Zbiórka SzaberBowl / Rozbudowa spotu DIY - miniaturka zdjęcia

SzaberBowl / Rozbudowa spotu DIY Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka SzaberBowl / Rozbudowa spotu DIY - zdjęcie główne

SzaberBowl / Rozbudowa spotu DIY

12 878 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 206 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcin Duch - awatar

Marcin Duch

Organizator zbiórki

 Szaber Bowl to betonowy basen zbudowany przez społeczność związaną z deskorolką w myśl idei DIY (do it yourself). Powstał w 2014 roku, jest w całości inicjatywą społeczną i wspaniałym przykładem integracji międzypokoleniowej.

Ideą Naszego miejsca było przekształcenie starego i bezużytecznego budynku w piękną i jedyną w swoim rodzaju przestrzeń, z elementami skateparku, których nie ma nigdzie indziej. To wszystko chcielismy osiągnąć z wykorzystaniem dostępnych materiałów, często z odzysku i po kosztach. Po ponad roku wspólnej pracy dziesiątek osób, udało się! A w Nas została zaszczepiona ogromna pasja do budowy gładkich, betonowych kształtów, zdatnych do jazdy na deskorolce.

Przez prawie 2 lata próbowaliśmy rozwinąć skrzydła i nauczyć się profesjonalnej pracy z betonem, by w przyszłości posiadać odpowiednie kwalifikacje do budowy nowatorskich i idealnie gładkich skateparków.

Spot DIY jest idealnym polem doświadczalnym, lecz by podnieść poprzeczkę potrzebujemy dostępu do profesjonalnych narzędzi, materiałów budowlancyh i dostaw betonu.

Niestety pomimo zbiórek wśród znajomych, koszta przewyższają Nasze obecne możliwości finansowe. Mamy mnóstwo pomysłów na nowe elementy i wiedzę na temat profesjonalnych technik budowy. Bardzo chcielibyśmy je realizować, zdobywając przy tym doświadczenie, a w efekcie rozwijać jeden z najciekawszych obiektów deskorolkowych w Naszym kraju.
Głównym celem zbiórki jest budowa nowej sekcji, graniczącej z istniejącym bowlem. Tym razem marzy Nam się ogromny obiekt, ok. 2,5m wysokości. Będzie to jeden z największych bowli w Polsce, pozwalający na spektakularne skoki ponad coping, oraz zupełnie inny wymiar zabawy niż dotychczas.//UPDATE:
W marcu tego roku wraz z rozpoczęciem tej zbiórki od razu zaczęliśmy realizować Nasz plan. Dzięki zebranym środkom i ogromnemu zaangażowaniu całej ekipy, w ciągu raptem 2 miesięcy udało Nam się już przygotować fundamenty bowla, wymurować ściany, usypać kształt bowla z gruzu, oraz przygotować zbrojenie i tymczasowe drewniane formy do betonu.
Skala przedsięwzięcia jest ogromna.
Za zebrane pieniądze kupiliśmy już kilka ton zaprawy do murowania ścian, setki metrów zbrojenia, drewniane profile i dziesiątki innych elementów niezbędnych do budowy.
Nasza ciężka praca zaczęła w końcu przynosić efekty, a patrząc na plac budowy można już sobie wyobrazić prędkość i tor jazdy.Przed nami najtrudniejsze, a za razem kluczowe zadanie:
BETONOWANIE.
Ten etap budowy wymaga największego wkładu finansowego, bo przy tej skali beton musi spełniać odpowiednie normy wytrzymałości.  
Cały obiekt podzielony będzie na ok 17 elementów betonowych, które będziemy odlewać pokolei, min. raz w tygodniu.
Po zakończeniu prac betonowych będziemy jeszcze dopracowywać detale: mozaiki, poolcopingi, oświetlenie.
By to wszystko się udało serdecznie prosimy Was o wsparcie.
Przy tak dużej liczbie osób zainteresowanych naszą działanością wierzymy że kwota, do której dążymy jest osiągalna!
Pamiętajcie, że cały obiekt powstaje tylko i wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu. Inicjatywa jest non-profit i każdy będzie mógł korzystać z nowego bowla (pod warunkiem zachowania względów bezpieczeństwa)
Budowę można również wesprzeć kupując specjalną benefitową koszulkę, wyprodukowaną dzięki California sk8shop i Nervous Strong Company, z której cały zysk przeznaczamy na beton.
1. http://www.californiaskateshop.pl/product-pol-13780-KOSZULKA-SZABER-BOWL-BIALA.html
2. http://www.californiaskateshop.pl/product-pol-13779-KOSZULKA-SZABER-BOWL-CZARNA.html 

Wesprzyj budowę Szaber Bowla!

By być na bieżąco, zapraszamy na nasz FP, lub instagram:
https://www.facebook.com/szaberbowl/?ref=ts&fref=ts
https://www.instagram.com/grindlinepoland/
https://www.instagram.com/szaberbowl/

Zapraszamy również do przeczytania kilku artykułów na temat naszej misji:
1. https://przekroj.pl/spoleczenstwo/szaber-bowl-czyli-zrob-to-sam-wojtek-antonow

2. http://www.redbull.com/pl/pl/skateboarding/stories/1331711798206/szaber-bowl-nowa-miejscowka-skate-diy-w-warszawie

3.(na międzynarodowej stronie o tematyce skate DIY):
http://www.confuzine.com/2014/12/12/diy-szaber-bowl-poland/


Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy, w imieniu setek, lub nawet tysięcy osób związanych z deskorolką.  Dzięki Wam zbudujemy spot marzeń!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Bang! - awatar

  Bang!

  07.08.2017
  07.08.2017

  Eloooo

 • ZBYH crew :) - awatar

  ZBYH crew :)

  24.07.2017
  24.07.2017

  Go go go!

 • Aleksander Kotarba - awatar

  Aleksander Kotarba

  12.07.2017
  12.07.2017

  Na Zajawie! róbcie to co robicie :D

 • maciek indyk - awatar

  maciek indyk

  01.06.2017
  01.06.2017

  Piona!

 • czmyru - awatar

  czmyru

  26.05.2017
  26.05.2017

  trzymam kciuki za rozwój i do zobaczenia może kiedyś na miejscu :)

12 878 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 206 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcin Duch - awatar

Marcin Duch

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 206

Jakub Witkowski - awatar
Jakub Witkowski
3
Paweł Pepik - awatar
Paweł Pepik
20
Jula - awatar
Jula
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łukasz Murawski - awatar
Łukasz Murawski
50
Alec Beck - awatar
Alec Beck
120
Amelia Brodka - awatar
Amelia Brodka
120
kuba chlastek - awatar
kuba chlastek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij