Zbiórka Pomagamy Madzi wrócić do zdrowia - miniaturka zdjęcia

Pomagamy Madzi wrócić do zdrowia Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomagamy Madzi wrócić do zdrowia - zdjęcie główne

Pomagamy Madzi wrócić do zdrowia

125 672 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 534 osoby
Paulina Czuryłowska - awatar

Paulina Czuryłowska

Organizator zbiórki

27 sierpnia 2022 r.,  Madzia uległa niespodziewanemu i bardzo ciężkiemu wypadkowi. Tego dnia życie rodziców stanęło w miejscu.

Podczas prowadzonych w gospodarstwie rolnym prac polowych, Madzi wciągnęło warkocz w wałek napędzający kombajn do ziemniaków zrywając całą skórę z głowy. Dziewczynka z bardzo poważnymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Operacja ratująca życie i zdrowie Madzi trwała aż 16 godzin. Obecnie jest po dwóch operacjach przeszczepu skóry, ale konieczne będą dalsze operacje z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej, jak również operacja okulistyczna oraz laryngologiczna ucha.    

Zebrane pieniądze przeznaczone będą na wsparcie długotrwałego i intensywnego leczenia (leki, środki opatrunkowe, laseroterapię, zabiegi nierefundowane przez NFZ itp.), rehabilitację, pomoc psychologiczną. Ośrodki, które mają specjalistyczny sprzęt, niestety są bardzo kosztowne.  

12.03.2023

Od wypadku Madzi minęło już ponad pół roku, ale przerwa w leczeniu szpitalnym trwała zaledwie 3 miesiące, w okresie którym Madzia mogła nadrobić zaległości w nauczaniu szkolnym na poziomie klasy 6 szkoły podstawowej i zaliczyła semestr zimowy w trybie zdalnym. Od 9 marca br. Madzia rozpoczęła kolejny etap leczenia składający się na cykl 3 serii operacji, których celem jest przede wszystkim rekonstrukcja okolicy oczodołowej lewego oka oraz lewej strony twarzy. Takie operacje, w opinii wielu specjalistów z tego zakresu mogą przeprowadzić tylko nieliczni chirurdzy. Madzia leczona jest obecnie pod kierunkiem światowej sławy chirurga w prywatnej klinice, co jest możliwe dzięki Państwa hojności, za co z całego serca dziękujemy. Koszty operacji oraz koszty okołooperacyjne na tym etapie leczenia oszacowane zostały na poziomie 170000 zł. Kosztów kolejnych operacji związanych z rekonstrukcją części potylicznej głowy, szyi oraz karku w tym momencie nie można jeszcze oszacować, ale na pewno będą bardzo duże.

30.07.2023

Mija właśnie pierwsza połowa wakacji. Madzia, o tej porze roku corocznie, już od pierwszego roku życia odpoczywała nad morzem. Bardzo lubi się kapać w morskich falach, opalać, grać w siatkówkę i wykonywać różne budowle z piasku. Niestety w tym roku po raz pierwszy nie będzie to możliwe, ponieważ Madzia musi unikać silnego nasłonecznienia oraz kontaktu ze słoną, nie zawsze czystą wodą morską. 

Niestety leczenie rozpoczęte w marcu nie przyniosło zakładanych rezultatów, wszczepione wówczas ekspandery musiały zostać usunięte. Madzia będzie kontynuować leczenie w tej samej klinice dopiero we wrześniu. Profesorowie prowadzący leczenie Madzi podejmą się innego sposobu rekonstrukcji okolicy oczodołowej lewego oka oraz lewej strony twarzy.  


Madzia niedługo skończy 13 lat i przed nią całe życie…

Miłość rodziców i pomoc przyjaciół czyni cuda, dlatego bardzo prosimy o każdą pomoc, nawet najmniejsza wpłata przybliży Madzię do zdrowia i powrotu do życia sprzed wypadku.

Będziemy wdzięczni za udostępnianie tej zbiórki.

Dobro wraca ze zdwojoną siłą, my to wiemy…  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Zdzisława - awatar

  Zdzisława

  08.06.2023
  08.06.2023

  Dużo zdrówka Madziu!

 • Kordian - awatar

  Kordian

  10.05.2023
  10.05.2023

  brakuje mi słów, po ludzku życzę żeby wszystko się dobrze skończyło, Panna ma cudowną rodzinę....

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.05.2023
  09.05.2023

  Będzie dobrze

 • Wiktoria - awatar

  Wiktoria

  05.05.2023
  05.05.2023

  Dużo zdrówka i uśmiechu ❤️

 • Luke - awatar

  Luke

  04.05.2023
  04.05.2023

  Jestem od Obszaru Badawczego! Zdrowia dla Madzi!

125 672 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 534 osoby
Paulina Czuryłowska - awatar

Paulina Czuryłowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 534

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Klaud - awatar
Klaud
50
Paweł - awatar
Paweł
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij