Zbiórka Dług za życie - zdjęcie główne

Dług za życie

7 473 zł  z 240 000 zł (Cel)
Wpłaciło 220 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Plan, który legł w gruzach

Szymonek urodził się z poważną wadą serca, mieliśmy jednak plan jak to chore serce naprawić. Termin operacji w niemieckiej Klinice Uniwersyteckiej został wyznaczony, pieniądze niezbędne na ten cel dzięki dobrym ludziom zebrane. Wydawało się, że nic nie stanie na przeszkodzie, że będziemy trzymać się tego naszego dobrze przemyślanego planu. Tym bardziej, że nic w zachowaniu Szymonka nie było niepokojącego. Niespodziewanie podczas kontrolnej wizyty pod koniec października 2015 roku kardiolog uznał, że stan Szymonka jest zły. Pogorszył się on do tego stopnia, że chłopiec musi być natychmiast przyjęty do szpitala.

Duża niewydolność serca sprawiała, że z każdą chwilą słabł a ryzyko związane z planową operacją rosło. Zabieg trzeba było przyspieszyć, Szymonek został karetką przetransportowany do Kliniki w Niemczech, gdzie 6 listopada przeszedł operację serca. Szymuś opuścił blok operacyjny oddychając samodzielnie. Bardzo szybko wracał do sił, szczęście było ogromne. Wydawało się, że przeciążone serce radzi sobie dobrze ze zmianą, że organizm zaakceptuje nowe warunki. Niestety radość szybko zastąpił strach, nagle pojawiła się niewydolność krążeniowo-oddechowa, Szymonek został zaintubowany i podłączony do respiratora. Walczył o życie.

Zdjęcie opisu zbiórki Dług za życie

Spłacić dług

Sprowadzano i podawano kolejne leki, bardzo kosztowne, z nadzieją, że jednak zadziałają i serce zacznie pracować prawidłowo. Niestety nic nie pomagało. Wysiłek lekarzy, smutne wyrazy ich twarzy, specjaliści pochyleni nad łóżeczkiem ciężko chorego chłopca, było widać, że możliwości powoli się kończą. Wreszcie zapadła decyzja, niezwykle ryzykowna ale nie było już innej drogi - po 12 dniach walki prof. Malec zabrał Szymonka kolejny raz na blok operacyjny, przez 7 godzin próbował przemodelować jego bardzo chore serce, by jednak zaczęło mocno bić. Mimo skrajnie złego stanu dziecka udało się, poprawa pracy serca i jego funkcji była znaczna. Szymonek powoli nabierał sił, wreszcie na jego twarzy pojawił się uśmiech.

Pobyt chłopca w szpital trwał miesiąc w tym 20 dni spędził na Oddziale Intensywnej Terapii. Niestety problemy jakie pojawiały się u Szymonka i konieczność kolejnej operacji sprawiły, że koszty leczenia znacznie wzrosły. W najtrudniejszych chwilach, kiedy życie małego chłopca było zagrożone nikt nie pytał o pieniądze, ratowano dziecko. Dziś jednak mamy do spłacenia potężny dług za uratowane życie. Na konto Kliniki w Munster rodzice muszą wpłacić kwotę w wysokości 52 547 EUR. Mają obok siebie wesołego szkraba, który nie zdaje sobie sprawy, że kilka miesięcy temu stoczył tak ciężką walkę, Szymonek najprawdopodobniej zapomni o tym co przeszedł.

Pomóżmy jego rodzicom zapomnieć o długu za uratowane życie ich dziecka!

Zdjęcie opisu zbiórki Dług za życie

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • glodnymors - awatar

  glodnymors

  08.07.2016
  08.07.2016

  powodzenia

 • ASIA - awatar

  ASIA

  13.05.2016
  13.05.2016

  Trzymam kciuki, oby sie udało

 • Asia - awatar

  Asia

  11.05.2016
  11.05.2016

  Duzo zdrowia Aniołku <3

 • Dzana375 - awatar

  Dzana375

  29.04.2016
  29.04.2016

  Trzymam kciuki .powodzenia

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  27.04.2016
  27.04.2016

  Zdróweczka

7 473 zł  z 240 000 zł (Cel)
Wpłaciło 220 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 220

Monika - awatar
Monika
20
Stefan - awatar
Stefan
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij