Zbiórka Dług za życie - zdjęcie główne

Dług za życie

7 493 zł  z 240 000 zł (Cel)
Wpłaciło 221 osób

Plan, który legł w gruzach

Szymonek urodził się z poważną wadą serca, mieliśmy jednak plan jak to chore serce naprawić. Termin operacji w niemieckiej Klinice Uniwersyteckiej został wyznaczony, pieniądze niezbędne na ten cel dzięki dobrym ludziom zebrane. Wydawało się, że nic nie stanie na przeszkodzie, że będziemy trzymać się tego naszego dobrze przemyślanego planu. Tym bardziej, że nic w zachowaniu Szymonka nie było niepokojącego. Niespodziewanie podczas kontrolnej wizyty pod koniec października 2015 roku kardiolog uznał, że stan Szymonka jest zły. Pogorszył się on do tego stopnia, że chłopiec musi być natychmiast przyjęty do szpitala.

Duża niewydolność serca sprawiała, że z każdą chwilą słabł a ryzyko związane z planową operacją rosło. Zabieg trzeba było przyspieszyć, Szymonek został karetką przetransportowany do Kliniki w Niemczech, gdzie 6 listopada przeszedł operację serca. Szymuś opuścił blok operacyjny oddychając samodzielnie. Bardzo szybko wracał do sił, szczęście było ogromne. Wydawało się, że przeciążone serce radzi sobie dobrze ze zmianą, że organizm zaakceptuje nowe warunki. Niestety radość szybko zastąpił strach, nagle pojawiła się niewydolność krążeniowo-oddechowa, Szymonek został zaintubowany i podłączony do respiratora. Walczył o życie.

Zdjęcie opisu zbiórki Dług za życie

Spłacić dług

Sprowadzano i podawano kolejne leki, bardzo kosztowne, z nadzieją, że jednak zadziałają i serce zacznie pracować prawidłowo. Niestety nic nie pomagało. Wysiłek lekarzy, smutne wyrazy ich twarzy, specjaliści pochyleni nad łóżeczkiem ciężko chorego chłopca, było widać, że możliwości powoli się kończą. Wreszcie zapadła decyzja, niezwykle ryzykowna ale nie było już innej drogi - po 12 dniach walki prof. Malec zabrał Szymonka kolejny raz na blok operacyjny, przez 7 godzin próbował przemodelować jego bardzo chore serce, by jednak zaczęło mocno bić. Mimo skrajnie złego stanu dziecka udało się, poprawa pracy serca i jego funkcji była znaczna. Szymonek powoli nabierał sił, wreszcie na jego twarzy pojawił się uśmiech.

Pobyt chłopca w szpital trwał miesiąc w tym 20 dni spędził na Oddziale Intensywnej Terapii. Niestety problemy jakie pojawiały się u Szymonka i konieczność kolejnej operacji sprawiły, że koszty leczenia znacznie wzrosły. W najtrudniejszych chwilach, kiedy życie małego chłopca było zagrożone nikt nie pytał o pieniądze, ratowano dziecko. Dziś jednak mamy do spłacenia potężny dług za uratowane życie. Na konto Kliniki w Munster rodzice muszą wpłacić kwotę w wysokości 52 547 EUR. Mają obok siebie wesołego szkraba, który nie zdaje sobie sprawy, że kilka miesięcy temu stoczył tak ciężką walkę, Szymonek najprawdopodobniej zapomni o tym co przeszedł.

Pomóżmy jego rodzicom zapomnieć o długu za uratowane życie ich dziecka!

Zdjęcie opisu zbiórki Dług za życie

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • glodnymors - awatar

  glodnymors

  08.07.2016
  08.07.2016

  powodzenia

 • ASIA - awatar

  ASIA

  13.05.2016
  13.05.2016

  Trzymam kciuki, oby sie udało

 • Asia - awatar

  Asia

  11.05.2016
  11.05.2016

  Duzo zdrowia Aniołku <3

 • Dzana375 - awatar

  Dzana375

  29.04.2016
  29.04.2016

  Trzymam kciuki .powodzenia

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  27.04.2016
  27.04.2016

  Zdróweczka

7 493 zł  z 240 000 zł (Cel)
Wpłaciło 221 osób

Wpłaty: 221

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monika - awatar
Monika
20
Stefan - awatar
Stefan
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij