Budujemy szkołę w Afryce

24 762 zł  z 39 000 zł (Cel)
Wpłaciło 148 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iwona Kreczmańska - awatar

Iwona Kreczmańska

Organizator zbiórki

Zróbmy razem coś dobrego i wybudujmy szkołę dla masajskich dzieci mieszkających w wiosce Engusero.  To wioska położona w sercu tanzańskiego buszu, z dala od cywilizacji. Do najbliższego sklepu jest 3-4 godziny jazdy samochodem. To w naszych realiach niewyobrażalne.


Od 2016 roku prowadzę Stowarzyszenie To Help Africa, którego celem jest niesienie pomocy dzieciom żyjącym w skrajnym ubóstwie na terenie Tanzanii. Moja wizyta w buszu w okolicach Gairo, była wynikiem prośby polskiego misjonarza ks. Marka Gizickiego, o pomoc w zakresie dostępu do wody pitnej i wywiercenie studni. Jadąc przez busz natknęliśmy się grupkę dzieci zebranych w półkolu. Po drzewam stał mężczyzna i coś tłumaczył,  na drzewie wisiał kawałek deski. 

Zatrzymaliśmy się .......pomyślałam, że to może szkoła, ale takie szkoły widziałam tylko na zdjęciach…....intuicja mnie jednak nie zawiodła. 

l wiecie co? To było dla mnie zaskoczenie i wzbudziło ogromne emocje:) Widziałam dużo,  bo moje wizyty w Afryce dotyczą głównie miejsc gdzie turyści nie docierają, gdzie ludzie żyją w skrajnym ubóstwie i  zdani są na siebie samych, łaskę losu czy łut szczęścia. 

Nie planowałam w najbliższej przyszłości  budować kolejnej  szkoły (w sierpniu 2020 zakończyłam budowę czwartej klasy w wiosce Kwamneke). Ale jak widać życie robi nam niespodzianki i tym razem właśnie tak było. Wróciłam do Polski z myślą o wybudowaniu szkoły dla  masajskich dzieci, które od 4 lat uczą się „pod chmurką".

 Po moim wyjeździe odbyło się spotkanie ze społecznością masajską. Oni są już gotowi na to wyzwanie!!! Ja jeszcze nie otworzyłam zbiórki, a  masajowie zorganizowali piasek i żwir na fundamenty.

Za 6000 USD możemy wybudować 2 klasy szkolne i pokój nauczycielski w stanie surowym. Bez wylewki na podłogę, tynków, ławek, drzwi i okien. Ale to i tak mega dużo dla nich, bo już lekcje nie będą uzależnione od warunków pogodowych. Dla nich to już bardzo wiele, bo dzieci mają dach nad głową. Zapytałam co z ławkami… powiedzieli, że nawet jak będą siedzieć na ziemi czy pniach drzewa to i tak będzie super :)

Dla nich posiadanie szkoły w stanie surowym jest szczytem marzeń. jeśli uzbieramy więcej to zrobimy wylewki, położymy tynki, wstawimy drzwi, okna i zakupimy ławki. Na całą inwestycję potrzeba będzie 39.000 zł.

Myślę, że mega sprawą byłoby gdybyśmy wspólnie zbudowali szkołę dzieciom w Tanzanii i spełnili ich marzenia o lepszym życiu i odrobinie bardziej beztroskim dzieciństwie, na które każde dziecko na świecie zasługuje.

Współczesny obraz Afryki jest bardzo przykry. Jest opcja żebyście pomogli w ważnej sprawie? Razem możemy zrobić tyle dobrego!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.08.21
  01.08.21

  Powodzenia!! Dobro czyni dobro!! 😊😊

 • Sky is the limit - awatar

  Sky is the limit

  09.05.21
  09.05.21

  Warto pomagać :-)

24 762 zł  z 39 000 zł (Cel)
Wpłaciło 148 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iwona Kreczmańska - awatar

Iwona Kreczmańska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 148

Damian - awatar
Damian
2
Gabriela Doba - awatar
Gabriela Doba
100
Wszystkiego Dobrego ! - awatar
Wszystkiego Dobrego !
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 007
Michal Michalowicz - awatar
Michal Michalowicz
100
pracownia czarne serce - awatar
pracownia czarne serce
11
FATKAT - awatar
FATKAT
234
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Polish Folklot Tattoo - awatar
Polish Folklot Tattoo
130
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij