Zbiórka Pomóżmy dzieciaczkom - zdjęcie główne

Pomóżmy dzieciaczkom

2 590 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Feduń - awatar

Karol Feduń

Organizator zbiórki

Dzień dobry, 

jestem Karol, na co dzień zajmuję się zarządzaniem dwiema małymi przychodniami medycznymi. Chciałbym za pośrednictwem pomagam.pl podzielić się z Wami pewną historią, która skłoniła mnie do stworzenia tej zbiórki. 

Niedawno postanowiłem zorganizować imprezę urodzinową dla moich przyjaciół. Zazwyczaj przy takich okazjach dostaje się prezenty, jednak przez ostatnie miesiące usłyszałem kilka historii od bardzo bliskiej mi osoby, które uświadomiły mi, że środki, które byłyby wydane na prezenty można spożytkować w zdecydowanie bardziej pożyteczny sposób. 

Historie te opowiedziała mi moja dziewczyna, która pracuje w szpitalu na oddziale dziecięcym. Bardzo mną wstrząsnęły. Kiedy je usłyszałem, nagle wszystkie moje moje problemy, które wcześniej wydawały mi się poważne i stresujące, zaczęły blednąć przy problemach dzieciaczków, dla których życie było (i nadal jest) bardzo niesprawiedliwe. 

Historie opisują dzieci trafiające na oddział w różnych stanach. Jedne wymagają natychmiastowej interwencji inne pozostają do obserwacji oraz diagnostyki. Jednak każda styczność ze szpitalem to dla dziecka i rodzica wielki stres. Dla dziecka przerażające są wszelkiego rodzaju procedury. Dla rodzica natomiast nowa sytuacja jest źródłem wielkiego stresu, bólu, cierpienia i niepewności. 

Usłyszałem historię o dzieciach, które mierzą się z różnego rodzaju nowotworami, część z nich jest nieuleczalna. Wielu z małych pacjentów czeka długie leczenie onkologiczne. 

Usłyszałem też historie o dzieciach, które przyjeżdżają z wypadków i natychmiast trafiają na blok operacyjny. Rodzice są w rozsypce, stan dzieci często jest krytyczny. 

Usłyszałem historie o rodzicach, którzy ją przytulają dziękując za to, że uratowała ich dzieci, szybko zareagowała, że w kryzysowych momentach wszystko zadziałało jak w zegarku. 

Usłyszałem też historie w których udało się uratować życie dzieci w ostatnich sekundach. Niestety, usłyszałem też historie, w których nic nie dało się zrobić...


Wszystkie historie skłoniły mnie do przemyśleń, że ja mam bardzo dużo szczęścia w życiu; mam kochających rodziców, dwie ręce, dwie nogi, sprawne ciało, sprawny mózg. Tak wiele i jednocześnie tak niewiele wystarczy, żeby rozdzielić tych co maja równe szanse w życiu od tych, którzy ich nie mają. Bardzo przykre jest kiedy komuś brakuje w życiu takich podstaw a jeszcze bardziej smutne jest jeżeli nie mają ich dzieci.


Opowiadane historie są piękne i wzruszające, ale mogłyby być jeszcze piękniejsze gdyby personel miał odrobinkę lepsze wyposażenie na oddziale. 


Stąd pomysł, żeby zamiast prezentów na moje urodziny, zrobić zbiórkę na rzecz oddziału na którym pracuje moja dziewczyna. Środki zostaną przekazane fundacji "Iskierka", która następie rozdystrybuuje te pieniądze na sprzęt i pomoce, które pozwolą w jeszcze większym stopniu pomagać dzieciom i rodzicom w ich cierpieniu. 


Będę wdzięczny za każdą pomoc! Dzieci i personel medyczny myślę, że też. ;)  


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    14.01.2022
    14.01.2022

    Pezyjaciółka Twojej dziewczyny. :)

2 590 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Feduń - awatar

Karol Feduń

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 28

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Marti - awatar
Marti
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Maciek - awatar
Maciek
100
Edyta Cetlicer - awatar
Edyta Cetlicer
50
Adam Bielawski - awatar
Adam Bielawski
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij