Zbiórka Edukacja dla dzieci z Ukrainy - miniaturka zdjęcia

Edukacja dla dzieci z Ukrainy Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Edukacja dla dzieci z Ukrainy - zdjęcie główne

Edukacja dla dzieci z Ukrainy

8 392 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

PL / ENG

Jako Fundacja Teach for Poland dążymy do dnia, w którym każde dziecko w Polsce - również to przebywające u nas w gościnie - będzie mogło odkryć i rozwinąć swój potencjał.

Do polskich szkół publicznych już dołączają dzieci z doświadczeniem uchodźczym i traumą wojenną. Zasługują one na opiekę i edukację, która pomoże im odnaleźć się w obecnej sytuacji. Zasługują na to, żeby szkoła była dla nich bezpiecznym i przyjaznym miejscem, a polscy nauczyciele i koledzy z uważnością, empatią i zrozumieniem budowali z nimi relacje. Tego samego życzylibyśmy sobie i naszym dzieciom w podobnie skrajnych okolicznościach.

Szkoły, edukatorzy i dzieci z dnia na dzień zostali postawieni przed nową rolą i wyzwaniem, do którego większość z placówek nie jest przygotowana. Brak jest psychologów szkolnych, nauczycieli posługującym się językiem ukraińskim oraz wsparcia uczniów w poznaniu języka polskiego, chociażby w podstawowej formie albo dostarczenia lekcji w języku ukraińskim. Nauczycielom brak doświadczenia i narzędzi do pracy z takimi dziećmi.

Jako Fundacja wychodzimy naprzeciw tym wyzwaniom i przygotowujemy szkoły, nauczycieli, rodziców i dzieci do odnalezienie się w nowej rzeczywistości.

Pieniądze ze zbiórki przeznaczone będą na:

Zrekrutowanie i zatrudnienie 8 psychologów w placówkach w szkołach publicznych, którzy będą pracować na co dzień z dziećmi z Ukrainy.
— Zorganizowanie indywidualnych konsultacji psychologicznych dla dzieci uchodźców.
— Zorganizowanie indywidualnych konsultacji językowych z naszymi lektorkami.
— Stworzenie lekcji języka polskiego dla dzieci, dostępnych online.
 Znalezienie miejsc pracy (również tymczasowej) dla kobiet z Ukrainy, które mają doświadczenie pracy w edukacji, szkole bądź pracy z dziećmi.
— Objęcie kompleksowym wsparciem do 20 szkoł i ich kadry przygotowujący ich do tworzenia oddziałów przygotowawczych i bezpiecznego środowiska dla dzieci w swoich placówkach.

Wsparcie społeczności ukraińskiej to nie sprint, a maraton. Obecnie wszyscy walczymy o to, żeby pomóc naszym przyjaciołom zza wschodniej granicy przedostać się do Polski, znaleźć schronienie nad głową, przywrócić poczucie bezpieczeństwa.

Atak Rosji na Ukrainę  sprawił, że cel edukacji zmienił się o 180 stopni.
Podążając za słowami Nelsona Mandeli, że “edukacja to najpotężniejsza ‘broń’, która może zmienić oblicze świata”, pragniemy zaangażować wszystkie możliwe siły i zasoby w wsparcie dzieci z Ukrainy. Chcemy aby w trakcie swojego pobytu w Polsce czuły się jak najbardziej bezpiecznie, jednocześnie wzmacniając je na tyle by w przyszłości mogły zadbać o rozwój siebie i swojego kraju. To nasza wspólna misja i odpowiedzialność, bo wszystkie dzieci są nasze!

------

Education for Children from Ukraine

As the Teach for Poland Foundation, we strive for the day when every child in Poland - including those staying with us as guests - can discover and develop their potential.

Children with refugee experience and war trauma are already joining Polish public schools. They deserve care and education that will help them cope with their current situation. They deserve to have a safe and friendly school, and Polish teachers and colleagues to build relationships with them with attention, empathy, and understanding. We wish the same for ourselves and our children in similarly extreme circumstances.

Schools, educators, and children have been placed overnight in a new role and challenge for which most of the institutions are not prepared. There are no school psychologists, no teachers who speak Ukrainian, and no support for students to learn Polish, at least in a basic form, or to provide lessons in Ukrainian. Teachers lack the experience and tools to work with such children.

As a foundation, we meet these challenges and prepare schools, teachers, parents, and children to find themselves in the new reality.

The money from the collection will be used to:

- Recruiting and employing 8 psychologists in public school facilities who will work with children from Ukraine on a daily basis.
- Organizing individual psychological consultations for refugee children.
- Organizing individual language consultations with our teachers.
- Creating Polish language lessons for children, available online.
- Finding jobs (also temporary) for 1000 Ukrainian women who have experience in education, school or work with children.
- Providing comprehensive support for up to 20 schools and their staff to prepare them to create preparatory units and safe environments for children in their facilities.

Supporting the Ukrainian community is not a sprint, but a marathon. Right now we are all struggling to help our friends from across the eastern border get to Poland, find shelter over their heads, and restore a sense of security.

Russia's attack on Ukraine has made the goal of education change 180 degrees.
Following Nelson Mandela's words that "education is the most powerful 'weapon' that can change the face of the world", we want to engage all possible forces and resources to support children from Ukraine. We want them to feel as safe as possible during their stay in Poland, while at the same time strengthening them enough to take care of their own and their country's development in the future. This is our common mission and responsibility because all children are ours!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA TEACH FOR POLAND - awatar

  FUNDACJA TEACH FOR POLAND

  24.03.2022
  24.03.2022

  31 marca organizujemy stacjonarne szkolenie, którego celem jest pomoc nauczycielom i nauczycielkom z Ukrainy 🇺🇦 w zrozumieniu naszego systemu edukacyjnego, wsparcie w przetłumaczeniu ich dokumentów oraz napisanie CV.

  Pod koniec wydarzenia będziemy mieć czas na indywidualne konsultacje, gdzie wraz z naszymi ekspertami edukatorki z Ukrainy wysyłać będą maile na ogłoszenia o pracę.

  Zdjęcie aktualizacji 91 157

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.03.2022
  20.03.2022

  Muszę tutaj błagać by zjeść chociaż kolację. Kilka dni temu skończyła mi się butla gazowa.Od tej pory nie mam na czym przyrządzić posiłków, jedynie czajnik elektryczny. Błagam o pomoc. Proszę już nie wiem co robić. pomagam.pl/gtfhw7

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.2022
  14.03.2022

  BŁAGAM NA KOLANACH. JUTRO KOŃCZĄ SIĘ NAM LEKI, NIE MAM ZA CO KUPIĆ KOTCE KOLEJNYCH. PRZEZE MNIE UMRZE, BŁAGAM O POMOC, BŁAGAM. NIE MAM NAWET NA JEDNĄ WIZYTĘ U WETERYNARZA. https://naszefutrzaki.eu/blagam-czy-ktos-nam-pomoze,474

8 392 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 51

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Damian - awatar
Damian
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
430
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
450
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Marta - awatar
Marta
100
Peter - awatar
Peter
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij