko uciska na narządy. Pooperacyjne uszkodzenie mięśnia prostego brzucha, lewej żyły pachwinowej. Ból brzucha  nie pozwala normalnie żyć, wybudza w środku nocy. Każde oddanie potrzeb fizjologicznych sprawia ogromne cierpienie, cierpię na przewlekłe zaparcia na przemian z biegunkami. TO BARDZO BOLESNA CHOROBA!!!

W przyszłości bardzo ciężki zabieg ginekologiczno-chirurgiczny obarczony dużym ryzykiem zgonu, zakażenia, zapowiedź stomii (zabiegu chce podjąć się Kraków -szpital prywatny na Klinach). Kilka klinik odmówiło zooperowania mnie ze względu na zbyt duże ryzyko powikłań po operacji. 

Z powodu przewlekłych długich krwawień mam słabe badania krwi, niską witaminę D3, B12 niskie żelazo, kwas foliowy.  Przed zabiegiem muszę wzmocnić organizm, wyciszyć trochę organizm ze stanów zapalnych, zażywam to co trzeba brać w endometriozie czyli: suplementy, witaminy, zioła, czasami olejek CBD. Korzystam z wizyt lekarskich z sąsiednich województw, często miesięczne wydatki medyczne to koszt nawet 2000-2500zł. Niestety rząd polski nie jest zainteresowanymi chorymi w Polsce, kobiety na endo same zakupują leki, opłacają zabiegi które potrafią najlepiej operować tylko specjaliści. Jest to przewlekła choroba na całe życie, postępująca i podoba do nowotworu, zabiera finanse, wolność, daje ograniczenia. Moje życie obecnie to przebywanie ciągle w domu, brak sił na normalne funkcjonowanie, podjęcie pracy. Nie mam sił ustać na nogach, praktycznie ciągle leżę, zrosty ciągną i robi się słabo. Mam mocne skręcające bóle jelit, bolesne skurcze macicy.  Nie mogę normalnie jeść i pić.

Moja zbiórka - to konieczność, bez której nie dałabym rady wykupić lekarstw, zrobić badań, odbyć wizyty lekarskie, zakupić niezbędne do życia jedzenie. Moja zbiórka trwa 2 lata. Był to czas pełen wyrzeczeń na rzecz zdrowia, wielu badań typu rezonanse, uzg itd., dużo wyjazdów do innych miast (Kraków, Wrocław) na konsultacje lekarskie od endometriozy (chirurg, ginekolodzy), telekonsultacja z lekarzem z Dortmund. 

W październiku 2019r. wystąpiłam do ZUS-u o rentę. Niestety nie dostałam świadczenia gdyż lekarze orzecznicy w "cudowny" sposób mnie uzdrowili na komisji lekarskiej. Sprawa trafiała do Sądu Pracy. W lipcu 2020r. miałam badanie lekarskie wyznaczone przez Sąd. Lekarz sądowy biegły ginekolog uznał mnie całkowicie niezdolną do pracy, ta korzystna dla mnie opinia biegłego to jeszcze nie koniec walki o rentę, sprawa nadal się toczy. 

W ciągu 17 lat przeszłam 12 zabiegów medycznych a także wiele pobytów w szpitalu na badaniach. Dwa zabiegi na kręgosłupie (wszczepienie implantów silikonowych w odcinku lędźwiowym), operowany prawy łokieć, zabiegi ginekologiczne i zabiegi chirurgiczno-ginekologiczne i zabieg chirurgiczny.

OPISZĘ 2 NAJWAŻNIEJSZE ZABIEGI CHIRURGICZNO-GINEKOLOGICZNE:

🌿 2014 r. Hemikolektomia prawostronna (guz kątnicy jelita), usunięto 35 cm jelita grubego  z prawej strony biodra, kawałek jelita cienkiego i wyrostek. 

🌿 2017 r. Zabieg ginekologiczno-chirurgiczny: guz na jajniku, torbiel, guzki na jelicie cienkim, guz na odbycie, usunięcie 13 cm odbytu i zrostów. Po tym zabiegu dostałam zakażenia pooperacyjnego, spędziłam 30 dni w szpitalu walcząc o życie. Powikłania pozabiegowe + endometrioza są do dzisiaj.

Posiadam stopień niepełnosprawności umiarkowany. Choruję także na wiele przewlekłych chorób, które z endometriozą tworzą potworny koszmar z mojego życia (przepukliny wielopoziomowe na kręgosłupie, niedomykalność dwóch zastawek serca, trachykardia serca, wodogłowie zamknięte, deformacja kręgosłupa-wada wrodzona, refluks przełykowo-żołądkowy, zarzucanie żółci do żołądka, zwężenie cewki moczowego, podwójna miedniczka lewej nerki, mięśniaki śródścienne, zwyrodnienia stawów, łokcie tenisisty, entezopatia więzadeł biodrowo lędźwiowego, rozejście mięśnia prostego brzucha, uszkodzona żyła pachwinowa, zwężenie cewki moczowej, guzki na lewej nerce, guzki w kanale kości krzyżowej, przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. 


❤ Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc :)

Sylwia

Aktualizacja 05.11.2022 r.

Poniżej rezonans głowy: wciąż wodogłowie a także nowe zmiany w istocie białej: narosła glioza. 

7 listopada konsultacja u neurochirurga. . 





Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sylwia Silvia Socha - awatar

  Sylwia Silvia Socha

  07.12.2022
  07.12.2022

  pomagam.pl/dalsze_leczenie

  Drodzy od 2 tyg walczę z wysoką gorączką związaną z endometriozą, mam wielkie zmiany w brzuchu. Jedna zmiana za macicą ma 13 x 9 cm, inna na jajniku 8 cm i kilkanaście torbieli endometrialnych.
  Dostałam pilne skierowanie do szpitala.
  Miałam dzisiaj pierwszą próbę dostania się do szpitala do Katowic, 4 godziny spędzone na izbie przyjęć ginekologii.
  Niestety lekarz dyżurny z izby przyjęć w trakcie specjalizacji zignorował moje skierowanie na cito na dodatek od lekarza-kolegi z tego oddziału ze specjalnością ginekologia. Podczas badania jęczałam z bólu.
  Ledwo 4 godziny usiedziałam na korytarzu.
  Nie dostałam kroplówki przeciwbólowej, zostałam odesłana z gorączką, z bólami, ledwo trzymającą się na nogach.
  Będę tą sprawę konsultować ze swoim prowadzącym lekarzem ginekologiem.

  Moja córka oddaje wszystkie swoje pieniądze na moje leki, dojazdy do szpitala, jedzenie i mieszkamie. Nie daje już rady utrzymać ciężko chorej matki Przeze mnie brakuje na wszystko. Boimy się z czego opłacimy mieszkanie wynajęte w styczniu.
  Mam bardzo niskie żelazo, anemia.
  Moja hemoglobina wynosi 10.
  Mam omdlenia z bólu brzucha i anemii, problemy z ustaniem na nogach. Jest bardzo źle ze mną.
  Niknę w oczach.
  Niestety brakuje na witaminy, żelazo. Nie mam za co wzmocnić organizm, wyjść z anemii.

  Czekam na decyzję ZUS o rentę.

  Zdjęcie aktualizacji 107 427

Komentarze


 • Monika Sz. - awatar

  Monika Sz.

  19.07.2022
  19.07.2022

  Nigdy się nie poddawaj :)

  • Sylwia Silvia Socha - awatar

   Sylwia Silvia Socha - Organizator zbiórki

   19.07.2022
   19.07.2022

   Dziękuję Monika

 • Pozdrawiam, zdrówka życzę. - awatar

  Pozdrawiam, zdrówka życzę.

  18.06.2022
  18.06.2022

  Dużo zdrówka życzę.

  • Sylwia Silvia Socha - awatar

   Sylwia Silvia Socha - Organizator zbiórki

   18.06.2022
   18.06.2022

   Dziękuję

 • Malki - awatar

  Malki

  05.05.2022
  05.05.2022

  Zdrowia i pomyślności

  • Sylwia Silvia Socha - awatar

   Sylwia Silvia Socha - Organizator zbiórki

   05.05.2022
   05.05.2022

   Dziękuję za pamięć

 • Przemek - awatar

  Przemek

  04.02.2022
  04.02.2022

  Zycze zdrowia i pozdrawiam

  • Sylwia Silvia Socha - awatar

   Sylwia Silvia Socha - Organizator zbiórki

   04.02.2022
   04.02.2022

   Dziękuję, dziękuję

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.11.2021
  19.11.2021

  Życzę zdrowia i siły

  • Sylwia Silvia Socha - awatar

   Sylwia Silvia Socha - Organizator zbiórki

   19.11.2021
   19.11.2021

   Dziękuję, walczy się zawsze do ostatniej chwili

91 143 zł  z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 852 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Silvia Socha - awatar

Sylwia Silvia Socha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 852

Wojtek Ż. - awatar
Wojtek Ż.
100
Anonimowy darczyńca - awatar
Anonimowy darczyńca
50
Mariusz - awatar
Mariusz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Ania - awatar
Ania
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Mariusz - awatar
Mariusz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy darczyńca - awatar
Anonimowy darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij