Witajcie,
Od wielu lat staram się dbać o środowisko i przyrodę.
Myślę już ponad dwa lata o azylu dla gatunku „Szopa Pracza”, który został do Polski siłą sprowadzony.
Niestety, te cudowne istoty przysparzają problemów w gospodarstwach domowych oraz ekosystemie naszej przyrody.
Chciała bym utworzyć miejsce, gdzie można je przywozić (unikając ostatecznych rozwiązań) ratując te cudowne istoty a przy tym pomagając gospodarstwom domowym z zaistniałym problemem.
Zwierzątka w moim azylu NIE będą miały możliwości na rozmnażanie.
Szopy lubią duże przestrzenie i są wspaniałymi towarzyszami, które wymagają wiele uwagi. Opieka nad nimi będzie czystą przyjemnością dla mnie.
Mam działkę z budynkiem, którą można na ten cel przekształcić odpowiednio.
Będe potrzebowała stałego wsparcia weterynaryjnego.
Zwierzaki te również potszebują zróżnicowanego pokarmu wysokobiałkowego.
Środki o jakie proszę, to kwota pozwalająca na start tego azylu i utrzymanie go do końca roku 2020.
W Polsce od 60 lat
Szop pracz występuje naturalnie w Ameryce Północnej. Swoją nazwę zawdzięcza niecodziennemu zwyczajowi płukania w wodzie pokarmu przed zjedzeniem. W Europie pojawił się w latach 30. (w wyniku ucieczek z hodowli i celowych introdukcji), a w Polsce w latach 50. XX wieku. Najliczniej żyje na zachodzie Polski, w województwach zachodniopomorskim i lubuskim – głównie w lasach na północy.
Zwierzę wydaje się bardzo sympatyczne, ale stanowi duże zagrożenie dla rodzimych gatunków. Nie ma w Polsce naturalnych wrogów. – Sieje spustoszenie wśród tutejszych gatunków i wypiera je. Rozmnaża się z łatwością i jego populacja bardzo szybko się powiększa.
- Jest niezwykle zwinny, świetnie pływa i wspina się po drzewach. Z wody wyławia nie tylko ryby, ale też raki i żaby. Z dziupli i gniazd potrafi wybierać jaja i pisklęta. Jest zagrożeniem nawet dla zajęcy. Żywi się także padliną i roślinami - opisuje zwierzę Nadleśnictwo Sulęcin.
Szop może być alternatywą domowego pupila jak rodzina z Rosji pokazuje na swoim profilu instagram: racoon.tema
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: