Zbiórka Pomoc finansowa dla Krzysztofa - zdjęcie główne

Pomoc finansowa dla Krzysztofa

1 101 zł  z 125 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Andrzej Nogala - awatar

Andrzej Nogala

Organizator zbiórki

Krzysiek (na zdjęciu z lewej) 

- Masz przyjaciół, masz rodzinę i masz brata (ten z prawej).


Chyba nie ma osoby, która by Krzyśka nie kochała, bo jest dobrym, pogodnym i bardzo życzliwym człowiekiem. I mimo, że potrafi skutecznie wspierać innych dzisiaj wiem, że to właśnie jemu potrzebna jest pomoc.

Dlatego jako brat nie mogę spokojnie patrzeć jak niesprawiedliwy i niegodny potrafi  być los, który rujnuje z każdym dniem jego życie.

Kiedyś to on pomagał innym. 

Powódź 1000-lecia w lipcu 1997 r. zatopiła jego firmę na 1,80 do 2,05 metra.  Mimo to starał się utrzymać wszystkich pracowników, bo wraz ze swoimi rodzinami stanęli przed groźbą bezrobocia i biedy.

Polskie Państwo wówczas nie było przygotowane i nie realizowało skutecznie żadnej pomocy dla powodzian. Dzisiaj jest już nieco inaczej, to dobrze, choć dla niego niestety za późno. 

Wtedy, aby dalej pracować, aby dać pracę innym nie dostał od Państwa żadnej pomocy finansowej tylko musiał wziąć specjalną pożyczkę dla powodzian - to była niestety finansowa pułapka. Wizytujący wtedy powodzian Wojewoda Opolski zapewniał osobiście Krzysztofa, że będzie to pożyczka bezzwrotna. Mógł jeszcze wtedy zwolnić pracowników i miałby spokój. To Państwo musiało by płacić zasiłki dla nich. 

Jednak ratował pracowników, pobrał pożyczkę, pieniądze, których nigdy nie zobaczył przeznaczył na ich skromne wypłaty. Pieniądze przekazał dla kilkudziesięciu pracowników przez trzy miesiące, którzy dzięki temu łagodnie przeszli przez trudny czas powodzi.

Nie był w stanie zwrócić całej zaciągniętej pożyczki (oddał 80 %) bo większość  klientów i odbiorców jego Firmy nie przetrwało tego trudnego okresu powodzi i splajtowało nie płacąc mu za zakupione wcześniej produkty.

To punkt zwrotny w jego życiu. Chciał być dobry , pomógł innym ludziom a sam został z niespłacalnym zadłużeniem. Dzisiaj większość z tych osób spokojnie żyje sobie ze swoimi rodzinami w zdrowiu i względnym dostatku.

A Krzysztof ....  No cóż.   Jemu bezduszny (tzw. sprawiedliwy)  system Państwa, reprezentowany przez komorników nalicza odsetki i zabiera znaczną większość jego bieżących dochodów.

Trwa to już ponad 20 lat. Państwo Polskie nie odpuści mu żadnej złotówki a przez te 22 lata odsetki od kredytu rosną szybciej niż możliwe spłaty rat. 

Na dzisiaj zadłużenie od tych kilkunastu tysięcy złotych zadłużenia urosło do kwoty bliskiej 120 tys zł.

Takiej kwoty, uczciwie pracujący człowiek nie jest w stanie już spłacić pomimo comiesięcznego oddawania większości swoich poborów. Odsetki już rosną szybciej.

Nikt tego nie wytrzyma. Rozwiązaniem nie może być przecież ucieczka od życia.  Wiem to - najlepszym rozwiązaniem jest wzajemna pomoc.

Myślę więc, że najwyższy czas aby spłacić względem jego zaciągnięty dług przez innych, tych wszystkich, którym pomagał.

Pewnie akurat do tych rodzin nie dotrę ze swoim apelem o pomoc finansową dla Krzysztofa, a nawet nie chciałbym ich obciążać już tak znacznym kosztem - dlatego organizuję dla niego, zbiórkę pieniędzy na ten konkretny cel - "Spłata ciągle rosnącego zadłużenia"

Jestem przekonany, że zdążymy zebrać w "sieci" pieniądze do czasu, kiedy zadłużenie nie przekroczy 125 tys zł.  Na taką właśnie kwotę ustawiam licznik pomocy.

Proszę wszystkich o pomoc finansową, każda wpłacona złotówka będzie znaczącą pomocą.

Andrzej  (brat)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 101 zł  z 125 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Andrzej Nogala - awatar

Andrzej Nogala

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 23

Anonimowy darczyńca - awatar
Anonimowy darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
biegacz i szachista, którym Krzysiek kibicuje - awatar
biegacz i szachista, którym Krzysiek kibicuje
50
Marta - awatar
Marta
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Maria Magdalena - awatar
Anna Maria Magdalena
20
Małgosia - awatar
Małgosia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij