Zbiórka ENDOMETRIOZA ukryta choroba. - miniaturka zdjęcia

ENDOMETRIOZA ukryta choroba.

Zbiórka ENDOMETRIOZA ukryta choroba. - zdjęcie główne

ENDOMETRIOZA ukryta choroba.

56 970 zł z 69 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 157 osób
Wpłać teraz
 
Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Dzień dobry. 

Jestem Sylwia Socha, mam 40 lat, mieszkam w woj. śląskim.

DRODZY po wielu latach walki z ciężką chorobą Endometrioza IV stopnia-głęboko naciękająca na narządy w brzuchu i jelita, przyszedł czas że proszę Proszę Ciebie o pomoc.

Proszę pomóż przetrwać mi ten ciężki dla mnie okres, gdzie choroba postępuje a ja walczę z chorobą.  Przede mną bardzo ciężki zabieg ginekologiczno-chirurgiczny obarczony dużym ryzykiem zgonu, zakażenia i stomii. Obecnie dwie kliniki odmówiły zooperowania mnie ze względu na zbyt duże ryzyko powikłań po operacji. Każdy dzień jest dla mnie nadzieją na znalezienie kliniki wielospecjalistycznej która rozłączy mi zrosty w brzuchu, zrośnięte ścianami jelita, zrośnięte jelita z tylną ścianą macicy, usunie guzy endnometrialne, usunie zmiany z jelita, guzy, torbiele...

Na razie mam leczenie przeciwzapalne: zioła, suplementy, leki czasami olejek CBD. Choroba w moim przypadku oporna na leczenie hormonalne. 

Moja zbiórka to "nie sposób na życie",  - to konieczność, bez której nie dałabym rady wykupić lekarstw, zrobić badań, odbyć wizyty lekarskie, zakupić niezbędne do życia jedzenie. Moja zbiórka trwa ponad półtora roku. Był to czas pełen wyrzeczeń na rzecz zdrowia, wielu badań typu rezonanse, uzg itd., dużo wyjazdów do innych miast (Kraków, Wrocław) na konsultacje lekarskie od endometriozy (chirurg, ginekolodzy), telekonsultacja z lekarzem z Dortmund.

Moja zbiórka to walka o zdrowie. Zdegradowany brzuch od wielu zabiegów, częściowe resekcje jelita i odbytu, brak pewnych narządów, guzy, torbiele, nacieki rozsiane w całym brzuchu, silne zrosty jelit i narządów (sklejenie się organów i narządów do siebie). Jestem pozbawiona normalnego życia, doświadczam dysfunkcji ruchowej, gdyż każdy krok, oddech bardzo boli przez zmiany i zrosty w brzuchu.

Celem zbiórki jest zbieranie pieniędzy na bieżące leczenie ENDOMETRIOZY, na leki, recepty, badania, zastrzyki, wizyty lekarskie, dojazdy do kliniki. Jeszcze dwa lata temu radziłam sobie finansowo, nawet udało mi się przez chwilę znowu pracować zawodowo. Sytuacja uległa pogorszeniu około 2 lata temu. Był zabieg po którym dostałam zakażenie pooperacyjne, miałam usuniętą większą część odbytu z powodu guza, nastąpiły wielkie powikłania i dalszy rozwój choroby.  Choroba wyłącza mnie z pracy zawodowej, czasami z bólu utrudnione funkcjonowanie w domu. Jest to dla mnie ciężki okres bo brakuje także środków na życie w tym zaostrzeniu choroby. Wszystkie oszczędności które miałam wydałam na drogie leczenie, często nie refundowane. Leki są bardzo drogie, czasami miałam miesiące w których były recepty do wykupienia bardzo drogie  + wizyty lekarskie. 

Na ten moment nie posiadam renty. W listopadzie 2019 r. lekarz orzecznik ZUS odmówił przyznania mi renty. Sprawa odwoławcza poszła do Komisji Lekarskiej a następnie w maju 2019 r. sprawa trafiła do Sądu Okręgowego. Sprawa wciąż w toku.

 Samotnie wychowuję dziecko. 

ENDOMETRIOZA IV stopnia--na to choruję pół życia. Ta choroba zniszczyła moje zdrowie. Endometrioza wszczepia się wszędzie, robi guzy, nacieki w różnych miejscach, zrosty organów, dochodzi do miejscowych krwotoków na danym organie. Chorobę mogę porównać do powolnego raka. Choroba wyniszcza od środka mój brzuch i moje organy. Jestem po częściowych resekcjach jelita grubego i wycięciu części odbytu. Choroba postępuje, mam silne zrosty w brzuchu (czyli zrośnięte ze sobą organy: tył macicy zrośnięty z jelitami, jajnik prawy do macicy, jelita są ze sobą zcementowane, unieruchomiona miednica).  W środku brzuch wygląda jakby był polany żywicą która jakby zalała narządy i zastygła na nich. Bóle brzucha bardzo mocne. Ból brzucha pojawia się nawet podczas wypicia kilku łyków wody. Każde oddanie stolca, moczu to wielki ból. Z powodu bólu mam wiele ograniczeń.

W ciągu 17 lat przeszłam 12 zabiegów medycznych a także wiele pobytów w szpitalu na badaniach. Dwa zabiegi na kręgosłupie (wszczepienie implantów silikonowychw odcinku lędźwipwym), operowany prawy łokieć, zabiegi ginekologiczne i zabiegi chirurgiczno-ginekologiczne i zabieg chirurgiczny.

OPISZĘ 2 NAJWAŻNIEJSZE ZABIEGI:

🌿 2014 r. Hemikolektomia prawostronna (guz kątnicy jelita), usunięto 35 cm jelita grubego  z prawej strony biodra, kawałek jelita cienkiego i wyrostek. 

🌿 2017 r. Zabieg ginekologiczno-chirurgiczny: guz na jajniku, torbiel, guzki na jelicie cienkim, guz na odbycie, usunięcie 13 cm odbytu i zrostów. Po tym zabiegu dostałam zakażenia pooperacyjnego, spędziłam 30 dni w szpitalu walcząc o życie. Powikłania pozabiegowe + endoemtrioza są do dzisiaj.

Posiadam stopień niepełnosprawności umiarkowany. Choruję także na wiele przewlekłych chorób, które z endometriozą tworzą potworny koszmar z mojego życia (przepukliny wielopoziomowe na kręgosłupie, niedomykalność dwóch zastawek serca, trachykardia serca, wodogłowie zamknięte, deformacja kręgosłupa-wada wrodzona, refluks przełykowo-żołądkowy, zarzucanie żółci do żołądka, zwężenie cewki moczowego, podwójna miedniczka lewej nerki, mięśniaki śródścienne, zwyrodnienia stawów, łokcie tenisisty, entezopatia więzadeł biodrowo lędźwiowego, rozejście mięśnia prostego brzucha, uszkodzona żyła pachwinowa, zwężenie cewki moczowej, guzki na lewej nerce, guzki w kanale kości krzyżowej, przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. 

❤ Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc :)

Sylwia

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Sylwia Socha - awatar

  Sylwia Socha

  29.06.20
  29.06.20

  Dzień dobry. Przez nawrót choroby, ciężkie bóle, nie jestem w stanie pracować fizycznie. Czasami utrudnione funkcjonowanie nawet po domu. Ze względu na swoją sytuację zdrowotną proszę o pomoc na badania, leki, wizyty lekarskie i jedzenie. Brakuje momentami na jedzenie. Nigdy gdy nie myślałam że kiedykolwiek będzie mi brakować na jedzenie. Sama wychowuję córkę, Finansowo jest ciężko. Wszystko to od dwóch lat mnie przerasta. Walka o zdrowie plus utrzymanie bytu swojego i córce jest ciężkie. Przede mną ustalenie terminu zabiegu, muszę udać się ponowie na wizytę do lekarza w Krakowie który będzie operował i ustali termin zabiegu. Zabieg zapewne tak szybko się o nie odbędzie z przyczyn finansowych więc chciałabym ten czas poświęcić na badania i wizyty. Jest prywatna klinika w Bydgoszczy która chce się mną zająć kompleksowo. W planach przejście na lek na receptę, wyregulowanie hormonów w organiźmie. Bardzo bym się cieszyła gdyby guzy i nacieki zmniejszyły się. Dziękuję Sylwia

  Zdjęcie aktualności 51 783

Komentarze


 • Grześ - awatar

  Grześ

  30.06.20
  30.06.20

  Pozdrawiam i proszę się trzymać cieplutko i nie dać się chorobie

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   01.07.20
   01.07.20

   Grzesiu dziękuję za miły wpis.

 • Alexandra - awatar

  Alexandra

  23.06.20
  23.06.20

  zdrówka i wytrwałości!!

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   23.06.20
   23.06.20

 • Magdalena Urban - Suchomska - awatar

  Magdalena Urban - Suchomska

  19.06.20
  19.06.20

  Siły 💓

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   19.06.20
   19.06.20

   Dziękuję ❤

 • grześ - awatar

  grześ

  17.06.20
  17.06.20

  Proszę się trzymać pani Sylwio i nie poddawać się..

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   17.06.20
   17.06.20

   Dziękuję pięknie. 🌷🌷🌷

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.06.20
  10.06.20

  Trzymam mocno kciuki, żeby operacja była jak najszybciej przeprowadzona, udała się w 100% i w końcu zniknął ten ból dzielna kobieto!

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   11.06.20
   11.06.20

   Drogi Anonimowy Darczyńco dziękuję za Twoją pamięć o mnie, za pomoc. 💚💛💙

56 970 zł z 69 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 157 osób
Wpłać teraz
 
Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 157

Justyna - awatar
Justyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
AnZaj - awatar
AnZaj
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łukasz zablokowany na fejsie - awatar
Łukasz zablokowany na fejsie
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Grześ - awatar
Grześ
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij